Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2013-10-28, 19:59   #241
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Jak tam dzisiaj sytuacja na bloczku? Wieje ostro?
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-10-29, 08:21   #242
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

oj wiało. Gdyby nie było tych fruwających folii na balkonach nowo powstającego bloku to pewnie nie było by słychać tak bardzo. Jeszcze trochę i barierki polecą :-) razem z tym całym śmietnikiem z pod bloku, który i tak już fruwa dookoła dzielnicy.
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-04, 08:33   #243
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

no i jak odebrał ktoś mieszkanie, komórkę i garaż?
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-04, 11:24   #244
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

tia ... tylko pilot mi coś nie chciał działać do garażu jak spróbowałem... działa już ten garaż i parkują tam jakieś autka?
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-05, 20:12   #245
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

Cześć
Widzę że każdy sam musi upomnieć się o swoje. Mieszkania oddają ale nie informują o tym fakcie. Wystarczy podjechać do biura i dostanie się trzeci komplet kluczy :-), komórkę lokatorską itd. pozdrawiam
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-06, 08:10   #246
yeoman
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 36
Domyślnie

Dokładnie, komunikacja Makdomu z klientem leży i kwiczy :P tak samo było jak oddawali mieszkania pod wykończenie. Dopiero jak sam zadzwoniłem to się dowiedziałem że można odebrać... Ciekawe czy zadzwonią jak będą akty notarialne.
A tak z innej beczki. Jak tam sprawia się wasze ogrzewanie w mieszkaniach ? Wg mnie ściany nie są dobrze zaizolowane a przy drzwiach i oknach brakuje pianki przez co sporo ciepła ucieka na zewnątrz. W sypialni mam 20 stopni mimo że globalny termostat ustawiłem na 23.
yeoman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-06, 18:15   #247
Mario
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Okolice Rzeszowa
Postów: 22
Domyślnie

Witam Sąsiadów,

Co do docieplenia budynku - jak na razie nie narzekam, mam skrajne mieszkanie od strony płd.-zach. i temperatura nie spada poniżej 20 stopni, nawet przy wyłączonym ogrzewaniu. Początkowo wilgotność była wysoka (powyżej 70%), ale teraz już się unormowała (ok 60% +/-5%). Jakiś miesiąc temu 'specjaliści' od okien ustawiali mi wszystkie okna - i jest ok. Jedyna moja uwaga, przy ostatnich opadach - klatki wentylacyjne w oknach są mokre - nie wiem czy tak powinno być czy nie.
Zobaczę jak będzie podczas srogiej zimy...
Jedna moja uwaga - warto sobie wyczyścić a potem odpowietrzyć logotermę w skrzynce.

Bardziej martwi mnie to, że podczas wieczornego oglądania tv słyszę jak któryś sąsiad słucha muzyki - na pewno nie bezpośrednio nade mną lub pode mną - bo mieszkania nie są zamieszkałe. Tak więc, albo wyciszenie akustyczne bloku jest do bani, albo sąsiad nabył dobry sprzęt grający i ma w dupie innych mieszkańców.

Nie podoba mi się także "burdel" dokoła podstawionych kontenerów: po pierwsze - powinny być dostarczone zamykane kontenery, a nie otwarte; po drugie - mieszkańcy powinni sami zabezpieczać własne śmieci tak by nie fruwały po całym osiedlu; po trzecie - nie powinny stać na miejscach parkingowych. Kij ma zawsze dwa końce, więc wina leży po obu stronach.

Co do miejsc parkingowych przy bloku - już widać, że jest ich za mało i będzie problem z zaparkowaniem auta w momencie zamieszkania całego bloku. Wiem, że jest jakiś współczynnik, który definiuje min. liczbę miejsc parkingowych w zależności od liczby mieszkań - ale w tym przypadku ten współczynnik jest nieadekwatny do rzeczywistości. Ciekawi mnie czy teren za miejscami parkingowymi (północna strona bloku nr 1), który jest wyrównany należy do dewelopera (bądź jest już pod zarządzaniem MZBM'u) - można by poprosić o dodatkową inwestycję - dodatkowe miejsca parkingowe (nie musiałyby być wyłożone kostką - wystarczy utwardzenie i warstwa asfaltu).

Przez ostatnie kilka dni, zauważyłem, że deweloper codziennie przygląda się i sprawdza elewację bloku oraz podjazd do garażu podziemnego. To, że jest problem z podjazdem - wiedzą o tym wszyscy. Ciekawi mnie czy jest problem z elewacją.

Mam pytanie od osób posiadających skrajne mieszkanie od strony płd.-zach. - czy zastanawialiście się nad zabudowaniem głównego balkonu /tarasu/ od strony zachodniej (np. w formie ścianki demontowanej).

Pozdrawiam...
Mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-06, 18:48   #248
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

No u nas też głowy nie urywa... Z drugiej strony patrząc jednak blok nie jest jeszcze zamieszkany i same mury ciągną ciepło. Brak sąsiadów, którzy grzeją swoje mieszkania też na 100% wpływa na temperaturę w mieszkaniu. A tak przy okazji zapytam o szafy wnękowe do sypialni i przedpokoju, czy możecie polecić kogoś sensownego i nie drogiego a przy okazji kogoś z doświadczeniem kto doradzi jakieś fajne i przydatne rozwiązania? Jak odbieraliśmy mieszkanie usłyszałem coś na temat zebrania jakie ma organizować zarządca, gdyby ktoś coś wiedział dajcie cynk. Pozdrawiamy
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-06, 19:24   #249
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

co do podjazdu do garażu to też się bałem czy wszystko ok ale kombi wjeżdża bez problemu, nie wiem tylko jak z podgrzewaniem podjazdu bo ogólnie jest dość ślisko.
Co do burdelu dookoła bloku to fakt jest masakra. Wczoraj rozmawiałem z deweloperem żeby zdjęli folie z balkonów bo nie dość że huczało jak cholera to cała ta folia z balkonów latała dookoła osiedla. Dzisiaj już zdjęte i cichutko.
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-07, 10:02   #250
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Co do zabudowy, to u mnie w przedpokoju i sypialni robił gość, którego mogę spokojnie polecić... Ma głowę na karku i jest cierpliwy dla klienta
Piotr Jaworski tel. 662 891 006

jakby ktoś chciał koniecznie zobaczyć live jak to u mnie wygląda, to na priv.
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin