Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2014-03-25, 22:09   #361
PIĄTKA
Początkujący
 
Z nami od: Mar 2014
Skąd: Rzeszów
Postów: 3
Domyślnie

Nam mebelki do kuchni robił Meblon i mogę polecić Tylko drobna uwaga co do samego montażu, Panowie jak montują meble to nie patrzą czy ściany były malowane czy nie... także lepiej ich sobie przypilnować. Nie mniej jednak do samych mebli się przyczepić nie mogę, bo wyszły super
PIĄTKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-03, 12:44   #362
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Witam,

Mam pytanie odnośnie tych kamer. Kto wpadł na taki głupi pomysł ? Każdy rozgarnięty złodziej przecież wie że trzeba zasłonić twarz i można grabić przy kamerach. Ale nie prawda, trzeba wydać 15 tys zł, bo przecież kredyt na mieszkanie to mało co?

Po za tym może można było by z tym poczekać aż wybudują wszystkie bloki, było by taniej i zasięg kamer byłby większy. Ale nie przecież trzeba postąpić panicznie i wydać kasę bez sensu. Potem wyda się następne, bo podejrzewam że mieszkańcy bloków kolejnch będą mieli więcej rozumu i wyjdą z założenia że kamera nie będzie żadnym dowodem ani straszakiem, bo każdy wie żeby udowodnić winę złodziejowi kamera musi jasno ukazać jego twarz.

Lepiej zajmijcie się wybudowaniem drogi która będzie łączyć osiedle z Lerua i ul. Lwowską niż takimi bez sensownymi pierdołami. Podejrzewam że za 15 tyś zł to jakaś firma wysypała by nam tłucznia i utwardziła drogę do Auchana. Ale nie lepiej pobawić się w Wielkiego ślepego Brata bo te kamery nic nie dadzą, chyba że satysfakcjonuje was widok środkowego palca który pokaże wam złodziej wyjeżdżając na waszych rowerach z piwnicy.

Jeszcze jedno. Ile było ofert firm? Jakie sa parametry techniczne kamer, kąt widzenia, możliwość działania w nocy (zwłaszcza że jest słabe oświetlenie).

Lepiej by było jakbyście sobie pozakładali rolety na te piwnice, tak jak to zrobili niektórzy mieszkańcy parteru. Może na te rolety też się złóżcie co? Przecież Mieszkańcy parteru ochraniają wejście do budynku przez okna parteru, a następnie na klatkę?

Kamery nic nie dadzą i ja na pewno za nie nie zapłacę. Jest to tylko wyciągnięcie z kieszeni moich pieniędzy, bez mojej zgody i nie obchodzi mnie że to dla dobra wspólnoty, bo tak nie jest.

Gdzie jest plan usytuowania tych kamer, gdzie będzie serwerownia, gdzie będą zapisywane nagrania, kto będzie płacił za utrzymanie całego przedsięwzięcia (bo kiedyś się zepsują, albo złodzieje najpierw popsują kamery a później uderzą)

Żenujące, nie macie co robić to mówię, zajmijcie się drogą do Lwowskiej, Auchan, dodatkowym oświetleniem, rozwinięciem komunikacji miejskiej, wspólną siecią internetową, wspólną kablówką (żeby było taniej) a nie pierdołami. Bo jak opierdo***lą wam piwnice przy tych kamerach to jakiś roztropny wpadnie znowu na pomysł żeby się składać na drut kolczasty wokół osiedla.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-03, 13:14   #363
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Zróbmy zbiórkę dla osób m.in z parteru niech zrobią sobie alarm w mieszkaniu, wtedy będzie taniej dla wszystkich ...
Nie ma sensu rozpisywać się, takich wybraliśmy przedstawicieli Wspólnoty teraz będziemy płacić za ich błędy.
Również nie zapłacę ani grosza na monitoring, przynajmniej nie jestem sam.
Dzięki za wsparcie Bananowy chłopcu.
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-03, 21:45   #364
AMK
Początkujący
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 8
Domyślnie

Dalej jest problem z kradzieżami? Nie słyszałam, żeby był taki problem na innych osiedlach;/ No na pewno działając w dwa bloki koszty się obniżą a zasięg ewentualnych kamer lub ochrony może być bardziej przemyślany i optymalny. Ale w jaki sposób obce osoby dostają się na teren bloku? Drzwi do garażu są zamknięte przez cały czas? A co z drzwiami do klatki? A jeśli chodzi o drogę do Lwowskiej to z tego co słyszałam to będzie ją robiło miasto
AMK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-04, 07:03   #365
justab
Początkujący
 
Z nami od: Dec 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 3
Domyślnie

Mam wrażenie ze niektórzy nie wiedza co piszą!! (chociaż można by powiedzieć bardziej dosadnie)
Podżeganie do przestępstwa (a to można tak nazwać propozycje Yon) grozi taka sama kara jak za dokonanie czynu niedozwolonego.
justab jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-04, 11:33   #366
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Justa,
Chodzi mi o to aby nie wydawać bezsensownie nie swoich pieniędzy ale wsłuchać się w to co mówią inni mieszkańcy. Współżycie w naszym osiedlu powinno polegać na pewnych zasadach a nie narzucanie innym swoich decyzji, takie postępowanie prowadzi do nieporozumień.
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-05, 10:22   #367
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Witam ponownie,

Jaki cel chcecie osiągnąć tymi kamerami? chcecie oglądać złodziei czy zapobiegać kradzieży.

Jeżeli są kradzieże w piwnicach to zamontujcie sobie wewnętrzną kratę na zawiasach, która będzie zamykana na kłódkę od wewnątrz.
To jest działanie zapobiegawcze kradzieży. Złodziej jak rozwali pierwsze drzwi i zobaczy gruba kratę wewnątrz do pokonania to gwarantuje wam że się zniechęci. A kamera ? Jak zapobiega? Zresztą jak tylko się one pojawią zaraz zostaną zniszczone przez lokalnych chłoptasi, których gwarantuje nikt nie będzie ścigał. Chyba że ktoś wpadnie na pomysł żeby się na Rutkowskiego złożyła wspólnota.

Ponadto, nie zostałem poinformowany o spotkaniu odnośnie kamer, nie mieszkam w mieszkaniu a wspólnota ma podany adres do korespondencji. Tym bardziej wkur...wia mnie to, że już rachunek na dobry adres dostarczyli.

Kolejna kwestia. Jeżeli kamery w tym momencie zostaną ulokowane na miejsca postojowe przed blokiem, to zapomnijcie o wolnych miejscach przy bloku po wprowadzeniu się lokatorów z bloku drugiego. Na pewno wpadną na pomysł żeby zaparkować pod kamerą, przecież będą mieli to za free, bo jelenie z pierwszego bloku ja założą.

Po za tym sama forma wprowadzenia inwestycji. Została podana jedynie kwota na okrągło 15 tysi i ch*j. Gdzie inne oferty, dane techniczne, miejsce ulokowania kamer (może wszystkie będą ochraniać tylko jedno mieszkanie a my sie złożymy na to). Plan konserwacji, napraw, co będzie jak kamery zostaną uszkodzone znowu składka ? Ktoś o tym pomyślał?

Całemu zarządowi wspólnoty na rękę takie działania bo oni krzykną 15 tysi z czego pewnie połowę wezmą dla siebie, a kamery zamontują takie że lepsze pewnie macie w swoich smartfonach. O ile ktoś w ogóle raczy poinformować.

Ja na pewno nie zapłacę, bo jest to jawne wyłudzanie pieniędzy. Zresztą nawet nie wiem za co chcą żebym zapłacił. Druga sprawa nie wyrażam zgody no monitorowanie mojej osoby, bo narusza to moja prywatność zwłaszcza w miejscu którym jest mój dom.

Proponuje się spotkać w niedzielę 13.04.204 i obgadać to na spokojnie. Nie ma mnie w Rzeszowie, jestem raz na 3 tyg czy ktoś może powiadomić innych i całą tą wspólnotę (administrację)? Tylko tak jak prawo mówi "skutecznie" czyli wysłać powiadomienie na adresy które właściciele pozostawili do korespondencji.

Zresztą mamy 21 wiek nie wiem dlaczego takie rzeczy nie są puszczane przez e-maila.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-05, 14:48   #368
Damiano
Początkujący
 
Z nami od: Apr 2014
Skąd: rzeszów
Postów: 4
Domyślnie

[QUOTE=Bananowy Chłopiec;2117]Witam,

Mam pytanie odnośnie tych kamer. Kto wpadł na taki głupi pomysł ? Każdy rozgarnięty złodziej przecież wie że trzeba zasłonić twarz i można grabić przy kamerach. Ale nie prawda, trzeba wydać 15 tys zł, bo przecież kredyt na mieszkanie to mało co?

Bananowy chłopczyku nie wiem z jakiego drzewa się urwałeś, ale od 3 miesięcy jako wspólnota mamy podjętą uchwałę w sprawie monitoringi, nie pamiętam dokładnie ile osób było za monitoringiem, ale wiem na pewno, że kilka osób wstrzymało się od głosu, nikt nie podpisał się jako przeciwko. Każdy mieszkaniec dostał pismo o podjętej uchwale z dokładnymi danymi jeśli chodzi o ilość oddanych głosów. Wspólnota mieszkaniowa ma to do siebie, że decyduje zwykłą większością głosów. Chyba dalej tłumaczyć nie trzeba....


Lepiej zajmijcie się wybudowaniem drogi która będzie łączyć osiedle z Lerua i ul. Lwowską niż takimi bez sensownymi pierdołami. Podejrzewam że za 15 tyś zł to jakaś firma wysypała by nam tłucznia i utwardziła drogę do Auchana. Ale nie lepiej pobawić się w Wielkiego ślepego Brata bo te kamery nic nie dadzą, chyba że satysfakcjonuje was widok środkowego palca który pokaże wam złodziej wyjeżdżając na waszych rowerach z piwnicy.

Do kogo to piszesz??kto ma się zająć sprawami, które należą do miasta??wspólnota??nie żartuj sobie

Jeszcze jedno. Ile było ofert firm? Jakie sa parametry techniczne kamer, kąt widzenia, możliwość działania w nocy (zwłaszcza że jest słabe oświetlenie).

Od dobrych paru miesięcy nasza wspólnota na założone prywatne forum, na którym omawiane jest wszystko co związane z naszymi sprawami. Również wątek kamer, ofert, parametrów tecnicznych itd wszystko tam jest.

Kamery nic nie dadzą i ja na pewno za nie nie zapłacę. Jest to tylko wyciągnięcie z kieszeni moich pieniędzy, bez mojej zgody i nie obchodzi mnie że to dla dobra wspólnoty, bo tak nie jest.

Trzeba było wybudować dom, wtedy sam być decydował. Tutaj mamy wspólnotę mieszkaniową.

Gdzie jest plan usytuowania tych kamer, gdzie będzie serwerownia, gdzie będą zapisywane nagrania, kto będzie płacił za utrzymanie całego przedsięwzięcia (bo kiedyś się zepsują, albo złodzieje najpierw popsują kamery a później uderzą)

J.W. Wszystko jest na naszym forum. Poza tym z twoich wpisów wynika, że nie chodzisz na spotkania z mzbm-przykro mi Gdybyś chodził nie musiałbyś pytac o to na ogólnym forum osiedla.
Damiano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-05, 14:55   #369
Damiano
Początkujący
 
Z nami od: Apr 2014
Skąd: rzeszów
Postów: 4
Domyślnie

[QUOTE=Bananowy Chłopiec;2122]Witam ponownie,

Jaki cel chcecie osiągnąć tymi kamerami? chcecie oglądać złodziei czy zapobiegać kradzieży.

Jeżeli są kradzieże w piwnicach to zamontujcie sobie wewnętrzną kratę na zawiasach, która będzie zamykana na kłódkę od wewnątrz.
To jest działanie zapobiegawcze kradzieży. Złodziej jak rozwali pierwsze drzwi i zobaczy gruba kratę wewnątrz do pokonania to gwarantuje wam że się zniechęci. A kamera ? Jak zapobiega? Zresztą jak tylko się one pojawią zaraz zostaną zniszczone przez lokalnych chłoptasi, których gwarantuje nikt nie będzie ścigał. Chyba że ktoś wpadnie na pomysł żeby się na Rutkowskiego złożyła wspólnota.

Nie okradli mi piwnicy, a kamery nie zakładamy tylko na piwnice, a przede wszystkim, żeby chronić mieszkania, samochody na parkingu itd.


Ponadto, nie zostałem poinformowany o spotkaniu odnośnie kamer, nie mieszkam w mieszkaniu a wspólnota ma podany adres do korespondencji. Tym bardziej wkur...wia mnie to, że już rachunek na dobry adres dostarczyli.

Może wspólnota powinna wysłać Ci oficjalne zaproszenie na swoje forum, żebyś przeczytał

Po za tym sama forma wprowadzenia inwestycji. Została podana jedynie kwota na okrągło 15 tysi i ch*j. Gdzie inne oferty, dane techniczne, miejsce ulokowania kamer (może wszystkie będą ochraniać tylko jedno mieszkanie a my sie złożymy na to). Plan konserwacji, napraw, co będzie jak kamery zostaną uszkodzone znowu składka ? Ktoś o tym pomyślał?

J.W. Wszystko jest na naszym forum)część spraw została przedstawiona na spotkaniu (p.s. zaproszenie na pewno otrzymałeś

Całemu zarządowi wspólnoty na rękę takie działania bo oni krzykną 15 tysi z czego pewnie połowę wezmą dla siebie, a kamery zamontują takie że lepsze pewnie macie w swoich smartfonach. O ile ktoś w ogóle raczy poinformować.

MZBM nie wybierał oferty tylko kilka osób wybranych z mieszkańców więc nie wiem o czym piszesz.

Ja na pewno nie zapłacę, bo jest to jawne wyłudzanie pieniędzy. Zresztą nawet nie wiem za co chcą żebym zapłacił. Druga sprawa nie wyrażam zgody no monitorowanie mojej osoby, bo narusza to moja prywatność zwłaszcza w miejscu którym jest mój dom.

Nie płać, dostaniesz wezwanie


Proponuje się spotkać w niedzielę 13.04.204 i obgadać to na spokojnie. Nie ma mnie w Rzeszowie, jestem raz na 3 tyg czy ktoś może powiadomić innych i całą tą wspólnotę (administrację)? Tylko tak jak prawo mówi "skutecznie" czyli wysłać powiadomienie na adresy które właściciele pozostawili do korespondencji.

Spóźniłeś się kilka miesięcy, z tego co mówili na spotkaniu z monitoringiem ruszają za 3 tygodnie alę życzę powodzenia, weź lustro na spotkania
Damiano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-05, 15:01   #370
Damiano
Początkujący
 
Z nami od: Apr 2014
Skąd: rzeszów
Postów: 4
Domyślnie

Napisał Yon Zobacz post
Zróbmy zbiórkę dla osób m.in z parteru niech zrobią sobie alarm w mieszkaniu, wtedy będzie taniej dla wszystkich ...
Nie ma sensu rozpisywać się, takich wybraliśmy przedstawicieli Wspólnoty teraz będziemy płacić za ich błędy.
Również nie zapłacę ani grosza na monitoring, przynajmniej nie jestem sam.
Dzięki za wsparcie Bananowy chłopcu.
Sąsiedzie czy ty tak jak bananowy chłopiec nie otrzymałeś pisemnego powiadomienia o podjętej uchwale?? Monitoring wybrali mieszkańcy zwykłą większością głosów. Jesteśmy wspólnotą, każdy ma prawo do własnego zdania, ale liczy się większość i musisz się z tym pogodzić, że większość była za monitoringiem i tu powinien się temat zakończyć.
Damiano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin