Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2014-10-22, 16:03   #441
krysia26
Początkujący
 
Z nami od: Oct 2014
Skąd: Lublin
Postów: 1
Domyślnie

Jest zimno w mieszkaniu parterowym od podłogi, wiele razy to odczuwalem w zimę, a mieszkam wlasnie na parterze
krysia26 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-11-03, 13:43   #442
Tomasz
Początkujący
 
Z nami od: Jan 2014
Skąd: Rzeszów
Postów: 4
Domyślnie Łazienki-wykończenia

Czy ktoś z Państwa przesuwał odpływ i dopływ wody np. do umywalki w łazience. Osoba z mojej ekipy wykończeniowej twierdzi, że w naszym bloku takie przeróbki hydrauliki w ścianie są wysoce niewskazane i wyjątkowo kłopotliwe. Czy to prawda?
Tomasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-11-13, 22:25   #443
foxikos
Użytkownik
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Napisał Tomasz Zobacz post
Czy ktoś z Państwa przesuwał odpływ i dopływ wody np. do umywalki w łazience. Osoba z mojej ekipy wykończeniowej twierdzi, że w naszym bloku takie przeróbki hydrauliki w ścianie są wysoce niewskazane i wyjątkowo kłopotliwe. Czy to prawda?
Do zrobienia. Trzeba skuwać posadzkę.

Co do dewelopera, to niestety jest bardzo fajny przed zakupem, a po już nie do końca, tj:
- brak zieleni wkoło bloków, brak planów na zrobienie
- deklaracja aby zgłosić nieruchomość do opodatkowania, ze strony MakDomu nie dokończona
- ławki, kosze na śmieci przed klatkami - brak, i brak planów
foxikos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-07, 19:04   #444
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Dzień dobry,

Nie wiem czy ktoś z bloku 18 jeszcze czyta to forum, ale z nadzieją że tak przedstawię swoje odczucia odnośnie ponownego głosowania na zamontowanie anteny na naszym dachu przez prywatną firmę oraz funduszu remontowego:

1. Antena,

W pierwszym głosowaniu uchwała nie została przegłosowana pozytywnie ale nasz Zarządca MZBM robi wszystko aby wynik był pozytywny i aby mógł "Zarządzać" dodatkową kasą. (Niewątpliwie ma tutaj interes i to nie wspólnoty)

Przedstawiam zagrożenia:
1. Blok jest wysoki i zamontowanie na jego dachu anteny ściągającej wyładowania atmosferyczne jest zagrożeniem dla mieszkańców i ich dobytku bo nie ma możliwości udowodnienia potem że urządzenia popaliły się przez antenę która ściągnęła wyładowania atmosferyczne.
2. PEM promieniowanie elektromagnetyczne. Współczuję sąsiadom z najwyższych pięter, oraz ich dzieciom. Nie będę pisał o szkodliwości bo każdy kto ma telefon komórkowy to wie.
3. Brak uzgodnień odnośnie ubezpieczeń, pozwolenia na budowę ewentualnych opłat środowiskowych z tego tytułu. Podejrzewam że MZBM przemilcza tę kwestię i powiadomi mieszkańców dopiero po uchwaleniu zgody wspólnoty. Wtedy wyjdziemy z tym jak z tymi kamerami... które de fakto zostały postawione by pilnować prywatnych samochodów sąsiadów którzy mieszkają na rogu parteru. Aha .... podobno aby obejrzeć nagranie trzeba się zgłosić do pośrednika (Solid) i zapłacić za możliwość obejrzenia nagrania z kamer na które mieszkańcy wyłożyli środki z własne kieszeni.

2. Fundusz remontowy:
Ogólnie jest to dobry pomysł, ale ... nie przy tak rozgarniętych sąsiadów jakich mamy. Chodzi mi o tych którzy najwięcej krzyczą a jak przyjdzie coś zrobić to wykazują się niekompetencją - np w/w montaż kamer. Już wole złożyć się na coś jak się zepsuje niż żeby banda niedouczonych krzykaczy wydawała pieniądze z funduszu na takie rzeczy jak "tabliczki dla psów o zakazie sr**ia" - Propozycją tęższej Pani z rogu parteru. A potem i tak trzeba sie będzie składać bo pieniądze pójdą w pi*du na pierdoły.

