PDA

Zobacz pełną wersję : MAK DOM - Rzeszów ul. Olbrachta - 'Osiedle Słoneczne'


Strony : 1 [2]

Mario
2013-11-11, 14:22
Drodzy Sąsiedzi,

Pozwolę sobie podzielić się z Wami moimi uwagami...

1. Ostatnim czasem nastąpiło włamanie do kilku komórek lokatorskich (w klatce nr 2 /pierwsza od ulicy/ prawdopodobnie zostały "obrabowane" 3-4 komórki) - proszę wszystkich o sprawdzenie swoich komórek; w przypadku stwierdzenia otwarcia komórki przez osoby trzecie, warto ten fakt zgłosić na policję (pamiętajcie by nie dotykać żadnych drzwi rękami) - policja sama z siebie nie może wszcząć śledztwa dla każdej komórki bez informacji ze strony właściciela. Śledztwo dt. włamania do jednej komórki jest już prowadzone. Notabene, proszę właściciela komórki lokatorskiej nr 37 o kontakt na priv.

2. W związku z zaistniałą sytuacją (opisaną powyżej) - warto zastanowić się nad wynajęciem ochrony bloku np. w SolidSecurity (najlepiej wraz z monitoringiem; np. po 2 kamery na każdym rogu bloku). Miesięczny abonament rozbity na 63 mieszkania nie powinien nadwyrężyć budżetów domowych. Oczywiście należałoby skontaktować się z zarządcą bądź jak najwcześniej utworzyć wspólnotę i samemu zacząć zarządzać blokiem.

3. Gorąco zachęcam wszystkich, którzy otrzymali cały komplet kluczy, do wymiany zamków w drzwiach do mieszkania oraz do komórki lokatorskiej. Co do drzwi do komórki lokatorskiej - warto je wzmocnić i dorzucić dodatkowy zamek.

4. Generalnie, drodzy Sąsiedzi, warto by nawzajem pilnować swojego dobytku poprzez:
- zwracanie uwagi i pilnowanie by drzwi wejściowe były zamknięte,
- zwracanie uwagi kto i gdzie "panoszy się" po naszym bloku (zwracać uwagę na różne ekipy),
- dobrze byłoby by sąsiedzi byli dla siebie znajomi (może nie wszyscy); ale znając siebie nawzajem rozróżnimy "potencjalnych intruzów".

5. Proponowałbym zwołanie spotkania wszystkich właścicieli mieszkań naszego bloku celem wypracowania wspólnego zdania dt zarządzania naszym blokiem - moja propozycja dt terminu i lokalizacji spotkania:
Czwartek, 14.11.2013r, godz. 20:00, piwnica w klatce nr 2 (pierwsza od strony ulicy)

6. Drodzy Sąsiedzi, warto wymusić na MZBM'ie organizację spotkania celem udzielenia informacji nt wszystkich opłat: za zimną i ciepłą wodę oraz ogrzewanie, też. Żeby nas w grudniu nie zabili rachunkiem za zaległe miesiące.
A co do ich informacji nt segregacji śmieci - jak mam segregować jak w "wiacie" stoją trzy kontenery na odpady mokre, na odpady mokre i jeszcze jeden na odpady mokre.

7. Co do naszego Dewelopera...
Deweloper był bardzo miły do momentu podjęcia decyzji zakupu mieszkania i podpisania umowy przedwstępnej. Po tym terminie jakość obsługi klienta legła w gruzach: kompletny brak komunikacji, dosłowne olewanie zdobytych klientów, brak szczerości. Każdy z nas z osobna musiał się wszystkiego dopytywać i nie zawsze otrzymał kompletną i rzeczową informację.
Nie wspomnę, że po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie bloku, dobrze by było, by Deweloper zaprosił wszystkich właścicieli na jakieś spotkanie z poczęstunkiem, na którym oficjalnie i "w cztery oczy" podzielił się informacją nt odbioru bloku, przeprosił za wynikłe spóźnienie (w tym momencie zachowuje się jak człowiek; na pewno każdy by i zrozumiał, i wybaczył), poinformował nt wybranego zarządcy bloku (nawet go zaprosił). Poza tym, wszyscy mieszkańcy bloku mieliby okazję się poznać.
Inni rzeszowscy Deweloperzy, Ci przyzwoici i na poziomie, tak działają. Nawet organizują coroczne spotkania.

8. Drodzy sąsiedzi, którzy wykańczacie mieszkania... Nie mam nic przeciwko, że od poniedziałku do soboty. od rana do wieczora, naparzacie w Waszych mieszkaniach.... Jednak mam prośbę, ograniczcie swoje prace w niedzielę - niektóre mieszkania są już zamieszkałe i ludzie chcą odpocząć w niedzielę. Troszkę troski o dobro wspólne, a nie tylko własne.

9. Drogą pantoflową otrzymałem informację, że deweloper nie dostał pozwolenia na budowę trzeciego bloku. Ciekawe czy to jakaś grubsza sprawa (np. linia energetyczna) blokująca rozwój osiedla czy też tylko "mały błąd" w złożonych dokumentach.

Pozdrawiam....
Mario

oODexOo
2013-11-11, 17:02
Witam.

Mario ma wiele słusznych uwag. Warto też zadać pytanie, dlaczego drzwi wejściowe do klatek są non stop otwarte, przecież mamy już klucze do nich. No i dlaczego domofon nie działa? Przynajmniej ja nie widzę, żeby działał . . . Obecnie każdy moze wejsć na klatki, a wieczorami mnóstwo "turystów" z osiedla niżej robi sobie spacerki wokół bloku, nie trzeba wiele czasu, a nasz blok stanie się obiektem odwiedzin "młodzieży", zwłaszcza, że klatki są non stop otwarte, gdy spadnie śnieg, będą szukać miejsca na "spotkania towarzyskie".

luckyman
2013-11-11, 19:53
Witam!
Drzwi do klatek są non stop otwarte bo firmy wykończeniowe mają luz ze swobodnym przemieszczaniem się wiec nie ma to jak podeprzeć drzwi kawałkiem cegły. Goście mają problem z głowy, a reszta niech się martwi.
Domofon? Z pewnego źródła wiem, że uległ awarii jeden z elementów instalacji na skutek zwarcia, które było sprawką domorosłego elektryka próbującego przenieść domofon w jednym z mieszkań na inną ścianę bez poinformowania odpowiednich osób. Tym samym by zapobiec kolejnym awariom odłączono całkowicie prąd od instalacji domofonowej. Szkoda tylko, że nikt nie pofatygował się by naprawić usterkę.
No i najważniejsze a propos włamów do piwniczek lokatorskich, które miało miejsce kilka dni temu. Ja się pytam: DLACZEGO ZJEŻDŻAJĄC NA POZIOM "-1" MOŻNA SWOBODNIE WEJŚĆ NA TEREN PIWNICZEK - TO ABSURD!!! W każdym nawet starym bloku drzwi wejściowe do piwniczek są dodatkowo zamykane na klucz. Czy nie może tak być i tutaj? Przecież drzwi na teren piwniczek mają zamek -kwestia wydania kluczy.
A MOŻE SAMI WYMIENIMY WKŁADKĘ I DOROBIMY ODPOWIEDNIĄ ILOŚĆ KLUCZY DLA MIESZKAŃCÓW BY W TAJEMNICZYCH OKOLICZNOŚCIACH DRZWI TE NIE ZOSTAŁY OTWARTE JAKIMŚ ZAPASOWYM KLUCZEM Z BUDOWY (wieść gminna niesie, że tak się stało w przypadku okradzionych piwniczek/piwniczki).
Dlaczego to take ważne? Ano dlatego, że z poziomu piwniczek tylko krok na podziemny parking zatem tym łatwiej się tam dostać. Jeden wieczór, czy późna noc z "miłośnikami motoryzacji" buszującymi po podziemnym parkingu i rano kilka osób może się mocno spóźnić do pracy bo okaże się ich auta zamiast na pięknych alufelgach stoją na cegłach. Chyba warto o tym pomyśleć, nim następnym razem dojdzie do czegoś więcej niż przeglądu zawartości komórek lokatorskich mieszkańców bloku.
Pozdrawiam serdecznie i wybaczcie za przydługie wywody heh!

rasmus000
2013-11-11, 20:29
Witam!

Sąsiedzi zgadzam się z powyższymi uwagami. Nie rozumiem dlaczego usuwanie usterek trwa tyle czasu, tym bardziej że zgłasza je tyle osób. Najwidoczniej trzeba zgłaszać usterki pisemnie, bo nie może być tak, że dzwoni się i zgłasza usterkę a inwestor ma na naprawę tyle czasu ile chce. Takie sprawy jak zepsute, niedomykające się główne drzwi do klatki powinny być rozwiązane natychmiast, bo po to jest domofon, żeby chronić mieszkańców przed wejściem niepożądanych osób do klatki, czyli dla wspólnego bezpieczeństwa.

Pomysł spotkania jest bardzo dobry. Poinformujmy sąsiadów, których spotkamy, ponieważ nie każdy wie o naszym forum. A im większa frekwencja tym łatwiej będzie nam cokolwiek ustalić.
Do zobaczenie w czwartek!!!

Pozdrawiam

Rafał
2013-11-11, 21:02
Z chęcią byśmy się spotkali i obgadali poruszone tematy. Niestety czwartek odpada, praca. Piątek jesteśmy cały dzień w domu więc z chęcią się spotkamy z jakimkolwiek sąsiadem, sąsiadką nawet w celach zapoznawczych żeby wiedzieć koło kogo się mieszka. Co do zamykania drzwi to nie tylko bezpieczeństwo ale również ogrzewanie bloku wchodzi w grę. Ja zawsze wchodząc do bloku usuwam podpórkę, no chyba że ktoś pracuje w pobliżu. Co do ochrony, Bezpol ma niedaleko nas siedzibę więc może oni.

Mario
2013-11-12, 10:37
Drodzy Sąsiedzi,

Osobą kontaktową z ramienia zarządcy naszego bloku, czyli MZBM'u, jest Pan Antoni Motyl (tel. 17 85 48 760), zgodnie z danymi podanymi na poniższej stronie:
http://www.mzbm.rzeszow.pl/administratorzy3.htm
Dodatkowo załączam link do Regulaminu Porządku Domowego, obowiązującego w naszym bloku, póki co...:
http://www.mzbm.rzeszow.pl/dla_mieszkancow/Rregulamin_porzadku_domowego.pdf

Pozdrawiam,
Mario

Yon
2013-11-12, 12:34
Sąsiedzi,
Zamiast wypisywać szerokie wywody (tu podkreślę Mario) to zacznijmy działać. Co z tego że Mario wyraża swoją (bardzo dobrą opinię) skoro stoimy w miejscu:
1. Spotkanie mieszkańców proponuję zorganizować w sobotę lub niedzielę przed budynkiem (bo w tygodniu większość pracuje). Mario, wywieś ogłoszenia przed wejściami do klatek o spotkaniu.
2. Trzeba wybrać Zarząd Wspólnoty - conajmniej 3 osoby w tym przewodniczący. To wydaje się najtrudniejsze bo widzę tu wielu wiodących mieszkańców. Wybrane osoby powinny się znać na: technice, finansach i prawie. Pierwszego kandydata do Zarządu proponuję Mario
3. Wtedy dopiero ktoś zajmie się problemami, w przeciwnym razie będziemy tylko wypowiadać się tylko na forum.
4. Na pierwszym spotkaniu proponuję również rozważyć rezygnację z Zarządcy MZBM. Bo koszty dotyczące utrzymania naszego bloku, które przedstawili, uważam za zawyżone.

Mario
2013-11-12, 13:33
Drogi Yon'ie... Póki co, piszę na forum, bo nie znam wszystkich właścicieli mieszkań - znam tylko kilka rodzin. Dobrze byłoby, gdyby większość z właścicieli (najlepiej wszyscy) zaczęli wypowiadać się na tym forum.
Oczywiście spotkanie właścicieli i "przejście z forum do rzeczywistości" jest jak najbardziej oczekiwanym momentem (chyba) dla wszystkich.
Dlatego też, poddałem propozycje spotkania się w czwartkowy wieczór. Może to nie jest zbyt trafny termin, ale zawsze jakiś start - zostało zaproponowane - zobaczymy ile osób przyjdzie. Następne spotkanie zorganizujemy podczas weekendu.

Wydaje mi się, że Zarząd Wspólnoty wybierzemy dopiero po 2-3 spotkaniu, w momencie kiedy wszyscy się poznamy i każdy z nas w miarę "jako-tako" oceni, kto mógłby być wybranym do Zarządu. To, że ja dużo piszę na forum nie oznacza, że nadaje się na takie stanowisko czy nawet inni współwłaściciele mieszkań będą chcieli mnie wybrać - spotkamy się, porozmawiamy, zobaczymy. Bardziej interesuje mnie wypracowanie wspólnego stanowiska i kierunku działań odnośnie mądrego zarządzania naszym blokiem.
Co do składu samego Zarządu, ja proponuję 4-osobowy skład (po dwie osoby z 2-óch klatek bloku): przew., z-ca przew., skarbik, sekretarz; z stosunkiem przegłosowania 3:1. Moja propozycja: podczas wyboru członków zarządu - każde mieszkanie (nie liczba właścicieli czy mieszkańców) ma 2 głosy do oddania na kandydatów.
Co do zarządcy blokiem; jak najbardziej, po wybraniu Zarządu i przeanalizowaniu obecnej oferty MZBM'u oraz porównaniu jej z innymi ofertami, postanowimy o dalszych krokach.
Na pewno będę wnioskował za ochroną bloku wraz z monitoringiem.

Dzisiaj wywieszę informacje nt:
1. Forum miastodlaludzi.pl
2. Spotkania w czwartek, 14.11.2013, godz. 20:00 (zgodnie z wcześniejszym moim postem) - nastepne zorganizujemy w weekend
3. Aktualny regulamin z MZBM'u

Pozdrawiam,
Mario

zzzz
2013-11-13, 11:41
Witam, wszystkich :]
Dopiero po wywieszeniu karki na drzwiach dowiedziałem się o tym forum. I wnikliwie po przeczytaniu wszystkich postów chciał bym dołączyć do dyskusji.

Witam Sąsiadów,

Przez ostatnie dwa wieczory miałem okazję sprawdzić "dźwiękoszczelność" naszego bloku - niestety nie jestem zadowolony z izolacji akustycznej.
Rozmowy sąsiadów słychać z dwóch dolnych pięter jak i z dwóch górnych (prawdopodobnie problem z izolacją akustyczną wyciągów).
Głośniejsze spotkanie u sąsiada (oczywiście nie mam nic przeciwko spotkaniom towarzyskim) słychać "na krzyż" także dwa piętra w górę i w dół.
Wg mnie - z izolacją akustyczną jest coś nie tak - no chyba, że sytuacja ulegnie poprawie gdy wszyscy wykończą i umeblują swoje mieszkania.

U mnie taki problem występuje jak się stanie pod otworami wentylacyjnymi słychać wszystko głośno i wyraźnie nawet jestem wstanie określić jaki kanał TV leci u sąsiada :]



Witam,
Czy są na tym forum ludzie którym wydaje się że ten wjazd do garażu to jakaś porażka?? ;)
Będziemy coś z tym robić? To nie powinno tak zostać...

Wjazd / wyjazd z/do garażu jest pomyłką ! Po obfitych opadach deszczu podjazd jest tak mokry i śliski, że auto z przednim napędem ma problemy z podjechaniem do górki. Ciekawe co będzie w zimie na lodzie. To samo tyczy się otwierania drzwi garażowych czujki do pilotów są nie prawidłowo rozmieszczone (po zewnętrznej stronie bramy) i pilot za każdym razem nie łapie.

pozdrawiam ZZZZ

P.S. do zobaczenia jutro o 20 :]

yanioo
2013-11-15, 00:20
Witam,

Kartka fajna... szkoda tylko, że to forum nie jest tak intuicyjne jak być powinno.

Ja mam ten temat w ulubionych i jest ok, ale dzisiaj postanowiłem wczuć się w Kowalskiego i wejść na forum jak pisze na kartce, czyli na miastodlaludzi.pl

Wchodzę i co widzę... Inwestycje mieszkaniowe i lista miast, super. Wchodzę w Rzeszów, odszukuję MAKDOM. super. Są 2 strony postów, tylko, że to nie tu trafiłem gdzie trzeba.

Trzeba wrócić do początku i nie łapać się na "Rzeszów", tylko kliknąć na "Forum dyskusyjne".

Niby więc jest ok, ale jednak idąc pierwszą ścieżką można być pewnym, że jest się we właściwym forum, tylko że oprócz kilku postów ze zdjęciami nic ciekawego się nie dzieje ;)

Mały problem, ale postanowiłem go rozwiązać.

Od teraz wchodząc na stronę makdom.rzeszow.pl (http://makdom.rzeszow.pl) zostaniecie przekierowani na ostatnią stronę tej dyskusji. Proponuję podawać ten adres jako odnośnik.

Pozdrawiam.
Janusz

Yon
2013-11-15, 09:47
Sąsiedzi,
czy odbyło się spotkanie mieszkańców? W weekend proponuję zorganizować szersze spotkanie.

Rafał
2013-11-15, 17:50
cześć żona była na spotkaniu i mówiła coś o odpowietrzaniu logotermy, czy może ktoś napisać jak to zrobić, ewentualnie jest w stanie pomóc.

sąsiad
2013-11-17, 11:09
Witam,
czy mógłby ktoś wysłać zdjęcie na priv zamontowanej kratki (grzejnika kanałowego)?
czy montowaliście kratkę przed czy po ułożeniu podłogi?

Matelko
2013-11-17, 19:38
Witam
Kratkę montuje się po ułożeniu podłogi, oczywiście grzejnik jest wcześniej zalany w posadzce na odpowiednią wysokość paneli, polecam przykręcenie wkrętarką i czarnymi wkręcikami wiercącymi ramki dekoracyjnej do korpusu grzejnika nic wtedy się nie rusza.
Mario jak temat z naszym forum?

Mario
2013-11-18, 11:14
Drodzy Sąsiedzi,

Pierwsze spotkanie mieszkańców odbyło się w czwartek, 14.11.2013.
Uczestniczyli w nim także przedstawiciele obecnego zarządcy - MZBM'u.
Wiele tematów zostało poruszone (m.in.: problem wjazdu/wyjazdu do/z garażu, niezamykające się drzwi wejściowe, sposób i koszty zarządzania budynkiem /MZBM/; ochrona i monitoring bloku), dyskusja pomiędzy mieszkańcami się rozpoczęła - na pewno w najbliższym czasie zorganizujemy następne spotkanie. Poczekajmy do utworzenia naszego nowego forum.

Zobowiązałem się do utworzenia naszego prywatnego forum - każdy z mieszkańców otrzyma login (Mieszkanie_nr) i hasło do swojej skrzynki pocztowej - będzie to forum nieanonimowe, tylko z 63-cioma użytkownikami. Proszę o cierpliwość - kilka wieczorów czy nocek i będzie działać.

Co do odpowietrzania i czyszczenia logotermy...
Generalnie w najwyższym punkcie logotermy znajduje się odpowietrznik, a w najniższym spust wody. Czyszczenie logotermy: zakręcamy wszystkie przyłącza (zawory), podstawiamy wiadro, odkręcamy spust i odpowietrznik, po wypłynięciu zawartości logotermy zakręcamy spust i odpowietrznik, dobijamy wodę w logotermie "powrotem", odpowietrzamy logotermę (można powtórzyć wszystkie operacje do momentu wypływu czystej wody z logotermy) i odkręcamy pozostałe zawory - warto jeszcze raz odpowietrzyć grzejniki.

Otrzymałem informacje z CITYNET'u, że chcieli by się spotkać z Zarządem Wspólnoty - na pewno kiedy Zarząd zostanie wybrany spotka się z wszystkimi usługodawcami w naszym bloku.

Pozdrawiam,
Mario

Klementyna
2013-11-18, 15:54
Zastanawiam się czy bedzie kopane coś przed blokiem? Zauważyłam słupki geodezyjne na zieleni przed klatkami... Ktoś coś wie?

Matelko
2013-11-18, 17:03
Z ciekawości pytałem geodetę i mówił że jakiś kabel teletechniczny, może jakaś konkurencja dla CityNet?
Polecam odpowietrzanie logotermy u mnie grzejniki były gorące ale po odpowietrzeniu jest jeszcze lepiej na logotermie termostat mam na 1,3 a i tak grzejniki ustawione na 3 grzeją jak głupie tylko nie wiem dlaczego grzejnik podłogowy chodzi sobie sam jak chce nawet jak jest skręcony termostat to i tak grzeje?

yeoman
2013-11-18, 21:33
Z ciekawości pytałem geodetę i mówił że jakiś kabel teletechniczny, może jakaś konkurencja dla CityNet?
Polecam odpowietrzanie logotermy u mnie grzejniki były gorące ale po odpowietrzeniu jest jeszcze lepiej na logotermie termostat mam na 1,3 a i tak grzejniki ustawione na 3 grzeją jak głupie tylko nie wiem dlaczego grzejnik podłogowy chodzi sobie sam jak chce nawet jak jest skręcony termostat to i tak grzeje?

Grzejniki kanałowe (podłogowe) będą grzały zawsze chyba że skręcisz główny termostat w przedpokoju. A termostat w pokoju może co najwyżej włączać i wyłączać nawiew. Jak dla mnie to beznadziejne rozwiązanie ale co poradzić...

yanioo
2013-11-19, 15:30
Czyli termostat w pokoju (tam gdzie się włącza nawiew logotermy) jest bezużyteczny?

Zastanawiałem się jak to jest jeśli ten główny w przedpokoju ustawię na 10 stopni, a ten od logotermy na 25 :P

Yon
2013-11-26, 20:58
Czy ktoś wie co się dzieje z przekazaniem mieszkań przez Mak Dom?????

Rafał
2013-11-27, 10:48
podobno w tym tygodniu mieli dzwonić do ludzi i mają być podpisywane akty notarialne.

Yon
2013-11-27, 12:51
akty notarialne miały być podpisywane ale do końca sierpnia 2013 .... gdyby to były koszty rzędu 10 tys za mieszkanie to nikt by się nie martwił ale jak 260 tys. i brak jakichkolwiek informacji od Mak Dom - to jest żałosne. Nie kupiłbym już mieszkania od tego dewelopera.

Rafał
2013-11-27, 19:23
kto widział opłaty ? coś z deka dużo tego wyszło :-( jestem niemile zaskoczony. poza tym opłata za garaż od 14 września a odebrałem go pod koniec października, czy kogoś nie po...ło???

Mario
2013-11-28, 10:58
Drodzy Sąsiedzi,

Co do podpisywania aktów notarialnych - MakDom poległ na łopatkach...

Generalnie biorąc pod uwagę ich sposób zarządzania tym projektem, sposób oddawania mieszkań, kompletna dezinformacja (a nawet kłamstwa), a teraz te akty notarialne - ... brak słów ... - wg mnie przedstawicielstwo MakDom'u w Rzeszowie nie ma pojęcia o czymś takim jak "Kultura i Etyka w biznesie", a "Nastawienie na Klienta" jest dla nich pojęciem wyciągniętym ze słownika wyrazów obcych. :)

Co do rachunków za mieszkanie z MZBM'u - jak dla mnie opłaty nie są wysokie (275zł za mieszkanie 61.1 m.kw. bez garażu) - problem w tym, że trzeba teraz zapłacić za 4 miesiące (9, 10, 11, 12) - pokaźna kwota. Ponadto kotłownia rozpoczęła działanie dopiero w październiku - a opłata jest od września.

Ps.1.
Wszystkich mieszkańców bloku nr 18 przy ul. Św. Kingi proszę o zaglądniecie do skrzynek pocztowych :-)
Ps.2.
Posiadając dzisiejszą wiedzę, też bym już nie podjął "współpracy" z MakDom'em.

Yon
2013-11-28, 13:04
czy coś ważnego jest w skrzynkach pocztowych?

Rafał
2013-11-28, 15:08
no właśnie opłaty od września a kiedy było oddanie bloku do zamieszkania?! hehe pismo trzeba wystosować :-)

Yon
2013-12-01, 15:18
Rafał masz rację, kiedy było oddanie bloku? we wrześniu napewno nie był oddany do użytku !!!
Nie ma żadnych podstaw abyśmy płacili za czas gdy blok był oficjalnie w budowie .....
Panie Zarządco Z MZBM, który zapewne czytasz te forum wyjaśnij te sprzeczności i wystaw korekty opłat.

Mario
2013-12-02, 08:47
Drodzy Sąsiedzi,

Na oficjalnej stronie MakDom'u pojawiła się informacja poniższej treści:

"Z przyjemnością informujemy, że w październiku bieżącego roku oddaliśmy do użytku naszą pierwszą inwestycję w Rzeszowie położoną przy ul. Św. Kingi (boczna ul. Olbrachta) - BUDYNEK 1. Wszystkie mieszkania w tym budynku zostały sprzedane, za co dziękujemy Nabywcom tych lokali a w szczególności za okazane nam zaufanie. Pragniemy również poinformować, że rozpoczęliśmy już spisywanie aktów notarialnych o ustanowienie odrębnej własności i przeniesienie tej własności lokali mieszkalnych do ksiąg wieczystych."

Link: http://www.makdom.pl/mieszkania-rzeszow,90

Czy ktokolwiek podpisał już akt notarialny?
Jest już grudzień, a o aktach ani widu ani słychu... :/

Zapraszam mieszkańców bloku nr 18 na prywatne forum: swkingi18.cba.pl (http://swkingi18.cba.pl)

Pozdrawiam,
Mario

yeoman
2013-12-02, 08:47
A czy ktoś wie coś o aktach notarialnych ? Dostaniemy je pod choinkę czy w przyszłym roku ? :p

PS. Niezła synchronizacja Mario :D

Mario
2013-12-04, 10:33
Witam Sąsiadów!

W dniu dzisiejszym odbyłem szczerą rozmowę z przedstawicielem Dewelopera - panem Henrykiem.
W tym miejscu muszę zwrócić honor panu Henrykowi i powiedzieć: Przepraszam :)
W połowie listopada został podpisany jeden akt z 5-6 godzinnym odczytywaniem (miałem okazje porozmawiać z rodziną, której ten akt dotyczy). Przy pierwszym akcie "załatwiana" jest cała masa formalności związanych z blokiem, jego otoczeniem, wydzielaniem części wspólnych, itp., itd. Wraz z tym pierwszym aktem cała masa dokumentów została złożona do sądu.
W tym momencie Deweloper cały czas śledzi postęp prac w sądzie. Jak tylko dostanie pozytywny komentarz z sądu - machina związana z podpisywaniem kolejnych aktów ruszy cała parą. Deweloper boi się obiecywać konkretne daty (na wiele rzeczy nie ma wpływu), ale jemu też zależy na jak najszybszym zakończeniu tematu podpisywania aktów notarialnych; pomimo, że zgodnie z naszymi umowami - ma na to 120 dni od czasu przekazania budynku do użytkowania.

Moja prośba - uzbrójmy się jeszcze w cierpliwość (obie strony) i nie wprowadzajmy nerwowej atmosfery - nikomu nie jest ona potrzebna.

Serdecznie pozdrawiam,
Mario

Yon
2013-12-04, 15:40
Mario,
Nie bądź adwokatem dewelopera. Zapłaciliśmy kasę za swoje mieszkania i oczekujemy przejęcia swoich mieszkań i nie interesuje mnie że Mak Dom tłumaczy się sądem. Mieli wystarczająco długi czas conajmniej rok aby przygotować wszelkie dokumenty a nie w ostatniej chwili robić próby dokumentacji i czekać co powie sąd ..... Mak Dom jest dużym deweloperem i powinien wiedzieć jak się przygotować do inwestycji.

luckyman
2013-12-04, 21:51
Drogi Yon
Nie chcę tu być obrońcą Mario, czy tym bardziej adwokatem developera ale o ile mnie pamięć nie myli to w umowie przedwstępnej (tej spisywanej u notariusza) jest oznaczony czas w którym developer ma czas na sporządzenie aktu notarialnego. Jest to dobre kilka miesięcy od momentu przekazania mieszkania. Oczywiście nie pochwalam przeciągania sprawy i odsyłania mieszkańców z kwitkiem. Sądzę jednak, że stwierdzenia typu "nie interesuje mnie" to czy tamto jest trochę niepoważne. Każdy czeka na dokumenty, każdego cisną terminy ale zimna głowa i zdrowy rozsądek nie zaszkodzi.

Yon
2013-12-05, 14:20
Gdybyś Ja nie wpłacił pełnej sumy za mieszkanie to deweloper robiłby zadymę że nie wpłaciłem pełnej sumy za mieszkanie ale jeśli ja się dopominam tego co mi się należy ... to deweloper tłumaczy się innymi sprawami. Stanowczo uważam że Mak Dom miał wystarczająco dużo czasu na sporządzenie dokumentów po prostu ktoś czegoś nie dopilnował z ich strony ... Zamiast tłumaczyć się powinni nam sprawić zadośćuczynienie conajmniej wynegocjować niższe opłaty u Pani notariusz.

yanioo
2013-12-05, 16:40
No ale są jakieś opóźnienia w stosunku do umowy czy nie?

Od kiedy mamy oddanie budynku w umowie, od końca września chyba?
I od tego czasu 120 dni? czyli 4 miesiące. Wychodzi koniec stycznia.
Czy źle liczę, czy żadnych opóźnień nie ma co do aktów notarialnych?

Pozdrawiam.

Yon
2013-12-05, 17:35
Z tymi aktami notarialnymi jest tak jak z odbiorem budynku i obietnicami przed właceniem całej kasy na konto dewelopera niby jest ok ale i tak są opóźnienia.
Więc po co obiecywali gruszki na wierzbie rok wcześniej ...?
Mogli od razu powiedzieć będą opóźnienia i proszę nie wpłacać nasze konto całej sumy tylko po aktach notarialnych. To teraz oni by się martwili a nie my.

Matelko
2013-12-07, 08:07
Witam czy wiadomo wam kiedy ma być kolejne zebranie z MZBM ?

lokator
2013-12-09, 17:17
matelko nie kolejne bo pierwsze spotkanie. Poprzednie spotkanie było organizowane przez mieszkańców, a nie MZBM. MZBM się tylko na nim pojawił bo chyba zaczęli się bać, że zaczynamy działać sami. Ale jak widać do dnia dzisiejszego POMIMO OBIETNIC nie zorganizowali spotkania, które miało być zaraz na początku grudnia.....dziś jest 9 i nie ma żadnej info na ten temat. Ponadto obiecali mieszkańcom na spotkaniu, że od razu po weekendzie zajmą się sprawami monitoringu, zgłosiło się kilka osób z mieszkańców, żeby się z nimi spotkać i cokolwiek ustalić, ale do dzisiaj cisza. Niech działają jak chcą, ale to MY - MIESZKAŃCY zgodzimy się na ich dalszą obsługę lub też NIE.....

totoyo
2013-12-10, 20:29
Witam doświadczonych sąsiadów z bloku nr 1. Kupiłem mieszkanie w bloku 2 i chcę się poradzić, czego mam się spodziewać i co przypilnować przy odbiorze mieszkania, itd.

alisol052
2013-12-20, 13:16
Ja też kupiłam mieszkanie w bloku nr 2 i też serdecznie proszę o podpowiedz sąsiadów na co zwrócić szczególna uwagę przed odbiorem mieszkania.Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.:)

totoyo
2013-12-20, 14:06
Nikt nie chce odpowiadać. Odcięli się od świata? Żyjecie?

alisol052
2013-12-20, 18:15
Chyba nie lubią nowych sąsiadów.:( Szkoda bo każda nawet drobna wskazówka byłaby bardzo pomocna.

Rafał
2013-12-20, 23:40
Na wszystko trzeba zwrócić uwagę,
- Drzwi wejściowe czy są z atestem - do późniejszego ubezpieczenia.
- Dźwięki jakie przenosi układ wentylacji,
- Jeśli macie jeszcze na to wpływ, jak są rozprowadzona instalacje w mieszkaniach.
Przemyślcie jaki chcecie układ łazienki, kuchni. Gdzie gniazdka, przełączniki
- okna i ich ustawienie,
- ogólnie każdy mieszkaniec powinien otrzymać po zakupie jakieś plany instalacji w budynku a przede wszystkim w mieszkaniu. Upraszcza to temat wykańczania mieszkania,
Ode mnie póki co tyle.

totoyo
2013-12-21, 00:44
Dziękuję. A gdyby były jakieś usterki, krzywizny, czy spartaczone wykończenie? Jak Wam się żyje? Nie wieje za bardzo?

alisol052
2013-12-21, 13:52
Rafał dzięki.:) O drzwiach to ja nawet nie pomyślałam.Jakbyś sobie jeszcze coś przypomniał to napisz proszę.No i napisz jak się tu mieszka.:)

Rafał
2013-12-21, 22:27
jak się mieszka... zależy co masz na myśli? Przed blokiem wieje jak cholera :-) nawet w bezwietrzny dzień. To przypadłość najwyżej położonych bloków w Rzeszowie. Wystarczy kupić miejsce postojowe w garażu podziemnym. Jest "dalej" wcześniej mieszkałem na Rejtana i po wszystko wychodziłem na nogach. Z drugiej zaś strony na Rejtana pod blokiem nie biegały sarny, uwaga na drodze prowadzącej do bloku, czasami i tam ganiają. Ogólnie fajnie. Widok na północ na lotnisko, wygląda super. Co jeszcze chcesz wiedzieć?

alisol052
2013-12-22, 13:30
Mieszkanie daleko od centrum ma swoje minusy i plusy.Po części z powodu ciszy , ładnych widoków i tych biegających saren :p właśnie zakup w tym a nie w innym miejscu.Tylko z tym wiatrem to nie bardzo ale .... I dzięki ze odpisałeś. Zapytam jeszcze czy ewentualne usterki to zgłaszaliście u kierownika budowy ??? i czy dostaliście już akty notarialne ??? Życzę również zdrowych ,spokojnych,radosnych i pełnych miłości świąt.:)

oODexOo
2013-12-23, 20:27
Wracając do tematu odbioru, zwróćcie uwagę na to, czy ściany trzymają pion (niby oczywiste, ale warto przypomnieć :) ), ważne, żeby sprawdzić, czy okna są na tym samym poziomie, i czy otwory drzwiowe są tej samej wysokosci, my tego nie zrobiliśmy, a są niewielkie róznice. Co prawda ościeżnice mamy regulwoane, i nic nie widać, ale powinniście mieć to zrobione dobrze. Sprawdzcie instalacje jak możecie, w tym prąd i wodę. TO tyle chyba :)

alisol052
2013-12-23, 20:52
Dzięki za te podpowiedzi.Strasznie dużo tego wszystkiego. :) A co z Waszymi aktami notarialnymi jeśli mogę jeszcze zapytać. Macie już ??? I komu zgłaszać usterki .Podpowiecie jeszcze ????:)

alisol052
2013-12-27, 14:34
Nikt mi nie odpowie ???? :(

yanioo
2013-12-28, 14:57
Ciezko sie do czegos przyczepic, ja troche zaluje ze jednak nie kupilem wiekszego, dwustronnego. Akt notarialny juz lezy na półce od 2 tygodni. Oplaty zobaczymy... wyszacowali mi cos 218 zl przy metrazu 46 m2, do tego dochodzi prad.

Co do gniazdek, instalacji to faktycznie mozna cos wczesniej rozmawiac poki nie jest zrobione. U mnie i tak ekipa wykonczeniowa przenosila potem wszystko gdzie mi pasowalo.

Pozdrawiam

yanioo
2013-12-28, 15:01
Jeszcze dodam ze od ponad tygodnia mam wylaczone ogrzewanie a temp. nie schodzi ponizej 21 w mieszkaniu :)

alisol052
2013-12-28, 16:06
Dzięki za te podpowiedzi.:)Fajnie mieć takich miłych sąsiadów.:) Pozdrawiam:)

yanioo
2013-12-29, 15:39
Ktoś wie do jakiej parafii należymy i czy będzie ksiądz po kolędzie ? :)

Anonymous
2013-12-29, 21:45
Witam, tutaj znajdziesz wszystkie informacje http://www.pijarzy-rzeszow.parafia.info.pl/

foxikos
2014-01-01, 15:29
Witam,
Przymierza się do zakupu mieszkania jestem na etapie wyboru i zastanawiam się nad mieszkaniem w bloku nr 2 - metraż 62m2.
Chciałem użytkowników dopytać o parę rzeczy:
- czy grzejnik nadmuchowy jest standardem ?
- czy w lazience/kuchni jeżeli ktoś ma płytki wykonywał ogrzewanie podłogowe ? (czy może już jest)
- jak z obsługą logotermy ? problemy, zapowietrzenia itp.
- czy gaz jest doprowadzony do kuchni, czy tylko zostaje płyta indukcyjna ?
- jak z ogólnym wykonaniem mieszkań - ocieplenie, mrozoodporne płytki ? jakiego to typu materiały dobre/słabe/średnie ?
- jak jest z czynszem ? co zawiera w sobie, a co jest płatnę oddzielnie.

Jak jescze by wam coś wpadło do głowy to proszę o info.

alisol052
2014-01-02, 13:16
Życzę szczęśliwego nowego roku wszystkim przyszłym sąsiadom.:)

alisol052
2014-01-06, 11:36
Mam jeszcze do sąsiadów jedno pytanie - jak to jest faktycznie z tą logotermą ? bo czytałam na ten temat różne opinie.A ja chciałabym poznać Wasze zdanie bo ostatnio bardzo mi pomogliście swoimi podpowiedziami.:)Będę wdzięczna za każdą odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich.:)

yeoman
2014-01-07, 17:33
Odnośnie księdza po kolędzie to znalazłem takie informacje na stronie:
W domach przy ul. Św. Kingi i przy ul. Lwowskiej z numerami parzystymi, powyżej ul. Królowej Marysieńki (od 96 w zwyż), które decyzją Kurii Diecezjalnej Rzeszowskiej mają wejść w skład nowej parafii, po kolędzie będzie chodził Ks. Mariusz Nowak z Parafii św. Józefa Pelczara
czyli przynależymy do kościoła przy rondzie, ale w tym tygodniu jeszcze nie ma rozpiski na nasz blok...

foxicos grzejniki podłogowe są standardem w pomieszczeniach z balkonem, reszta pomieszczeń ogrzewana jest przez zwykłe grzejniki naścienne. Nie słyszałem żeby ktoś robił ogrzewanie podłogowe, ale jak się uprzesz to pewnie się da :D
Gazu nie ma, więc pozostaje płyta indukcyjna lub ceramiczna. Gaz doprowadzony jest jedynie do logotermy. Logoterma niestety ma to do siebie że od czasu do czasu trzeba ją odpowietrzyć i oczyścić z różnego syfu, ale to 1-2 razy na rok więc generalnie ok.
W czynszu jest: ogrzewanie, woda, śmieci, oświetlenie części wspólnych, sprzątanie... oddzielnie pozostaje prąd, internet itp.

alisol052 a co dokładnie chcesz wiedzieć o logotermach ?

alisol052
2014-01-07, 18:46
Chciałam dopytać czy w mieszkaniach ogrzewanych logoterma jest faktycznie ciepło i czy woda też leci dobrze ciepła.W tej chwili mieszkam w mieszkaniu ogrzewanym z sieci miejskiej z piecykiem gazowym wiec nie mam takiego rozeznania.Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. :) Cieszę się za znalazłam to forum. Jest super i super są sąsiedzi.:) Dzięki bo bardzo mi pomogliście.:) Ostatnio robotnicy byli chyba w lekkim szoku jak sprawdzałam ściany poziomicą.:D

yeoman
2014-01-07, 20:54
Z mojego punktu widzenia logoterma sprawia się dobrze. Woda leci bardzo ciepła, kaloryfery gorące. Trochę problematyczne są grzejniki podłogowe które grzeją bardzo słabo w porównaniu ze zwykłymi. Gdybym teraz miał wybór to zrezygnował bym z grzejnika podłogowego i dałbym zwykły. Ale i tak mamy 21 stopni w mieszkaniu więc nie jest źle :)
Jak już pisałem wcześniej problematyczne z logotermą jest to że czasem trzeba ją przeczyścić/odpowietrzyć ale nie jest to trudne i każdy sobie powinien z tym poradzić...

yanioo
2014-01-08, 12:11
woda leci niby ciepła, ale jak to jest u Was z czasem jaki należy odczekać, żeby faktycznie była odpowiednio ciepła, czy tylko u mnie jak rano wstaję, odkręcam, to muszę poczekać z 15 sekund i zlać 1-2 litry wody zanim poleci ciepła?

Ps. podobno dzisiaj jakieś zebranie na Bulwarowej?

sąsiad
2014-01-08, 14:27
Dokładnie tak to wygląda, z rana ok 15 sek,
P.S podobno jest w siedzibie MZBM o 17:00.

yeoman
2014-01-08, 15:58
No niestety chyba tak musi być... skoro woda podgrzewana jest na klatce schodowej to zanim ciepła dopłynie do kranu to z 15 sek minie...

alisol052
2014-01-08, 19:52
Dzięki za odpowiedz.:) Bardzo dużo mi pomagacie.To miłe.:)

Yon
2014-01-10, 21:14
Sasiedzi,
czy jesteście zadowoleni z pomysłów na monitoring?

yeoman
2014-01-12, 13:27
Jeśli ktoś jest zainteresowany wizytą duszpasterską to ksiądz będzie w naszym bloku 16 stycznia (1 klatka) i 17 stycznia (2 klatka)...

andrzej
2014-01-17, 08:47
Sasiedzi,
czy jesteście zadowoleni z pomysłów na monitoring?

Jeśli chodzi o moje zdanie to monitoring nie jest rozwiązaniem na ewentualne kradzieże, conajwyżej może być pewnym straszakiem. Powołując się na argument przedstawiony w siedzibie MZBM, że będzie pomocny w przypadku ewentualnych uszkodzeń samochodów, czy nawet kradzieży wierzę, że nasi przedstawiciele wspólnoty pomyślą również o zamontowaniu KAMER W GARAŻU PODZIEMNYM. Mam nadzieję, że pomyślą o interesie wszytskich mieszkańców a nie tylko swoim. Jestem zdania, że jeśli kamer w garażu nie będzie to równie dobrze może ich nie być. Chyba te kamery nie mają być jedynie w interesie mieszkańców parteru a wszystkich ?? Wierzę, że tak jest i tak będzie.

Pozdrawiam
Andrzej

rasmus000
2014-01-17, 16:49
Szanowny Panie Andrzeju oficjalne forum mieszkańców Osiedla Słonecznego przy ul. Św. Kingii 18 w Rzeszowie funkcjonuje pod innym adresem i tam można zgłaszać swoje uwagi na tematy dotyczące wspólnoty. Jest to forum zamknięte tylko dla mieszkańców bloku. Jeśli jest Pan mieszkańcem na pewno otrzymał Pan informację pod jakim adresem znajduje się forum oraz jak należy się na nim zarejestrować.

Yon
2014-01-17, 17:19
Andrzeju,
1.niestety ale masz rację jak 70% mieszkańców naszego bloku. Jestem za tym tak jak większość lecz najbardziej zależy na tym mieszkańcom parteru, którzy wywierają znaczny nacisk na innych wyolbrzymiając problemy. Jak usłyszałem 15 tys ... :), można to zrobić za 6 tys. ale po co przecież inni z górnych pięter zapłacą a parter będzie bezpieczny ... :) oczywiście rejestrator i monitory zapewne będą ... w mieszkaniu na parterze... ?
2. Na dodatek nikt nie pomyslał, że taki system trzeba (w naszym przypadku czyli wokół budowy), konserwować conajmniej raz na miesiąc bo kamery będą tak zakurzone że nic nie zobaczą. Czyli dodatkowe koszty. Na razie nie montujmy monitoringu.
3. Jeśli nasi "przedstawiciele" zamierzają już od początku rządzić w ten sposób to wkrótce zaczną się kłótnie i nieporozumienia co jest najgorsze.
Zarządzie na początek zajmij się lepiej organizacją faktycznych potrzeb mieszkańców:
1. Odpady,
2. powiększenie parkingu - jak drugi blok będzie się zasiedlał to bedzie problem z parkowaniem
3. usterki m.in. drzwi
4. usterki gwarancyjne
5. rozliczanie mediów i inne

Mario
2014-01-17, 18:25
Drodzy mieszkańcy bloku przy lu. św. Kingi 18...

Szczerze zapraszam na nasze prywatne forum (swkingi18.cba.pl), gdzie wewnątrz własnego grona możemy rozwiązywać nasze wspólne problemy - nie ma potrzeby informowania wszystkich użytkowników internetu o naszych sprawach.
No chyba, że ktoś boi się oficjalnie przedstawiać swoje zdanie... - anonimowo to każdy może pisać co chce...

Kilka moich uwag nt. mieszkania:
1) Logoterma + grzejniki podłogowe - po pewnych poprawkach wszystko działa ok,
2) Systemy okienne - po dokonaniu przeglądu i regulacji przez firmę (w ramach usług gwarancyjnych), jest przyjemnie i ciepło,
3) Parking - oczywiście przydałby się - możemy plac, wyrównany za obecnym parkingiem, wykorzystać do tego (już kiedyś o tym wspominałem),
4) Monitoring....
Drogi Yon'ie... nie wiem skąd wziąłeś 70%, ale niech Ci będzie...
Drogi Andrzeju, chociaż nie mam miejsca parkingowego w garażu - jestem za zamontowaniem tam kamer....
Generalnie, co do samego monitoringu - jestem zaskoczony, że są osoby, które są jemu przeciwne... Abstrahując do zalet monitoringu..., najlepsze osiedla w Polsce (także za granicą) posiadają monitoring już zaprojektowany i wykonany przez dewelopera bądź spółdzielnię; często są to także ogrodzone osiedla... My musimy sami się tym zająć... Osoby, które uważają monitoring za samo zło, zapraszam do rozmowy z mieszkańcami osiedli, gdzie taki monitoring został zainstalowany (chociażby Osiedle Zawiszy).
Mała uwaga: nie mieszkam na parterze, ani na 1 piętrze - a za monitoringiem jest dwiema rękami i dwiema nogami...

Pozdrawiam,
Mario

Tomasz
2014-01-17, 20:52
Podobno na osiedlu ma powstać nowy kościół. Czy wiadomo dokładnie z której strony osiedla będzie on umiejscowiony?

yeoman
2014-01-18, 08:45
Podobno na osiedlu ma powstać nowy kościół. Czy wiadomo dokładnie z której strony osiedla będzie on umiejscowiony?

Podobno pomiędzy naszym osiedlem a królowej Marysieńki czyli od zachodniej strony naszego bloku.

Bardzo bym prosił też o wypowiedzenie w kwestii którą poruszyłem na prywatnym forum: LINK (http://swkingi18.cba.pl/viewtopic.php?t=20)

andrzej
2014-01-18, 11:28
Witam
uważam, że monitoring jest potrzebny, 8-10 kamer wysokiej jakości - tak jak było ustalane na spotkaniu, umieszczonych na zewnątrz budynku,to powinno wystarczyć. Montaż kamer w garażu nie jest potrzebny i nie do końca możliwy- jest to częściowo teren prywatny. Rejestratory powinny znajdować się na neutralnym terenie, a nie u kogoś w mieszkaniu.
Monitoring będzie odstraszaczem , każdy potencjalny przestępca zastanowi się dwa razy przed wejściem na teren naszego bloku, dodatkowo przed osobami, które chciałyby " przyozdobić " jego elewację.
Uważam że Wspólnota powinna wystąpić do Miasta o uzupełnienie oświetlenia przy ulicy Św. Kingi, użytkownicy samochodów rozwijają duże prędkości, a często biegają tutaj sarny.

Fabri zanim stwierdzimy, czy montaż kamer w garażu podziemnym jest możliwy lub nie ze względów jak to stwierdziłeś na własność prywatną miejsc postojowych należy zapytać samych zainteresowanych.
Mniejsza z tym, dalszą dyskusję prowadził będę na naszym forum chyba to właściwe miejsce.
MariO mam prośbę abyś sprawdził prywatne wiadomości bo pisałem do Ciebie.

Pozdrawiam
Andrzej

Yon
2014-01-18, 12:33
Mario,
Abyś nie zrozumiał mnie źle, monitoring to bardzo dobry pomysł, ale sposób w jaki niewielka część mieszkańców narzuca innym swoje pomysły jest delikatnie mówiąc - nie przyzwoita.
Andrzej poruszył bardzo istotną sprawę, istotną dla tej większej części mieszkańców ...

rasmus000
2014-01-20, 18:13
Witam
uważam, że monitoring jest potrzebny, 8-10 kamer wysokiej jakości - tak jak było ustalane na spotkaniu, umieszczonych na zewnątrz budynku,to powinno wystarczyć. Montaż kamer w garażu nie jest potrzebny i nie do końca możliwy- jest to częściowo teren prywatny. Rejestratory powinny znajdować się na neutralnym terenie, a nie u kogoś w mieszkaniu.
Monitoring będzie odstraszaczem , każdy potencjalny przestępca zastanowi się dwa razy przed wejściem na teren naszego bloku, dodatkowo przed osobami, które chciałyby " przyozdobić " jego elewację.
Uważam że Wspólnota powinna wystąpić do Miasta o uzupełnienie oświetlenia przy ulicy Św. Kingi, użytkownicy samochodów rozwijają duże prędkości, a często biegają tutaj sarny.

Fabri umieszczanie rejestratorów w czyimkolwiek mieszkaniu to tylko wymysł jednego z użytkowników tego forum, ale spokojnie nikt mądry by się na to nie zgodził to po pierwsze, a po drugie to już na pierwszym spotkaniu w piwnicy MZBM zaproponował, że takie rejestratory mogą znajdować się w piwnicy, w którymś z wolnych pomieszczeń i na ostatnim spotkaniu również była o tym rozmowa. Także sądzę, że mają już doświadczenie i wiedzą jak to wygląda. P.S. a monitorów, o którym pisał również ów użytkownik forum w ogóle nie będzie tylko rejestrator:)

Yon
2014-01-21, 13:41
w takim razie jaki jest sens instalować system CCTV skoro nie można przejrzeć nagrań .... ?

Mario
2014-01-21, 22:17
Do widzenia :-)

pat123
2014-01-24, 11:58
Witam przyszłych mieszkańców bloku nr 2.
Orientujecie się może dlaczego więcej mieszkań schodzi w klatce nr I, która jest teoretycznie mniej atrakcyjna bo na piętrze jest po 4 mieszkania a w klatce nr II jest ich 3? Na dzień dzisiejszy w klatce z liczbą mieszkań 36 jest 11 wolnych a w klatce z liczba 27 mieszkan jest aż 17 wolnych :D może to tylko zbieg okoliczności ale nurtuje mnie to pytanie, ponieważ sama mam upatrzone mieszkanie w klatce II. Czy to wynika tylko z tego, że ta klatka jest częściowo zasłonięta przez blok nr 1 czy są tam może jakieś "uciążliwości"? Jeżeli macie informacje na ten temat to prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam!

mania
2014-01-24, 20:59
Witam najprawdopodobniej moich sąsiadów:-) Chciałabym spytać czy wiadomo coś o dojeździe od ul.Lwowskiej? Kiedy jakiś taki ludzki się pojawi?...

foxikos
2014-01-25, 07:39
Witam najprawdopodobniej moich sąsiadów:-) Chciałabym spytać czy wiadomo coś o dojeździe od ul.Lwowskiej? Kiedy jakiś taki ludzki się pojawi?...

Wczoraj rozmawialem z p. Henrykiem, odnośnie dojazdu.
Miasto podobno chce rozpocząć budowe w przyszłym roku, ale to od nich nie zależy, tak naprawde miasto inwestuje drogę,

UPDATE: 21.39 - 25.01.2014
Witam,
Chcialem zapytac jak tam wyglada sytuacja z odsniezaniem - chodzi o drogę pod górkę, jak i również przy parkingach?
Jak i również, jak wygląda ogrzewanie części wspólnych, tj. klatek i komunikacji ? - będąc w budynku nr 2 nie zauważyłem jeszcze żadnych instalacji pod to, i dlatego pytam.

Rafał
2014-01-27, 20:38
na klatce nie wiem ale w korytarzu po wyjściu z windy jest bardzo cieplutko

griszamax
2014-01-29, 09:40
Witam sąsiadów z bloku nr.2 Czy wiadomo już coś bliżej kiedy będzie można wchodzić wykańczać mieszkania?

griszamax
2014-01-29, 09:48
do pat123. Wg mojej opinii mieszkania w klatce nr 2 są mniej atrakcyjne, mimo iż są one po 3 na klatce. Widok jakiś z nich pozostaje ale okno w okno z mieszkańcami bloku nr 1. Jak dla mnie najlepsza lokalizacja mieszkania to klatka nr1 7p. Widok niesamowity, nie zasłoni go blok nr 4. I brak okien sąsiadów 15 m od balkonów ;). Miałem szczęście i kupiłem tam gdzie chciałem :) Zresztą nie bez powodu w pierwszej kolejności sprzedały się mieszkania 7p 1 klatki.

pat123
2014-01-29, 14:38
Dzięki za odpowiedzi. Mam nadzieje ze to wlasnie kwestia usytuowania. Ja mam mieszkanie na pietrze 8 bo niestety 7 bylo juz zajete.. Teraz wiem przez kogo.. :) Kupiłam w klatce 2 chociaz rezerwacje mialam w klatce 1 ale los tak chcial ze ostateczna decyzja byla podjeta za mnie (błędy w dokumentacji i moja rezerwacja zostala sprzedana dwa dni przed tym jak przyszłam umowic sie do notariusza). Na szczescie zostalo odbicie lustrzane, wiec szybka decyzja i mieszkanie jest juz moje. Teraz tylko zostalo czekac kiedy nasze mieszkania zostana oddane do odbioru :)
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia ;)

griszamax
2014-01-30, 14:03
do pat123. Z ciekawości zapytam, jeśli można wiedzieć- które mieszkanie kupiłaś?

pat123
2014-01-30, 21:15
Tak jak juz napisałam powyżej - 2 klatka, 8 piętro ;)

kaskaw
2014-02-01, 20:16
witam wszystkich
zastanawiamy się z mężem nad kupnem własnego m w tym bloku
Mam pytanko bardziej do właścicieli mieszkań w bloku 1 - jak sprawuje się ta logoterma jak duże koszty są z tym związane?

yanioo
2014-02-04, 08:16
Logoterma sprawuje się dobrze. Teraz przy dużych mrozach i temp. w mieszkaniu 23 stopnie, kaloryfery prawie cały czas są zimne. Mieszkanie nagrzewa się szybko, również ten podłogowy nawiew po regulacji robi robotę jeśli trzeba :)

A jak z kosztami to trudno powiedzieć... czynsz za ogrzewanie jest niski, a czy będą do tego dopłaty to się okaże w przyszłości przy rozliczeniu rocznym/półrocznym? Jednak biorąc pod uwagę jak wspomniałem małą intensywność systemu potrzebną do utrzymania optymalnej temperatury, zakładam, że prędzej będą zwroty niż dopłaty.

Mieszkanie mam narożne od południowego wschodu. Ostatnio jak świeci słońce, to w salonie jest wrażenie jakby była co najmniej wiosna (przygrzewa mocno od olbrzymiego przeszklenia na balkon mimo mrozu na zewnątrz). Zobaczymy jak będzie latem :D

Pozdrawiam

yanioo
2014-02-04, 08:29
To co może jakieś fotki wrzucicie ciekawe z Waszych mieszkań. Jakby nie patrzeć na pewno można niezłe ujęcia łapać :D

Ja wrzucam zdjęcia z dzisiejszego poranka, przy okazji zobaczą co ciekawi postęp nad wychodzeniem z ziemi budynku nr 3.

http://vps17980.ovh.net/IMG_0089.JPG

http://vps17980.ovh.net/IMG_0090.JPG


Wersja duża:
http://vps17980.ovh.net/IMG_0089.JPG
http://vps17980.ovh.net/IMG_0090.JPG




Pozdrawiam

foxikos
2014-02-04, 18:26
Chciałem dopytać właścicieli garażów - jak z opłatami miesięcznymi za garaż??
Jeżeli ktoś nie chce pisać, proszę o informację na Prywatną Wiadomość

kaskaw
2014-02-04, 21:30
dzięki za odpowiedź Tak właściwie to i tak już zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania tylko jeszcze trzeba załatwić formalności

griszamax
2014-02-05, 14:22
Mam dokładnie takie samo pytanie do mieszkańców bloku nr1 jak foxikos. W jakiej wysokości są opłaty za miejsca parkingowe.? Wysokość jest uzależniona od m2 czy płacimy od sztuki? Z góry dzięki!

yanioo
2014-02-06, 15:57
20 000 zł + 16 zł miesięcznie za sztukę

yanioo
2014-02-06, 16:15
być może w kolejnych blokach jest inaczej

kaskaw
2014-02-10, 09:27
WITAM

Mam pytanie do mieszkańców budynku pierwszego odnośnie systemu wentylacyjnego. Na pytanie do deweopera czy możemy w aneksie kuchennym zainstalować okap z wyciągiem odpowiedział nam ze tak ale musi być to jakiś specjalny wyciąg niestety nie potrafił nic bliżej na ten temat powiedzieć.Jakie państwo mają rozwiązanie w aneksach? i czy ono sie sprawdza?

yanioo
2014-02-12, 11:34
Witam,

Wyłącznie filtr węglowy. Nie ma możliwości wyciągu. Pozdrawiam

foxikos
2014-02-27, 13:27
Witam,
Jak tam nowi sąsiedzi w bloku nr 2 ??

I pytanie do sąsiadów z bloku nr 1:
Czy ktoś z Was miał sytuacje, że po zakupie mieszkania chciał lekko przesunąć jedną ściankę/wyburzyć ?? i zlecił to deweloperowi ?
Jak to mniej więcej zrobić, czy są jakieś wielkie koszty, itp itd ?

Dziękuje za pomoc

justab
2014-03-01, 13:16
Witam,
wszystkie zmiany które chcesz wprowadzić w mieszkaniu przed odbiorem technicznym bloku muszą być naniesione na projekt twojego mieszkania (mogą ci nie pozwolić dokonać zmian jeśli pomierzenia po zmianach nie będą spełniać norm. wtedy czekasz do odbioru budynku). jak dobrze pamiętam to była kwota 300zl. Co do dalszych kosztów to zależy co będziesz chciał robić. Poproś o wycenę takich zmian.

AMK
2014-03-01, 23:28
Witam, kupiliśmy mieszkanie w budynku nr 2 i jestem ciekawa jakie macie pomysły na kuchnie otwartą na salon w mieszkaniach 40-sto metrowych?

foxikos
2014-03-06, 14:52
Na stronie naszego dewelopera, pojawiła się oferta bloku nr 3.
Załączam zdjęcie z wizualizacją naszego osiedla - patrząc na zdjęcie blok nr 1 i nr 2 są z tyłu.
http://s30.postimg.org/v9fzsrwip/aaa.jpg

kaskaw
2014-03-06, 22:34
ładnie wygląda to nasze osiedle już nie mogę się doczekać jak tam zamieszkamy:)

yanioo
2014-03-07, 07:33
Widzę, że ceny poszły w górę o 3% z hakiem.

Niby niewiele, ale widać, że rynek nieruchomości w Rzeszowie ma się dobrze :)

PIĄTKA
2014-03-11, 21:30
Pytanie do osób mieszkających - niedługo się wprowadzam i szukam dostawcy Internetu oraz telewizji. Chciałabym podpytac sąsiadów na jakiego dostawcę warto się zdecydowac? Będę wdzięczna za podpowiedź :)

yanioo
2014-03-12, 18:05
Co do internetu, to jedyny słuszny wybór to CityNet, który dostarcza nam internet do bloczku nr 1 :)

36 zł i internet tylko śmiga (20 Mbit/s, a w nocy 40)

Ja jestem bardzo zadowolony.
Umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem!

Pozdrawiam

MarcinL
2014-03-16, 12:35
Witam,

Kupiliśmy z żoną mieszkanie w budynku nr 2. Mamy pytanie do mieszkańców pierwszego bloku, czy moglibyście polecić jakieś firmy wykonujące meble na wymiar do kuchni oraz firmy wykończeniowe?

Pozdrawiam

Piootrek
2014-03-20, 22:05
Witam,

czy mogę prosić administratora forum Św. Kingi 18 o aktywację konta?

MarcinL
2014-03-21, 17:21
Witam,

czy mogę prosić administratora forum Św. Kingi 18 o aktywację konta?

Przyłączam się do prośby "Piootrek"

AMK
2014-03-21, 20:35
Czy jako mieszkaniec bloku nr 2 mogłabym również zalogować się na forum bloku 1? Co myślicie o tym żeby mieć wspólne forum? Po oddaniu mieszkań decyzje dotyczące osiedla będą podejmowane przez 2 bloki wspólnie prawda? - nie orientuję się jak to wygląda na takich osiedlach

Piootrek
2014-03-22, 22:43
Zagląda tutaj jeszcze ktoś kto administruje/moderuje forum bloku nr 18?

PIĄTKA
2014-03-25, 22:02
Co do internetu, to jedyny słuszny wybór to CityNet, który dostarcza nam internet do bloczku nr 1 :)

36 zł i internet tylko śmiga (20 Mbit/s, a w nocy 40)

Ja jestem bardzo zadowolony.
Umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem!

Pozdrawiam
Dziękuję za polecenie dostawcy Internetu, pewnie skorzystam, póki co wykorzystuje limit w Play :)

PIĄTKA
2014-03-25, 22:09
Nam mebelki do kuchni robił Meblon i mogę polecić :) Tylko drobna uwaga co do samego montażu, Panowie jak montują meble to nie patrzą czy ściany były malowane czy nie... także lepiej ich sobie przypilnować. Nie mniej jednak do samych mebli się przyczepić nie mogę, bo wyszły super :)

Bananowy Chłopiec
2014-04-03, 12:44
Witam,

Mam pytanie odnośnie tych kamer. Kto wpadł na taki głupi pomysł ? Każdy rozgarnięty złodziej przecież wie że trzeba zasłonić twarz i można grabić przy kamerach. Ale nie prawda, trzeba wydać 15 tys zł, bo przecież kredyt na mieszkanie to mało co?

Po za tym może można było by z tym poczekać aż wybudują wszystkie bloki, było by taniej i zasięg kamer byłby większy. Ale nie przecież trzeba postąpić panicznie i wydać kasę bez sensu. Potem wyda się następne, bo podejrzewam że mieszkańcy bloków kolejnch będą mieli więcej rozumu i wyjdą z założenia że kamera nie będzie żadnym dowodem ani straszakiem, bo każdy wie żeby udowodnić winę złodziejowi kamera musi jasno ukazać jego twarz.

Lepiej zajmijcie się wybudowaniem drogi która będzie łączyć osiedle z Lerua i ul. Lwowską niż takimi bez sensownymi pierdołami. Podejrzewam że za 15 tyś zł to jakaś firma wysypała by nam tłucznia i utwardziła drogę do Auchana. Ale nie lepiej pobawić się w Wielkiego ślepego Brata bo te kamery nic nie dadzą, chyba że satysfakcjonuje was widok środkowego palca który pokaże wam złodziej wyjeżdżając na waszych rowerach z piwnicy.

Jeszcze jedno. Ile było ofert firm? Jakie sa parametry techniczne kamer, kąt widzenia, możliwość działania w nocy (zwłaszcza że jest słabe oświetlenie).

Lepiej by było jakbyście sobie pozakładali rolety na te piwnice, tak jak to zrobili niektórzy mieszkańcy parteru. Może na te rolety też się złóżcie co? Przecież Mieszkańcy parteru ochraniają wejście do budynku przez okna parteru, a następnie na klatkę?

Kamery nic nie dadzą i ja na pewno za nie nie zapłacę. Jest to tylko wyciągnięcie z kieszeni moich pieniędzy, bez mojej zgody i nie obchodzi mnie że to dla dobra wspólnoty, bo tak nie jest.

Gdzie jest plan usytuowania tych kamer, gdzie będzie serwerownia, gdzie będą zapisywane nagrania, kto będzie płacił za utrzymanie całego przedsięwzięcia (bo kiedyś się zepsują, albo złodzieje najpierw popsują kamery a później uderzą)

Żenujące, nie macie co robić to mówię, zajmijcie się drogą do Lwowskiej, Auchan, dodatkowym oświetleniem, rozwinięciem komunikacji miejskiej, wspólną siecią internetową, wspólną kablówką (żeby było taniej) a nie pierdołami. Bo jak opierdo***lą wam piwnice przy tych kamerach to jakiś roztropny wpadnie znowu na pomysł żeby się składać na drut kolczasty wokół osiedla.

Yon
2014-04-03, 13:14
Zróbmy zbiórkę dla osób m.in z parteru niech zrobią sobie alarm w mieszkaniu, wtedy będzie taniej dla wszystkich ...
Nie ma sensu rozpisywać się, takich wybraliśmy przedstawicieli Wspólnoty teraz będziemy płacić za ich błędy.
Również nie zapłacę ani grosza na monitoring, przynajmniej nie jestem sam.
Dzięki za wsparcie Bananowy chłopcu.

AMK
2014-04-03, 21:45
Dalej jest problem z kradzieżami? Nie słyszałam, żeby był taki problem na innych osiedlach;/ No na pewno działając w dwa bloki koszty się obniżą a zasięg ewentualnych kamer lub ochrony może być bardziej przemyślany i optymalny. Ale w jaki sposób obce osoby dostają się na teren bloku? Drzwi do garażu są zamknięte przez cały czas? A co z drzwiami do klatki? A jeśli chodzi o drogę do Lwowskiej to z tego co słyszałam to będzie ją robiło miasto

justab
2014-04-04, 07:03
Mam wrażenie ze niektórzy nie wiedza co piszą!! (chociaż można by powiedzieć bardziej dosadnie)
Podżeganie do przestępstwa (a to można tak nazwać propozycje Yon) grozi taka sama kara jak za dokonanie czynu niedozwolonego.

Yon
2014-04-04, 11:33
Justa,
Chodzi mi o to aby nie wydawać bezsensownie nie swoich pieniędzy ale wsłuchać się w to co mówią inni mieszkańcy. Współżycie w naszym osiedlu powinno polegać na pewnych zasadach a nie narzucanie innym swoich decyzji, takie postępowanie prowadzi do nieporozumień.

Bananowy Chłopiec
2014-04-05, 10:22
Witam ponownie,

Jaki cel chcecie osiągnąć tymi kamerami? chcecie oglądać złodziei czy zapobiegać kradzieży.

Jeżeli są kradzieże w piwnicach to zamontujcie sobie wewnętrzną kratę na zawiasach, która będzie zamykana na kłódkę od wewnątrz.
To jest działanie zapobiegawcze kradzieży. Złodziej jak rozwali pierwsze drzwi i zobaczy gruba kratę wewnątrz do pokonania to gwarantuje wam że się zniechęci. A kamera ? Jak zapobiega? Zresztą jak tylko się one pojawią zaraz zostaną zniszczone przez lokalnych chłoptasi, których gwarantuje nikt nie będzie ścigał. Chyba że ktoś wpadnie na pomysł żeby się na Rutkowskiego złożyła wspólnota.

Ponadto, nie zostałem poinformowany o spotkaniu odnośnie kamer, nie mieszkam w mieszkaniu a wspólnota ma podany adres do korespondencji. Tym bardziej wkur...wia mnie to, że już rachunek na dobry adres dostarczyli.

Kolejna kwestia. Jeżeli kamery w tym momencie zostaną ulokowane na miejsca postojowe przed blokiem, to zapomnijcie o wolnych miejscach przy bloku po wprowadzeniu się lokatorów z bloku drugiego. Na pewno wpadną na pomysł żeby zaparkować pod kamerą, przecież będą mieli to za free, bo jelenie z pierwszego bloku ja założą.

Po za tym sama forma wprowadzenia inwestycji. Została podana jedynie kwota na okrągło 15 tysi i ch*j. Gdzie inne oferty, dane techniczne, miejsce ulokowania kamer (może wszystkie będą ochraniać tylko jedno mieszkanie a my sie złożymy na to). Plan konserwacji, napraw, co będzie jak kamery zostaną uszkodzone znowu składka ? Ktoś o tym pomyślał?

Całemu zarządowi wspólnoty na rękę takie działania bo oni krzykną 15 tysi z czego pewnie połowę wezmą dla siebie, a kamery zamontują takie że lepsze pewnie macie w swoich smartfonach. O ile ktoś w ogóle raczy poinformować.

Ja na pewno nie zapłacę, bo jest to jawne wyłudzanie pieniędzy. Zresztą nawet nie wiem za co chcą żebym zapłacił. Druga sprawa nie wyrażam zgody no monitorowanie mojej osoby, bo narusza to moja prywatność zwłaszcza w miejscu którym jest mój dom.

Proponuje się spotkać w niedzielę 13.04.204 i obgadać to na spokojnie. Nie ma mnie w Rzeszowie, jestem raz na 3 tyg czy ktoś może powiadomić innych i całą tą wspólnotę (administrację)? Tylko tak jak prawo mówi "skutecznie" czyli wysłać powiadomienie na adresy które właściciele pozostawili do korespondencji.

Zresztą mamy 21 wiek nie wiem dlaczego takie rzeczy nie są puszczane przez e-maila.

Damiano
2014-04-05, 14:48
[QUOTE=Bananowy Chłopiec;2117]Witam,

Mam pytanie odnośnie tych kamer. Kto wpadł na taki głupi pomysł ? Każdy rozgarnięty złodziej przecież wie że trzeba zasłonić twarz i można grabić przy kamerach. Ale nie prawda, trzeba wydać 15 tys zł, bo przecież kredyt na mieszkanie to mało co?

Bananowy chłopczyku nie wiem z jakiego drzewa się urwałeś, ale od 3 miesięcy jako wspólnota mamy podjętą uchwałę w sprawie monitoringi, nie pamiętam dokładnie ile osób było za monitoringiem, ale wiem na pewno, że kilka osób wstrzymało się od głosu, nikt nie podpisał się jako przeciwko. Każdy mieszkaniec dostał pismo o podjętej uchwale z dokładnymi danymi jeśli chodzi o ilość oddanych głosów. Wspólnota mieszkaniowa ma to do siebie, że decyduje zwykłą większością głosów. Chyba dalej tłumaczyć nie trzeba....

Lepiej zajmijcie się wybudowaniem drogi która będzie łączyć osiedle z Lerua i ul. Lwowską niż takimi bez sensownymi pierdołami. Podejrzewam że za 15 tyś zł to jakaś firma wysypała by nam tłucznia i utwardziła drogę do Auchana. Ale nie lepiej pobawić się w Wielkiego ślepego Brata bo te kamery nic nie dadzą, chyba że satysfakcjonuje was widok środkowego palca który pokaże wam złodziej wyjeżdżając na waszych rowerach z piwnicy.

Do kogo to piszesz??kto ma się zająć sprawami, które należą do miasta??wspólnota??nie żartuj sobie:)

Jeszcze jedno. Ile było ofert firm? Jakie sa parametry techniczne kamer, kąt widzenia, możliwość działania w nocy (zwłaszcza że jest słabe oświetlenie).

Od dobrych paru miesięcy nasza wspólnota na założone prywatne forum, na którym omawiane jest wszystko co związane z naszymi sprawami. Również wątek kamer, ofert, parametrów tecnicznych itd wszystko tam jest.

Kamery nic nie dadzą i ja na pewno za nie nie zapłacę. Jest to tylko wyciągnięcie z kieszeni moich pieniędzy, bez mojej zgody i nie obchodzi mnie że to dla dobra wspólnoty, bo tak nie jest.

Trzeba było wybudować dom, wtedy sam być decydował. Tutaj mamy wspólnotę mieszkaniową.

Gdzie jest plan usytuowania tych kamer, gdzie będzie serwerownia, gdzie będą zapisywane nagrania, kto będzie płacił za utrzymanie całego przedsięwzięcia (bo kiedyś się zepsują, albo złodzieje najpierw popsują kamery a później uderzą)

J.W. Wszystko jest na naszym forum. Poza tym z twoich wpisów wynika, że nie chodzisz na spotkania z mzbm-przykro mi:) Gdybyś chodził nie musiałbyś pytac o to na ogólnym forum osiedla.

Damiano
2014-04-05, 14:55
[QUOTE=Bananowy Chłopiec;2122]Witam ponownie,

Jaki cel chcecie osiągnąć tymi kamerami? chcecie oglądać złodziei czy zapobiegać kradzieży.

Jeżeli są kradzieże w piwnicach to zamontujcie sobie wewnętrzną kratę na zawiasach, która będzie zamykana na kłódkę od wewnątrz.
To jest działanie zapobiegawcze kradzieży. Złodziej jak rozwali pierwsze drzwi i zobaczy gruba kratę wewnątrz do pokonania to gwarantuje wam że się zniechęci. A kamera ? Jak zapobiega? Zresztą jak tylko się one pojawią zaraz zostaną zniszczone przez lokalnych chłoptasi, których gwarantuje nikt nie będzie ścigał. Chyba że ktoś wpadnie na pomysł żeby się na Rutkowskiego złożyła wspólnota.

Nie okradli mi piwnicy, a kamery nie zakładamy tylko na piwnice, a przede wszystkim, żeby chronić mieszkania, samochody na parkingu itd.

Ponadto, nie zostałem poinformowany o spotkaniu odnośnie kamer, nie mieszkam w mieszkaniu a wspólnota ma podany adres do korespondencji. Tym bardziej wkur...wia mnie to, że już rachunek na dobry adres dostarczyli.

Może wspólnota powinna wysłać Ci oficjalne zaproszenie na swoje forum, żebyś przeczytał:)

Po za tym sama forma wprowadzenia inwestycji. Została podana jedynie kwota na okrągło 15 tysi i ch*j. Gdzie inne oferty, dane techniczne, miejsce ulokowania kamer (może wszystkie będą ochraniać tylko jedno mieszkanie a my sie złożymy na to). Plan konserwacji, napraw, co będzie jak kamery zostaną uszkodzone znowu składka ? Ktoś o tym pomyślał?

J.W. Wszystko jest na naszym forum:))część spraw została przedstawiona na spotkaniu (p.s. zaproszenie na pewno otrzymałeś:)

Całemu zarządowi wspólnoty na rękę takie działania bo oni krzykną 15 tysi z czego pewnie połowę wezmą dla siebie, a kamery zamontują takie że lepsze pewnie macie w swoich smartfonach. O ile ktoś w ogóle raczy poinformować.

MZBM nie wybierał oferty tylko kilka osób wybranych z mieszkańców więc nie wiem o czym piszesz.

Ja na pewno nie zapłacę, bo jest to jawne wyłudzanie pieniędzy. Zresztą nawet nie wiem za co chcą żebym zapłacił. Druga sprawa nie wyrażam zgody no monitorowanie mojej osoby, bo narusza to moja prywatność zwłaszcza w miejscu którym jest mój dom.

Nie płać, dostaniesz wezwanie:)

Proponuje się spotkać w niedzielę 13.04.204 i obgadać to na spokojnie. Nie ma mnie w Rzeszowie, jestem raz na 3 tyg czy ktoś może powiadomić innych i całą tą wspólnotę (administrację)? Tylko tak jak prawo mówi "skutecznie" czyli wysłać powiadomienie na adresy które właściciele pozostawili do korespondencji.

Spóźniłeś się kilka miesięcy, z tego co mówili na spotkaniu z monitoringiem ruszają za 3 tygodnie:) alę życzę powodzenia, weź lustro na spotkania:)

Damiano
2014-04-05, 15:01
Zróbmy zbiórkę dla osób m.in z parteru niech zrobią sobie alarm w mieszkaniu, wtedy będzie taniej dla wszystkich ...
Nie ma sensu rozpisywać się, takich wybraliśmy przedstawicieli Wspólnoty teraz będziemy płacić za ich błędy.
Również nie zapłacę ani grosza na monitoring, przynajmniej nie jestem sam.
Dzięki za wsparcie Bananowy chłopcu.

Sąsiedzie czy ty tak jak bananowy chłopiec nie otrzymałeś pisemnego powiadomienia o podjętej uchwale?? Monitoring wybrali mieszkańcy zwykłą większością głosów. Jesteśmy wspólnotą, każdy ma prawo do własnego zdania, ale liczy się większość i musisz się z tym pogodzić, że większość była za monitoringiem i tu powinien się temat zakończyć.

Bananowy Chłopiec
2014-04-05, 16:23
Głupi jesteś, co świadczy że pewni byleś jednym z pomysłodawców.

Nie mieszkam w mieszkaniu, dla mnie świat nie kończy się na Rzeszowie jak dla Ciebie. Po do dałem Zarządcy adres do korespondencji, żeby na ten adres wysyłał korespondencje - nie musi mnie informować na żadnym forum.
Wspólnota podejmuje uchwały wiekszością głosów, ale najpierw skutecznie o zebraniu musi powiadomić wlaścicieli. To że masz gdzieś prywatne forum to cały Chu...j mnie obchodzi.

A pisemne powiadomienie z tego co wiem to przynosiła sprzątaczka.
Ponadto wspólnota może rządzić pieniędzmi wspólnymi a nie moimi prywatnymi. Np z części na fundusz remontowy. Wyobraź sobie że moim portfelem zarządzam sam i tak zostanie. Po za tym istnieje jeszcze coś takiego jak prywatność innych mieszkańców którzy nie życzą sobie być filmowani.

Aha i nie strasz mnie że dostanę wezwanie do zapłaty no i co. Jedno drugie przedsądowe i sądowe, potem o nakaz komorniczy. Miłej zabawy. Przy okazji jeszcze wspólnota sie będzie tłumaczyć z całych procedur. stać mnie na to :) i finansowo i mentalnie. A i sam zawiadomienie złożę do odpowiednich organów o wyłudzenie.

A teraz po kolei :)
1. Do kogo to piszesz??kto ma się zająć sprawami, które należą do miasta??wspólnota??nie żartuj sobie Miedzy innymi do Ciebie jeżeli jesteś w tej wspólnocie. Co myślisz że samo ci z drzewa spadnie i miasto wybuduję ci Autostradę do Lwowskiej. Byś się nie bawił w forum tylko pismo urzędowe napisał cwaniaku.
2. Może wspólnota powinna wysłać Ci oficjalne zaproszenie na swoje forum, żebyś przeczytał Wyobraź sobie że TAK. Oficjalne zaproszenie na adres który wskazałem zarządcy budynku, a nie przez sprzątaczkę pod drzwi.
3. Od dobrych paru miesięcy nasza wspólnota na założone prywatne forum, na którym omawiane jest wszystko co związane z naszymi sprawami. Również wątek kamer, ofert, parametrów tecnicznych itd wszystko tam jest. Czy jest uchwała wspólnoty o tym prywatnym forum. Bo jak sam je nazwałes jest prywatne a nie wspolnotowe. Żadne ustalenia tam potajemnie prowadzone nie są wiążące i tylko to dowód że niejawnie sa prowadzone sprawy wspólne wszystkich mieszkańców.
4. MZBM nie wybierał oferty tylko kilka osób wybranych z mieszkańców więc nie wiem o czym piszesz.Kto te kilka osób wyznaczył ? Wspólnota? Jest podjęta uchwała że te osoby mogą reprezentować wspólnotę w tej sprawie? Czy była informacja o tych osobach, że mogą działać w imieniu mieszkańców ?
5. Nie strasz mnie wezwaniem, bo jeszcze sam takie dostaniesz tylko z innej instytucji.

Wszystko co powyżej opisałeś to nic tylko jedna wielka samowola niektórych z mieszkańców którzy chcą za pieniądze reszty realizować swoje pomysły. Na dodatek głupie! Są osoby które nie chcą tych kamer i które nie były poinformowane o jakichkolwiek ustaleniach. To że masz jakieś prywatne forum to twoja sprawa, do mnie nie przyszło oficjalne powiadomienie że takie istnieje i że w jakimkolwiek stopniu jest one wiążące w swoich ustaleniach które są tam podejmowane.

Aha tak na koniec. Przewiduje, że kamery szybko się zepsują :)
A jak tylko się pojawią polecą pisma o naruszenie dóbr osobistych, prywatności, i niezgodności w przeprowadzaniu uchwał wspólnotowych. No i oczywiście że grupa ludzi próbuję wyłudzić pieniądze.

Drogi chłopcze wszystko w takich sprawach musi być przejrzyste a nie że parę osób sobie ustali bo wspólnota jest. Pytam sie ile osób było na zebraniu wspólnoty i dlaczego nie poszło pisemne głosowanie? Rozumiem, że dla ciebie wspólnota to tylko ci którzy w danym momencie są w domu kiedy tego chcesz. O swoich pieniądzach decyduje każdy z osobna i powinne być pisemne deklaracje odnośnie tej inwestycji. A nie Twoje glupie prywatne forum.

Damiano
2014-04-05, 16:43
Bananowy chłopczyku nie będę w ten sposób prowadził dalej rozmowy z Tobą, bo Twój poziom wypowiedzi jest zbyt niski....

Myślisz, ze wiesz wszystko najlepiej, ale zadziwię Cię na koniec informacją, że ustawa została podjęta na spotkaniu w styczniu i każdy kto był na spotkaniu złożył swój podpis: za, wstrzymanie się lub przeciw. Przypominam, że głosów przeciw nie było. A uchwała została podjęta z tego co pamiętam na podstawie ok. 64%głosów za monitoringiem.

To tak w woli wyjaśnienia......

Na tym kończę rozmowę z Tobą, mam nadzieję, że inni mieszkańcy po przeczytaniu Twoich wpisów i ich poziomu nie będą się mieli wątpliwości czy konwersować z Tobą nadal.....

Bananowy Chłopiec
2014-04-05, 17:00
Poziom wypowiedzi to zaprezentowałes sam powyżej. Już nie wspomnę że żadnego argumentu nie podałeś.

http://www.ggko.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=53

Masz tu powyżej info o działaniu wspólnoty.

Inaczej wygląda kwestia zarządu nieruchomością wspólną w tzw. większych wspólnotach
mieszkaniowych, tj. takich, w których wyodrębniono więcej niż siedem lokali. Mamy tu do czynienia z
zarządem pośrednim, sprawowanym przez zarząd. Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba
fizyczna, wybrana spośród członków wspólnoty lub spoza ich grona. Każdy z członków zarządu, jak i
zarząd w całości mogą być w każdej chwili zawieszeni lub odwołani na mocy uchwały członków
wspólnoty. Zadaniem zarządu jest kierowanie sprawami wspólnoty i reprezentowanie jej na zewnątrz
oraz w stosunkach pomiędzy wspólnotą a poszczególnymi jej członkami. Zarząd może być jedno lub
wieloosobowy. W tym ostatnim przypadku do składania oświadczeń woli powołani są przynajmniej dwaj
członkowie zarządu. Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samodzielnie, w celu dokonania
czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu konieczna jest uchwała właścicieli lokali (członków
wspólnoty mieszkaniowej) wyrażająca zgodę na dokonanie tej czynności oraz udzielająca zarządowi
pełnomocnictwa do zawarcia umów stanowiących czynność przekraczającą zakres zwykłego zarządu. To,
czy czynność przekracza zakres zwykłego zarządu czy też mieści się w ramach zwykłego zarządu, nie da
się w większości wypadków rozstrzygnąć w oderwaniu od konkretnego stanu faktycznego. Ustawa o
administrowanie i zarządzanie nieruchomościami
http://www.ggko.pl Kreator PDF Utworzono 5 April, 2014, 16:35własności lokali spieszy tu z pomocą i wylicza w art. 22 ust. 3 przykładowo, co należy uznać za czynność
przekraczającą zakres zwykłego zarządu. W omawianym katalogu znalazło się m.in. ustalenie
wynagrodzenia zarządu, dokonanie podziału nieruchomości, wytoczenie przez wspólnotę powództwa
przeciwko właścicielowi lokalu, który długotrwale zalega z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza
rażąco lub uporczywie przeciw obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe
zachowanie czyni korzystanie z nieruchomości wspólnej lub innych mieszkań uciążliwym, z
żądaniem sprzedaży lokalu w drodze licytacji. Czynnością przekraczającą zakres zwykłego zarządu jest
także przyjęcie rocznego planu gospodarczego, udzielenie zgody na nadbudowę lub przebudowę
nieruchomości wspólnej, dokonanie podziału nieruchomości wspólnej, a także udzielenie zgody na
dokonanie zmiany wysokości udziałów we współwłasności nieruchomości wspólnej.

Jasno z niej wynika że wspólnota musi na takie przedsięwzięcie mieć zgodę wszystkich właścicieli.

Czekam na Wezwanie do zapłaty. Nie pozwolę sobie żeby banda ludzi na tajnym forum decydowała co będzie robić z moimi prywatnymi pieniędzmi. Wspólnota decyduje ale jeżeli chodzi o środki wspólnoty a nie prywatne.

Nie szukam konwersacji, po za tym niektórzy już prywatnie odpisali, że też nie zapłacą. Bo to zwykłe wyłudzenie.

Bananowy Chłopiec
2014-04-05, 17:10
Myślisz, ze wiesz wszystko najlepiej, ale zadziwię Cię na koniec informacją, że ustawa została podjęta na spotkaniu w styczniu i każdy kto był na spotkaniu złożył swój podpis: za, wstrzymanie się lub przeciw. Przypominam, że głosów przeciw nie było. A uchwała została podjęta z tego co pamiętam na podstawie ok. 64%głosów za monitoringiem.
Ile było osób? 8 ? podaj ilości nie procenty.
Nie wiem wszystkiego, ale wiem że sam decyduje o swoich pieniądzach.

Yon
2014-04-07, 11:27
Więc niech większość płaci ... mi to nie jest potrzebne. Są ważniejsze sprawy niż monitoring.

Sąsiedzie czy ty tak jak bananowy chłopiec nie otrzymałeś pisemnego powiadomienia o podjętej uchwale?? Monitoring wybrali mieszkańcy zwykłą większością głosów. Jesteśmy wspólnotą, każdy ma prawo do własnego zdania, ale liczy się większość i musisz się z tym pogodzić, że większość była za monitoringiem i tu powinien się temat zakończyć.

yanioo
2014-04-09, 13:35
Witam,

"Ponadto wspólnota może rządzić pieniędzmi wspólnymi a nie moimi prywatnymi. Np z części na fundusz remontowy"

Chciałbym zapytać, czy u nas jest coś takiego?

Wydaje mi się, że nie i stąd mamy stosunkowo niskie koszty utrzymania, a gdyby taki fundusz był, to opłaty skoczyłyby nam o co najmniej 20 zł i wtedy po roku byłoby 240 zł na kamery :)

Pozdrawiam.

Anonymous
2014-04-09, 17:07
Witam,
ciekawe ile osób zmieniło zdanie od nośnie monitoringu po ostatnim spotkaniu w MZBMie .... Są osoby które zmieniły zdanie i nie chcą monitoringu i nie zamierzają płacić tak jak ja.

W czynszu jest coś takiego jak "zaliczka na bezpośrednie koszty" pytanie co to jest i na co przeznaczają te pieniądze w skali roku na naszym metrażu jest to prawie 800 zł ???

Yon
2014-04-09, 18:53
Monitoring to żałosna pomyłka. Mnie stać na ten bezsensowny wydatek ale i tak nie zapłacę. Niestety najgorzej na tym wyjdą ci, którzy mają ogromne kredyty ale skoro tak chcieli ...

Bananowy Chłopiec
2014-04-10, 15:40
Dokładnie to ująłeś, "żałosna pomyłka". Jeszcze jak czytam na tym tajnym forum w jaki sposób to jest załatwiane - w wolnym tłumaczeniu wydawane Wasze pieniądze (tych co się złożyli) to można nazwać to Żałosną pomyłką przez duże "Ż".

A jak kamery zostaną założone to stosunkowo niski czynsz wzrośnie przez takich jak "inicjatorzy tego incydentu", bo sprzęt trzeba utrzymać. A nie bójcie się producenci o to zadbają, jeżeli nie wandale.

NIE ZAPŁACĘ.

Anonymous
2014-04-10, 15:59
Może kolejnym krokiem będzie ogrodzenie bloku drutem kolczastym i spuszczenie psów z łańcucha …. ??

Yon
2014-04-10, 17:05
To kwestia czasu aby "inicjatorzy" poprzedniego pomysłu wdrożli kolejny ... trzeba wykonać monitoring drogi dojazdowej i skrzyzowania z Olbrachta :D
Zgadza się koszty za niedługi czas wzrosną, wystarczy jedna burza i sprzęt do wymiany a na to żadnej gwarancji nie ma, dodatkowo ciekawi mnie czy są przewidziane zabezpieczenia ochronnikowe klasy A, taki sprzęt trzeba również serwisować bo gwarancji nikt nie da bez tej usługi (czyli nowe koszty), dodatkowo koszty ubezpieczenia sprzętu chyba że jest to już w ofercie wykonawcy? :D
Droga Wspólnoto,
zajmijmy się sprawami naprawdę potrzebnymi nam, jak już wczesniej ktoś wspomniał:
1. interwencje, pisma do Prezydenta Ferenca o wykonanie drogi do Lwowskiej, chodniki, przedszkole (które obiecał) aby Miasto w budżecie na 2015 rok zarezerwowało środki na wykonanie tych inwestycji
2. i wiele innych spraw

Bananowy Chłopiec
2014-04-10, 17:54
Cieszę się, że jednak jest paru sąsiadów, którzy są rozsądni i maja głowę na karku.
Pozdrawiam.

mieszkaniec30
2014-04-10, 18:04
cześć sąsiedzi, od niedawna tu mieszkam i chce poruszyć trochę inny temat.Dzisiaj zauważyłem, że jedno z mieszkań w klatce od strony wjazdu na osiedle ma inne drzwi balkonowe niż wszyscy. To mieszkanie na 6 piętrze, już czytałem o tym, że z drzwiami przesuwnymi są problemy, z otwieraniem/zamykaniem, z regulacją itd. Dlaczego to jedno mieszkanie ma inne drzwi ?? z tego co widać nie są to drzwi przesuwne. Z tego co się orientuję to nie ma możliwości wybierania sobie jakie się chce drzwi bo na to nie zezwala architektura budynku itd, wszędzie ma być to samo. A te drzwi są inne dlaczego??dlaczego ktoś miał możliwość wyboru a my nie???

Bananowy Chłopiec
2014-04-10, 18:07
Zapytaj właściciela. Może sam sobie kupił. Cudze mieszkanie, cudza sprawa. Nikomu to nie zawadza przecież.

oODexOo
2014-04-25, 14:08
Witam

Mamy prośbę do mieszkańców wyższych pięter. Mianowicie, ostatnio trochę uporządkowaliśmy nasz ogródek, i niestety, codziennie pojawiają się w nim nowe niedopałki papierosów, kapsle i inne śmieci. Stąd nasza prośba, aby nie wyrzucać za barierkę tego typu rzeczy lub zwróć na to uwage ekipom remontowym, gdyż mamy podejrzenia, że to właśnie oni są głównymi winowajcami.

WIemy z rozmów z sąsiadami, ze podobny problem mają chyba wszyscy mieszkańcy parteru, stąd prosimy o zrozumienie.

Pozdrawiam

AMK
2014-05-02, 16:35
Witam, czy śledzą forum osoby które zakupiły mieszkanie na parterze w budynku nr 2? Dzisiaj byliśmy pod blokiem i bardzo się zdziwiliśmy!!!!;/ Gdy kupowaliśmy mieszkanie obiecano nam ( potwierdzały tę informacje 3 osoby z biura MAK DOM-U), że ogrodzenie tarasów będzie się znajdowało mniej więcej w miejscu roboczego ogrodzenia, które było zrobione. Niestety tak nie jest. Zmniejszono je o prawie połowę!!!!

MarcinR
2014-05-04, 12:16
Nie jestem co prawda właścicielem mieszkania na parterze ale o nim myślałem. Nie rozumiem skąd Twoje pretensje - miejsce gdzie ma być ogrodzenie widać na rysunkach. Ponadto nie wiem skąd developer/pracownik biura miałby wiedzieć gdzie jest ogrodzenie robione przez budowlańców. Po trzecie z tego co wiem na parterze płaci się za balkon którego jest tyle co wyżej (ok 12m2 dla największych mieszkań).

vicewersa
2014-05-09, 17:03
Jestem tutaj nowa i dopiero przymierzam sie do kupna mieszkania w budynku nr 2, ale juz widze, ze wspolnota mieszkaniowa to trudny temat.
Gratuluje Bananowemu Chlopcu postawy i merytorycznego podejscia do sprawy monitoringu. Pozdrawiam.

justyna181
2014-05-09, 23:07
Witam wszystkich!
Planujemy z mężem kupno mieszkania w budynku 2. Proszę o radę mieszkańców z budynku pierwszego na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Czy logotermy dobrze się spisują? Jaki jest miesięczny koszt ciepłej wody a w zimie ogrzewania?

foxikos
2014-05-11, 12:18
Jako szczęśliwy właściciel mieszkania w bloku nr 2, czekam na informacje kiedy deweloper odbierze blok. A do właścicieli bloku nr 1 mam pytanie:
- jak Wam sąsiedzi działa/funkcjonuje wspólnota mieszkaniowa ?? - może uda się połączyć wspólnotę mieszkaniową z naszym (drugim) blokiem

CLK
2014-05-13, 08:27
justyna181 sprawdz sobie przede wszystkim drzwi wejsciowe czy aby na pewno są antywlamaniowe, o ile takie masz wpisane w umowie...

justyna181
2014-05-13, 09:12
CLK Drzwi typu RC2.

CLK
2014-05-13, 09:32
A jaki model drzwi jesli można wiedziec ? Maja zamki z atestem, bolce antywyważeniowe ? Sprawdz czy przy zamykaniu zamka wysuwaja sie 3 bolce czy tylko zasuwka.

justyna181
2014-05-13, 18:14
CLK Drzwi z tego co mi się wydaje to firmy Porta Drzwi Klasa RC2 odporności na włamanie.

vicewersa
2014-05-14, 14:28
Mam pytanie do mieszkancow 8-mego pietra budynku nr 1. Czy kotlownia znajdujaca sie nad Panstwa mieszkaniami bywa uciazliwa? Mam na mysli halas, ewentualnie jakies drganie albo wyzsza niz zwykle temperature w mieszkaniu? Ponadto interesuje mnie watek logotermy poruszony przez kolezanke Justyne. Czy sa do niej jakies zastrzezenia, szczegolnie w przypadku wlascicieli mieszkan naroznych?
Bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje.

forumka
2014-05-26, 14:02
Witam
info dla zainteresowanych blokiem nr 2. W sobotę dowiedziałam się, że w tym tygodniu w bloku zostanie włączony prąd i zamontowana winda. Jeżeli spełniliście warunki umowy (wpłata całości) to można podpisywać odbiór techniczny mieszkań.
Pozdrawiam

foxikos
2014-05-30, 19:08
Witam,

Mam wielką prośbę.
Czy ktoś z bloku nr 1 mógłby zrobić zdjęcie regulatora do logoterm i miejsca jego umieszczenia. Zastanawiam sie czy mam dobrze umieszczony regulator, kupilem mieszkanie w bloku nr 2, i mam regulator zaraz przy wejsciu do mieszkania, w dodatku regulator tylko temperatury, a brakuje jakichs programow... itp..

yanioo
2014-06-01, 12:23
w bloku nr 1 regulatory są również tylko typowo na ustawienie temperatury, nie mają wyświetlacza i nie ma żadnych programów.

kaskaw
2014-06-05, 21:44
Czy ktoś z Państwa odebrał już swoje mieszkanie? Na co zwrócić szczególną uwagę?

agryppa
2014-06-06, 13:55
Pat123, które konkretnie mieszkanie kupiłaś? 57,5 m?

foxikos
2014-06-10, 19:10
w bloku nr 1 regulatory są również tylko typowo na ustawienie temperatury, nie mają wyświetlacza i nie ma żadnych programów.

Yanioo,
A czy w wolnej chwili mógłbyś przybliżyć gdzie Wy (mieszkańcy) pierwszego bloku macie pomontowane te regulatory.

Dzięki

Anonymous
2014-06-10, 20:00
Foxikos u nas jest termoregulator przy drzwiach balkonowych, u sąsiadki koło drzwi wejściowych tak że nie ma reguły.

yanioo
2014-06-11, 17:10
U mnie jest przy wejściu do salonu. Pozdrawiam

justyna181
2014-06-23, 11:48
Witam wszystkich!
Czy ktoś już odebrał mieszkanie w bloku nr 2?

MarcinR
2014-06-23, 11:56
Z tego co wiem to odebranych jest już co najmniej kilkanaście jeśli nie dwadziesciapare mieszkań

agryppa
2014-06-25, 10:46
Ja odebrałem na przykład.

foxikos
2014-06-25, 12:11
Ja odebrałem na przykład.

I jak wyglądała ilość pooprawek ? bo mnie czeka odbiór na początku lipca.

AMK
2014-06-25, 22:53
Foxikos to aż tak dużo poprawek będziesz miał? a możesz powiedzieć co mniej więcej? bo my już odebraliśmy-może nie zwróciliśmy na coś uwagi. U nas w sumie były tylko ubytki w tynkach. Okna mają podobno być regulowane w późniejszym terminie.

foxikos
2014-06-26, 08:34
Jeszcze nie odebrałem, i dlatego pytam Was co zauważyliście aby na to zwrócić uwagę.

Mawashi
2014-06-26, 09:59
Zobaczcie nad drzwiami wejściowymi czy dokładnie jest pomalowane, po zerwaniu taśmy ochronnej zostaje biały pasek (pomiędzy futryną a tym "kwadratem" z cyferka mieszkania), widok z korytarza.

AMK
2014-06-26, 18:06
Źle Cię zrozumiałam, myślałam że masz tyle poprawek, że odbiór masz dopiero w lipcu:)

foxikos
2014-06-28, 19:23
Dzisiaj byłem na rowerze koło bloku tak ok. 15.30 to praca ostro wrze w niektórych mieszkaniach :)

agryppa
2014-07-03, 13:55
Licznik nie miał numerów, barierki między balkonami się chwiały, drobne uszkodzenia tynków i okien. W zasadzie tyle. W mieszkaniu obok był jednak problem z przeciekającym stropem (8 piętro).

foxikos
2014-07-03, 16:00
Właśnie dzisiaj odebrałem mieszkanie, co z usterek to:
- rdza pod tynkiem - pewnie nie zabezpieczony drut,
- rysa na szybie - pewnie do wymiany szyba

Z tego wszystkiego wszystko. jutro już panowie z PGE mają przyjechać zamontować licznik, i do dzieła :)

Może uda się po wakacjach zrobić jakieś spotkanie mieszkańców bloku nr 2 ?

adrian
2014-07-04, 16:33
Licznik nie miał numerów, barierki między balkonami się chwiały, drobne uszkodzenia tynków i okien. W zasadzie tyle. W mieszkaniu obok był jednak problem z przeciekającym stropem (8 piętro).

Jak to przeciekający strop? o ktore mieszkanie chodzi? Tez mam na 8 pietrze. Zauwazylem przy odbiorze kropki na suficie w jednym z pokoi (wygladalo jak grzyb) ale wmówili mi ze to nie przez dach tylko przez to ze mieszkanie nie bylo dobrze wywietrzone

Rafał
2014-07-05, 10:54
We wszystkich mieszkaniach od marca cały czas były otwarte okna więc średnio chce mi się wierzyć że były mało wietrzone.

MarcinR
2014-07-05, 14:16
To, że mieszkania były wietrzone, a to, że jest w nich bardzo wilgotno to akurat dwie różne sprawy, szczególnie jak np w maju przez 2 tygodnie padało albo było max 20 stopni

Rafał
2014-07-05, 16:12
tak i było tak wilgotno ze do teraz woda skrapla sie z sufitu :-) bez jaj.

MarcinR
2014-07-05, 21:43
to już pytanie wyżej, czy była plama wody czy pleśni

kaskaw
2014-07-07, 10:11
my też mamy mieszkanie na 8 piętrze już odebrane ale nie ma na suficie żadnych śladów żeby dach przeciekał, ogólnie tak jak w każdym mieszkaniu są pewne niedociągnięcia jeżeli chodzi o tynki a tak to wszystko jest ok

agryppa
2014-07-08, 12:28
Jak to przeciekający strop? o ktore mieszkanie chodzi? Tez mam na 8 pietrze. Zauwazylem przy odbiorze kropki na suficie w jednym z pokoi (wygladalo jak grzyb) ale wmówili mi ze to nie przez dach tylko przez to ze mieszkanie nie bylo dobrze wywietrzone

Klatka I, mieszkanie 35. Z tego co słyszałem to była dziura w izolacji dachu i przeciekało.

foxikos
2014-07-10, 07:17
Wczoraj będąc w mieszkaniu, zahaczyłem o piwnice i garaż.
Niestety w piwnicach na drzwiach skrapla się woda, tak samo cała posadzka w garażu była pokryta rosą.
Mam pytanie do użytkowników garaży w bloku nr 1, czy mieliście podobne sytuacje ? jakieś rady ?

Z moich rad, to jest podparcie drzwi do piwnicy (jak w klatce II (gdzie mieszkam) tak i w klatce I), aby były otwarte na klatkę schodową - tylko trzeba to przedyskutować z właścicielami wszystkich piwnic aby nie trzymali nic wartościowego.

agryppa
2014-07-10, 08:19
Niestety w moim mieszkaniu wyszło to samo co w mieszkaniu 35. Jeśli czytają to właściciele pozostałych mieszkań na 8 piętrze w klatce I to lepiej sprawdźcie u siebie. Uwaga: gdy jest sucho zacieków nie widać (widać ślady po zacieraniu i malowaniu).
W piwnicy i garażu woda jest za każdym razem gdy tam jestem.

foxikos
2014-07-10, 08:56
Drodzy Sąsiedzi bloku nr2 (jak i bloku nr1),
Mam parę spraw którymi musimy się zająć jako wspólnota (bazując na doświadczeniu mieszkańców bloku nr1):
1. Otrzymanie powiadomienia od dewelopera nt. odebrania budynku nr2 przez inspektorat budowlany - musimy chyba sami dopytywać
2. Na podstawie doświadczeń z bloku nr1 i opisywanych włamań, musimy pilnować swojego
- zamykanie drzwi do klatek
- jak widzimy kogoś dziwnego w klatce/bloku, miejmy odwagę o pytanie co, po co i dlaczego
3. Drzwi do klatek są non-stop otwarte (wiem że przy klatce I są problemy z drzwiami - czy ktoś to zgłaszał?) - za każdym razem jak jestem w mieszkaniu to zamykam drzwi, to dla naszego bezpieczeństwa
4. Nie mamy kontenerów na odpadki budowlane, i zwykłe śmieci przy naszym bloku
5. Gdy już będziemy mieć informacje o odbiorze budynku, proponuje zorganizować spotkanie mieszkańców - celem którego będzie po pierwsze poznanie się, dyskusja na temat zarządzania budynkiem przez zarządce i pewnie wspólnote, usterek i może wypracowania usprawnień aby mieszkało nam się lepiej (np. aby wywietrzyć poziom -1, ustawienia skrzynek na ulotki przed klatką itp itd....), i w razie możliwości spotkanie również z przedstawicielem zarządcy (chyba MZBM).
6.Spotkanie z mieszkańcami bloku nr 1 - aby się poznać, podpytać jak się mieszka i co byście zmienili :) - może jakiś grill

Nie wiem czy to jest dobry pomysł, ale możemy stworzyć forum internetowe dla łatwiejszego rozdzielenia tematów, co Wy na to ?? (bazując też na doświadczeniu mieszkańców bloku nr 1).
Pozdrawiam,
Jakub

AMK
2014-07-10, 18:12
No my jesteśmy jak najbardziej za spotkaniem:)
Czy są jakieś informacje, że odbiór miałby odbyć się wcześniej niż 30 lipca?
Jeśli chodzi o spotkanie z MZBM to pewnie po odbiorze budynku by się takie odbyło?
Jak tylko będziemy na osiedlu to podejdziemy się upomnieć o naprawę drzwi, zapytamy się o kontenery. Im więcej osób będzie się upominało, może tym szybciej to załatwione zostanie.
Jeśli chodzi o forum- to dobry pomysł. Ale jest osoba, która potrafi i mogłaby się tym zająć?

foxikos
2014-07-10, 18:42
Jeśli chodzi o forum- to dobry pomysł. Ale jest osoba, która potrafi i mogłaby się tym zająć?

Prowdziałem kiedyś studenckie forum. I zrobiłem coś takiego:

www.osiedlesloneczne-rzeszow.cba.pl

Trzeba sie zalogować żeby widzieć posty w kategorii "Sprawy mieszkancow" gdzie sa wyszczegolnione bloki - zapraszamy wszystkich mieszkancow osiedla (nie chce zeby ktoś poczuł się, że w/w forum jest konkurencją, tak nie jest i zapraszamy wszystkich chętnych), jest też dział dla nowo kupujących, w ktorym moga pisac ludzie nie zalogowani.
Po rejestracji trzeba poczekac na odblokowanie konta.
W razię czego, mogę zorganizowac akcje "propagandowa" i powrzucać info do skrzynek pocztowych odnosnie w/w forum.

MarcinR
2014-07-11, 08:03
Drodzy Sąsiedzi bloku nr2 (jak i bloku nr1),
Mam parę spraw którymi musimy się zająć jako wspólnota (bazując na doświadczeniu mieszkańców bloku nr1):
1. Otrzymanie powiadomienia od dewelopera nt. odebrania budynku nr2 przez inspektorat budowlany - musimy chyba sami dopytywać
2. Na podstawie doświadczeń z bloku nr1 i opisywanych włamań, musimy pilnować swojego
- zamykanie drzwi do klatek
- jak widzimy kogoś dziwnego w klatce/bloku, miejmy odwagę o pytanie co, po co i dlaczego
3. Drzwi do klatek są non-stop otwarte (wiem że przy klatce I są problemy z drzwiami - czy ktoś to zgłaszał?) - za każdym razem jak jestem w mieszkaniu to zamykam drzwi, to dla naszego bezpieczeństwa
4. Nie mamy kontenerów na odpadki budowlane, i zwykłe śmieci przy naszym bloku
5. Gdy już będziemy mieć informacje o odbiorze budynku, proponuje zorganizować spotkanie mieszkańców - celem którego będzie po pierwsze poznanie się, dyskusja na temat zarządzania budynkiem przez zarządce i pewnie wspólnote, usterek i może wypracowania usprawnień aby mieszkało nam się lepiej (np. aby wywietrzyć poziom -1, ustawienia skrzynek na ulotki przed klatką itp itd....), i w razie możliwości spotkanie również z przedstawicielem zarządcy (chyba MZBM).
6.Spotkanie z mieszkańcami bloku nr 1 - aby się poznać, podpytać jak się mieszka i co byście zmienili :) - może jakiś grill

Nie wiem czy to jest dobry pomysł, ale możemy stworzyć forum internetowe dla łatwiejszego rozdzielenia tematów, co Wy na to ?? (bazując też na doświadczeniu mieszkańców bloku nr 1).
Pozdrawiam,
Jakub

To tak zacznę do końca ;) - Myślę, że forum to świetny pomysł, sam miałem się tym zająć, pytałem nawet jakiś czas temu admina forum pierwszego bloku czy dałoby radę się z nimi połączyć, ale sprawa umarła.

Co do punktów o których pisałeś:
1. z bardzo nieoficjalnych źródeł ;) wiem, że być może zacznie się cos dziać w tej materii w przyszłym tygodniu
2-3. Niestety, jak napisałeś w klatce pierwszej drzwi są uszkodzone i stało się to bodajże 5 dni po stracie odbiorów, więc tylko podziękować sąsiadom/ich ekipom, za poszanowanie wspólnego mienia. Tak samo jak Ty, zaraz po odbiorach bywałem na mieszkaniu codziennie ok 22-23 i ani raz drzwi nie były zamknięte. Z tego co wiem, budowlańcy są świadomi uszkodzenia, zresztą przechodzą przez te drzwi pewnie po kilka razy dziennie, ale pewnie wychodzą z założenia, że naprawią jak będą musieli - odbiór techniczny albo coś - bo zrobią wcześniej to znów ktoś zniszczy a po co mają naprawiać raz kolejny na swój koszt.
4. Nie ma odbioru -> nie ma zarządu -> nie ma opłat za wywóz śmieci -> nie ma kontenerów. Zapewne kierownictwo budowy po uprzejmej prośbie pozwoli Ci wyrzuć śmieci do ich kontenera.
5. Co do wszelkich spotkań jestem za, ale moja praca niekoniecznie na to pozwoli ;)

Pozdrawiam,
Marcin

yeoman
2014-07-14, 08:13
Jeśli chodzi o drzwi wejściowe do klatek schodowych to również w 1 bloku jest z nimi sporo problemów. Developer zamontował jakiś najtańszy badziew który psuje się po tygodniu użytkowania... U nas obie pary drzwi były naprawiane już po klika razy.

Rafał
2014-07-14, 08:18
siema. Co do forum to proponuję aby było zamknięte, tylko dla mieszkańców.
Nie ma co poruszać pewnych tematów na forum ogólnodostępnym. Kwestie bezpieczeństwa.
W naszym bloku administrator przeszedł po mieszkaniach i z każdym potwierdził rejestrację na forum. Pozdrawiam

foxikos
2014-07-14, 10:23
siema. Co do forum to proponuję aby było zamknięte, tylko dla mieszkańców.
Nie ma co poruszać pewnych tematów na forum ogólnodostępnym. Kwestie bezpieczeństwa.
W naszym bloku administrator przeszedł po mieszkaniach i z każdym potwierdził rejestrację na forum. Pozdrawiam

Taki jest plan.
Na tą chwile wykańczających nie ma dużo w bloku nr 2.
Poczekamy aż to się rozwinię i zaczniemy potwierdzenia. Co do dostępu, to nie każdy użytkownik ma dostęp do danego podforum.

forumka
2014-07-18, 09:49
Cześć,

dobry pomysł. Jestem właścicielką jednego z mieszkań w 2. Chętnie przyłączę się do forum.

Pozdrawiam

forumka
2014-07-18, 09:50
siema. Co do forum to proponuję aby było zamknięte, tylko dla mieszkańców.
Nie ma co poruszać pewnych tematów na forum ogólnodostępnym. Kwestie bezpieczeństwa.
W naszym bloku administrator przeszedł po mieszkaniach i z każdym potwierdził rejestrację na forum. Pozdrawiam


Zgadzam się z Rafałem.

nowy45
2014-07-23, 08:37
CLK Drzwi z tego co mi się wydaje to firmy Porta Drzwi Klasa RC2 odporności na włamanie.


Jeśli masz zamek listwowy i bolce w drzwiach to twoje drzwi posiadają klasę RC2.
Zobacz sobie deklaracje zgodności z Porty
http://www.porta.com.pl/documents/certyfikaty/dekl_zgod/02_06_04_2014.pdf

forumka
2014-07-28, 21:16
Jeśli masz zamek listwowy i bolce w drzwiach to twoje drzwi posiadają klasę RC2.
Zobacz sobie deklaracje zgodności z Porty
http://www.porta.com.pl/documents/certyfikaty/dekl_zgod/02_06_04_2014.pdf


Na drzwiach jest tabliczka znamionowa na której macie dokładny opis i symbol. Mamy wariant bez bolców niestety (przynajmniej ja takie mam ) jakąś tam normę spełniają pewnie wg producenta.

Pozdrawiam

Piotrek
2014-08-27, 13:30
Dzień Dobry
Jestem nowym użytkownikiem forum i mam zamiar zakupić mieszkanie w bloku nr.3. Przeczytałem parę postów i trochę mnie to przeraziło a mianowicie:
- przeciekające dachy
- wilgoć w mieszkaniach
- zalewane piwnice i garaże
- psujące się drzwi
- włamania do piwnic
czy mimo tych minusów są państwo zadowoleni z zakupu tych mieszkań czy odradzacie przyszłym nabywcom zakupu mieszkań na tym osiedlu ?

foxikos
2014-08-27, 18:50
Najlepiej jakby Ci odpowiedzili mieszkańcy bloku 1 (administracyjnie 18), oni już dłużej mieszkają i mogą się wypowiedzieć o osiedlu.

Zalewania piwnic i garazy nie ma, byla skroplona woda w piwnicach i garażu, od tygodnia widać dużą poprawę ponieważ sami zaczelismy otwierać drzwi aby przewietrzyć pomieszczenia.
Drzwi wejsciowe... no niestety nasi wykonawcy/budowlancy nie dbaja o nic, wiec mamy drzwi wejsciowe niedokonca sprawne, ale mysle ze po etapach remontów naprawimy to i bedzie dobrze.
Wilgoc w mieszkaniu - mam mieszkania na 4 piętrze, nie mialem takich problemów, dodam że od odebrania kluczy cały czas 2 okna są uchylone, celem wietrzenia.

yanioo
2014-09-15, 23:27
My mieszkamy prawie rok w budynku nr 1 i póki co jesteśmy zadowoleni :)

Dla mnie minus, to że budynek nr 3 zasłonił mi widok... a czwarty też przysłoni kolejną część i z mieszkania super widokowego, robi się coraz mniej widokowe ;P

yanioo
2014-09-15, 23:29
jeszcze jeden minus, to 6 schodków z garażu podziemnego do windy ... w budynku nr 2 już widziałem nie ma tego problemu, bo tam elegancko garaż podziemny jest na jednym poziomie z windą.

U nas jak się idzie z wózkiem dziecięcym to denerwuje ... wjeżdża się elegancko do garażu, a później trzeba tachać wózek przez 6 schodków...

WALDUS
2014-10-05, 17:33
Witam, jestem nowa na forum, mam zamiar kupić mieszkanie w bloku nr3 na parterze. W związku z tym mam pytanie; czy nie jest zimno od podłogi w mieszkaniach parterowych? Trochę mnie to przeraża,że te partery są tak nisko, właściwie równo z ziemią. Bardzo proszę o opinie.

yanioo
2014-10-09, 22:13
Jest jeszcze -1 przecież - garaże podziemne i komórki lokatorskie.

krysia26
2014-10-22, 15:03
Jest zimno w mieszkaniu parterowym od podłogi, wiele razy to odczuwalem w zimę, a mieszkam wlasnie na parterze

Tomasz
2014-11-03, 12:43
Czy ktoś z Państwa przesuwał odpływ i dopływ wody np. do umywalki w łazience. Osoba z mojej ekipy wykończeniowej twierdzi, że w naszym bloku takie przeróbki hydrauliki w ścianie są wysoce niewskazane i wyjątkowo kłopotliwe. Czy to prawda?

foxikos
2014-11-13, 21:25
Czy ktoś z Państwa przesuwał odpływ i dopływ wody np. do umywalki w łazience. Osoba z mojej ekipy wykończeniowej twierdzi, że w naszym bloku takie przeróbki hydrauliki w ścianie są wysoce niewskazane i wyjątkowo kłopotliwe. Czy to prawda?

Do zrobienia. Trzeba skuwać posadzkę.

Co do dewelopera, to niestety jest bardzo fajny przed zakupem, a po już nie do końca, tj:
- brak zieleni wkoło bloków, brak planów na zrobienie
- deklaracja aby zgłosić nieruchomość do opodatkowania, ze strony MakDomu nie dokończona
- ławki, kosze na śmieci przed klatkami - brak, i brak planów

Bananowy Chłopiec
2015-01-07, 18:04
Dzień dobry,

Nie wiem czy ktoś z bloku 18 jeszcze czyta to forum, ale z nadzieją że tak przedstawię swoje odczucia odnośnie ponownego głosowania na zamontowanie anteny na naszym dachu przez prywatną firmę oraz funduszu remontowego:

1. Antena,

W pierwszym głosowaniu uchwała nie została przegłosowana pozytywnie ale nasz Zarządca MZBM robi wszystko aby wynik był pozytywny i aby mógł "Zarządzać" dodatkową kasą. (Niewątpliwie ma tutaj interes i to nie wspólnoty)

Przedstawiam zagrożenia:
1. Blok jest wysoki i zamontowanie na jego dachu anteny ściągającej wyładowania atmosferyczne jest zagrożeniem dla mieszkańców i ich dobytku bo nie ma możliwości udowodnienia potem że urządzenia popaliły się przez antenę która ściągnęła wyładowania atmosferyczne.
2. PEM promieniowanie elektromagnetyczne. Współczuję sąsiadom z najwyższych pięter, oraz ich dzieciom. Nie będę pisał o szkodliwości bo każdy kto ma telefon komórkowy to wie.
3. Brak uzgodnień odnośnie ubezpieczeń, pozwolenia na budowę ewentualnych opłat środowiskowych z tego tytułu. Podejrzewam że MZBM przemilcza tę kwestię i powiadomi mieszkańców dopiero po uchwaleniu zgody wspólnoty. Wtedy wyjdziemy z tym jak z tymi kamerami... które de fakto zostały postawione by pilnować prywatnych samochodów sąsiadów którzy mieszkają na rogu parteru. Aha .... podobno aby obejrzeć nagranie trzeba się zgłosić do pośrednika (Solid) i zapłacić za możliwość obejrzenia nagrania z kamer na które mieszkańcy wyłożyli środki z własne kieszeni.

2. Fundusz remontowy:
Ogólnie jest to dobry pomysł, ale ... nie przy tak rozgarniętych sąsiadów jakich mamy. Chodzi mi o tych którzy najwięcej krzyczą a jak przyjdzie coś zrobić to wykazują się niekompetencją - np w/w montaż kamer. Już wole złożyć się na coś jak się zepsuje niż żeby banda niedouczonych krzykaczy wydawała pieniądze z funduszu na takie rzeczy jak "tabliczki dla psów o zakazie sr**ia" - Propozycją tęższej Pani z rogu parteru. A potem i tak trzeba sie będzie składać bo pieniądze pójdą w pi*du na pierdoły.

Nawołuje do głosowania na NIE w obu sprawach.

Jeżeli w/w argumenty nie są wystarczające to zawsze aktualne jest to, że jak czegoś nie ma to nie ma zmartwienia. A czynsz za antenę 300 zł/mc nie jest warty niczyjego zdrowia.

Drodzy sąsiedzi, pomyślcie sami... kto ma w tym wszystkim interes. Samo nasówa się na myśl, że jeżeli nie ten blok to firma od anteny postawiła by ja na jakimś innym. A dlaczego tego nie robi i dogaduje się za plecami z MZBM (ponowne głosowanie)?

agryppa
2015-01-09, 09:40
Jestem co prawda mieszkańcem bloku 16 ale mieszkam na 8 piętrze i chciałem zapytać co to miałaby być za antena? Duża?

Bananowy Chłopiec
2015-01-10, 10:59
Witaj agryppa,

MZBM, chce zamontować antenę nadawczo - odbiorczą, prywatnej firmy z Dębicy. Ma przesyłać i odbierać sygnały jak możesz się domysleć wielkiej mocy (internet TV...) ,w okolicy nie ma zbyt wiele zabudowań a więc i potencjalnych klientów (więc na pewno moc musi być spora), w Centrum jej nie zamontuję bo za dużo ludzi i będzie butnt mieszkańców. U nas powstało pare nowych bloczków gdzie jeszcze sytuacja nie jest wyklarowana, więc jest okazja wykorzystać nieświadomych meszkańców - za 300 zł miesięcznie :) - gdzie firmy stawiające swoje reklamowe banery przy obwodnicy oferują 1500 za reklamę która de facto wisi na płocie.

Nie pomyślałem o sąsiednich blokach - myślę że przesyłane fale "zachaczą" i was, oraz będą miały wpływ na zdrowię waszych dzieci.

pozdrawiam.

Bananowy Chłopiec
2015-01-10, 11:11
Agryppa,

jeżeli możesz to przekaż sprawę mieszkańcom sąsiednich bloków. Myślę że powinni być świadomi iż będą mieszkać przy ogromnej "mikrofali".

foxikos
2015-01-10, 14:12
Agryppa,

jeżeli możesz to przekaż sprawę mieszkańcom sąsiednich bloków. Myślę że powinni być świadomi iż będą mieszkać przy ogromnej "mikrofali".

Witam,
Już sprawa została poruszona na forum bloku nr 16.

Dziękujemy za informacje. Będziemy rownież informować jakby coś działo sie w naszym bloku.

agryppa
2015-01-11, 19:02
Potwierdzam, umieściłem informację na naszym forum. Formalnie nie mamy jednak wpływu na decyzję Waszej wspólnoty więc chyba musimy czekać na Waszą decyzję .Choć jeśli więcej mieszkańców bloku nr 16 ta antena się nie spodoba (a nie wyobrażam sobie że będzie inaczej) to może w jakiejś formie zaprotestujemy w MZBM. Kiedy ma się odbyć powtórne głosowanie?
Nawiasem mówiąc dobrze by było aby obie wspólnoty (+kolejne) informowały się wzajemnie o podobnych sprawach.

Bananowy Chłopiec
2015-01-11, 22:27
Agryppa,

Zawsze możecie zgłosić donos do sanepidu, oni zbadają natężenie fal, oraz ich wpływa na otoczenie.
Ewentualnie do wojewódzkiego inspektoratu nadzoru budowlanego (http://www.winb.rzeszow.pl/) o zbadanie czy postawienie anteny nie stwarza zagrożenia dla mieszkańców.

agryppa
2015-01-12, 09:22
Dzięki. A jak zakończyło się poprzednie głosowanie, mniej więcej jakim stosunkiem głosów na "nie" do "tak"?
Protest z naszej strony raczej zostanie zignorowany. Poza tym naszemu przedstawicielowi raczej trudno byłoby się powołać na opinię wielu mieszkańców gdyż temat na forum nie wywołał jakieś szerszej reakcji. Spotkania mieszkańców przed 21 stycznia też na pewno nie będzie.
A sanepid czy nadzór budowlany to raczej powinniście zawiadomić w pierwszej kolejności Wy.

Dodatkowo: nasz przedstawiciel dowiedział się od administratora, że ponoć to sami mieszkańcy prosili o ponowne głosowanie w sprawie tej anteny. Czy to prawda?

Bananowy Chłopiec
2015-01-12, 13:11
Jeżeli chodzi o ogół mieszkańców to Ci którzy chcieli brali udział w głosowaniu i jego wyniki powinno się uszanować. Jednakże wcale bym się nie zdziwił Jeżeli te oszołomy z narożnego mieszkania na parterze nie wykrzyczeli ponownego głosowania, aby mieć pieniądze na cudowanie i dziadowanie z których wydawania nikt się nie rozlicza.

Dodam jeszcze na marginesie, że wspólnota tak naprawdę nie wie na co głosuje, bo nie zostały podane żadne dane techniczne Anteny, jej moc, zakres częstotliwości działania, nawet nie zostało powiedziane kto będzie płacił za ubezpieczenie i pozwolenia na postawienie jej. Nie zostaliśmy zapoznani z warunkami umowy między spółką z Dębicy.
MZBM działa w ten sposób że zarzuca hasło "montaż anteny", nie podając żadnych warunków ani zasad na jakich ta antena miała by zostać zamontowana. To samo było z kamerami. Potem zbiera pieniądze załatwia swoją "działkę" z firmą i wyłudza pieniądze.

Tomasz
2015-01-12, 13:15
Trzeba zrobić wszystko co w naszej mocy aby nie doszło do zamontowania tej anteny.

foxikos
2015-01-12, 15:09
Odnośnie danych anteny, uważ iż MZBM musi przedstawić to do wglądu.
Odnosze wrażenie, że przedstawił to osobom które są odpowiedzialne za kontakt z nim, tzw. przedstawiciele, i może sie okazać że te osoby wiedzą o co chodzi, a reszta ma brak informacji, a może są na forum bloku. Zdaje sobie sprawę, że forum bloku to nie wszystko, ponieważ nie wszyscy mogą/lub nie chcą w nim uczestniczyć, dlatego taka sprawa powinna być omawiana na spotkaniu, lub poprzez informacje, nazwę je "do skrzynkowe".

agryppa
2015-01-12, 15:36
Nie wiem jak to jest u Was ale u nas tzw. przedstawiciele to akurat osoby (zwłaszcza jedna), które bardzo aktywnie uczestniczą w dyskusji na forum (właściwie to je tworzą). Ta osoba zdążyła już nawet porozmawiać z MZBM w sprawie tej anteny, podjęła się napisania pisma/protestu (włącznie z zebraniem podpisów wszystkich czterech przedstawicieli). A to przecież właściwie nie jego problem.
Może zatem warto zwrócić się do Waszych przedstawicieli?

Bananowy Chłopiec
2015-01-12, 19:53
Dobry wieczór,

Na początku, bardzo dziekuję sąsiadom z bloku obok za zaangażowanie i pomoc. Jutro wysyłam mailowo również swój protest i zachęcam pozostałe osoby aby zrobiły to samo.

Foxikos, również uważam że MZBM powinien takie fakty przedstawić, ale jedyne co przedstawił to że jest firma "X" z Dębicy i że za 250 zł chce postawić antenę na dachu. Kiedy padło pytanie o jej szkodliwość przez jednego z naszych sąsiadów padła odpowiedź dYREKTORA MZBM oraz Pani z Dębicy że nic nie szkodzi. Zero konkretów, brak przedstawionego wzoru umowy kto za co zobowiązuje sie odpowiadać. Szczerze to nawet nie poinformowano nas jaka jest długość tej anteny.

wg mnie pod stołem załatwiany jest interes MZBM który szuka "leszków" których kosztem zostanie postawiona antena Pani z Dębicy , a Ci miedzy soba się już rozliczą odpowiednio i nie będzie to 300 zł.

Agryppa, u nas jest tak że są dwie rodziny które zmierzają do całkowitego odgrodzenia się od świata. stawianie kamer, wstawianie zamków do śmietnika, ekspertyzy wodomierzy które wg nich oszukują, padła nawet z ich ust propozycja postawienia znaków dla psów aby nie robiły kupy w niewyznaczonych miejscach. Ogólnie wywalanie pieniędzy w błoto, bo nic z tych głupich pomysłów nie przyniosło korzyści, rozpłynęła się tylko kasa... nasz kasa i nawet nie wiadomo ile na co.

foxikos
2015-01-12, 20:07
Bananowy Chłopiec,

Nikt nie będzie wiedział co się dzieje między zarządcą a firmą z Dębicy,

Odnośnie paru spraw, to np. zamki do śmietnika uważam za trafną decyzję, oczywiście można z tym poczekać, ponieważ jak na tą chwile jest nas niewiele na osiedlu, ale po powstaniu paru bloków (czyt. 5-10), warto w coś takiego zainwestować, dla tzw. "świętego spokoju", żeby nie było niedomówień, że ktoś podrzuca itp.

Bananowy Chłopiec
2015-01-12, 20:25
Foxikos,

ktoś podrzuca co? śmieci? Tak czy inaczej zostaną one wywiezione czy to będa moje czy twoje smieci. Nikt ich nie podpisuje. A zamknięcie śmietnika spowoduje to że jak zapomne klucza wziąć ze sobą to wywalę śmieci pod wiatę śmietnikową. Mieszkamy na górce gdzie wiatr daje znać o sobie. resztę sobie wyobraź jaki krajobraz powstanie. A tego syfu Miejscy śmieciarze nie maja obowiązku sprzątać.

Nie ma żadnego znaczenia kto wyrzuci śmieci do którego smietnika. Tak czy inaczej za wywóz śmieci płaci. a lepiej żeby wyrzucić je dośmietnika niz na ziemie i robić syf.

Nie rozumiem postawy typu to mój śmietnik i tylko ja moge tam śmiecia wyrzucić a ty lepiej rzuć na ziemie. Daj spokój!

foxikos
2015-01-12, 20:45
To nie jest "postawa" mój śmietnik. Tylko mam przykłady gdzie teraz mieszkam.
W przypadku podrzucania, moze nie przez mieszkańców osiedla ale zaraz znajdzie sie jakiś ludzik z okolic i wymyśli ze lepiej u nas swoje śmieci wyrzucić niż do siebie bo mu opłata wzrośnie, takich mam teraz na osiedlu, i nagle MPGK podstawi następny kubeł za który Ty, ja i my, będziemy musieli płacić.
A przy zamykanej wiacie, zabieranie klucza powinno wejść w nawyk, i tez bardzo, ale to bardzo wkurzają mnie śmieci latające po osiedlu, dlatego nie zostawiaj ich przed wiata ;)

A kiedyś to trzeba sie spotkać, mowię o mieszkańcach obu bloków i sie poznać.


Tak na marginesie WIEM REKLAMA, zapraszamy na forum - www.osiedlesloneczne-rzeszow.cba.pl , my mamy jedno z podforow dla siebie wydzielone a forum jest dość rozbudowane,

Bananowy Chłopiec
2015-01-12, 21:09
Nie chce być tutaj niemiły ale jestem bardzo konkretny w życiu dlatego podejmę polemiki...
Mówisz "przykłady" a żadnego nie podajesz. Na mnie takie ogólniki nie działają (coś,gdzieś,kiedyś), a skoro sam potwierdziłeś fakt że śmieci walają się po osiedlu to każdy niech pomyśli dlaczego?

Co do opłat od MPGiK to spokojnie, płaci się od osoby, nie od "tonażu".

Także nie przekonałeś mnie odnośnie zmiany poglądu iż każdy egoistycznie myśli iż jest to mój śmietnik na moje śmieci. Nie ważne że wokoło syf.

foxikos
2015-01-12, 21:20
Syf w koło, nie jest tylko i wyłącznie sprawka mieszkańców.
Wielokrotnie wykonawcy nowych bloków zostawiali porozrzucane niepotrzebne kawałki folii, styropianu, i innych smieci, które pózniej były na całej łące przed i za blokami.

Z przykładów, z osiedla na którym mieszkałem:
- opróżnianie samochodów dostawczych z śmieci budowlanych, i to nie tylko z tego osiedla, do takich samych wiat bez zamknięcia
- okoliczni ludzie z domków jednorodzinnych po zapełnieniu swoich kubełków, podjerzdzali wieczór i conieco podrzucili, nie zawsze do śmietników, ale do wiaty
Wiele z tych śmieci było niesegregowanych wiec firma odbierająca chciała podwyższyć opłaty.

Bananowy Chłopiec
2015-01-13, 13:17
Foxikos,
1. co do przywożenia śmieci budowlanych z innych osiedli to wątpie żeby komuś chciało się je wozić do nas na górkę
2. gwarantuje Ci że okoliczni ludzie jak zapełnią swoje kubełki to nie wybiorą się z worami po krętej górce aby zostawić worki ze śmieciami na osiedlu słonecznym. Na ich miejscu wyrzuciłbym je już na dole jak tylko minąłbym przystanek

Jak pisze kolega Fabri ktoś rozwiązał sprawę samowolnego zamykania śmietników - bardzo dobrze. Brawa dla niego.

A teraz wyobraź sobie sytuację:

Kowalski z bloku 18 zamierza wyrzucić śmieci. Zjeżdża z 9 piętra z dwoma wielkimi worami z których kapie jakiś syf i brudzi mu nogawki spodni. Wychodząc z klatki piżdżący wiatr miota brudnymi worami Kowalskiego brudząc go śmierdzącą wylewającą sie mazią. Pomimo sfrustrowania spina pośladki i dochodzi do wiaty śmietnikowej. Niestety, zapomniał klucza gdyż po wczorajszej imprezie włożył go do torebki żony a ona pojechała do pracy. Myśli co tu zrobić. Piżdżący nie ubłagalnie wiatr podpowiada mu dwa desperackie rozwiązania:
1. Wyważać drzwi
2. Podrzucić śmieci sąsiadom do wiaty śmietnikowej bloku 16
Ewentualnie może zostawić śmieci przed wiatą ale wiatr zrobi swoje na podwórku, a Kowalski to przecież człowiek dbający o ekologię. Wybiera więc rozwiązanie drugie. Intuicja podpowiada mu że w bloku nr 16 nie ma takich ludzi którzy wpadają na tak durne pomysły utrudniające egzystencję. Zabiera dwa wory śmieci i podchodzi do sąsiednie wiaty. A tu nagle zdziwko... wiata również pod kluczem. Co teraz mysli? Nie będzie przecież zabierał z powrotem śmieci na 9 piętro. Nic zostawię śmieci sąsiadom z 16.

Ja przewiduje takie scenariusze.
Jeden już się sprawdził jak pisze Fabri :)

A teraz zapytam jeszcze, jakim prawem MZBM zamknął wiatę. Nie było żadnego głosowania w tej sprawie. Na ostatnim spotkaniu Grubasy o tym wspominali ale nie było większości na spotkaniu więc wiążące decyzje nie zapadły.

To tylko dowód że MZBM działa tylko dla wybranych, utrudniając innym mieszkańcom życie i ograniczając dostęp do miejsc wspólnych. Wydaje przy tym na dodatek nasze pieniądze.

A pomysłów rodzinki z mieszkania narożnego to podsumuje tylko jednym słowem: Żenada.
Jak dojdzie do powstania funduszu remontowego to nie obrażając ich ale "przejedzą" wszystko na tego typu pomysłach.

foxikos
2015-01-13, 13:33
Bananowy Chłopiec,

Będziemy w przyszłości obserwować temat, ale jak na razie nasi mieszkańcy nie chcą zamykać wiaty - nie potrzebują.
Odnośnie opowieści, czy ona jest na faktach autentycznych ?

Bananowy Chłopiec
2015-01-13, 14:17
Musisz zapytać o Kowalskiego na 9 piętrze :),

pozdrawiam.

justab
2015-01-13, 18:44
Bananowy Chlopie,
Widzę ze masz paranoje/obsesję co do sąsiadów z parter. Tylko o jednym potrafisz rozmawiać/pisać. Jakbyś się czasami pofatygował i przyszedł na zebrania w naszym bloku to byś możne zauważały ze sąsiedzi z innych mieszkam są także inicjatorami rożnych pomysłów. Co do zamknięcia śmietnika to chyba nieduży koszt by sobie wyrobić drugi klucz i nosić go zawsze przy głównych kluczy bo jak wychodzisz to zamykasz chyba mieszkanie. Ja osobiście wole mieć zamknięty śmietnik bo chociaż ty tego nie widziałeś nie znaczy ze nikt nie pozrzuca śmieci (a zdziwiłbyś się co mogą zrobić ludzie by zaoszczędzić 20-30zl). A po drugie jak są zamknięte to masz pewność ze nie spotkasz na bezdomnych którzy grzebią w śmiechach przy okazji wywalając je na ziemie (MPWIK tego później nie zbierze i nie wywiezie). Juz raz miałam taka przyjemnostka a w nocy można się przestraszyć. (tym bardziej ze okolica nie jest oświetlona)

Bananowy Chłopiec
2015-01-13, 21:14
Justap,

To nie paranoja, ciągle jest o nich wzmianka bo wszystkie nieudolne pomysły wyszły od nich. Mogę Ci je wymienić jeżeli nie pamiętasz:
1. Kamery 15 tyś, założone przez firmę ochroniarską której za obejrzenie nagrań trzeba płacić, nie wspomnę o jakości nagrania - Żenada i oszustwo
2. Sprawa ze sprawdzeniem wodomierzy, poszły pieniądze na jakieś bezsensowne analizy - nikt się nie rozliczył z tego, i nic z tego nie wyszło.
3. Zamkniecie części wspólnej jaką jest wiata śmietnikowa bez uchwały i nawet poinformowania właścicieli.

Skoro ty osobiście wolisz mieć zamknięty śmietnik przyjmij do wiadomości że mieszkają w bloku jeszcze inni którzy osobiście może by nie chcieli mieć go zamkniętego. I wypadałoby przedyskutować tą kwestię z innymi i przegłosować. Nie sądzisz?

Drugi klucz? ty chyba naprawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Dlatego odpowiem Ci na Twoim poziomie co do twoich obaw. Jak boisz się chodzić w nocy śmieci wyrzucać to kup sobie latarkę jak ci ciemno, albo wyrzucaj za dnia.

A jeżeli poruszyłaś kwestię waszych spotkań to termin we czwartek - środek tygodnia to wymyślił naprawdę ktoś na poziomie inteligencji tych wspomnianych przez Ciebie sąsiadów - Choć stawiam że jesteś jednym z nich. W środku tygodnia się pracuje, a dla wielu świat nie kończy się na Rzeszowie jak dla Ciebie żeby sobie przyjść i pogadać!

Tak w ogóle to wypowiedz się proszę co to za kultura jest prowadzona względem innym sąsiadom że ogranicza się część wspólną nie uzgadniając faktu z większością? Bo chciałbym przeczytać co napiszesz sąsiadom.

Rafał
2015-01-14, 16:56
qrwa ale w tobie zawiści, masakra! Czemu nie podejdziesz do sąsiadów i nie pogadasz z nimi na te tematy tylko piszesz swoje żale na tym forum? Chyba wiesz że takie bidolenie tutaj nic Ci nie da skoro jesteś takim światowym, mądrym człowiekiem. Marudzisz na temat dnia spotkań, nie proponując rozwiązania które by cię usatysfakcjonowało. Zaproponuj dzień kiedy będziesz mógł się pojawiać. Tylko nie na weekendzie bo mi nie odpowiada :-) Pozdrawiam i życzę Ci abyś kupił sobie dom i sam w nim rządził bo to chyba najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Bananowy Chłopiec
2015-01-15, 09:18
1. Nie podchodzę do tych sąsiadów bo nie uważam żeby dwie, albo trzy rodziny miały decydować o losach całego bloku. Decyduje wspólnota większością głosów a nie grupka ludzi. Śmietnik zamknęła grupka ludzi Decydując za cała wspólnotę.

2. Nie pisz głupot że chciałbym rządzić sam, bo moje jak to nazwałeś biadolenie jest ukierunkowane żeby decyzje zapadały właśnie większością głosów jakbyś umiał czytać. A nie przez 2 rodziny które nic nie potrafią załatwić jak trzeba - z kultura i poszanowaniem zdania innych właścicieli.

3. Dla mnie termin spotkania to może być tylko weekend. Ewentualnie jakby spotkania były raz na kwartał to piątek wieczorem. Nie widzę sensu częstszych spotkań i nakręcania się jeszcze bardziej. Lepiej zająć się jedną sprawą a porządnie i pomału coś tworzyć jak wspólnota a nie zgraja ludzi w potajemnych spotkaniach w piwnicy.

Zresztą mam takie zdanie że jak pomysł oraz jego wykonanie jest dobre to każdy może sam napisać go w formie uchwały, zebrać większość głosów poprzez podpisy na drugiej stronie uchwały, przekazać do Zarządcy do wykonania i jest kultura, a nie tak na dziko. Nie wiem dlaczego jest to dla waszego grona w którym się spotykacie tak bardzo trudne ?

Rafał
2015-01-15, 20:31
ad 1. Jeśli nikt nie przychodzi na spotkanie, tylko dwie trzy osoby to kto ma decydować?
ad 2. większością głosów? chodzi ci o jaką większość? tych osób które raczą zjawić się na spotkaniu czy ogółu mieszkańców którzy nie przychodzą na spotkania i nie wiedzą co się dzieje na ich podwórku?
ad 3. Dla Ciebie może i tak a dla 30 innych osób może to nie być weekend. A może uchwalimy co innego? Nie idzie ustalić daty która będzie dobra dla wszystkich, sam widzisz. Ty weekendy a ja nie mam takiej opcji nawet.
Kolejny punkt napisz swoją uchwałę o wyciągnięcie zamka z drzwi śmietnika i przejdź po wszystkich mieszkaniach, może akurat trafi Ci się i będziesz miał większość głosów. A wtedy twój wróg klucz do śmietnika zniknie. :-) i otworzy się część wspólna dla wszystkich żuli z okolicy oraz wszystkich mieszkańców. hehe. Trochę ironii nie zaszkodzi. Pozdro

bob
2015-01-15, 20:44
czy kotłownie na dachu są w jakiś sposób uciążliwe dla mieszkańców najwyższych pięter? planuje zakup mieszkania centralnie pod kotłownią, napiszcie jak u Was?

Bananowy Chłopiec
2015-01-16, 11:38
Myślałem że uda mi się powstrzymać od takiego typu komentarzy ale jak przeczytałem Rafał tWOJĄ ostatnią wypowiedź to się nie da.

Co ty wogóle człowieku piszesz, skończyłeś tylko podstawówkę?
Jeśli nikt nie przychodzi na spotkania to 2 osoby mają decydować? O decydowaniu we wspólnocie mówi ustawa która określa że decyduje się większością głosów członków wspólnoty. Czy jesteś na tyle nierozgarniętym Kasztanem żeby tego nie pojmować i pisać takie brednie jak poniżej?

A po drugie jak możesz być na tyle głupi żeby pytać o jaką większość chodzi. Żadna frekwencja na żadnym spotkaniu o niczym nie świadczy. A ludzie wiedzą lepiej od Ciebie co się dzieje na podwórku tylko po prostu nie chcą z wami gadać i dlatego nikt się nie pojawia na waszych spotkaniach.

Mój wróg to nie klucz tylko tacy ludzie jak tY, a jak mam coś pisać to napisze ale zamówienie do ślusarza żeby wypierdolił ten zamek bo jest nielegalnie zamontowany.

Jeżeli nie możesz zastać mieszkańców w domu to zostaw im uchwałę w skrzynce, a jeżeli nie zechcą zagłosować znaczy że nie są zainteresowani tWOIMI głupimi pomysłami, bo oprócz strat finansowych dla mieszkańców nic nie przynoszą.

Swoimi wypowiedziami tylko mnie utrwaliłeś, że na wszystko należy głosować na NIE! Bo jak za rządzenie biorą się tacy ludzie jak ty to nie dziwie się że dzieje się to w taki sposób.

sąsiad
2015-01-16, 20:55
->Bananowy chłopiec

Po co te nerwy, po co takie epitety, każdego kto podejmie z tobą dyskusje będziesz mierzył co do ilości skończonych klas? albo weryfikował kartki paszportu na dowód że był poza Rzeszowiem? a jakie to ma znaczenie? :) opanuj sie człowieku :) chodź na spotkania albo nie, głosuj albo nie, nie wiem czy ty tu w ogóle mieszkasz czy nie, rób co chcesz ale nie obrażaj sąsiadów!!! a jak chcesz przeforsować swoje prawdy czy mity, nawet anonimowo to przynajmniej podaj jakieś sensowne argumenty czy to w sprawach domniemanych teorii spiskowych, czy pomysłów albo uwag co do działań odnośnie naszego wspólnego mienia. Nie do końca jestem przekonany czy powinno się to odbywać na forum publiczym ????? "KLuczem" :) jest osiągnać kompromis i wypracować wspólne decyzje ale w oparciu o fakty, jeżeli pojawiają się tematy wątpliwe, do weryfikacji pod kątem zdrowotnym, prawnym, budowlanym etc. to proszę cię bardzo podaj "konkrety", numer ustawy, specyfikację techniczą, normę budowlaną, pofatyguj się do tej inspekcji budowalnej o której pisałeś i wyjaśnij sprawe z antenami żeby było jasne co można co nie można, na ile to szkodzi wówczas będziesz miał konkret, podstawe do pożytecznego przekazu dla innych mieszkańców i jestem przekonany że wielu cię posłucha a i głosowanie wyłoni działania dobre dla nas, a nie rób szumu pod wpływem negatywnych emocji jakie niewątpliwie wywołuje u ciebie jakiekolwiek działanie uchwalone bądź ustalone przez wspólnotę podczas twojej nieobecności, doceń też, że niektórzy robią coś więcej dla wspólnoty niż tylko pisanie na forum i nie chodzi o sprawy inwestycyjne tylko gwarancyjne. Pozdrawiam :)

Yon
2015-01-16, 21:48
Bananowy Chłopcu - OSTRO JEDZIESZ !!! choć mam bardzo złe zdanie o naszej "grupie trzymającej władzę" to na forum ogólnodostępnym trzeba mieć pewien umiar i zahamowanie, brakuje Ci tego. Twoje podkreślenie problemów bieżących jest niestety trafne, sądzę że niestety będzie coraz gorzej ... ale niech działają dla "dobra naszej wspólnoty" bo przecież zostali przez nas wybrani?

Bananowy Chłopiec
2015-01-17, 07:50
Yon,

przepraszam pozostałych sąsiadów za język, ale z takimi ludźmi się nie da inaczej. Nie dziwie się że nikt nie chodzi na ich spotkania, bo jestem przekonany że odbywały by się z użyciem własnie takich epitetów albo wszyscy siedzieli by cicho, bo nie zostali by dopuszczeni do głosu jak na zebraniach z MZBM.

Sąsiad,
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CC4QFjAC&url=http%3A%2F%2Fisap.sejm.gov.pl%2FDownload%3Fid% 3DWDU19940850388%26type%3D3&ei=_v25VN-sMoruUoLHg7AI&usg=AFQjCNHdie-IJ0pCTLWkp5y1ojiJ2Mh7qA&bvm=bv.83829542,d.d24

Masz tu ustawę jak chciałeś, specjalnie dla ciebie w formacie pdf., żebyś mógł wydrukować i przeczytać na zebraniu tym dwóm osobą " samozwańczym decydentom"
zwróć szczególną uwage na art 23. pkt 2

"Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielko-
ści udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono,
że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos."

i skoro się tak chwalisz że jesteś taki dobry w kwestii gwarancji to poczyń starania, aby zagwarantować innym sąsiadom przestrzegania przede wszystkim ich praw.

Co do specyfikacji i norm, to jak wcześniej pisałem najpierw Trzeba wiedzieć z czym iść do urzędów. Nie zauważyłeś że głosowanie odbywa się nad "anteną" - a nic więcej nie zostało powiedziane jaką i na jakich warunkach. I wybacz moje zdanie ale 300 zł za miesiąc nie jest warte ryzykowanie zdrowiem kogokolwiek bo to żadne pieniądze, tak samo ryzyko na sciąganie przez ta antenę wyładowań atmosferycznych co może spowodować stratami materialnymi. Wiem, że wy mieszkacie dość nisko i was to nie obchodzi, ale są też inni.

Teraz ja ciebie zapytam jakimi argumentami kierowaliście się zamykając na klucz drzwi do wiaty śmietnikowej, które zrobione są od dołu z siatki w której łatwo zrobić dziurę? Rafał napisał, żeby żule nie mogły wchodzić - ale nie przewidział następstwa zniszczenia siatki?

Odpowiedz mi proszę bo strasznie zastanawia mnie kierunek tego waszego pseudo spotkania wspólnotowego w którym dążycie do izolacji i odgrodzenia wszystkiego co się da i to takimi metodami że za niedługo będzie chyba kopana fosa i stawiany most zwodzony.

Pozdrawiam.

leon
2015-01-17, 20:09
1. Odnośnie wypowiedzi kolegi sąsiada, uważam że osoby które są za zamontowaniem anteny powinny udowadniać na podstawie konkretnych i niezależnych badań fachowców czy to jest szkodliwe czy nie. Przeciwnicy nie muszą niczego argumentować bo dla nich ta kwestia nie istnieje. Każda opinia pracowników firmy z Dębicy nie będzie bezstronna i niezależna. Dziwię się osobom z ostatnich pięter, że nie walczą o swoje.
2. Drogi deweloperze, jeżeli nie będziesz przeciwdziałał instalacji anteny to stracisz część potencjalnych klientów.
3. Jeżeli chodzi o ponowne głosowanie, sprawa była poddana głosowaniu w październiku, nie przyniosła rozstrzygnięcia z powodu małej liczby głosujących- wniosek mieszkańcy nie byli zainteresowani ta kwestią. Teraz głosowanie odbywa się ponownie na wniosek grupki entuzjastów, mam wrażenie że w przypadku małej frekwencji, będzie kolejne do skutku. Drodzy mieszkańcy, czy to demokracja, czy chodzi o interes wszystkich mieszkańców?
Przypomina mi to film Alternatywy 4, w którym słynny gospodarz Anioł pyta zebranych : kto jest przeciw- nie widzę, kto się wstrzymał nie widzę, kto jest za-uchwała przyjęta.
4. Odnośnie forum, gdyby było anonimowe i prowadzone przez MZBM lub innego zarządcę byłoby bardziej dostępne dla mieszkańców. Więcej osób wypowiadałoby się zgodnie ze swoimi poglądami i nie obawiałoby się opinii innych.
5. Zgadzam się z tym że MZBM nie działa za dobrze, ale jest stara instytucja, z której nie zostały wytrzebione przyzwyczajenia z poprzedniej epoki np. na terenie Rom III przy Bulwarowej od samego wejścia odpycha mocny fetor nikotyny, niemiła i opieszała obsługa pracowników.
6. Jeżeli chodzi o walkę o egzekwowanie warunków gwarancji- popieram.

Pozdrawiam

Tomasz
2015-01-17, 21:46
Moim zdaniem ci którzy opowiadają się za instalacją anteny są albo nieświadomi niebezpieczeństwa albo przejawiają skłonności samobójcze. Nie wyobrażam sobie jednak badań na ludziach które miałyby wykazać szkodliwość promieniowania, chyba że mamy na myśli badania w stylu doktora Mengele. Każdemu rozsądnemu człowiekowi musi zatem wystarczyć podstawowa wiedza z elektrodynamiki, ta zaś prowadzi do wniosku że tego typu instalacje są szkodliwe dla zdrowia.

sąsiad
2015-01-17, 21:57
Bananowy Chłopiec,
Ta forma przekazu wygląda zdecydowanie lepiej i super, korzystniej jest się skupić na temacie niż personlanych uwagach. Rozczarujesz się pewnie ale zupełnie nie trafiłeś identyfikując autora postu, do tego nie chwaliłem siebie (to już by była przesada :)) tylko osoby, które działają w kwestiach dochodzenia gwarancji co docelowo przynosi korzyść dla całej wspólnoty, więc doceniam to gdyż przyznam się że sam się nie udzielam. Wg mnie na ten moment najistotniejsze to skupić się na tematach gwarancyjnych a inwestycje planować z rozsądkiem, jak sam zdążyłeś zauważyć i nie tylko Ty wśród naszej wspólnoty są osoby mniej i bardziej "aktywne", sam należę do tych mniej aktywnych (przynajmniej na razie :)) ale jesteśmy wspólnotą i dokładnie tak jak w przytoczonej przez Ciebie ustawie powinny przebiegać wszelkie zmiany, mnie również nie podobają się wszystkie pomysły, a wiadomo najbardziej te sięgające do mojego portfela aczkolwiek staram się ważyć plusy i minusy jakie przemawiają za ich wprowadzeniem i stosownie do tego co wyjdzie to tak głosuję a ewentualny głośny napór grupy czy poszczególnych osób na mnie nie działa bo niech każdy decyduje za siebie, ewentualnie działają konkretne argumenty.
Zamknięcie śmietnika akurat mi się podoba bo widzę różnicę przed i po, śmieci z rozdartych przez nieproszonych gości (nie zamykających drzwi) worów nie leżą pod nogami a i same drzwi przez to że są zamknięte nie latają na wietrze to i może dłużej posłużą, siatka w drzwiach to w ogóle lipa więc na ten temat się nie wypowiadam. Tabliczka z zakazem wyprowadzania psów na same psy nie zadziała ale jak spotkam taką wycieczkę to zwracając uwagę właścicielowi nie wmówi mi że nie wiedział że nie wolno, temat anteny - bardzo istotny i póki anteny jeszcze nie ma na dachu trzeba go wyjaśnić opierając się na faktach, w google zdania są podzielone, najlepszy byłby pomiar czy urządzenie na dachu emituje większe promieniowanie niż urządzenia pod dachem, a jak temat przejdzie to jak zauważyłeś umowa do sporządzenia z głową.

leon,
Nie do końca jest tak jak piszesz, w praktyce działa to tak: na spotkaniu czy też w skrzynce pojawia się propozycja możliwa do wprowadzenia w życie na zasadzie uchwały, następnie wspólnota głosuje TAK/NIE i wynik decyduje czy antena będzie na dachu. Ewentualne sprzeciwy więc muszą pochodzić od przeciwników a nie entuzjastów - w gruncie rzeczy na wyjaśnieniu tej sprawy powinno zależeć i jednym i drugim.

Bananowy Chłopiec
2015-01-18, 11:37
Sąsiad,
Formę przekazu dostosowuje do formy odbiorcy. Tamto było adresowane do kogoś kto prezentował właśnie adekwatny poziom.

drzwi-śmietnik:
Co do Twojego zdania odnośnie śmietnika to coś w tym jest i je szanuje. Jednakże jak sam stwierdziłeś siatka w drzwiach to porażka i wg mnie to zakładając zamek trzeba było najpierw załatwić ten problem bo wygląda to że założono zamek, aby zamykać dziurawe drzwi. - sens ?
Po za tym zrobiono to w taki sposób, że Hamstwo to mało powiedziane (autor napisał że nikt z Nas nie wie co dzieje się na naszym podwórku oprócz tych trzech osób), zwłaszcza że dla powtórzenia głosowania nikomu w MZBM nie brakło chęci do napisania pism i wysłania kart na ponowne glosowanie. Dlaczego nie puszczono trzeciej uchwały pt" montaż zamka w wiacie na śmieci"? - nasuwa mi się odpowiedź , że po prostu w tym MZBM nie miał takiego interesu jak w sprawie anteny, czy funduszu remontowego (wpływy pieniężne na konta MZBM).
Nie można sobie pozwolić na takie działania "Yon" dobrze skwitował/ła że będzie coraz gorzej i dojdzie do stanu że za Wspolnotę decyzje będzie podejmowało te 3 osoby.

Antena:
Leon idealnie ujął to w pkt 3 swojej wypowiedzi - "Alternatywy 4" - było głosowanie, nie było zainteresowania ofertą, powinno się to uszanować i dać ludziom żyć spokojnie dalej.

Dodatkowo oprócz zagrożenia falami, chciałbym zwrócić waszą uwagę na fakt iż jesteśmy "wybudowani" na górce, teren jest otwarty taka antena podczas burzy będzie ściągać pioruny, istnieje zagrożenie że podczas takiego uderzenia zostaną zniszczone sprzęty elektroniczne i nikt tego nikomu nie udowodni że to przez antenę.

Pytanie? Dlaczego MZBM nie poszedł z instalacją Anteny do bloku 16? Moja odpowiedź jest taka że sąsiedzi z bliku obok nie robią sobie takich "akcji" jak u nas, są bardziej zgrani (już posłali pismo) przez co nie dają się tak wy...kołować jak my.

Fundusz remontowy:
Ogólnie dobry pomysł, .... ale - nie przy takich praktykach jakie są prowadzone teraz (zamek w wiacie). Kasa będzie znikać i nikt nawet nie będzie miał prawa głosu. Dodatkowo nadmienię iż w proponowanej uchwale odnośnie funduszu jest zapis że MZBM możne je wykorzystać na inne cele. Wg mnie fundusz to fundusz i nie wolno ruszać pieniędzy na inne cele niż remonty.

Jeszcze co do znaków dla psów. Nie chodzi o to żeby powiedzieć komuś że znaku nie widział, tylko chodzi o kulturę. Niestety tego się nie zmienia znakami a wynosi z domu. Pomysł o postawieniu znaków o zakazie robienia kupy przez psy nie jest dobry i porównałbym go do oznakowania pięter o zakazie robienia kup przez ptaki. Zwierze musi to zrobi, człowiek wychodzi z nim na spacer. Taki urok mieszkania na parterze, i na wyższych pietrach.

Co do pkt. 5 Leona - dodam że WFDiF nie przedstawia tak epoki PRL jak siedziba MZBM, chodzi mi o wygląd, podejście do ludzi i sposób załatwiania spraw.

Pozdrawiam

Rafał
2015-01-18, 12:09
Bananowy chłoptasiu. Co do mojej podstawówki to i tak musiałem ją skończyć z lepszymi wynikami od Ciebie patrząc na Twoją wypowiedź i jej poziom.
Głupi to chyba Ty jesteś jeśli myślisz że na forum coś zdziałasz dla "dobra" wspólnoty :-)
Co do reszty Twoich wypowiedzi ... Nie dam Ci tej satysfakcji i nie skomentuje tego bełkotu. Szkoda słów.
Jeśli chcesz coś podziałać dla "dobra" wspólnoty to wybierz się na spotkanie i tam się wypowiedz a nie ciskasz się na ogólnym forum jako anonimowy Bananowy chłoptaś.
Póki co mój głos na NIE oddaje Tobie.
Pozdro
Bananowy chłoptasiu

"(autor napisał że nikt z Nas nie wie co dzieje się na naszym podwórku oprócz tych trzech osób)"
Co Ty bredzisz. Mimo że byłem na kilku spotkaniach, sam i tak nie wiele wiem a chodzę na nie właśnie po to żeby dowiedzieć się co się dzieje i co Administrator robi choćby z usterkami w bloku i dookoła niego. Z tego co widać MZBM robi nie wiele i znacząco za długo trwają te działania. Dlatego jest nam potrzebna frekwencja i działanie jak największej ilości mieszkańców żeby wyeliminować głupie pomysły a przegłosować te ciekawe i przydatne dla wspólnoty a jak będzie potrzeba to i wywalić zarządce bloku za nieudolność. MZBM robi co chce bo widzi że blok jest nie zgrany dlatego właśnie i Ty powinieneś przyjść na to spotkanie. Jeśli nie chcesz rozmawiać ze mną, jakoś to zniosę. Większą grupą więcej osiągniemy to proste, chyba w tym się zgodzisz?

Co do anteny na dachu to również jestem na NIE. O to jednak się nie martwię bo nie wierzę żeby którykolwiek z mieszkańców zagłosował na tak. 300zł nie skomentuje!

Pozdro.


Myślałem że uda mi się powstrzymać od takiego typu komentarzy ale jak przeczytałem Rafał tWOJĄ ostatnią wypowiedź to się nie da.

Co ty wogóle człowieku piszesz, skończyłeś tylko podstawówkę?
Jeśli nikt nie przychodzi na spotkania to 2 osoby mają decydować? O decydowaniu we wspólnocie mówi ustawa która określa że decyduje się większością głosów członków wspólnoty. Czy jesteś na tyle nierozgarniętym Kasztanem żeby tego nie pojmować i pisać takie brednie jak poniżej?

A po drugie jak możesz być na tyle głupi żeby pytać o jaką większość chodzi. Żadna frekwencja na żadnym spotkaniu o niczym nie świadczy. A ludzie wiedzą lepiej od Ciebie co się dzieje na podwórku tylko po prostu nie chcą z wami gadać i dlatego nikt się nie pojawia na waszych spotkaniach.

Mój wróg to nie klucz tylko takie Matoły jak tY, a jak mam coś pisać to napisze ale zamówienie do ślusarza żeby wypierdolił ten zamek bo jest nielegalnie zamontowany.

Jeżeli nie możesz zastać mieszkańców w domu to zostaw im uchwałę w skrzynce, a jeżeli nie zechcą zagłosować znaczy że nie są zainteresowani tWOIMI głupimi pomysłami, bo oprócz strat finansowych dla mieszkańców nic nie przynoszą.

Swoimi wypowiedziami tylko mnie utrwaliłeś, że na wszystko należy głosować na NIE! Bo jak za rządzenie biorą się takie Matoły jak ty to nie dziwie się że dzieje się to w taki sposób.

Bananowy Chłopiec
2015-01-18, 15:46
Rafał,

Masz rację - odnośnie oczywiście drugiej części Swojej wypowiedzi :)

Ja widzę działania MZBM odnośnie gwarancji następująco:

Deweloper ustanowił Zarząd w postaci MZBM a ten go sprawuje. Sęk w tym że Deweloper buduje dalej i powstają nowe wspólnoty na które jak mniemam ustanawia na Zarządce dalej MZBM. A więc nakręca MZBM'owi ludzi którzy płacą (klientów). Wcale się więc nie dziwie że MZBM nie robi nic żeby wyciągnąć kasę od Dewelopera, bo pewnie stracił by możliwość zarządzania następnymi blokami.

Jeżeli chcecie zmienić Zarządce to wg mnie najlepiej znaleźć około 3 ofert, przedstawić je wszystkim (nie wiem jak, jakoś musicie dotrzeć do wszystkich, maile, to forum itp...). Napisać uchwałę i zbierać głosy większości. Jeżeli jakaś z ofert będzie przedstawiała doświadczenie w tym zakresie i będzie tańsza od usługi zarządzania przez MZBM to myślę że masz mój głos.

To ja tak myślę, ale Wiesz liczy się to co myśli większość i trzeba to uszanować.

pozdrawiam.

agryppa
2015-01-21, 12:19
Chciałbym zapytać o wynik głosowania nad anteną?