Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2013-12-20, 18:15   #291
alisol052
Początkujący
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 11
Post

Chyba nie lubią nowych sąsiadów. Szkoda bo każda nawet drobna wskazówka byłaby bardzo pomocna.
alisol052 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-20, 23:40   #292
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

Na wszystko trzeba zwrócić uwagę,
- Drzwi wejściowe czy są z atestem - do późniejszego ubezpieczenia.
- Dźwięki jakie przenosi układ wentylacji,
- Jeśli macie jeszcze na to wpływ, jak są rozprowadzona instalacje w mieszkaniach.
Przemyślcie jaki chcecie układ łazienki, kuchni. Gdzie gniazdka, przełączniki
- okna i ich ustawienie,
- ogólnie każdy mieszkaniec powinien otrzymać po zakupie jakieś plany instalacji w budynku a przede wszystkim w mieszkaniu. Upraszcza to temat wykańczania mieszkania,
Ode mnie póki co tyle.
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-21, 00:44   #293
totoyo
Początkujący
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 3
Domyślnie

Dziękuję. A gdyby były jakieś usterki, krzywizny, czy spartaczone wykończenie? Jak Wam się żyje? Nie wieje za bardzo?
totoyo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-21, 13:52   #294
alisol052
Początkujący
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 11
Domyślnie

Rafał dzięki. O drzwiach to ja nawet nie pomyślałam.Jakbyś sobie jeszcze coś przypomniał to napisz proszę.No i napisz jak się tu mieszka.
alisol052 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-21, 22:27   #295
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

jak się mieszka... zależy co masz na myśli? Przed blokiem wieje jak cholera :-) nawet w bezwietrzny dzień. To przypadłość najwyżej położonych bloków w Rzeszowie. Wystarczy kupić miejsce postojowe w garażu podziemnym. Jest "dalej" wcześniej mieszkałem na Rejtana i po wszystko wychodziłem na nogach. Z drugiej zaś strony na Rejtana pod blokiem nie biegały sarny, uwaga na drodze prowadzącej do bloku, czasami i tam ganiają. Ogólnie fajnie. Widok na północ na lotnisko, wygląda super. Co jeszcze chcesz wiedzieć?
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-22, 13:30   #296
alisol052
Początkujący
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 11
Domyślnie

Mieszkanie daleko od centrum ma swoje minusy i plusy.Po części z powodu ciszy , ładnych widoków i tych biegających saren właśnie zakup w tym a nie w innym miejscu.Tylko z tym wiatrem to nie bardzo ale .... I dzięki ze odpisałeś. Zapytam jeszcze czy ewentualne usterki to zgłaszaliście u kierownika budowy ??? i czy dostaliście już akty notarialne ??? Życzę również zdrowych ,spokojnych,radosnych i pełnych miłości świąt.
alisol052 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-23, 20:27   #297
oODexOo
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 28
Domyślnie

Wracając do tematu odbioru, zwróćcie uwagę na to, czy ściany trzymają pion (niby oczywiste, ale warto przypomnieć ), ważne, żeby sprawdzić, czy okna są na tym samym poziomie, i czy otwory drzwiowe są tej samej wysokosci, my tego nie zrobiliśmy, a są niewielkie róznice. Co prawda ościeżnice mamy regulwoane, i nic nie widać, ale powinniście mieć to zrobione dobrze. Sprawdzcie instalacje jak możecie, w tym prąd i wodę. TO tyle chyba
oODexOo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-23, 20:52   #298
alisol052
Początkujący
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 11
Post

Dzięki za te podpowiedzi.Strasznie dużo tego wszystkiego. A co z Waszymi aktami notarialnymi jeśli mogę jeszcze zapytać. Macie już ??? I komu zgłaszać usterki .Podpowiecie jeszcze ????
alisol052 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-27, 14:34   #299
alisol052
Początkujący
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 11
Post

Nikt mi nie odpowie ????
alisol052 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-28, 14:57   #300
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Ciezko sie do czegos przyczepic, ja troche zaluje ze jednak nie kupilem wiekszego, dwustronnego. Akt notarialny juz lezy na półce od 2 tygodni. Oplaty zobaczymy... wyszacowali mi cos 218 zl przy metrazu 46 m2, do tego dochodzi prad.

Co do gniazdek, instalacji to faktycznie mozna cos wczesniej rozmawiac poki nie jest zrobione. U mnie i tak ekipa wykonczeniowa przenosila potem wszystko gdzie mi pasowalo.

Pozdrawiam
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin