PDA

Zobacz pełną wersję : MAK DOM - Rzeszów ul. Olbrachta - 'Osiedle Słoneczne'


Strony : [1] 2

Kinga
2011-12-29, 14:56
Mam takie pytanie - czy wybudowanie tego osiedla w takim kształcie oznacza, że osiedle Caelum już nie powstanie?

MiastoDlaLudzi.pl
2011-12-29, 19:52
Chyba tak . Wygląda na to, że teren, który był w posiadaniu Caelum Development został po kawałku rozsprzedany różnym firmom.

Kinga
2012-01-01, 15:57
Szkoda... Tak to będzie zwykłe kolejne osiedle, a mogło być coś nieszablonowego. Znalazłam takie fotki jeszcze z pomysłami Caelum pod adresem: http://www.urbanity.pl/budynek3609/osiedle-krasne

http://www.urbanity.pl/photos/45/73/24573.jpg

http://www.urbanity.pl/photos/45/72/24572.jpg

http://www.urbanity.pl/photos/45/71/24571.jpg

http://www.urbanity.pl/photos/45/70/24570.jpg

http://www.urbanity.pl/photos/45/69/24569.jpg

http://www.urbanity.pl/photos/45/68/24568.jpg

Ładne, prawda? Tutaj chciałabym mieszkać :)

MiastoDlaLudzi.pl
2012-01-03, 10:11
Będzie po prostu inne osiedle - skierowane do innej grupy odbiorców. Zobaczymy efekt końcowy.

Przy Olbrachta rośnie potężne osiedle. 8-piętrowe bloki

Przy ul. Olbrachta w Rzeszowie na 13 ha rozpoczęła się budowa Osiedla Słonecznego. W ciągu kilku lat ma tam powstać nawet tysiąc nowych mieszkań. Widok z ich okien będzie bardzo malowniczy

Widokowe tereny między ul. Lwowską a Olbrachta wiosną ub. roku kupiła firma Mak Dom z Piaseczna. Wcześniej ich właścicielami byli Irlandczycy, znana firma Caelum.

Mak Dom odkupił od nich ponad 13 ha, na których chce budować potężne osiedle mieszkaniowe. Jeszcze po koniec ub. roku pojawiły się tam koparki i ciężki sprzęt budowlany, a już w przyszłym tygodniu w pawilonie postawionym tuż za przystankiem MPK ma ruszyć biuro sprzedaży mieszkań. Ten pośpiech stąd, że firma już w połowie przyszłego roku planuje oddać pierwszy blok: ośmiopiętrowy, w najwyższej części wzgórza.

- To pierwsza część inwestycji. Na trzech hektarach chcemy wybudować siedem bloków od trzech do ośmiu pięter. W tym dwa najwyższe, ośmiopiętrowe - informuje Artur Sadowski, dyrektor handlowy w firmie Mak Dom. Na Podkarpaciu to pierwsza inwestycja tego dewelopera.

W ciągu kilku lat na widokowym wzgórzu, z którego rozpościera się panorama na zielone wzgórza Chmielnika i Malawy, ma powstać tysiąc mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Zgodnie z miejscowym planem na terenach należących do Mak Domu mają powstać także szeregówki i domy jednorodzinne, ale deweloper jeszcze nie podjął decyzji, kiedy i jak będą one powstawać.

Poprzedni właściciel miał projekt osiedla, ale Mak Dom go nie odkupił - tworzy swój własny, nowy. - Prace projektowe trwają - słyszymy. Wiadomo jednak, że najwyższe budynki powstaną na samej górze, najbliżej ulicy Lwowskiej, schodząc w dół w kierunku Olbrachta będą coraz niższe. - Do tego zbudujemy pełną infrastrukturę: place zabaw, tereny zielone, przy każdym z budynków parkingi podziemne i naziemne ogólnodostępne - wylicza Artur Sadowski.

Z terenami osiedla mieszkaniowego sąsiadują te, na których w przyszłości mają powstać placówki oświatowe. - Nie mamy działki w tamtym rejonie. Osiedle na razie się buduje, trudno, byśmy dla jednego bloku budowali szkołę. Najpierw konieczny będzie żłobek czy przedszkole - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, pytany o plany inwestycyjne miasta dla tego osiedla. Dodaje: - To, że w prognozach miasta nie ma żadnych zapisów, nie znaczy, że nie można ich wprowadzić. Brak planów pozwala elastycznie reagować na potrzeby.

To, w jakim czasie osiedle powstanie, będzie zależało od tempa sprzedaży mieszkań. - Chcemy, by nasza oferta była na tyle atrakcyjna, by osiedle powstawało szybko. Budowa i sprzedaż tysiąca mieszkań muszą potrwać kilka lat - mówi Sadowski.

Teraz w ofercie firmy są mieszkania od 35 do 62 m kw. w cenie od 3 999 zł do 4 450 zł brutto, w zależności od kondygnacji i metrażu.

Ulica Olbrachta to cicha ulica domków jednorodzinnych. Spokojna także dlatego, że ślepa. W 2005 r. inwestycje w okolicy ul. Królowej Marysieńki rozpoczęła spółdzielnia Energetyk. - Wybudowaliśmy tam cztery trzypiętrowe bloki, w których jest 176 mieszkań. Obok jeszcze jeden wybudował deweloper, który od naszych różni się tylko kolorystyką - mówi Katarzyna Marszałek z zarządu spółdzielni Energetyk. Spółdzielnia buduje jeszcze jeden blok z 78 mieszkaniami, ale jak zapowiada, to już jej ostatnia inwestycja w tej okolicy. - Nie mamy tam już więcej terenów - wyjaśnia Katarzyna Marszałek.

Obecni mieszkańcy Olbrachta nie są zachwyceni rozpoczętą kolejną budową potężnego osiedla. - Na pewno nie będzie tu już tak spokojnie jak dotąd - ubolewają.

Jak ocenia Jaromir Rajzer z Podkarpackiego Stowarzyszenia Pośredników i Doradców Nieruchomości, przy Olbrachta może powstać jedno z większych w mieście osiedli. - Takich terenów pod zabudowę wielorodzinną w Rzeszowie jest jeszcze kilka: m.in. ok. 10 ha w śródmieściu po Zelmerze, 2 ha u zbiegu ulic Lubelskiej i Warszawskiej po byłej mleczarni, gdzie też może powstać 200-300 mieszkań, czy teren po dawnych zakładach mięsnych. Rynek w całości nie ma prawa wchłonąć tak dużej liczby mieszkań i każdy z deweloperów ma tego świadomość - uważa Rajzer.

Mimo to w Rzeszowie pojawiają się nowe firmy, które badają rynek. - Sześć największych polskich miast ma nadpodaż gotowych mieszkań, więc deweloperzy szukają innych miejsc, które do tej pory ich nie interesowały, bo nie gwarantowały tak wysokiej zyskowności. Naszych cen nie da się porównać z tymi w rejonach Warszawy i innych dużych miast, niezależnie od kosztów zakupu gruntu - ocenia Rajzer.

Na rzeszowskim rynku rocznie oddaje się ok. tysiąca mieszkań. Jeśli przy Olbrachta powstanie tak dużo nowych bloków, to zdaniem Rajzera firma będzie musiała przyciągnąć mieszkańców dobrze zagospodarowanym terenem z odpowiednią dodatkową infrastrukturą, terenami zielonymi i np. szkołą.

Źródło: rzeszow.gazeta.pl (Agata Kulczycka) (http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,10903702,Przy_Olbrachta_rosnie_potezne_osi edle__8_pietrowe.html)

mati
2012-01-10, 23:58
Może tamto osiedle byloby ladniejsze, ale to bedzie wyzsze i beda jeszcze lepsze widoki na miasto ;) Pozwolilem sobie zapodac fotke 'pogladowa' z forum :)

http://miastodlaludzi.info/m/201201/RZESZ_MAKD_OLB1_02_05A.JPG

MiastoDlaLudzi.pl
2012-01-11, 19:54
Będzie całkiem ładna panorama miasta, niezły widok na lotnisko... Chyba najwyżej położone mieszkania w mieście.

Anonymous
2012-08-03, 20:33
Witam, wszystkich nowych przyszłych sąsiadów :) nowo budującego się bloku na Olbrachta ... Jak oceniacie nasze "nowe mieszkania" na etapie budowy ... kontakt mile widziany liczę na aktywność :)

MiastoDlaLudzi.pl
2012-08-04, 17:59
Witam na forum :) Nie pamiętam, by spośród piszących na forum ktoś kupił mieszkanie na tym osiedlu, ale może ktoś z czytających ujawni się ;)

W międzyczasie do galerii wrzucone zostały fotki także z powstającego osiedla: http://miastodlaludzi.pl/showthread.php?p=1399#post1399

Anonymous
2012-08-05, 20:07
Dziękuję za zaproszenie.. Jestem jednym z przyszłych mieszkańców tego domu... Co myślicie o przyjętych rozwiązaniach projektowych? Czekam na wasze zdanie.. Może są jakieś sugestie do "polepszenia" mieszkań?... Myślę że można jeszcze wiele zmienić...

MiastoDlaLudzi.pl
2012-08-06, 09:49
A który typ mieszkania wybrałeś?

Anonymous
2012-08-08, 15:53
wybrałem mieszkanie środkowe stykające się z drugą klatką... myślę że będzie przyjemne... duży taras to mnie przekonało do zakupu... mam wątpliwości co do drzwi przesuwnych na taras... co wy o tym sądzicie? czy będzie działało? słyszałem że jest to rozwiązania bardzo awaryjne i wymagające dużo siły do obsługi... z tym może być problem... czekam na waszą opinię w tej sprawie..
pozdrawiam wszystkich

MiastoDlaLudzi.pl
2012-08-08, 23:05
Co do drzwi przesuwnych, to wydaje mi się, że dużo zależy od tego, jakiej firmy to będą drzwi i z jakiej półki pod względem jakości. Z pewnością łatwiej jest otwierać klasyczne drzwi (pchać, ciągnąć) niż przesuwne (przesuwać na boki). No i pozostaje jeszcze sprawa szczelności, bo w takich przesuwnych trudniej uzyskać dobry efekt szczelności. Ale wcale nie musi być gorzej z takimi drzwiami. Znam takie przypadki, gdzie ludzie celowo zamieniali drzwi i okna na przesuwne ;)

Jeżeli nie masz nic przeciwko, to chciałbym Ci zaprezentować, co ja zmieniłbym w tym mieszkaniu i dlaczego. Tak już mam, że zawsze patrzę sobie na projekt mieszkania i próbuję w nim "zamieszkać" :) Mam nadzieję, że dobrze wybrałem mieszkanie, bo w sumie nie wiem która klatka jest pierwsza, a która druga itd.

Ale tak pokrótce:

http://img545.imageshack.us/img545/3928/a01.png

ZIELONY: chyba przeszkadzałoby mi to, że ktokolwiek przyjdzie do mnie (listonosz, ankieterzy itd.), to każdy ma wgląd do salonu.
FIOLET/NIEBIESKI: w niedużych mieszkaniach zawsze jest problem z tym gdzie w korytarzu zrobić miejsce na jakieś szafki, półki itd. Niebieskim kolorem zaznaczyłem lokalizację niższej szafki (tam pewnie będzie włącznik światła w przedpokoju i domofon), a fioletowym jedyne miejsce, gdzie wydaje mi się, że można by postawić coś większego. Sprawę utrudnia to, że trzeba pozostawić odpowiednio szerokie przejście.
ŻÓŁTY: Wydaje mi się, że pokoje z oknami od północy będą dość ciemne, podobnie korytarz/przedpokój. Trzeba wtedy stosować jak najjaśniejsze farby, obicia mebli itd. by mieszkanie nie wyglądało jak ciemna jaskinia.
CZERWONY: Mam problem z umiejscowieniem w kuchni jakiegoś stolika. Kuchnia wydaje się nieduża, więc musiałby to być jakiś prostokątny stolik dostawiony do ściany.
POMARAŃCZOWY: W tym miejscu w starym budownictwie zwykle robiono zsypy na śmieci, a z czasem przerabiano to na schowki/komórki. Strasznie mnie ciekawi, dlaczego zostawiono tutaj pustkę. Przy drugiej klatce są komórki.

Ponieważ w moim mieszkaniu spora część "życia domowego" toczy się w kuchni, a moja żona nie trawi brudnej kuchni i niepozmywanych naczyń, więc jest czysto (szczególnie, gdyby była jeszcze zmywarka do naczyń) i dlatego jestem gorącym zwolennikiem otwarcia kuchni na salon :) To z pewnością mobilizuje do utrzymywania porządku, a zwykle drzwi do kuchni i tak stale są otwarte :) Dla niedużej rodziny (dwie sypialnie) przerobiłbym takie mieszkanie w ten sposób:

http://img837.imageshack.us/img837/9388/a03w.png

ZIELONY: zdecydowanie wolałbym, aby salon był prywatny, bez wścibskich oczu listonosza :)
FIOLET/NIEBIESKI: miejsce na większą szafkę znalazłoby się w takim układzie na wprost wejścia. Mniejsze półki można dać bliżej drzwi.
CZERWONY: dzięki przestawieniu ścianek uzyskujemy optyczne powiększenie salonu o przedpokój i kuchnię. Kuchnia nie jest już mała i bezpośrednio w jej sąsiedztwie można wkomponować stolik rozdzielający kuchnię od salonu. Przemeblowałem właściwie tylko lodówkę, ale można zaszaleć bardziej, włącznie z półwyspem i kuchenką na środku - to już dla prawdziwych mistrzów gotowania, dla których przyrządzanie posiłku to tworzenie dzieła sztuki :) Co dla mnie istotne: zwiększyła się ilość mebli w kuchni. Zawsze u nas jest mało miejsca na zapasy i garnki :)
ŻÓŁTY: zamiana ścianek miejscami i wyburzenie ścianki pomiędzy kuchnią i salonem wpłynie bardzo pozytywnie na doświetlenie całego mieszkania. Okna południowe oświetlają jednocześnie salon i kuchnię, słońce jest w tych pomieszczeniach przez dłuższy czas. Światło dociera także do przedpokoju, a nawet przez przeszklenia drzwi do pokojów.
POMARAŃCZOWY: w tym miejscu wkomponowałbym w ścianę luksfery, które doświetlą korytarzyk przy wejściu do mieszkania, a nawet mogą pozwolić na obserwację z kuchni wejścia do mieszkania -w zależności od stopnia ich przeźroczystości. Te luksfery zaczynałyby się nad blatem w kuchni, a wysokie byłyby w zależności od tego, czy byłaby tam górą zamontowana jakaś szafka kuchenna.

Bardzo fajne mieszkanko. Szczególnie dla trzyosobowej rodziny. Dla większej rodziny jedną z możliwości byłoby przerobienie kuchni na pokój, a aneks kuchenny można wtedy wkomponować w salonie :) Zawsze też można pójść w wariant bez salonu, czyli klasycznie: trzy pokoje + kuchnia. Co o tym myślisz? Przyda Ci się coś z tego mojego rysowania? Czy to nie o to mieszkanie chodziło? ;)

Anonymous
2012-08-12, 18:47
Dziękuje za sugestie tak to jest to mieszkanie odbicie lustrzane ... a co do drzwi tarasowych w ogóle mnie nie przekonują ;)

Anonymous
2012-08-16, 20:56
Co sądzicie o drzwiach przesuwnych? Kto poda argumenty za ich zastosowaniem? Ja mam powązne obawy... co Wy na to? A co sądzicie o dociepleniu ścian mieszkań wewnątrz od strony kaltki schodowej... przecież to zabiera powierzchnię mieszkalną... czemu to ma służyć?

MiastoDlaLudzi.pl
2012-08-18, 17:35
Zwykle klatki są chłodniejsze niż mieszkania i w sumie tak powinno być. Docieplenie ściany wewnętrznej (pomiędzy mieszkaniami i klatką schodową) potraktowałbym chyba jako wyróżnik lepszego standardu budowy i wykończenia tego budynku ;) Te kilka centymetrów mniej powierzchni mieszkania nie będzie chyba tak bardzo martwić, jak cieszyć będzie zysk na ogrzewaniu, gdy ciepło z mieszkania nie będzie przenikać do chłodniejszej klatki.

funpack
2012-09-13, 22:26
Witam nowych sąsiadów, mam nadzieję, że szybko nasze grono się powiększy i nasz śliczny bloczek szybko się wykończy. Powiedzcie mi czy wy też byliście atakowani z każdej strony uwagami, że to głupota kupować mieszkanie w nieodebranym bloku. Ja szczerze mówiąc mam juz dość takich przytyków, przecież na rynku pierwotnym przeważnie ludzie kupują dziurę w ziemi i jakoś to wszystko sie układa, dlaczego tutaj miałoby być inaczej. Proszę o trochę pozytywnej energii w tym temacie, bo czasem bardzo jej brakuje.
Jeszcze raz wszystkich bardzo gorąco pozdrawiam.

MiastoDlaLudzi.pl
2012-09-15, 03:51
Nie będę Waszym sąsiadem, ale witam na forum.

Zawsze kupuje się dziurę w ziemi, gdy nie chce się wybierać spośród mieszkań gotowych, których nikt wcześniej nie chciał kupić właśnie na etapie dziury w ziemi ;) Nie ma się co przejmować na zapas. Chociaż niemiłe zdarzenia chodzą po ludziach, to jednak prawdopodobieństwo, że akurat trafi się w złym momencie na złą firmę, nie jest aż takie duże.

Anonymous
2012-09-16, 17:47
Witam FUNPACK sąsiedzie jest nas aż dwoje mam nadzieje że niebawem ujawnią się nowi lokatorzy naszego pięknego bloku. Nikt mnie nie atakował że kupiłem mieszkanie w nie odebranym bloku, to chyba lepiej że ma się możliwość wyboru a nie później wybierać w resztkach :) na którym piętrze będziesz mieszkał :)?

funpack
2012-09-18, 19:11
Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki za pozytywną energię...wiecie, czasem dobre słowo wystarczy, żeby wywołać uśmiech...oby to był bloczek samych pozytywnych ludzi...i macie rację czasem warto zaryzykować lub poświęcić by coś zyskać...a mieszkanko mamy na szóstym piętrze...weszliśmy...zobaczyliśmy...zakochaliśmy się i nie było innego wyjścia...po prostu trzeba było to kupić...i strasznie się cieszę, sąsiedzie, że się odezwałeś...mam nadzieje, że wkrótce odezwą się inni...:)

funpack
2012-09-18, 19:16
A ty które piętro ?

Anonymous
2012-09-18, 19:50
Sąsiedzie również szóste :D a która klatka ?

funpack
2012-09-19, 08:19
Ta od strony Auchana

funpack
2012-09-19, 08:20
Myślę, że szóste to idealny wybór :)

Anonymous
2012-09-19, 12:00
Narożne czy wewnętrzne tam są 4 mieszkania :) czyli klatka I ja II

funpack
2012-09-19, 12:23
Wewnętrzne :)

Anonymous
2012-09-19, 14:26
Czyli mamy wspólny balkon :)

funpack
2012-09-19, 17:42
To świetnie :)

Anonymous
2012-09-19, 21:27
Prawie wspólne przegrodzone ścianką ale zawsze coś :)

funpack
2012-09-20, 15:21
trzeba będzie Brudzia wypić...koniecznie...:)

Anonymous
2012-09-20, 15:40
Oczywiście sąsiedzie

Anonymous
2012-09-20, 15:45
A jak Ci/Wam się widzi projekt i cała reszta jakieś sugestie, spostrzeżenia?

funpack
2012-09-20, 16:32
W zasadzie prawie wszystko nam tu pasuje, planujemy jedynie małą zmianę miedzy kuchnią a salonem i dodanie elektryki. Właśnie załatwiałes już może zmiany w projekcie?

Anonymous
2012-09-20, 20:09
Tak, jestem już po zmianach i wizycie u Pani projektant, powiedzmy żeposzło po mojej myśli i jest zgoda na zmiany.

MiastoDlaLudzi.pl
2012-09-28, 21:20
Zdjęcia z ostatniej niedzieli do obejrzenia na forum: link (http://miastodlaludzi.pl/showthread.php?p=1457#post1457).

yeoman
2012-10-15, 09:12
Witam przyszłych sąsiadów :) Tak się składa że ja też na 6 piętrze kupiłem mieszkanko, tylko że od strony centrum Rzeszowa. Wiecie może jak postępują prace i co już jest skończone a co nie ?

Anonymous
2012-10-15, 21:39
Witam YEOMAN jak na razie na forum są mieszkańcy szóstego piętra :) Na pewno są okna bo to widać z zewnątrz a co w środku ... nie mam pojęcia :)

yeoman
2012-10-17, 17:10
Tyle to wiem bo przejeżdżam tamtędy dość często :) Ciekaw jestem co się dzieje w środku bo jak ostatnio byłem to były gołe mury a teraz przypuszczam że mogą już jakieś rury kłaść.

funpack
2012-10-18, 14:03
Z tynkami są na czwartym piętrze, na szóstym mają być gdzieś tak za tydzień, potem będą kłaść instalacje, które mają być w podłodze (o szóstym piętrze piszę bo niżej już są położone)...widzieliśmy już te zrobione mieszkania...są śliczne...super widoki z okien...a tynki prosto do malowania...Super
Pozdrowionka dla wszystkich mieszkańców i sympatyków naszego "słonecznego bloczku" :)

yeoman
2012-10-18, 19:13
Hmmm no to może wybiorę się pooglądać tak za tydzień czy dwa skoro tak zachwalasz :)
A ciekaw jestem czy ktoś z was kupił miejsce parkingowe w "katakumbach" ? :)

Anonymous
2012-10-19, 07:24
Oczywiście że tak, mam dość szukania miejsca na parkingu :)

funpack
2012-10-19, 08:00
...wyobraziliśmy sobie zimę w wersji z odśnieżaniem auta i bez odśnieżania...i już "wiedzieliśmy co jest dobre"...a że miejsc jest mało to nie było się nad czym zastanawiać :)

yeoman
2012-10-19, 13:46
Z tego wynika ze na 6 piętrze tylko ja nie wziąłem miejsca parkingowego :D trochę cena mnie zniechęciła. Jakby za 10k dali to pewnie bym wziął. A odśnieżanie w zimie nie jest takie złe, człowiek się porusza a ruch to zdrowie :p

Anonymous
2012-10-20, 09:14
Sąsiedzi a może takie małe spotkanie zapoznawcze przed placem budowy ... celem wymiany opinii, spostrzeżeń ??

yeoman
2012-10-20, 15:47
Ja jestem za :) tylko tak ewentualnie za minimum tydzień żebym zdążył wyzdrowieć :p

Anonymous
2012-10-20, 17:27
W takim terminie żeby wszystkim pasowało :)

funpack
2012-10-21, 10:34
dobry pomysł...mówcie tylko kiedy...co prawda za tydzień na weekendzie nas nie ma...ale poza tym spoko...:)

oODexOo
2012-10-21, 15:17
Witam przyszłych sąsiadów. Już miesiąc temu kupiliśmy mieszkanko, akurat parter, klatka od Auchana, to z dużym tarasem i ogródkiem.

Ciekawi mnie, a raczej nas, jak wyglądają otynkowane mieszkanka, mamy zamiar wpaść w tym tygodniu na budowę, pewnie coś koło środy, i zobaczyć, ale jak może ma ktoś zdjęcia chętnie byśmy już obejrzeli.

I ciekaw jestem jak się prezentują drzwi przesuwane na taras, faktycznie jakieś lepsze?

Też sie nie możemy doczekać, też jak tylko zobaczyliśmy bloczek, lokalizacje, a zwłaszcza wnętrze, nie zastawialiśmy się długo :)

funpack
2012-10-21, 19:35
mam zdjęcia, tylko powiedz mi jak je tu zamieścić

oODexOo
2012-10-21, 19:52
Hej.

Trzeba wrzucić zdjęcia na jakiś serwer i potem wkleić linka. Poniżej masz przykładową instrukcje, jeśli ci się nie chce bawić, poproszę o parę fotek na maila:

korzeniowski.p@gmail.com

Pozdro i z góry dzięki

instrukcja
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?197051-Jak-umie%C5%9Bci%C4%87-zdj%C4%99cie-na-forum

trwa to pare chwil, poniżej przykład, że działa :)

http://images46.fotosik.pl/1816/9698bb488bb6fd0c.jpg

funpack
2012-10-21, 19:56
ok zaraz ci wyślę na maila i może ty je umieścisz na tej stronie :)

oODexOo
2012-10-21, 19:57
ok :) wyślij, ja wrzucę ile chcesz :)

funpack
2012-10-21, 20:17
poszedł pierwszy mail...mam nadzieję, że dojdzie, bo różnie bywa z tą moją pocztą...

oODexOo
2012-10-21, 20:27
Wszystko doszło ładnie i szybko. Poniżej zdjecia :)

http://images43.fotosik.pl/1595/6b33a0708c348bbfgen.jpg

http://images40.fotosik.pl/1840/7cfef669b39c9effgen.jpg

http://images40.fotosik.pl/1840/7cfef669b39c9effgen.jpg

http://images39.fotosik.pl/1801/028bb916fce012e0gen.jpg

http://images38.fotosik.pl/1839/ea3aed94c1c13b96gen.jpg

oODexOo
2012-10-21, 20:41
http://images41.fotosik.pl/1804/fd9a73c639ff6e0agen.jpg

http://images49.fotosik.pl/1661/221e3ec0c1a5bb9dgen.jpg

http://images41.fotosik.pl/1804/205cc769936ba301gen.jpg

funpack
2012-10-21, 20:44
Okno w salonie prezentuje się po prostu bosko, zdjęcia wogóle tego nie oddają...to trzeba zobaczyć na własne oczy...:)

oODexOo
2012-10-21, 20:47
:)

w środę pewnie nawiedzimy budowę, to się przekonamy, jak sami jakieś zdjęcia zdobimy, też wrzucimy :)

Anonymous
2012-10-22, 10:13
Witam, oODexOo kolejny sąsiad jak miło :) My wybieramy się na "mieszkanko" dopiero za tydzień, dwa chcemy żeby tynki były już zrobione. A może spotkanie 10 listopada w sobotę chyba że macie plany?

YES YES
2012-10-22, 14:04
Z żoną planujemy kupić mieszkanie 42,6 m od strony Rzeszowa. Co sądzicie o tym typie mieszkań?

oODexOo
2012-10-22, 15:14
Witam, oODexOo kolejny sąsiad jak miło :) My wybieramy się na "mieszkanko" dopiero za tydzień, dwa chcemy żeby tynki były już zrobione. A może spotkanie 10 listopada w sobotę chyba że macie plany?

Hej. Wstępnie jak najbardziej, z tym, że jeszcze to potwierdzimy, w listopadzie co najmierniej dwa weekendy będę miał zajęte, ale jeszcze nie wiem które. Trzeba zarobić na to mieszkanko :)

Anonymous
2012-10-22, 16:06
nie musi być sobota, czekam na wasze sugestie :)

MiastoDlaLudzi.pl
2012-10-22, 17:04
Z żoną planujemy kupić mieszkanie 42,6 m od strony Rzeszowa. Co sądzicie o tym typie mieszkań?

To ciężko tak powiedzieć, bo każdy ma inne potrzeby. Mieszkałem kiedyś w bardzo podobnym mieszkaniu przez bardzo długi czas - identyczny rozstaw pomieszczeń, podobna wielkość, identycznie położony balkon, jedynie łazienka wewnątrz była trochę inaczej zorganizowana. Mam więc do tego typu mieszkań sentyment ;) Na pewno da się powiedzieć o tym mieszkaniu, że słońce będziecie mieć przez cały rok w każdym jego zakątku, trzeba będzie pomyśleć o jakichś żaluzjach? Dużą zaletą jest to, że prawie wszystko w tym mieszkaniu można przebudować - z wyjątkiem dwóch pionów z instalacjami, właściwe są same ścianki działowe. Można to mieszkanie zaaranżować bardzo nowocześnie. Z balkonu będzie ładny widok w trzech kierunkach, bo balkon jest wysunięty. Natomiast minusem jest to, że połowa ścian to ściany "zewnętrzne" - trochę jak mieszkanie narożne.

oODexOo
2012-10-28, 11:24
WItam

Kilka dni temu byliśmy zobaczyć postępujące prace. Faktycznie tynki wyglądają nieźle, choć z kolei przesuwane drzwi na taras trochę ciężko się otwierają, może po prostu potrzeba wyrobienia albo tak ma być. Już rozpoczęto ocieplanie zewnętrznych ścian bloku, choć na razie kończą dopiero parter.

ps. Obok już trwają prace przy garażu dla kolejnego bloku na osiedlu, więc inwestycja ma się chyba dobrze, skoro już zaczynają kolejny etap :)

http://images40.fotosik.pl/1850/6328bd1521637cbcgen.jpg

http://images47.fotosik.pl/1609/ccf339e213d01729gen.jpg

http://images40.fotosik.pl/1850/d52323c7df22b126gen.jpg

http://images47.fotosik.pl/1609/9b9461b44247c953gen.jpg

http://images44.fotosik.pl/466/a10130882e14bc2fgen.jpg

http://images49.fotosik.pl/1670/58604eeee32064cegen.jpg

Anonymous
2012-10-29, 10:39
Widać, że inwestycja idzie do przodu :) Wybieram się na "mieszkano" zobaczyć postępy pracy ale chwilowo brak czasu i tylko mogę pocieszyć oko patrząc na Wasze zdjęcia jeśli macie proszę/ prosimy o więcej :)

yeoman
2012-10-29, 22:18
A czy ktoś z Was wie może ile mniej więcej mogą wynosić opłaty za ogrzewanie w miesiącach zimowych ? Nie znam nikogo kto mieszka w bloku z logotermą więc może ktoś z się wypowie :)

Anonymous
2012-11-16, 09:13
Witam serdecznie , czy ktoś może był ostatnio zobaczyć jak wyglądają postępy na os. Słonecznym jakoś nie mogę się wybrać za dnia, a wieczorami to nie wiele widać więc muszę pozostać tylko na opiniach i spostrzeżeniach sąsiadów :)

age
2012-11-18, 19:35
Witam wszystkich przyszlych mieszkańców naszego bloczku. Bylabym bardzo wdzięczna za wrzucenie zdjęć mieszkania 61m (takie zakupilam). Co sądzicie o rozkladzie tych mieszkań? Czy to trafny wybór?

arabica
2012-12-15, 19:11
witam, kupiliśmy mieszkanie 61,1m2 od strony centrum, co sądzicie o ogrzewaniu kanałowym i o tym, że kratka grzejnika będzie koloru ZŁOTEGO??moim zdaniem o wiele lepiej byłoby gdyby była srebrna. Ponoć są już zamontowane grzejniki i drzwi wejściowe do mieszkań, ktoś widział? tynki są super-do malowania. Age na którym piętrze kupiłaś??Pozdrawiam:)

Anonymous
2012-12-17, 19:44
Witam, Arabica ogrzewanie kanałowe może być ok ... ale kolor ZŁOTY ?? lepszy byłby satynowy lub szampański??

arabica
2012-12-20, 08:47
developer miał do wyboru różne kolory satyna, szampański również, nie wiem dlaczego wybrał kolor złoty, ale wygląda to beznajdziejnie i do niczego nie będzie pasowało, szczególne, że całe okucia chociażby drzwi przesuwnych są srebrne.......
szukałam w google, żeby Wam pokazać jakby to miało wyglądać, ale nie znalazłam złotego.....widocznie nikt tego nie wybiera hehe. na dodatek ten złoty jest taki "kościelny" świecący....

Anonymous
2012-12-20, 09:07
Ciekawe czy można indywidualnie zgłosić zmianę koloru tej kratki, bo później na własny koszt wymieniać ... ??

age
2012-12-24, 23:32
Witam, czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcia mieszkań ( 61 i 45m). Chciałabym zapytać, czy faktycznie są już zamontowane grzejniki i drzwi wejściowe? Jakiego koloru są drzwi?

age
2012-12-24, 23:45
W dwóch mieszkaniach 61m jest usunięta ścianka pomiędzy kuchnią i pokojem. Czy takie rozwiązanie byłoby lepsze? Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.

Anonymous
2012-12-28, 15:09
Witam, nową sąsiadkę :) wszystko zależy od upodobań i gusty.

funpack
2012-12-31, 20:09
Wszystkim "Słonecznikom" życzę dużo, dużo, duuuuużo zdrowia, szczęścia i miłości w nadchodzącym roku. Oby przyniósł nam wszystkim same radości związane osiedlaniem się w nowym miejscu.

PS. Podobno niebawem na stronie dewelopera pojawią się nowe zdjęcia min. drzwi...nie wiem jak wy, ale ja nie mogę się doczekać...a może pojawią się i grzejniki...oby...:)

age
2013-01-05, 22:16
Witam przyszłych mieszkańców naszego bloczku. Również życzę wszystkim samych słonecznych, szczęśliwych chwil w Nowym Roku.
P.S
Prace postępują - są już grzejniki drabinkowe w łazienkach i drzwi wejściowe.

oODexOo
2013-01-06, 18:27
Witam i dołączamy się z życzeniami :) Ma ktoś może zdjęcia?? :)

Anonymous
2013-01-14, 07:56
Witam, wszystkich sąsiadów w Nowym Roku :) Byłem ostatnio na "mieszkaniu" faktycznie kaloryfery już są, drzwi zewnętrzne zamontowane mieszkanie nabiera wyglądu mieszkania :) jedyny minus mojej wizyty złośliwość rzeczy martwych rozładowany telefon więc brak zdjęć :(

arabica
2013-02-02, 23:02
witam w nowym roku:) odnośnie koloru grzejników podłogowych to nie sądze, żeby była mozliwość zmiany koloru:(
age my nie braliśmy tej ścianki - żeby mieć dużą otwartą powieirzchnie bo tak wolimy, ale to już kwestia upodobań komu jak wygodnie:)

Anonymous
2013-02-17, 12:28
arabica jest możliwość wymiany koloru grzejnika kanałowego w salonie tylko trzeba dopłacić i można mieć w satynie lub w odcieniu drewna np dąb :)
age my również nie mamy ścianki między kuchnią a salonem chcieliśmy mięć większą przestrzeń :) Miłego dnia Wszystkim

yanioo
2013-02-25, 15:53
Witam,

Jestem przyszłym właścicielem mieszkanka na 5-tym piętrze od strony wschodniej (45,8 m2)

Jako, że nie jesteśmy jeszcze zdecydowani na 100%, tylko 95%, chciałbym zapytać, czy byliby ewentualnie chętni do odkupienia takiego mieszkania.

Jeśli tak to dajcie znać.

Skąd niezdecydowanie... bierzemy również pod uwagę budowę domu od razu :)

Pozdrawiam!

yanioo
2013-02-25, 15:58
A z tą wymianą koloru grzejnika, to ile się dopłaca, bo pewnie żonka będzie zainteresowana :)

Mario
2013-03-21, 14:21
Witam wszystkich współlokatorów budynku nr 1 ;)

Wraz z małżonką zakupiliśmy mieszkanie o pow. 61 m.kw. w płd.-zach. części budynku.

Mam do Was dwa pytania: :)
1. Czy macie ustalony z MakDom'em termin oddania mieszkania do rozpoczęcia wykańczania? (ja mam w umowie termin 31.07.2013 - ale chętnie wszedłbym z wykańczaniem wcześniej)
2. Czy zastanawialiście się w jaki sposób będziemy zarządzać naszym blokiem (poprzez utworzenie wspólnoty czy też oddanie budynku pod opiekę zewn. zarządcy)?

Pozdrawiam...
Do usłyszenia i do zobaczenia :)

happyness
2013-03-22, 10:45
Też się zastanawiamy kiedy. Na pewno trzeba mieć wpłaconą całość za mieszkanie...to było mówione...a dokładnie kiedy to pewnie zależy od postępu prac. Chyba idą szybko, ale może być różnie. Jak widać zima nas nie chce opuścić. Oby w czerwcu można było już coś tam dłubać.

Nie możemy się już doczekać :) :) :) Może ma ktoś jakieś nowe zdjęcia. Wrzućcie proszę.

A co do wspólnoty to pewnie byłoby dobrze...tylko musiał by się między nami znaleźć taki społecznik i ochotnik, który by to pociągnął (oczywiście nie charytatywnie, wiadomo, tyle,że dużo taniej) i co jeszcze ważniejsze księgowa/księgowy. Wtedy to miałoby szansę zaistnieć.

arabica1
2013-03-23, 09:33
hej sąsiedzi::) Mario jesteśmy z jednego pionu:) my mamy w umowie, że planowany termin zakończenia prac budowlanych to 31.08.2013r., a przekazanie przedmiotu umowy nastąpi do dnia 30.09.2013r. Z tego co wiem to jeśli mieszkanie będzie w 100% zapłacone to od czerwca można w nim coś już robić, ale zamieszkać będzie można i tak dopiero po 1 września po odbiorze budynku. Mario a jaką decyzję podjęliście ze śćianką w kuchni została czy otwarta z salonem??

Kto może polecić jakąś dobrą firmę od zabudowy kuchni??
Pozdrawiam:)

Mario
2013-03-23, 11:05
Arabica1...
Co do zamieszkania w mieszkaniu - znam przypadki z rynku rzeszowskiego, gdzie właściciele mieszkań wprowadzili się przed oddaniem bloku. Odnośnie terminów - ja w umowie mam wpłatę ostatniej transzy do 31.07.2013, ale uzyskałem informację że jeżeli prace skończą się wcześniej, a ja wpłacę ostatnią transzę powiedzmy w połowie czerwca - to bez problemu mogę wejść z wykańczaniem.
Co do kuchni - my mamy ściankę zabudowaną - a co do mebli - będzie wykonywał mi tato mojego znajomego ;) (widziałem jego dzieła - są na prawdę b. dobre). Obecnie tworzy swoje dzieła w USA - w Polsce będzie dopiero w połowie czerwca - jeżeli byłabyś zainteresowana - mój mail: dlugi.84@o2.pl.

Happyness...
Co do zarządzania blokiem - postaram się zdobyć i umieścić informacje nt. kosztów związanych z zarządzaniem budynku przez zewn. spółdzielnię (np. tak jak jest w Panorama Rzeszowa - ul. Wieniawskiego).

Ogólne pytanie do współlokatorów:
Czy posiadacie informacje nt. usługodawcy mediów (tv, internet, tel.)? Wiem, że MakDom miał wybrać takowego.

Pozdrawiam...

happyness
2013-03-24, 10:49
Ktoś mi mówił że multi media, ale nie wiem czy sam był tego pewny.

Z tym wprowadzeniem się wcześniej to rzeczywiście może być różnie. Rzeszowscy deweloperzy owszem wpuszczają, ale ten nie jest rzeszowski i może mieć swoje zdanie na ten temat. Oby szybko skończyli, szybko oddali i szybko dali zamieszkać.

Pozdrawiam

yeoman
2013-03-25, 20:42
Witam wszystkich :)

Jak się okazuje Mario, Arabica1 i ja to jeden pion :) ja na 6 pięterku mieszkanie 57.
Jeśli chodzi o termin wykańczania to niestety nie mam takiego w umowie bo zakupu dokonywałem jakiś rok temu a wtedy jeszcze nie było do końca pewne czy się z wszystkim wyrobią.
Ciekaw też jestem jak wygląda sprawa samodzielnego zarządzania bloczkiem. Jeśli macie może gdzieś linka gdzie by były opisane wszystkie obowiązki takiego zarządu to wrzućcie, bo może znałbym kogoś kto mógłby się podjąć takiego zadania ;)

Odnośnie mediów to mam niezbyt dobre opinie o MultiMedii... więc fajnie by było jakbyśmy to my mogli wybrać dostawcę.

Pozdrawiam sąsiedzi :)

Mario
2013-03-25, 21:34
Witam sąsiadów :)

Tak jak pisałem, zdobyłem informacje dt zarządzania blokiem na przykładzie bloku Panorama Rzeszowa - ul. Wieniawskiego - jest to blok dwuklatkowy.
Mieszkańcy założyli wspólnotę i wybrali zarząd, 4-osobowy (po 2 os. z klatki), bez żadnych stanowisk typu prezes, etc.
Podjęli decyzję o przekazaniu bloku w zarządzanie przez p. T. Rzeszutka.
Opłaty:
1. 1.20 zł/m.kw. [1.20 = 0.50 (zarządzanie) + 0.50 (porządek, czystość) + 0.20 (ubezpieczenia); m.kw. = pow. mieszkania + pow. wspólna/liczba mieszkań]
2. Opłata za wodę/ścieki - ok. 7.60-7.80 zł/m.sześć. (opłata prognozowana, np. 5 m.sześć. zużycia na miesiąc)
3. Fundusz remontowy = 0.25 zł/m.kw.
Jak zdobędę dane dt innych bloków - natychmiast je zamieszczę.
Generalnie, zobaczymy co nasz deweloper jeszcze wymyśli ;)
Co do mediów - mi w biurze powiedzieli, że nie wiedzą co Zarząd wybrał, o ile już wybrał.
Co do terminu wejścia z wykańczaniem, mam nadzieję, że deweloper pozwoli nam wejść już w połowie czerwca, a blok odda z miesięcznym wyprzedzeniem (w lipcu zamiast w sierpniu) - no ale czy w budownictwie zdarzają się takie rzeczy :)

Pozdrowienia :)

Yon
2013-03-26, 15:37
Sąsiedzi,
uważam że najlepiej byłoby abyśmy sami zarządzali budynkiem to nie jest nic trudnego. Należy wybrać zarząd 3 osoby, z opcją kadencyjności rocznej. Zarząd aby nie działał społecznie ustalilibyśmy symboliczną pensję np. 150 zł/msc.

oODexOo
2013-03-26, 18:30
Witajcie sąsiedzi.

Parę dni temu byliśmy w biurze, sami chcemy wejść na wakacjach z wykończeniem. Choć w umowie mamy 31 sierpnia, to usłyszeliśmy, że już od lipca, po wpłaceniu całości kwoty, można wykańczać. Być może, jeśli prace będą szybko szły, nawet wcześniej można będzie wchodzić, tylko trzeba ustalić z developerem, żeby wasze mieszkanka szybciej przygotowali. My ustaliliśmy, że od 15 lipca będziemy mogli wchodzić z płytkami itd., ale podobno są osoby, które już nawet początkiem czerwca zaczynają prace. Co do zamieszkania, usłyszeliśmy obietnicę, że najpóźniej 1 września mozemy już zamieszkać, byc moze wcześniej, ale to zależeć będzie nie tyle z tempa prac, bo one idą z dużym wyprzedzeniem, ale od załatwienia "papierków", tzn. pozwoleń, odbioru itd, a że u nas w urzędach rożnie bywa, to to może być największym "opóźniaczem".

Co do zarządu blokiem, to u nas w umowie jest jasno zapisane, że wpierw deweloper wybierze zewnętrzną firmę, która się tym zajmie do czasu, aż mieszkańcy sami zdecydują co i jak. Ja też optuję za wspólnotą, sądząc po tym forum, w miarę sensowni ludzie będą mieszkać, powinniśmy sobie poradzić :) Poza tym lubię decydować, co się wokół mnie dzieje.


Mario, sami szukamy dobrego fachowca do kuchni, na razie same rozczarowania z chodzenia po firmach, albo drogo, albo tandeta, jak dalej nam tak będzie szło, możemy się do ciebie odezwać w tej sprawie?

trochę się rozpisałem, skrzywienie zawodowe ....

Mario
2013-03-26, 19:24
oODexOo, jak najbardziej możesz się ze mną kontaktować - mail we wcześniejszych postach. Tak, jak napisałem, mój fachowiec będzie w Polsce dopiero w połowie czerwca. Ja już go zamówiłem - będzie wykonywał wszystkie meble do mieszkania, prócz salonu. Samo wykonanie mebli trwa kilka dni - problem jest z płytami - na nie można czekać nawet do 2 tygodni.

Fajnie by było, żeby do naszej rozmowy dołączyli wszyscy albo większość osób, które zakupiły mieszkania w naszym bloku :)

yeoman
2013-04-08, 11:21
Też jestem za samodzielnym zarządzaniem blokiem. Odnośnie kadencyjności to myślę że zmiany co rok mogą spowodować chaos w dokumentacji księgowej, bo wiadomo że każdy mógłby robić to trochę po swojemu. Więc myślę że jak by się ktoś już za to brał to chyba na dłuższy okres czasu, ale to kwestia do ustalenia :)
A co myślą inni ?

Citynet
2013-04-20, 11:49
Witam
Odnośnie zapytania o multimedia przy ul. Olbrachta:

Do każdego mieszkania dociągnęliśmy komplet okablowania + 2 włókna światłowodowe
Do każdego z bloków dociągnięty będzie światłowód (obecnie pracujemy nad podejściem kanalizacji teletechnicznej od strony ulicy Lwowskiej)
Rozbudowujemy stację czołową aby na sierpień 2013 mieć poszerzona ofertę TV


pozdrawiam
Piotr Misiuda - Citynet
www.citynet.rzeszow.pl

MiastoDlaLudzi.pl
2013-04-24, 09:33
Zdjęcia z niedzieli do obejrzenia na forum: link (http://miastodlaludzi.pl/showthread.php?p=1618#post1618).

yanioo
2013-05-25, 13:24
http://www.makdom.pl/oferta,mieszkania-rzeszow,94,4

:eek:

MiastoDlaLudzi.pl
2013-05-27, 15:50
Taka praktyka dewelopera, że najpierw prezentuje to, co już buduje, czy też to, co ma zaprojektowane. Niektórzy deweloperzy od początku prezentują kompleksowy plan osiedla. Z tego co pamiętam ustawowo zostało nakazane, by każdy deweloper prezentując ofertę przedstawił też co jest planowane w sąsiedztwie. Każdy nabywca mieszkania powinien więc już wiedzieć jak to osiedle będzie się rozrastać.

Mario
2013-05-29, 08:11
Plan osiedla się nie zmienił...
Rok temu jak podpisywałem umowę widziałem ten plan.
Na stronie pokazali tylko 4 bloki, ale MakDOm ma wybudować ich 16 lub 20.

yanioo
2013-06-03, 22:16
bez jaj... blok nr 3 był zawijany, a nr 4 był taki sam jak nr 2 (północ - południe)

suma sumarów z balkonu nr 1 mieszkania narożnego (południowy - wschód) miałem przed sobą pustą przestrzeń... teraz niestety ale będę widział tylko blok nr 4

Yon
2013-06-04, 14:01
Yanioo
współczuję Ci że tak wybrałeś, zrezygnowałem z takiego mieszkania (choć jest super balkon) właśnie względu na ten drugi blok, który wyrósł przed twoim balkonem .....

Mario
2013-06-04, 14:55
Yanioo,

Mój błąd - plan uległ zmianie.
Odnalazłem na dysku plik z 05.09.2012r - plan faktycznie uległ zmianie.

Słoneczne Osiedle - Rzeszów (http://www.photobox.pl/album/1917982751)

yeoman
2013-06-05, 08:23
Rzeczywiście różnice są w 3 i 4 bloku... ale mi na szczęście nie robi to większej różnicy :)

Mario
2013-06-11, 08:47
Witam przyszłych mieszkańców bloku nr 1.

W ostatnia sobotę miałem okazje zwiedzić swoje mieszkanie.
Dowiedziałem się jednej rzeczy, o której deweloper nic nie wspominał.
Mianowicie, każdy z mieszkańców musi przekazać wykonawcy informacje nt wysokości podłogi w pomieszczeniach, w których są grzejniki panelowe; tak by mogli ustawić je do wysokości podłogi.
Generalnie mieszkanie jak i blok wyglądają znakomicie.
Droga i parkingi pod blokiem są już gotowe; pytanie, kiedy dociągną drogę od ul. Olbrachta - póki co kończy się w połowie odległości.
Oby jak najszybciej skończyli ten blok i nam go udostępnili :)

Pozdrawiam,
Mario

yeoman
2013-06-11, 18:32
To nie można sobie takiej kratki samemu ustawić ? No chyba że się to wiąże jakoś z demontażem rur ale wątpię.
Planuję na dniach też się wybrać na mieszkanko bo dawno już go nie widziałem.
Też już się nie mogę doczekać, więc jakby ktoś miał już informacje że mieszkania są do odbioru to dajcie znać :)

oODexOo
2013-06-12, 19:08
Witam

Też byliśmy niedawno na mieszkanku, istotnie, wygląda bardzo fajnie,

Co do kratek w salonie, to chodzi po prostu o to, że wykonawca musi ustawić tak kratkę, żeby była na wysokosci podłogi, więc trzeba podać jej wysokość, żeby kratka ani nie wystawała ani nie było dziury w pdołodze.

My chcielibyśmy zaczać wykańcać mieszkanie od 15 lipca, jakiś miesiać temu tak ustalilismy z developerem. Będę dzwonił w tym tygodniu i potwierdzał to, jak coś dam znać :)

Dzisiaj rozmawiałem z developerem, i nie będize problemu z wejściem na mieszkanie po 15 lipce w celu wykończenia go. Z tego co się dowiedzieliśmy, już od 1 wrzśnia bedzie prawdopodobnie mozliwosć zamieszkania, o ile oczywiście ktoś wykończy do tego czasu mieszkanie :)

anim31
2013-06-26, 10:35
Witam!Jestem tu nowy i zastanawiam sie nad kupnem mieszkania w bloku nr1. Blok i mieszkanie widzialem i wszystko fajnie tylko jak wyglada sprawa z dojazdem w godzinach szczytu?sa jakies problemy?korki?

yeoman
2013-06-27, 09:35
To zależy gdzie chcesz dojechać i w jakich godzinach :) jeśli do centrum przez lwowską i Piłsudskiego to tam zazwyczaj korki w godzinach szczytu. Na moście zamkowym też ciężko się przebić. Ale za to na obwodnicy (armii krajowej i koło nowej siedziby Asseco, tak jak się jedzie na Jasionkę) zazwyczaj już jest dużo lepiej. Jeżdżę tędy codziennie i nie narzekam :)

Klementyna
2013-07-01, 23:43
Witam mili Państwo.
Chciałam się dowiedzieć jak wygląda sprawa odnośnie akustyki tych mieszkań w budynku nr 1. Z jakich materiałów są wykonane ścianki działowe? i ścianki między poszczególnymi mieszkaniami? Wiem że różnie to bywa a warto mieć pewność że, z całym szacunkiem do być może przyszłych sąsiadów, nie będzie się słyszało kogoś z sąsiedniego mieszkania. Z tego co zaobserwowałam na zdjęciach i planach to ścianki te to silikaty 24. Czy to wystarczający materiał by zapewnić komfort?
Pozdrawiam.

Anonymous
2013-07-05, 09:14
Mario droga prawdopodobnie rusza widziałem koparki w każdym bądź razie coś się na niej dzieje :)

oODexOo bardzo jestem ciekawy czy faktycznie będziesz miał możliwość wejść na mieszkanie 15 lipca tak jak Developer deklarował, mi się obiło o uszy że najpierw musi odebrać budynek od wykonawcy a później udostępnić nam czyli przyszłym lokatorom. Liczę że będzie tak jak Ci obiecał.

Klementyna
Często mieszkańcy budynków wielorodzinnych borykają się z problemami niechcianych hałasów z sąsiednich mieszkań, klatek schodowych oraz z zewnątrz. Wszystkie mury z bloków wapienno-piaskowych SILKA są doskonałym izolatorem akustycznym. Aby przegroda zapewniła odpowiednią izolacyjność akustyczną wystarczy ściana z silikatów o grubości 12 cm. Do ścian, którym stawia się największe wymagania akustyczne polecane są bloki wapienno-piaskowe SILKA E18A.

A jak sama piszesz zastosowane są SILKA24 :) MAM NADZIEJE ŻE CI COŚ POMOGŁEM:):)

rasmus000
2013-07-10, 22:29
Witam przyszłych sąsiadów!!!
Czy ktoś z Was ma już uzgodniony termin odbioru mieszkania na 15 lipiec tak jak było to uzgadniane???

oODexOo
2013-07-11, 10:35
Witam

Parę dni temu byliśmy się pytać o odbiór, mamy na razie czekać na telefon, usłyszeliśmy, że najpierw developer musi odebrać windy, instalacje itd., i po tym my możemy się umawiać na odbiór mieszkań, być może uda się między 15 a 20 lipca odebrać nasze mieszkanko.

yeoman
2013-07-19, 11:38
Dzwoniłem dziś do Makdomu i dowiedziałem się że obecnie czekają na przyłącz prądu do bloczku i że z odbiorem trzeba będzie poczekać prawdopodobnie gdzieś do końca lipca...
Oby wszystko poszło sprawnie bo chciałbym już usłyszeć te piękne dźwięki młotów udarowych podczas wykańczania :D

Anonymous
2013-07-20, 12:31
yeoman młotów udarowych??
To co chcesz tam wyburzać na dzień dobry :D

yeoman
2013-07-22, 13:50
Bardziej myślałem o wiertarce z udarem, ona też potrafi narobić hałasu :D Ostatnio byłem pod bloczkiem i widziałem że się w końcu wzięli za drogę dojazdową. Ciekawe na kiedy będzie gotowa...

oODexOo
2013-07-22, 15:17
Witajcie sąsiedzi, też dzisiaj byliśmy, blok wygląda naprawdę fajnie, choć droga jeszcze nie ruszona, tzn. jest do połowy podciągnięta z tego co widzieliśmy, choć może czegoś nie dostrzegliśmy. Co do młotów udarowych, to u nas nie wykluczone będzie kucie, bo już miesiąc temu zauważyliśmy, że w kuchni nam z podłogi rura wystaje na jakieś 2 cm. Przez parę miesięcy w tym miejscu stał styropian, i nie zauważyliśmy tego, a teraz choć dwukrotnie zgłaszaliśmy to, wciąż jest nienaprawione. Nie wiem jak wy, ale my staramy się pilnować prac, i jasno zaznaczyliśmy, że nie odbierzemy mieszkania z takimi fuszerkami, a teksty w stylu, że tam będą i tak meble stały, tylko nas wnerwiły. Wiec moi drodzy, przy odbiorze sprawdźcie sobie co i jak, bo jak podpiszecie protokół odbioru, i coś potem wyjdzie, może być trudno uzyskać naprawę.

Anonymous
2013-07-23, 07:41
Witajcie sąsiedzi, a otwieraliście drzwi na balkon/taras :D?? zacinają się mam nadzieje ze to tylko niewyregulowane drzwi. Też chodzimy oglądamy każdy kąt żeby samemu później nie poprawiać lub czekać w nieskończoność na usunięcie wad i usterek.

yanioo
2013-07-25, 19:23
A wiecie, że będziemy mieszkać na ulicy Św. Kingi 18 ? ;)

http://www.makdom.pl/oferta,mieszkania-rzeszow,90,3,etap-133#prettyPhoto[zdjeciaZBudowy]/8/

yeoman
2013-07-26, 09:59
No teraz już wiemy :)
Ciekaw jestem skąd się wziął numer 18 akurat... przewidują że kilkanaście będzie stało do ulicy Olbrachta jeszcze ? Czy może do Lwowskiej :p
A wiecie czy droga dojazdowa jest już w całości ?

yanioo
2013-07-26, 19:14
Witaj yeoman.
Pozwoliłem sobie napisać do Ciebie prywatną wiadomość na tym portalu.
Pozdrowienia.

Klementyna
2013-07-27, 22:04
Proszę powiedzcie mi, czy można w tym garażu parkować samochodem z gazem?

yeoman
2013-07-28, 21:16
Proszę powiedzcie mi, czy można w tym garażu parkować samochodem z gazem?

No ja myślę :) emisja spalin samochodu z gazem jest mniejsza niż benzynowych czy dieslach więc nie widzę przeciwwskazań.

age
2013-07-28, 22:47
Witam wszystkich! Jest nadzieja, że dostaniemy wkrótce klucze do mieszkań.
Trwają prace przy budowie drogi, w najbliższych dniach powinni skończyć. Całość prezentuje się super. Pozdrawiam!

Anonymous
2013-07-29, 07:36
No ja myślę :) emisja spalin samochodu z gazem jest mniejsza niż benzynowych czy dieslach więc nie widzę przeciwwskazań.

Proszę powiedzcie mi, czy można w tym garażu parkować samochodem z gazem?



wszystko zależy od tego czy są czujniki gazowe zamontowane w garażu pytanie do Inwestora czy takowe w projekcie przewidział.

yanioo
2013-07-29, 09:21
Pytanie nie jest głupie, ponieważ normalnie nie można parkować samochodów z gazem w garażach podziemnych. Dotyczy to np. parkowania w Galerii Millenium.

age
2013-07-30, 17:58
Witam! Otrzymaliśmy wiadomość, że jutro tj. 31.07. mamy zgłosić się do odbioru mieszkania. Nareszcie!

yanioo
2013-07-30, 21:23
Witaj,

A to jest tak, że najpierw się odbiera "licznik" od energetyki, a dopiero później następuje odbiór i podpisanie protokołu odbioru? Czy dzieje się to tego samego dnia?

Pozdrawiam

age
2013-07-31, 21:52
Jesteśmy już po odbiorze. Wiadomość dla Yanioo - wszystko można załatwić w ciągu jednego dnia. Najpierw odbiór mieszkania i podpisanie protokołu, później podpisanie w Zakładzie Energetycznym umowy i ustalenie terminu montażu licznika.

oODexOo
2013-08-01, 09:35
Hej Age,

i jak mieszkanie, wszystko w porządku?? Mamy rozumieć, że możecie zaczynać się już urządzać powoli?? :)

age
2013-08-01, 22:52
Witam przyszłych sąsiadów! Sprawdziliśmy mieszkanie i wszystko jest ok.z wyjątkiem drzwi balkonowych - trudno je otworzyć. Nie wiadomo, czy sprawdzą się przy dłuższym użytkowaniu.
oODexOo - będziemy urządzać się powoli w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo finanse na wykończeniu. Pozdrawiam!

yeoman
2013-08-02, 08:30
Tak myślałem że będą problemy z tymi drzwiami :P no ale dopóki nie odbierzemy mieszkania to jest to w kwestii dewelopera żeby dobrze działały :)

Anonymous
2013-08-02, 10:12
miejmy nadzieje że to kwestia tylko nie wyregulowanych drzwi

Mario
2013-08-02, 11:31
Witam Wszystkich,

31.07., tj w środę, odebraliśmy mieszkanie. Tego samego dnia podpisaliśmy umowę z PGE.
Generalnie mieszkanie wygląda bardzo dobrze. Mieliśmy dwie uwagi - ale od ręki dokonano napraw (o ile można to nazwać naprawami: wymienienie silikonu pod drzwiami balkonowymi i wyczyszczenie drzwi).
W dniu dzisiejszym podpisaliśmy kwity dt. licznika i prąd płynie już w kabelkach.
Teraz rozpoczyna się przygoda z wykańczaniem..., mamy nadzieję ze za miesiąc będziemy się już cieszyć własnym M we własnym M. ;)

Pozdrawiam :)

Ps. Co do balkonowych drzwi - kwestia ich obsługi, konserwacji oraz przyzwyczajenia. Osobiście nie mam do nich żadnych uwag.

yanioo
2013-08-02, 23:46
ja przymierzam się do odbioru we wtorek.

rasmus000
2013-08-04, 20:56
witam:)drodzy sąsiedzi dajcie proszę znać czy do podpisania umowy na prąd potrzebne są dwie osoby w przypadku małżeństwa czy wystarczy tylko jedna i czy są przy tym jakieś opłaty??
P.S. to kiedy robimy pierwsze spotkanie sąsiadów??może jakiś grill w ogródku???:D:D:D:D

Mario
2013-08-05, 10:34
rasmus000, w PGE wystarczy tylko jedna osoba; nie ma też żadnych opłat.

Anonymous
2013-08-05, 10:41
rasmus000 brzmi kusząco z grillem, tylko pytanie czy wszystkim termin będzie odpowiadał.

yanioo
2013-08-05, 21:57
Jestem za :)

yeoman
2013-08-07, 13:31
Też jestem za :)
dziś właśnie odebrałem klucze do mieszkania i pewnie w przyszłym tygodniu zacznę wykańczanie. Odnośnie uwag to też zauważyłem że silikon pod drzwiami balkonowymi jest trochę niedbale zrobiony ale poza tym wszystko ok :)

yanioo
2013-08-07, 14:10
Ja odebrałem dzisiaj, również większych zastrzeżeń nie było.

oODexOo
2013-08-08, 10:53
Witajcie sąsiedzi, jutro my mamy odebrać, ale już się chcemy zabrać za wykańczanie. Nastawialiśmy się na połowę lipca, więc terminy naszych fachowców się mocno sypnęły, stąd mam pytanie, czy macie kogoś, kto by nam zabudował przejscie miedzy kuchnią a salonem oraz zamontuje w łazience giberit. Dzwonię po firmach i różnych ludziach ale terminy mają na wrzesień najwcześniej, a bez tych dwóch rzeczy nie ruszymy za bardzo z resztą. Będziemy wdzięczni za wszelkie namiary :)

Anonymous
2013-08-08, 12:04
Mieszkanko odebrane fachowcy wchodzą na mieszkanie po 20 sierpnia, czyli nie całe dwa tygodnie do tego czasu na mieszkaniu będą już plytki, biały montaż i deski na podłogę musimy jeszcze wybrać kolory na ścianę i drzwi :-)

oODexOo
2013-08-09, 15:14
Witajcie :) dzisiaj my odebraliśmy mieszkanie, podobnie jak u wszystkich, troszkę ciężko chodzą okna i dzwi balkonowe, ale poza tym bardzo OK, wszelkie niedociągnięcia, które wczśeśniej zgłaszaliśmy, zostały poprawione, więc teraz tylko wykańczać :)

Anonymous
2013-08-09, 15:32
Wczoraj byliśmy na mieszkaniu wieczorkiem i tylko w jednym mieszkaniu coś się działo ... super

Klementyna
2013-08-11, 22:33
Pytanie za sto punktów... Czy u kogoś z Państwa pojawił się siłownik domykający drzwi wejściowe do mieszkania?

yeoman
2013-08-12, 08:03
Pytanie za sto punktów... Czy u kogoś z Państwa pojawił się siłownik domykający drzwi wejściowe do mieszkania?

nie kojarzę niczego takiego... Ogólnie to drzwi wejściowe razem z zamkami wydają mi się najsłabszym punktem całości mieszkania. W umowie pisali że mają być antywłamaniowe a klucze wyglądają tak że prawdopodobnie niektóre dzieci z podstawówki potrafiły by je otworzyć za pomocą drucika i skuwki od długopisu :confused:

oODexOo
2013-08-12, 08:52
Witam,

U nas istotnie pojawił się siłownik, którego wcześniej nie było, w ogóle widać, że kilka de=robnych rzeczy zmieniono przed odbiorem, u nas wcześniej zauważyliśmy, że dzwi "obijały" ścianę podczas otwieranie, jeśli ktoś nie był ostrożny, być może stąd wziął się siłownik.

rasmus000
2013-08-12, 20:57
Witam
Samozamykacze założono, ponieważ kontroler ze Straży Pożarnej nie chciał odebrać budynku.

yanioo
2013-08-14, 09:51
Wczoraj bloczek przeszedł mocny test na wytrzymałość na podmuchy wiatru :)

Klementyna
2013-08-17, 09:20
Czy ktoś zwrócił uwagę na wjazd do garażu? Moim zdaniem to jedno wielkie nieporozumienie. Podjazd jest tak wyprofilowany (najpierw pod górkę, później mocno z górki), że prawdopodobieństwo przetarcia sobie podwozia jest bardzo duże. Prześwit nieobciążonego samochodu w najgorszym miejscu to około 3 cm. Zakładając że dojdą bagaże, rodzina na tylnych siedzeniach, to uszkodzenie samochodu gwarantowane. Jeśli zaś ktoś ma niskie zawieszenie samochodu może okazać się że utknie na tym wjeździe ;) Jak dla mnie ten wjazd jest do poprawy, no chyba że drodzy właściciele miejsc parkingowych posiadacie wyłącznie samochody terenowe ;)

wodnik szuwarek
2013-08-19, 00:39
Witam!
Czy macie wiedzę na temat wykończenia klatek? Na razie są bardzo ascetyczne, a biel na ścianach to chyba nie najlepszy pomysł dla ciągów komunikacyjnych.
Uwaga na windę - lubi się zacinać!!!!

yeoman
2013-08-19, 08:55
Dobrze wiedzieć że winda już (czasem) działa :D

yanioo
2013-08-20, 01:58
Klementyna: ja dziś badałem temat... no masakra.

Yon
2013-08-20, 14:55
Sąsiedzi czy sami wykańczacie mieszkania czy jednak bierzecie firmy?

yeoman
2013-08-21, 14:03
Sąsiedzi czy sami wykańczacie mieszkania czy jednak bierzecie firmy?

Ja się będę starał sam ile dam rady (ze względów finansowych). Dziś właśnie wparowałem ze sprzętem na mieszkanie i może zacznę izolację łazienki robić :) Widziałem że w kilku (może kilkunastu) mieszkaniach coś już się dzieje. Słychać hałasy więc chyba robota wre :p

yanioo
2013-08-22, 10:40
Witam,

Jak to jest z wentylacją w kuchni?

Mamy pojedynczą kratkę i z tego co pytaliśmy, to nie można tam podpiąć okapu kuchennego, bo to jest taka potrzebna wentylacja w kuchni, a żeby podpiąć okap, potrzebny byłby drugi, dodatkowy otwór.

Czy to oznacza, że nie można u nas mieć typowego okapu kuchennego, a jedynie taki filtr węglowy ?

oODexOo
2013-08-22, 13:59
Witam

Najprawdopodobniej można sobie wykuć kolejny otwór do ciągu wentylacyjnego, po dobiorze mieszkań można sobie dość swobodnie przerabiać pewne rzeczy, więc moim zdaniem jest to możliwe. Oczywiście trzeba zapytać dla pewności :)

yeoman
2013-08-23, 15:25
Sąsiedzi, zanim położycie płytki w łazience odkręćcie wodę i sprawdźcie czy nie macie przecieków w rurach! Ja sprawdziłem i się okazało że mam gratisową fontannę w ścianie :D Na szczęście wszystko już naprawione i pewnie w przyszłym tygodniu wezmę się za płytki.

Rafał
2013-08-23, 20:04
zzzffffffffffffffffffffffffffffffff

oODexOo
2013-08-24, 10:06
Witam nowego sąsiada :)

Co prawda nie mamy takiego mieszkania jak ty, więc z aranżacją kuchni nie będę pomocny, co do ścian i ich szpachlowania, to przed odbiorem u nas przynajmniej w miarę wyszpachlowano wszelkie niedoskonałości, jakie się w międzyczasie na tynkach zrobiły (wiadomo, trwała budowa, normalna sprawa). Co do odbioru, to nie będąc ekspertem, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na okna, czy nie są uszkodzone itd, i inne elementy użytkowe i urządzenia, czy nie brakuje np. zaślepek itd, poza tym więcej trudno samemu nie będąc budowlańcem zobaczyć, wiele rzeczy niestety wyjdzie w najbliższych miesiącach, których nie udało się zaobserwować.

Jednocześnie mam pytanie, czy jest ktoś, kto ma mieszkanie południowo-wschodnie, z dużym narożnym balkonem, jak rozwiązaliście sytuację w łazience dotyczącą ubikacji, mianowicie nam wyszło, że "kibelek" wysjaje na 1/3 długości w otwór drzwiowy, który teraz przesuwamy. Czy macie podobny problem, a jak tak, jak go rozwiązaliście?

rasmus000
2013-08-25, 19:37
Witam Wszystkich!!!
Jak tam postępy prac? Macie już ustalone wstępne terminy przeprowadzki? Bo powoli lato się kończy i grilla nie zdążymy odpalić :P

Rafał
2013-08-25, 20:53
Hej. My póki co to czekamy na decyzję kredytową.

Anonymous
2013-08-26, 08:21
Witam, co do grilla to Rasmus ma rację zaraz nas śnieg zastanie :-D:-D Nasz projekt zostal zmodyfikowany troszku

Rafał
2013-08-26, 09:42
Chcę wynegocjować dobrą cene :-)

oODexOo
2013-08-26, 11:18
Odnośnie przeróbek wyniknął mały problem z elektryką.... Otóż w zeszłym tygodniu ktoś, wynajmując firmę zewnętrzną, podobno spalił przewody domofonowe w całym pionie czy też klatce nr 1. Teraz nawet "fachowcy" z budowy nie chcą się podejmować żadnych przeróbek elektrycznych... udało Wam się jakoś to rozwiązać?

Rafał
2013-08-26, 14:03
jeszcze jedna sprawa, ktoś wspominał o )

yanioo
2013-08-26, 23:54
oODexOo: witam sąsiada. Ja na piątym piętrze to mieszkanie co i Ty :) A Ty które pięterko?

U nas w łazience ten sam problem, który staramy się rozwiązać na 2 sposoby.
1) Zwężenie otworu drzwiowego z 80 cm na 70 cm poprzez domurowanie 10 cm od strony sypialni
2) zakup kibelka kompaktowego... są nawet takie 47 cm, ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy... może to przesada :) http://www.ceneo.pl/10990859
3) można nawet rozważyć "przesunięcie otworu" na zasadzie, że z lewej strony kujemy 10 cm, z prawej murujemy 20 cm

Napisz jeszcze co o tym myślisz :)

oODexOo
2013-08-27, 09:05
Hej Yanio, my parter :) Ogródek nas skusił :)

My natomiast zrobiliśmy to tak, że "przesuneliśmy" drzwi o ok 20-25 cm, naprzeciwko kibelka postawimy pralkę, takę płytszą, i według moich obliczeń będzie na styk wszystko, może wystawać 2-3 cm najwyżej.

Przesunęliśmy też grzejnik z tej wnęki na ścianę nad kibelkiem, dzięki temu mamy całą wnękę na szafki i kosz na brudne ciuchy. Sporo przeróbek w tej łazience, bardzo niepraktycznie zaprojektowana . . .

yanioo
2013-08-27, 09:38
No to super :)

U nas drabinka jest na ściance, którą Ty skracasz o 20-25 cm, czyli jakby z boku obok pralki.

Zastanawia mnie czemu piszesz o płytszej pralce, czy to znaczy, że będziesz miał pralkę ładowaną od góry, bo te tradycyjne to są raczej płytkie. Bardziej byłbym ciekaw co robisz z wanną/prysznicem? Bo jeśli skrócisz ścianke o 25 cm, czyli zostanie Ci 65, to wanna 70cm już będzie wystawać... a może robisz jakiś prysznic? My dajemy wannę chyba 150x75 z dodatkową szybą.

Pozdrawiam.

Rafał
2013-08-27, 09:58
Cześć Panowie, jeśli jesteście już na mieszkaniach to na 100

wodnik szuwarek
2013-08-27, 21:45
Pytanie za 10 punktów - wiadomo jaki będzie czynsz??? :)

Rafał
2013-08-27, 21:53
1,55 za metr

yeoman
2013-08-27, 22:17
Cześć Panowie, jeśli jesteście już na mieszkaniach to na 100 macie podpiętą instalacje elektryczną i jesteście po wizycie w zakładzie energetycznym. Mam co do tego pytanie, ile mocy jest przyznawane na mieszkanie? W prospekcie jest napisane że do mieszkania jest podciągnięta zwykła instalacja dwufazowa. A co z płytą indukcyjną do kuchni?

Jedyne do czego się dokopałem to 14 kW - tyle mam zapisane w umowie z PGE. Jeśli chodzi o "łapanie fazy" to u mnie na pewno są 3 :D (nawet na skrzynce z bezpiecznikami świecą się 3 żaróweczki odpowiadające każdej fazie). Oczywiście wykorzystywane są tylko do indukcji i ewentualnie piekarnika a reszta leci na 1 fazie. Mam nadzieję że pomogłem :)

Rafał
2013-08-27, 22:27
super. Dzięki za info, 14 kW to super, liczyłem na 9 więc jest z górką :-) .

oODexOo
2013-08-27, 22:49
Yanio,

Co do pralki, to szerokość standardowa - 60 cm - głębokość ok 55 cm (widzieliśmy też płytsze, 50, nawet 47 cm), i będzie na styk z drzwiami, co do wanny, to my zaszaleliśmy, i kupiliśmy sobie dużą kabinę z deszczownicą itd., 151x81, będzie lekko wystawać, ale to nie problem już dla nas, klamka od drzwi będzie od strony kibelka, więc wizualnie to nie będzie przeszkadzać, ponieważ wanna szeroka, umywalka malutka 40, max 45.

Mam jeszcze pytanie odnośnie przedpokoju, myśleliśmy o szafie na wymiar, w tym rogu co jest domofon, takiej dużej, żeby skrzynki były za nią i do nich dostęp był przez szafę, no zrobić otwór w "plecach" szafy, ale żeby to zrobić trzeba przesunąć domofon i ze 2 gniazdka, ale jest z tym mały problem, bo podobno ktoś bawił się w ten sposób, i spalił instalację w całym pionie czy wręcz klatce (nam videofon nie działa od kilku dni), tak przynajmniej usłyszałem od elektryka z budowy obok, i teraz nikt nie chce ruszyć elektryki, tak samo firma, która montowała instalacje. Stąd mam pytanie, czy bawiliście się już czymś takim i macie może kogoś sprawdzonego, kto nie puści z dymem czegoś???? :)

Swoją drogą, współczuję temu, kto narobił tego zamieszania, mocno musi go trzepnąć po kieszeni

wodnik szuwarek
2013-08-28, 00:15
Może to nic poważnego. Spalić instalację podczas przenoszenia - jak? Raczej coś przerwać. A może była po prostu wadliwa i teraz szukają winnego... Zobaczę u siebie, ale parę dni temu wydawało mi się, że coś tam się jednak świeci.
A tak w ogóle, to te mieszkania są mało ustawne i niezbyt "elastyczne". Zastanawiam się, czy ogrzewanie podłogowe nie przeszkodzi w ustawianiu mebli lub wychodzeniu na taras. No i te jednoskrzydłowe okna. Są raczej mało praktyczne. Ale "pomieszkamy - zobaczymy"

yanioo
2013-08-28, 10:18
oODexOo: zgadza się, również mamy ten temat w przedpokoju. Będziemy chcieć przenieść domofon i gniazdka... niby można, ale obowiązkowo trzeba to zgłosić, żeby wcześniej wyłączyli napięcie w pionie domofonowym, aby nie powtórzyła się ta sytuacja co poprzednio. Być może nie działa Ci wideodomofon bo je właśnie wyłączyli w tym celu... ja byłem kilka dni temu to działał.

To ja jeszcze podzielę Ci się z resztą naszych "problemów".

W sypialni szafa do zabudowy... tutaj wnęka również jedynie niespełna 50 cm, a szafę chcemy 60 cm.... więc chyba pójdzie 60 cm od okna i przed drzwiami albo pójdzie z ukosa... albo skończy się wcześniej, a na końcu coś płytszego.

Kuchnia - parapet na wysokości 96 cm, a chcieliśmy zrobić sobie zabudowę, która się z nim łączy. Chyba zostanie na tym, że parapet zostanie, a poniżej blat na 86cm. Można by zrobić blat na 91 cm i podkuć pod oknem (???) i wszystko połączyć... ale to chyba za bardzo "ingerująca" robota.


Jestem ciekaw jak z tymi sprawami u Ciebie i innych mieszkańców płd -wschodniego mieszkania :)

maniek
2013-08-28, 14:59
Cześć Wszystkim
Również przymieżamy się do zakupu mieszkania w Waszym :-) budynku.
zostało niewiele mieszkań ale udało się zarezerwować mieszkanie na 4 piętrze północno wschodnie, widok na lotnisko jest świetny o wielkim oknie w pokoju nie wspomnę.
Czy jest ktoś zarejestrowany na tym forum kto też kupił to mieszkanie. Ciekaw jestem koncepcji na ustawienie kuchni.
Co do tego podłączenia do wentylacji to babeczka mówiła że nie ma opcji gdyż jest ona jakaś mega specjalna (hybrydowa) i jest zakaz :-).
Małe pytanie na co zwracać uwagę przy odbiorze mieszkania, czy te niedoszpachlowane ściany to standard czy muszą to poprawić?
Jak wogóle oceniacie stan deweloperski tych mieszkań?
Pozdrawiamy Wszystkich.
Co do grila też się piszemy w razie co :-)


Odp: Jeśli chodzi o odbiory to muszę przyznać, że nie ma się do czego dopiąć, mój rzeczoznawca stwierdził, że tynki, wylewki, stolarka i posadzki są wykonane dobrze a instalacje w tym budynku są ponadprzeciętne.

oODexOo
2013-08-28, 18:47
Yanio,

Słuchaj, jak byś miał kogoś od domofonu i gniazdek, będę bardzo zobowiązany za info, jak by u Ciebie robił to i u nas by jednocześnie zaglądnął, ja pytałem u chłopaków na budowie obok i w firmie, która instalowała domofony, i nie bardzo chcą się podjąć (chyba, że mnie nie lubią :D ).

Do do kuchni, to właśnie dzisiaj kończyli mi goście zabudowywać ściankę między nią a salonem, kupiliśmy mieszkanie, jak już nie było można wybrać wariantu z zabudowanym przejściem (podobno). My też kuchnia z blatem niższym, ale nam to nie przeszkadza za bardzo. W sypialni najprawdopodobniej dużą szafę postawimy na lewo od wejścia, bo faktycznie, nie ma jak, na środku łóżko, natomiast w tej wnęce, to faktycznie płytka jest, pewnie jakiś regał, potem komoda i małe biurko, tak wstępnie, ale wyjdzie w planie wszystko jeszcze jak szafę postawimy i łóżko.

ps. na privie ci wysłałem moje namiary, jak coś daj znać odnośnie elektryki :)

Rafał
2013-08-29, 12:42
Witam ponownie.
W ramach zapoznania ze sprzętem grzewczym w budynku dzwoniłem do znajomych z ITB. Stwierdzili iż logotermy to fajne i dość oszczędne urządzenia o ile deweloper nie kręci przy ustalaniu wzoru za ogrzewanie. Jeśli ktoś ma ten wzór będę wdzięczny o podesłanie. Koledzy mają sprawdzić nam jego poprawność.

Rafał
2013-09-02, 18:49
co taka cisza? Nikt się nie odzywa. Podeślijcie jakieś fotki jak Wam prace idą.

Anonymous
2013-09-03, 06:50
RAFAŁ zadałeś pytanie od nośnie logotermy i cisza :-D u nas na razie nic nowego nie powstało, ekipa ma wejść 10 września pierwszy termin mieli po 20 sierpnia ale przerabiamy łazienkę tzn przezuwamy otwor na drzwi i zmniejszamy murek pod prysznic oraz trzeba będzie przesunąć dwa gniazdka jedno przy wejściu do łazienki drugie przy lustrze.
Również przyłączam się do Rafał ... wrzuccie jakieś foty z realizacji wykończenia mieszkanka :-)

Rafał
2013-09-03, 09:05
Faktycznie cisza :-( a wzór by się przydał. Co jest jeszcze ważne, na ceny ogrzewania będzie wpływało zużycie całej energii w bloku. Czyli otwarte drzwi do budynku, drzwi do garażu czy też na klatkę schodową. Mój brak oszczędności będzie wpływał na cenę 1GJ dla wszystkich mieszkańców. O ten wzór pasowało by się dowiedzieć zawczasu aby móc ewentualnie wpłynąć na jego wygląd. pozdrawiam

yanioo
2013-09-03, 12:41
U mnie ekipa weszła, ale na razie to po prostu wielki burdel, więc przez najbliższe 2 tyg. to żadnego fajnego zdjęcia raczej nie będzie :D

oODexOo
2013-09-03, 15:00
podobnie u nas, łazienka i przedpokój to masakra, ale powoli ogarniamy sytuację, zaczęły się płytki w kuchni robić, na zdjęcia to trzeba poczekać 2-3 tygodnie u nas, żeby było się czymś pochwalić

Anonymous
2013-09-03, 16:23
RAFAŁ a developer nie udostępni Ci tego wzoru?

Rafał
2013-09-03, 21:09
jutro zadzwonię i się dowiem. Myślałem że może ktoś jest w posiadaniu takiego wzoru.

Rafał
2013-09-03, 22:39
Czy odbiory mieszkań robiliście sami czy z pomocą jakichś specjalistów? Dostaliśmy kredyt więc lada chwila będzie odbiór chcę się dobrze przygotować.

yeoman
2013-09-04, 09:13
Ja odbierałem sam. Wejdź na mieszkanie i zobacz czy nie rzucają się w oczy jakieś usterki - szczególnie okna, parapety, większe rysy na tynkach.... Powiedz też żeby Ci wodę odkręcili i sprawdź czy się nie leje skądś (u mnie lało się ze ściany więc ostrzegam :D)
No chyba że masz nadmiar gotówki to weź kogoś do odbioru :p

yanioo
2013-09-04, 10:03
W sumie na oko wystarczy... ja miałem fachowca, ale wszystko ok.
Ostatnio gość od mebli był u mnie pod wrażeniem, że ściany bardzo proste :)

A mam pytanie odnośnie włącznika światła do łazienki... też macie pojedynczy włącznik na jedno światło, a drugi już w samej łazience, przy miejscu na kinkiet? Pasowałby mi włącznik podwójny i dodatkowy przewód chyba :P

yeoman
2013-09-04, 15:06
No niestety jest pojedynczy. Jak chcesz mieć więcej światełek to musisz kuć ścianę (lub sufit) oczywiście uważając żeby czasem nie przejechać po już istniejących kabelkach :D
Ja zrobiłem sobie takie troche lewe rozwiązanie na podświetlenie ledowe. Obok kontaktu dowaliłem sobie przełącznik (z puszką) i wykułem kawałek ściany żeby dopiąć światełka. Jeszcze nie testowałem ale mam nadzieję że będzie działać :)

Rafał
2013-09-05, 13:05
No niestety nie otrzymałem wzoru od dewelopera. Jeszcze podobno nie ma nic ustalonego.

luckyman
2013-09-05, 22:22
Witam wszystkich!
Aż wstyd się przyznać - już mieszkanie kupione i niemal gotowe do przeprowadzki a dopiero dowiedziałem się o tym forum

Anonymous
2013-09-06, 15:45
Luckyman witamy na forum :-) oraz kolejnego sąsiada naszego bloku. Jak już mieszkanie prawie gotowe do przeprowadzki to bedziesz pierwszy który umieści zdjęcia wykończonego mieszkania.

luckyman
2013-09-06, 19:53
dzięki - na fotki przyjdzie czas bo przeprowadzka nie jest równoznaczna z wykończonym mieszkaniem. podstawowe sprawy żeby się wprowadzić już są ogarnięte ale do pełni szczęścia jeszcze długa droga. Jakby coś to służę pomocą w miarę możliwości.

oODexOo
2013-09-10, 16:15
Witajcie sąsiedzi :)

Czy ktoś wie jak wygląda sprawa utworzenia Wspólnoty mieszkaniowej i zarządzania budynkiem, bo zapewne z tym wiązać się będą opłaty itd, rachunki i inne kwestie?

I czy ktoś już wie, kiedy będą podpisywane akty notarialne?

ps. Czy ktoś na parterze będzie instalował rolety zewnętrzne (antywłamaniowe)? My mamy taki zamiar, ale od dłuższego czasu nie możemy się doprosić o informacje na temat ich koloru? ma być zgodny z ogólną kolorystyką osiedla, ale brak konkretnych informacji.

Rafał
2013-09-15, 09:07
Witam
No w końcu. Od wczoraj jesteśmy sąsiadami :-)
Jeśli jest na tym forum ktoś kto ma mieszkanie wschodnio północne, proszę o kontakt. Zaczynamy wykańczanie i z chęcią byśmy zobaczyli jak postąpiliście z tą "wielką i ustawną" łazienką :-)

Anonymous
2013-09-20, 07:27
Witamy, sąsiada:-) już działasz na mieszkaniu?

Rafał
2013-09-20, 16:41
jasne. dzisiaj się zaczęło na dobre. Udało mi się właśnie wyrwać na chwilkę. A jak idzie innym ?

yanioo
2013-09-20, 18:27
U mnie w zasadzie koniec części wykończeniowej :)

Teraz zostało umeblowanie.

Pozdrawiam :)

Anonymous
2013-09-20, 21:23
Yanioo wrzuć zdjęcia mieszkania wykonczonego :-)

Rafał
2013-09-21, 10:08
a jak tam temat udostępnienia budynku do zamieszkania, wiadomo coś ??

luckyman
2013-09-22, 00:15
Z tego co mi wiadomo to wszelkie wnioski i inne papierki dotyczące ostatecznego odbioru i udostępnienia mieszkań zostały już złożone ponad dwa tygodnie temu. Niebawem szanowna komisja ma się zjawić i wszystko zatwierdzić - niestety nikt nie jest w stanie podać konkretnej daty.

yanioo
2013-09-24, 22:24
Witam,

A co z ogrzewaniem i ciepłą wodą? Czy będzie dopiero po oddaniu budynku, czy u mnie coś nie tak?

yeoman
2013-09-25, 21:41
Z tego co mi wiadomo to mają włączyć od 1 października bo wcześniej nie opłacało się grzać wody w całym baniaku na górze bo mieszka za mało osób w bloku. Poza tym dziś widziałem że podłączali czujniki ciepła w skrzynkach z logotermami więc przypuszczam że niedługo powinniśmy mieć ciepło w bloczku :)

Rafał
2013-10-01, 21:50
no i jak tam jest ta ciepła woda i ciepełko czy nie ?

luckyman
2013-10-01, 22:06
Ciepła woda jest - w czajniku elektrycznym
Ciepełko jest - pod kołdrą...
Wieści o dotarciu cywilizacji w bloku na Św. Kingi okazały się na dzień dzisiejszy mocno przesadzone, heh
Pozdrawiam i trzymcie się ciepło!!!

luckyman
2013-10-02, 13:52
UWAGA UWAGA UWAGA
Rozmawiałem dziś z deweloperem - mówił, że "od dziś puszczamy ciepło".
Rafał, zobaczymy czy wreszcie będzie ta ciepła woda i ciepełko hehehe

luckyman
2013-10-02, 16:56
KU POKRZEPIENIU SERC!!!

Drodzy, zmarznięci współlokatorzy bloku oto koniec Waszych cierpień, koniec niewygody, koniec pociągania nosem!
Niczym jaskółka pędzę z dobrą nowiną - CYWILIZACJA!!!!!
Tak, mamy ciepłą wodę! Tak, mamy ogrzewanie!
O radosny dniu środowy! Cóż wspaniałego jeszcze się przydarzy? (wygram w totka??)

A tak całkiem serio: grzejemy, ciepła woda już się leje. Niby wsztystko działa
NARESZCIE

yanioo
2013-10-04, 09:46
No dzisiaj -5 rano :P

Wczoraj odpaliłem ogrzewanie na full, dzisiaj sprawdzę jak mocno się nagrzało :)

Wszyscy macie grzejnik podłogowy w salonie? Wczoraj uruchomiłem go niby na max, ale to efekt był taki, że czuć było lekki nadmuch, a jego temperatura to tak koło 30 stopni? nie wiem czy to się ma rozkręcić, czy to jego szczyt możliwości i tak ma być?

luckyman
2013-10-04, 21:17
ja dmuchawę wyłączyłem, ale fakt - grzeje tak sobie. Też myślałem, że więcej wyciąga ta podłogówka ale zobaczymy jak to będzie dalej

Rafał
2013-10-04, 22:10
u mnie nie ma takiej dmuchawy bo są tylko w mieszkaniach z przesuwanymi drzwiami balkonowymi ale grzejniki dają ok. Wydaje mi się że jest to kwestia ustawienia sobie temperatury na logotermie. Wiecie coś może na temat 07-10 co ma być na tym przywitaniu mieszkańców budynku nr 1? widziałem dzisiaj info na klatce.

yanioo
2013-10-05, 22:51
Oficjalnie dla tych co nie wiedzą.

7 października (poniedziałek) godzina 16:30, uroczyste otwarcie ulicy świętej Kingi.

A co tam będzie? Nie wiem... może będzie można uścisnąć rękę prezydenta miasta... bo mieszkania to raczej nie będzie można wygrać :D

Klementyna
2013-10-07, 20:17
Witam :) Ja jak zwykle szukam dziury w całym;) a że mam doskonałe do tego oko to wizyta po długim czasie sprawiła że mam wiele "ale" :)
Czy ktoś z mieszkańców klatki "prawej" zwrócił uwagę na to że drzwi wejściowe do klatki są baaaardzo krzywe? że ściana po przejściu wiatrołapu (na wprost drzwi) pękła na łączeniach cegieł od sufitu do podłogi ? że winda w wielu przypadkach nie domyka się za pierwszym razem? :) Zastanawiał się ktoś nt. tych usterek?
No i tak całkiem z ciekawości... ktoś testował własnym samochodem wjazd do garażu? Podwozie całe? Dlaczego on jest zamknięty? :)

lokator
2013-10-11, 19:04
drodzy mieszkańcy!co sądzicie o ciągłym braku informacji nt zezwolenia na zamieszkanie???jest prawie połowa października, większość z nas odebrało mieszkania w sierpniu i do dziś czekamy na pozwolenie na zamieszkanie, mimo, że mieszkania sa już gotowe. Mak dom obiecywał przez cały rok, że w czerwcu będzie można zacząć wykańczać i zamieszkać, ponieważ są 2 miesiące do przodu z naszym blokiem. Jak jednak widać jest połowa października i brak info. Co chwilę mówią, że trzeba jeszcze poczekać, sami nie wiedzą ile, ale moim zdaniem ciągnie się to juz za długo i jest to kwestia sądzę poważniejszych problemów z odbiorem budynku. Czy ktos ma infomacje dlaczego nie mamy do dzisiaj piwnic, a garaż stoi zamknięty???? Dlaczego przez przeciąganie developera my mamy czekać nie dość, że na możliwość wprowadzenia się to jescze na piwnice, a co gorsze to to wszystko wydłuża czas na otrzymanie aktów notarialnych (kto wziął kredyt to wie ile to czkanie kosztuje). Może musimy zacząć działać wspolnie i zadbać o swoje.

Rafał
2013-10-12, 11:02
to prawda, może by tak wpaść do biura większą ekipą i zapytać o co chodzi i gdzie można się udać aby się czegoś dowiedzieć. Ktoś musi być za to odpowiedzialny.

Yon
2013-10-12, 19:30
Drodzy sąsiedzi,
1. Czy ktoś wie dlaczego Mak Dom wybrał notariusza któemu mam zapłacić 2-3 tys za akt notarialny skoro inny notariusz w Rzeszowie potrafi wycenić 30 % taniej?
2. Dlaczego Mak Dom nie wywiązuje się z obietnic oddania nam naszych mieszkań?
3. Proponuję przestać pisać na forum o naszych problemach tylko zebrać się przed biurem Mak Dom i żądać konkretnego działania dewelopera m.in. aby pokrył nam nadwyżki spłaty kredytu przez to że nie można ustanowić hipoteki ....

Klementyna
2013-10-13, 12:03
Witam. Nikt nie skomentował usterek jakie zauważyłam ;) ale to nic... mam nadzieję, że kiedyś ktoś je usunie i będzie dobrze. Natomiast jeśli chodzi o żądania wobec dewelopera to nie możemy nic póki co. W umowie wyraźnie jest napisane że mają czas na przekazanie do użytkowania 90 dni od zakończenia robót budowlanych a wiec od 31 sierpnia i dopiero od tej daty mają 120 dni na przekazanie mieszkań w formie aktu notarialnego :) a więc w najgorszym wypadku staniemy się właścicielami dopiero po 7 miesiącach tj w kwietniu. Zgadzam się z Państwem jak najbardziej - jest jakiś problem z oddaniem budynku a deweloper nie robi nic by uspokoić właścicieli mieszkań leczy tylko ich zbywa. Pomysł z pójściem do niego większą ilością ludzi jest dobry bo "co dwie głowy to nie jedna" i można byłoby zażądać pokazania nam część bloku która jest zamknięta, bo być może tam jest cały problem.

yeoman
2013-10-13, 19:57
Klementyna, ja jak najbardziej zauważyłem usterki o których pisałaś :P też mi się to nie podoba i myślę że deweloper powinien to poprawić. Tylko trzeba do nich się wybrać (najlepiej większą ekipą:) i powiedzieć... To samo tyczy się przekazania do użytku piwnic i parkingu. To kiedy idziemy robić dym ? :D

Rafał
2013-10-13, 21:32
my jutro jesteśmy na mieszkaniu więc się piszemy.
jeśli nie jutro to w czwartek możemy.
W razie coś info na priv i idziemy.

Anonymous
2013-10-14, 06:47
Nie mogą przekazać miejsc paekingowych i komórek lokatorskich dopóki nie będą mieli zgody na oddanie budynku do zamieszkania ... nie wiem czy zauważyliście że mieszkanie na parterze od strony garażu miało w oknach firanki ale bardzo krótko później okna zakrywali kartonami a teraz maja rolety wewnętrzne ... są wysokie kary za mieszkanie w budynku bez odbiory.

yanioo
2013-10-14, 09:55
Ja usłyszałem jedynie, że sami się niecierpliwą, że papierologia tyle trwa i niby to dlatego, że to pierwszy budynek, no i inspektorom i urzędnikom wcale się nie śpieszy, żeby to załatwić po krótkiej linii oporu.

Faktycznie dopóki nie będzie odbioru budynku, to o komórkach i parkingu można zapomnieć, no i nie wolno mieszkać, bo to jest problem w razie kontroli.

Ja akurat wynajmuję teraz mieszkanie i dobrze, że złożyłem wypowiedzenie dopiero pod koniec września z zamiarem wyprowadzki do końca października... bo gdybym to zrobił miesiąc wcześniej i optymistycznie założył, że od października się wprowadzę, to teraz byłby problem, bo niejako wylądowałbym na bruku ... ew. u teściowej, czyli nieciekawie :)

Pozdrawiam,
Janusz

Klementyna
2013-10-14, 16:46
"W dniu 16 października między godziną 11 a 16 odbędzie się komisyjny odbiór mieszkań! przez Komisję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rzeszowa " - to cytat z tablicy ogłoszeń w naszym bloku. Mam nadzieję że to już ten właściwy odbiór.

sąsiad
2013-10-14, 19:00
Witam wszystkich serdecznie
mam nadzieję że osoba odpowiedzialna za zamknięcie wejścia na klucz (drzwi) do klatki schodowej na parterze, czyli jedynej drogi ewakuacyjnej w przypadku awarii windy, więcej nie wpadnie na tak wspaniały pomysł

pozdrawiam sąsiad

Mario
2013-10-16, 18:27
Witam wszystkich sąsiadów!

Czy posiadacie jakiekolwiek informacje nt wyniku dzisiejszej kontroli z nadzoru budowlanego? :)
Miło by było, gdyby blok został formalnie odebrany - w tym przypadku Deweloper dał plamę na całej linii (nie obchodzi mnie forma pisemna, a powiedziane słowo - takowe bardziej szanuje niż pismo).

Ktoś wcześniej wspominał, że miesięczna opłata za "utrzymanie bloku" wyniesie 1,55zł/metr kw. - czy to jest jedyna opłata która nas czeka - oczywiście pozostają nam opłaty licznikowe: prąd, woda oraz wspólny rachunek za gaz.

Anonymous, niestety twój wpis z dnia 2013-10-14, 06:47, jest zwykłym p.o.d.p.i.e.r.d.o.l.e.n.i.e.m sąsiada. Chociaż nie tyczy się mojego mieszkania - takowe zachowanie bardzo razi mnie w oczy.

Anonymous
2013-10-17, 07:47
Mario ... to nie jest p.o.d.p.i.e.r.d.a.l.a.n.i.e. sąsiada tylko chce pokazać przykład jak ważny jest odbior i jakie są z tym związane konsekwencje ale nie dla lokatora czytaj SĄSIADA tylko ela developera bo to on płaci karę. A ów sporna rzecz z okna znikła po interwencji przedstawiciela developera. Odebralaś jak odebraleś ale moje intecje byly dobre.

Sam piszesz w poście wyżej ... "dobrze niezamieszkały" też mogłbym to zinterpretować jako p.o.d.p.i.e.r.d.a.l.a.n.i.e. sąsiadów ... :);)

A co do odbioru mnie również słowo dane jest ważniejsze od pisanego ale niestety lub stety żyjemy w takim kraju i takie mamy przepisy, developer przy bloku nr 2 będzie mądrzejszy o dświadczenia z bloku nr 1 jeśli chodzi o odbiory i przekazywanie kluczy.

Anonymous
2013-10-17, 18:48
Jutro ma być decyzja co do odbioru budynku jeśli bedzie wszystko ok to tylko jeszcze 14 dni na uprawomocnienie sie decyzji i można mieszkać zostaną przekazane komórki lkkatorskie plus garaż ... trzymamu kciuki za jutrzejszą decyzję.

Anonymous
2013-10-17, 20:10
Jutro ma być decyzja co do odbioru budynku jeśli bedzie wszystko ok to tylko jeszcze 14 dni na uprawomocnienie sie decyzji i można mieszkać zostaną przekazane komórki lkkatorskie plus garaż ... trzymamu kciuki za jutrzejszą decyzję.

rasmus000
2013-10-17, 20:44
Anonymous sądzę, że najlepiej będzie jak każdy będzie pilnował swojego mieszkania. W protokole przekazania nie widziałem zakazu wieszania czegokolwiek w oknach!!!
PS: "Życzliwym"sąsiadom mówimy NIE!Monitoringu tego typu nie zamawialiśmy!

Mario
2013-10-19, 07:33
Witam Sąsiadów,

Przez ostatnie dwa wieczory miałem okazję sprawdzić "dźwiękoszczelność" naszego bloku - niestety nie jestem zadowolony z izolacji akustycznej.
Rozmowy sąsiadów słychać z dwóch dolnych pięter jak i z dwóch górnych (prawdopodobnie problem z izolacją akustyczną wyciągów).
Głośniejsze spotkanie u sąsiada (oczywiście nie mam nic przeciwko spotkaniom towarzyskim) słychać "na krzyż" także dwa piętra w górę i w dół.
Wg mnie - z izolacją akustyczną jest coś nie tak - no chyba, że sytuacja ulegnie poprawie gdy wszyscy wykończą i umeblują swoje mieszkania.

yanioo
2013-10-22, 10:05
Jakieś ruchy z oddaniem bloku, komórek i garażu?

Klementyna
2013-10-22, 20:39
Witam Was:)
Tak się właśnie zastanawiam, czy w bloku zainstalowana jest antena centralna i czy będziemy mieli w kabelku wszystkie oferowane teraz w Polsce kanały cyfrowe? Ktoś coś wie na ten temat?

Citynet
2013-10-23, 12:24
Witam

Tak, zainstalowaliśmy dla Państwa antenę zbiorczą, urządzenia oraz okablowanie do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Wystarczy wpiąć TV w gniazdo i dostroić odbiornik. Korzystanie jest oczywiście nieodpłatne, ewentualne groszowe opłaty konserwacyjne chcieliśmy uzgodnić po zawiązaniu się wspólnoty.

pozdrawiam
Piotr Misiuda - Citynet
http://www.citynet.rzeszow.pl

Mario
2013-10-23, 22:18
Witam Sąsiadów,

Nasz blok został już oficjalnie odebrany - można już w nim mieszkać.
Deweloper od dnia dzisiejszego wydaje klucze do komórek lokatorskich oraz dokument-pozwolenie na zamieszkanie (czy coś koło tego).
Ponadto, zostałem poinformowany, że w połowie listopada nastąpi formalne przekazywanie mieszkań na własność (akt notarialny).
Każdy może wybrać dowolnego notariusza - ale z tego co dzisiaj rozmawiałem z Panią notariusz -panią Martą, z którą współpracuje deweloper, koszt aktu notarialnego mojego mieszkania (61 m.kw.) z wpisaniem banku do hipoteki nie przekroczy (a nawet nie osiągnie) 2000,00 zł. Czyli - nie jest źle. :)
Koszt utrzymania bloku - 1.55zł/m.kw. - cena aktualna do kwietnia 2014 roku - potem zobaczymy.
Co do usługodawcy Citynet - internet śmiga tak jak powinien. Telewizor, póki co, odbiera wszystkie kanały telewizji cyfrowej naziemnej.

Pozdrawiam!

Klementyna
2013-10-25, 18:09
Witam,
Czy są na tym forum ludzie którym wydaje się że ten wjazd do garażu to jakaś porażka?? ;)
Będziemy coś z tym robić? To nie powinno tak zostać...

Rafał
2013-10-25, 18:15
A zgłaszał to ktoś do dewelopera? Jeśli nie to w poniedziałek można podejść zapytać co z tym tematem.
I jak tam odebrał już ktoś miejsce postojowe, komórkę no i mieszkanie ?

Klementyna
2013-10-25, 23:13
Witam Panie Fabri :) Fajny samochód...trzeba przyznać...nie znałam go wcześniej ale...jeśli chodzi o problem wjazdu do garażu to parametrami które determinują bezpieczny zjazd do garażu z takim "garbem" nie jest tylko prześwit pojazdu ale jego długość a więc rozstaw osi, a jak wiadomo samochody rodzinne (kombi) są dużo dłuższe niż samochody sportowe. Wniosek jest taki, że im dłuższy samochód tym większy problem. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje samochód rodzinny służy do wożenia rodziny a z pełnym kompletem ludzi na pokładzie nie odważyłabym się wjeżdżać w obawie przed uszkodzeniem powłoki antykorozyjnej pod samochodem.

Rafał
2013-10-27, 09:07
a może jakieś testy w poniedziałek zrobimy, zebrać kilka aut i wypróbować czy wjadą bez obcierki. Spróbować tymi krótkimi i długimi.

AMK
2013-10-27, 19:11
Witam,
jesteśmy zainteresowani mieszkaniem w drugim-powstającym bloku, na parterze.
Zastanawiam się jak wygląda sprawa z ogrzaniem tych mieszkań. Niektórzy deweloperzy proponują podłogowe ogrzewanie, a tu co zaproponowali w zamian?
Jestem ciekawa waszej oceny ogrzewania przy użyciu logotermy ? Jak tam pierwsze rachunki?

Czy w mieszkaniach położonych najbliżej wjazdu do garażu nie słychać hałasu ( wjeżdżające auta , otwierająca się brama o ile tam występuje?

yeoman
2013-10-27, 21:56
Drodzy sąsiedzi :)
Czy sprawdzaliście może wasze regulatory sterujące pracą kaloryferów podłogowych ? (te takie białe z pokrętłem i regulacją nadmuchu). Bo ja mam wrażenie że w moim mieszkaniu obydwa nie działają... Pomimo ustawienia na 0 stopni oba nadal grzeją (oczywiście pod warunkiem że główny sterownik w przedpokoju na to pozwoli). Czy to wada czy może ja nie wiem jak to to używać ? :)

Rafał
2013-10-28, 14:22
no i jak nikogo nie ma na testowanie podjazdu??

lokator
2013-10-28, 14:37
Mario ... to nie jest p.o.d.p.i.e.r.d.a.l.a.n.i.e. sąsiada tylko chce pokazać przykład jak ważny jest odbior i jakie są z tym związane konsekwencje ale nie dla lokatora czytaj SĄSIADA tylko ela developera bo to on płaci karę. A ów sporna rzecz z okna znikła po interwencji przedstawiciela developera. Odebralaś jak odebraleś ale moje intecje byly dobre.

Sam piszesz w poście wyżej ... "dobrze niezamieszkały" też mogłbym to zinterpretować jako p.o.d.p.i.e.r.d.a.l.a.n.i.e. sąsiadów ... :);)

A co do odbioru mnie również słowo dane jest ważniejsze od pisanego ale niestety lub stety żyjemy w takim kraju i takie mamy przepisy, developer przy bloku nr 2 będzie mądrzejszy o dświadczenia z bloku nr 1 jeśli chodzi o odbiory i przekazywanie kluczy.


Szanowny kolego rozumiem, że ów interwencja była dzięki Tobie.....developer może być dumny, że dbasz o jego interesy!gratuluje!

yanioo
2013-10-28, 19:59
Jak tam dzisiaj sytuacja na bloczku? Wieje ostro? :)

Rafał
2013-10-29, 08:21
oj wiało. Gdyby nie było tych fruwających folii na balkonach nowo powstającego bloku to pewnie nie było by słychać tak bardzo. Jeszcze trochę i barierki polecą :-) razem z tym całym śmietnikiem z pod bloku, który i tak już fruwa dookoła dzielnicy.

Rafał
2013-11-04, 08:33
no i jak odebrał ktoś mieszkanie, komórkę i garaż?

yanioo
2013-11-04, 11:24
tia ... tylko pilot mi coś nie chciał działać do garażu jak spróbowałem... działa już ten garaż i parkują tam jakieś autka?

Rafał
2013-11-05, 20:12
Cześć
Widzę że każdy sam musi upomnieć się o swoje. Mieszkania oddają ale nie informują o tym fakcie. Wystarczy podjechać do biura i dostanie się trzeci komplet kluczy :-), komórkę lokatorską itd. pozdrawiam

yeoman
2013-11-06, 08:10
Dokładnie, komunikacja Makdomu z klientem leży i kwiczy :P tak samo było jak oddawali mieszkania pod wykończenie. Dopiero jak sam zadzwoniłem to się dowiedziałem że można odebrać... Ciekawe czy zadzwonią jak będą akty notarialne.
A tak z innej beczki. Jak tam sprawia się wasze ogrzewanie w mieszkaniach ? Wg mnie ściany nie są dobrze zaizolowane a przy drzwiach i oknach brakuje pianki przez co sporo ciepła ucieka na zewnątrz. W sypialni mam 20 stopni mimo że globalny termostat ustawiłem na 23.

Mario
2013-11-06, 18:15
Witam Sąsiadów,

Co do docieplenia budynku - jak na razie nie narzekam, mam skrajne mieszkanie od strony płd.-zach. i temperatura nie spada poniżej 20 stopni, nawet przy wyłączonym ogrzewaniu. Początkowo wilgotność była wysoka (powyżej 70%), ale teraz już się unormowała (ok 60% +/-5%). Jakiś miesiąc temu 'specjaliści' od okien ustawiali mi wszystkie okna - i jest ok. Jedyna moja uwaga, przy ostatnich opadach - klatki wentylacyjne w oknach są mokre - nie wiem czy tak powinno być czy nie.
Zobaczę jak będzie podczas srogiej zimy...
Jedna moja uwaga - warto sobie wyczyścić a potem odpowietrzyć logotermę w skrzynce.

Bardziej martwi mnie to, że podczas wieczornego oglądania tv słyszę jak któryś sąsiad słucha muzyki - na pewno nie bezpośrednio nade mną lub pode mną - bo mieszkania nie są zamieszkałe. Tak więc, albo wyciszenie akustyczne bloku jest do bani, albo sąsiad nabył dobry sprzęt grający i ma w dupie innych mieszkańców.

Nie podoba mi się także "burdel" dokoła podstawionych kontenerów: po pierwsze - powinny być dostarczone zamykane kontenery, a nie otwarte; po drugie - mieszkańcy powinni sami zabezpieczać własne śmieci tak by nie fruwały po całym osiedlu; po trzecie - nie powinny stać na miejscach parkingowych. Kij ma zawsze dwa końce, więc wina leży po obu stronach.

Co do miejsc parkingowych przy bloku - już widać, że jest ich za mało i będzie problem z zaparkowaniem auta w momencie zamieszkania całego bloku. Wiem, że jest jakiś współczynnik, który definiuje min. liczbę miejsc parkingowych w zależności od liczby mieszkań - ale w tym przypadku ten współczynnik jest nieadekwatny do rzeczywistości. Ciekawi mnie czy teren za miejscami parkingowymi (północna strona bloku nr 1), który jest wyrównany należy do dewelopera (bądź jest już pod zarządzaniem MZBM'u) - można by poprosić o dodatkową inwestycję - dodatkowe miejsca parkingowe (nie musiałyby być wyłożone kostką - wystarczy utwardzenie i warstwa asfaltu).

Przez ostatnie kilka dni, zauważyłem, że deweloper codziennie przygląda się i sprawdza elewację bloku oraz podjazd do garażu podziemnego. To, że jest problem z podjazdem - wiedzą o tym wszyscy. Ciekawi mnie czy jest problem z elewacją.

Mam pytanie od osób posiadających skrajne mieszkanie od strony płd.-zach. - czy zastanawialiście się nad zabudowaniem głównego balkonu /tarasu/ od strony zachodniej (np. w formie ścianki demontowanej).

Pozdrawiam...

Rafał
2013-11-06, 18:48
No u nas też głowy nie urywa... Z drugiej strony patrząc jednak blok nie jest jeszcze zamieszkany i same mury ciągną ciepło. Brak sąsiadów, którzy grzeją swoje mieszkania też na 100% wpływa na temperaturę w mieszkaniu. A tak przy okazji zapytam o szafy wnękowe do sypialni i przedpokoju, czy możecie polecić kogoś sensownego i nie drogiego a przy okazji kogoś z doświadczeniem kto doradzi jakieś fajne i przydatne rozwiązania? Jak odbieraliśmy mieszkanie usłyszałem coś na temat zebrania jakie ma organizować zarządca, gdyby ktoś coś wiedział dajcie cynk. Pozdrawiamy

Rafał
2013-11-06, 19:24
co do podjazdu do garażu to też się bałem czy wszystko ok ale kombi wjeżdża bez problemu, nie wiem tylko jak z podgrzewaniem podjazdu bo ogólnie jest dość ślisko.
Co do burdelu dookoła bloku to fakt jest masakra. Wczoraj rozmawiałem z deweloperem żeby zdjęli folie z balkonów bo nie dość że huczało jak cholera to cała ta folia z balkonów latała dookoła osiedla. Dzisiaj już zdjęte i cichutko.

yanioo
2013-11-07, 10:02
Co do zabudowy, to u mnie w przedpokoju i sypialni robił gość, którego mogę spokojnie polecić... Ma głowę na karku i jest cierpliwy dla klienta :D
Piotr Jaworski tel. 662 891 006

jakby ktoś chciał koniecznie zobaczyć live jak to u mnie wygląda, to na priv.