Nawołuje do głosowania na NIE w obu sprawach.

Jeżeli w/w argumenty nie są wystarczające to zawsze aktualne jest to, że jak czegoś nie ma to nie ma zmartwienia. A czynsz za antenę 300 zł/mc nie jest warty niczyjego zdrowia.

Drodzy sąsiedzi, pomyślcie sami... kto ma w tym wszystkim interes. Samo nasówa się na myśl, że jeżeli nie ten blok to firma od anteny postawiła by ja na jakimś innym. A dlaczego tego nie robi i dogaduje się za plecami z MZBM (ponowne głosowanie)?
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-09, 10:40   #445
agryppa
Początkujący
 
Z nami od: Jun 2014
Skąd: rzeszów
Postów: 10
Domyślnie

Jestem co prawda mieszkańcem bloku 16 ale mieszkam na 8 piętrze i chciałem zapytać co to miałaby być za antena? Duża?
agryppa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-10, 11:59   #446
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Witaj agryppa,

MZBM, chce zamontować antenę nadawczo - odbiorczą, prywatnej firmy z Dębicy. Ma przesyłać i odbierać sygnały jak możesz się domysleć wielkiej mocy (internet TV...) ,w okolicy nie ma zbyt wiele zabudowań a więc i potencjalnych klientów (więc na pewno moc musi być spora), w Centrum jej nie zamontuję bo za dużo ludzi i będzie butnt mieszkańców. U nas powstało pare nowych bloczków gdzie jeszcze sytuacja nie jest wyklarowana, więc jest okazja wykorzystać nieświadomych meszkańców - za 300 zł miesięcznie - gdzie firmy stawiające swoje reklamowe banery przy obwodnicy oferują 1500 za reklamę która de facto wisi na płocie.

Nie pomyślałem o sąsiednich blokach - myślę że przesyłane fale "zachaczą" i was, oraz będą miały wpływ na zdrowię waszych dzieci.

pozdrawiam.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-10, 12:11   #447
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Agryppa,

jeżeli możesz to przekaż sprawę mieszkańcom sąsiednich bloków. Myślę że powinni być świadomi iż będą mieszkać przy ogromnej "mikrofali".
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-10, 15:12   #448
foxikos
Użytkownik
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Napisał Bananowy Chłopiec Zobacz post
Agryppa,

jeżeli możesz to przekaż sprawę mieszkańcom sąsiednich bloków. Myślę że powinni być świadomi iż będą mieszkać przy ogromnej "mikrofali".
Witam,
Już sprawa została poruszona na forum bloku nr 16.

Dziękujemy za informacje. Będziemy rownież informować jakby coś działo sie w naszym bloku.
foxikos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-11, 20:02   #449
agryppa
Początkujący
 
Z nami od: Jun 2014
Skąd: rzeszów
Postów: 10
Domyślnie

Potwierdzam, umieściłem informację na naszym forum. Formalnie nie mamy jednak wpływu na decyzję Waszej wspólnoty więc chyba musimy czekać na Waszą decyzję .Choć jeśli więcej mieszkańców bloku nr 16 ta antena się nie spodoba (a nie wyobrażam sobie że będzie inaczej) to może w jakiejś formie zaprotestujemy w MZBM. Kiedy ma się odbyć powtórne głosowanie?
Nawiasem mówiąc dobrze by było aby obie wspólnoty (+kolejne) informowały się wzajemnie o podobnych sprawach.
agryppa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-11, 23:27   #450
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Agryppa,

Zawsze możecie zgłosić donos do sanepidu, oni zbadają natężenie fal, oraz ich wpływa na otoczenie.
Ewentualnie do wojewódzkiego inspektoratu nadzoru budowlanego (http://www.winb.rzeszow.pl/) o zbadanie czy postawienie anteny nie stwarza zagrożenia dla mieszkańców.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin