Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2014-07-08, 12:28   #421
agryppa
Początkujący
 
Z nami od: Jun 2014
Skąd: rzeszów
Postów: 10
Domyślnie

Napisał adrian Zobacz post
Jak to przeciekający strop? o ktore mieszkanie chodzi? Tez mam na 8 pietrze. Zauwazylem przy odbiorze kropki na suficie w jednym z pokoi (wygladalo jak grzyb) ale wmówili mi ze to nie przez dach tylko przez to ze mieszkanie nie bylo dobrze wywietrzone
Klatka I, mieszkanie 35. Z tego co słyszałem to była dziura w izolacji dachu i przeciekało.
agryppa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-07-10, 07:17   #422
foxikos
Użytkownik
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Wczoraj będąc w mieszkaniu, zahaczyłem o piwnice i garaż.
Niestety w piwnicach na drzwiach skrapla się woda, tak samo cała posadzka w garażu była pokryta rosą.
Mam pytanie do użytkowników garaży w bloku nr 1, czy mieliście podobne sytuacje ? jakieś rady ?

Z moich rad, to jest podparcie drzwi do piwnicy (jak w klatce II (gdzie mieszkam) tak i w klatce I), aby były otwarte na klatkę schodową - tylko trzeba to przedyskutować z właścicielami wszystkich piwnic aby nie trzymali nic wartościowego.
foxikos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-07-10, 08:19   #423
agryppa
Początkujący
 
Z nami od: Jun 2014
Skąd: rzeszów
Postów: 10
Domyślnie

Niestety w moim mieszkaniu wyszło to samo co w mieszkaniu 35. Jeśli czytają to właściciele pozostałych mieszkań na 8 piętrze w klatce I to lepiej sprawdźcie u siebie. Uwaga: gdy jest sucho zacieków nie widać (widać ślady po zacieraniu i malowaniu).
W piwnicy i garażu woda jest za każdym razem gdy tam jestem.
agryppa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-07-10, 08:56   #424
foxikos
Użytkownik
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Drodzy Sąsiedzi bloku nr2 (jak i bloku nr1),
Mam parę spraw którymi musimy się zająć jako wspólnota (bazując na doświadczeniu mieszkańców bloku nr1):
1. Otrzymanie powiadomienia od dewelopera nt. odebrania budynku nr2 przez inspektorat budowlany - musimy chyba sami dopytywać
2. Na podstawie doświadczeń z bloku nr1 i opisywanych włamań, musimy pilnować swojego
- zamykanie drzwi do klatek
- jak widzimy kogoś dziwnego w klatce/bloku, miejmy odwagę o pytanie co, po co i dlaczego
3. Drzwi do klatek są non-stop otwarte (wiem że przy klatce I są problemy z drzwiami - czy ktoś to zgłaszał?) - za każdym razem jak jestem w mieszkaniu to zamykam drzwi, to dla naszego bezpieczeństwa
4. Nie mamy kontenerów na odpadki budowlane, i zwykłe śmieci przy naszym bloku
5. Gdy już będziemy mieć informacje o odbiorze budynku, proponuje zorganizować spotkanie mieszkańców - celem którego będzie po pierwsze poznanie się, dyskusja na temat zarządzania budynkiem przez zarządce i pewnie wspólnote, usterek i może wypracowania usprawnień aby mieszkało nam się lepiej (np. aby wywietrzyć poziom -1, ustawienia skrzynek na ulotki przed klatką itp itd....), i w razie możliwości spotkanie również z przedstawicielem zarządcy (chyba MZBM).
6.Spotkanie z mieszkańcami bloku nr 1 - aby się poznać, podpytać jak się mieszka i co byście zmienili - może jakiś grill

Nie wiem czy to jest dobry pomysł, ale możemy stworzyć forum internetowe dla łatwiejszego rozdzielenia tematów, co Wy na to ?? (bazując też na doświadczeniu mieszkańców bloku nr 1).
Pozdrawiam,
Jakub
foxikos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-07-10, 18:12   #425
AMK
Początkujący
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 8
Domyślnie

No my jesteśmy jak najbardziej za spotkaniem
Czy są jakieś informacje, że odbiór miałby odbyć się wcześniej niż 30 lipca?
Jeśli chodzi o spotkanie z MZBM to pewnie po odbiorze budynku by się takie odbyło?
Jak tylko będziemy na osiedlu to podejdziemy się upomnieć o naprawę drzwi, zapytamy się o kontenery. Im więcej osób będzie się upominało, może tym szybciej to załatwione zostanie.
Jeśli chodzi o forum- to dobry pomysł. Ale jest osoba, która potrafi i mogłaby się tym zająć?
AMK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-07-10, 18:42   #426
foxikos
Użytkownik
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Napisał AMK Zobacz post
Jeśli chodzi o forum- to dobry pomysł. Ale jest osoba, która potrafi i mogłaby się tym zająć?
Prowdziałem kiedyś studenckie forum. I zrobiłem coś takiego:

www.osiedlesloneczne-rzeszow.cba.pl

Trzeba sie zalogować żeby widzieć posty w kategorii "Sprawy mieszkancow" gdzie sa wyszczegolnione bloki - zapraszamy wszystkich mieszkancow osiedla (nie chce zeby ktoś poczuł się, że w/w forum jest konkurencją, tak nie jest i zapraszamy wszystkich chętnych), jest też dział dla nowo kupujących, w ktorym moga pisac ludzie nie zalogowani.
Po rejestracji trzeba poczekac na odblokowanie konta.
W razię czego, mogę zorganizowac akcje "propagandowa" i powrzucać info do skrzynek pocztowych odnosnie w/w forum.

Ostatnio edytowane przez foxikos ; 2014-07-10 o 19:03
foxikos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-07-11, 08:03   #427
MarcinR
Początkujący
 
Z nami od: Feb 2014
Skąd: Rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Napisał foxikos Zobacz post
Drodzy Sąsiedzi bloku nr2 (jak i bloku nr1),
Mam parę spraw którymi musimy się zająć jako wspólnota (bazując na doświadczeniu mieszkańców bloku nr1):
1. Otrzymanie powiadomienia od dewelopera nt. odebrania budynku nr2 przez inspektorat budowlany - musimy chyba sami dopytywać
2. Na podstawie doświadczeń z bloku nr1 i opisywanych włamań, musimy pilnować swojego
- zamykanie drzwi do klatek
- jak widzimy kogoś dziwnego w klatce/bloku, miejmy odwagę o pytanie co, po co i dlaczego
3. Drzwi do klatek są non-stop otwarte (wiem że przy klatce I są problemy z drzwiami - czy ktoś to zgłaszał?) - za każdym razem jak jestem w mieszkaniu to zamykam drzwi, to dla naszego bezpieczeństwa
4. Nie mamy kontenerów na odpadki budowlane, i zwykłe śmieci przy naszym bloku
5. Gdy już będziemy mieć informacje o odbiorze budynku, proponuje zorganizować spotkanie mieszkańców - celem którego będzie po pierwsze poznanie się, dyskusja na temat zarządzania budynkiem przez zarządce i pewnie wspólnote, usterek i może wypracowania usprawnień aby mieszkało nam się lepiej (np. aby wywietrzyć poziom -1, ustawienia skrzynek na ulotki przed klatką itp itd....), i w razie możliwości spotkanie również z przedstawicielem zarządcy (chyba MZBM).
6.Spotkanie z mieszkańcami bloku nr 1 - aby się poznać, podpytać jak się mieszka i co byście zmienili - może jakiś grill

Nie wiem czy to jest dobry pomysł, ale możemy stworzyć forum internetowe dla łatwiejszego rozdzielenia tematów, co Wy na to ?? (bazując też na doświadczeniu mieszkańców bloku nr 1).
Pozdrawiam,
Jakub
To tak zacznę do końca - Myślę, że forum to świetny pomysł, sam miałem się tym zająć, pytałem nawet jakiś czas temu admina forum pierwszego bloku czy dałoby radę się z nimi połączyć, ale sprawa umarła.

Co do punktów o których pisałeś:
1. z bardzo nieoficjalnych źródeł wiem, że być może zacznie się cos dziać w tej materii w przyszłym tygodniu
2-3. Niestety, jak napisałeś w klatce pierwszej drzwi są uszkodzone i stało się to bodajże 5 dni po stracie odbiorów, więc tylko podziękować sąsiadom/ich ekipom, za poszanowanie wspólnego mienia. Tak samo jak Ty, zaraz po odbiorach bywałem na mieszkaniu codziennie ok 22-23 i ani raz drzwi nie były zamknięte. Z tego co wiem, budowlańcy są świadomi uszkodzenia, zresztą przechodzą przez te drzwi pewnie po kilka razy dziennie, ale pewnie wychodzą z założenia, że naprawią jak będą musieli - odbiór techniczny albo coś - bo zrobią wcześniej to znów ktoś zniszczy a po co mają naprawiać raz kolejny na swój koszt.
4. Nie ma odbioru -> nie ma zarządu -> nie ma opłat za wywóz śmieci -> nie ma kontenerów. Zapewne kierownictwo budowy po uprzejmej prośbie pozwoli Ci wyrzuć śmieci do ich kontenera.
5. Co do wszelkich spotkań jestem za, ale moja praca niekoniecznie na to pozwoli

Pozdrawiam,
Marcin
MarcinR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-07-14, 08:13   #428
yeoman
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 36
Domyślnie

Jeśli chodzi o drzwi wejściowe do klatek schodowych to również w 1 bloku jest z nimi sporo problemów. Developer zamontował jakiś najtańszy badziew który psuje się po tygodniu użytkowania... U nas obie pary drzwi były naprawiane już po klika razy.
yeoman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-07-14, 08:18   #429
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

siema. Co do forum to proponuję aby było zamknięte, tylko dla mieszkańców.
Nie ma co poruszać pewnych tematów na forum ogólnodostępnym. Kwestie bezpieczeństwa.
W naszym bloku administrator przeszedł po mieszkaniach i z każdym potwierdził rejestrację na forum. Pozdrawiam
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-07-14, 10:23   #430
foxikos
Użytkownik
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Napisał Rafał Zobacz post
siema. Co do forum to proponuję aby było zamknięte, tylko dla mieszkańców.
Nie ma co poruszać pewnych tematów na forum ogólnodostępnym. Kwestie bezpieczeństwa.
W naszym bloku administrator przeszedł po mieszkaniach i z każdym potwierdził rejestrację na forum. Pozdrawiam
Taki jest plan.
Na tą chwile wykańczających nie ma dużo w bloku nr 2.
Poczekamy aż to się rozwinię i zaczniemy potwierdzenia. Co do dostępu, to nie każdy użytkownik ma dostęp do danego podforum.
foxikos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin