Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2013-02-25, 15:58   #81
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

A z tą wymianą koloru grzejnika, to ile się dopłaca, bo pewnie żonka będzie zainteresowana
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-21, 14:21   #82
Mario
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Okolice Rzeszowa
Postów: 22
Smile Witam współlokatorów ;)

Witam wszystkich współlokatorów budynku nr 1

Wraz z małżonką zakupiliśmy mieszkanie o pow. 61 m.kw. w płd.-zach. części budynku.

Mam do Was dwa pytania:
1. Czy macie ustalony z MakDom'em termin oddania mieszkania do rozpoczęcia wykańczania? (ja mam w umowie termin 31.07.2013 - ale chętnie wszedłbym z wykańczaniem wcześniej)
2. Czy zastanawialiście się w jaki sposób będziemy zarządzać naszym blokiem (poprzez utworzenie wspólnoty czy też oddanie budynku pod opiekę zewn. zarządcy)?

Pozdrawiam...
Do usłyszenia i do zobaczenia

Ostatnio edytowane przez Mario ; 2013-10-19 o 07:27
Mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-22, 10:45   #83
happyness
Początkujący
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 2
Domyślnie

Też się zastanawiamy kiedy. Na pewno trzeba mieć wpłaconą całość za mieszkanie...to było mówione...a dokładnie kiedy to pewnie zależy od postępu prac. Chyba idą szybko, ale może być różnie. Jak widać zima nas nie chce opuścić. Oby w czerwcu można było już coś tam dłubać.

Nie możemy się już doczekać Może ma ktoś jakieś nowe zdjęcia. Wrzućcie proszę.

A co do wspólnoty to pewnie byłoby dobrze...tylko musiał by się między nami znaleźć taki społecznik i ochotnik, który by to pociągnął (oczywiście nie charytatywnie, wiadomo, tyle,że dużo taniej) i co jeszcze ważniejsze księgowa/księgowy. Wtedy to miałoby szansę zaistnieć.
happyness jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-23, 09:33   #84
arabica1
Początkujący
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 1
Domyślnie

hej sąsiedzi: Mario jesteśmy z jednego pionu my mamy w umowie, że planowany termin zakończenia prac budowlanych to 31.08.2013r., a przekazanie przedmiotu umowy nastąpi do dnia 30.09.2013r. Z tego co wiem to jeśli mieszkanie będzie w 100% zapłacone to od czerwca można w nim coś już robić, ale zamieszkać będzie można i tak dopiero po 1 września po odbiorze budynku. Mario a jaką decyzję podjęliście ze śćianką w kuchni została czy otwarta z salonem??

Kto może polecić jakąś dobrą firmę od zabudowy kuchni??
Pozdrawiam
arabica1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-23, 11:05   #85
Mario
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Okolice Rzeszowa
Postów: 22
Domyślnie

Arabica1...
Co do zamieszkania w mieszkaniu - znam przypadki z rynku rzeszowskiego, gdzie właściciele mieszkań wprowadzili się przed oddaniem bloku. Odnośnie terminów - ja w umowie mam wpłatę ostatniej transzy do 31.07.2013, ale uzyskałem informację że jeżeli prace skończą się wcześniej, a ja wpłacę ostatnią transzę powiedzmy w połowie czerwca - to bez problemu mogę wejść z wykańczaniem.
Co do kuchni - my mamy ściankę zabudowaną - a co do mebli - będzie wykonywał mi tato mojego znajomego (widziałem jego dzieła - są na prawdę b. dobre). Obecnie tworzy swoje dzieła w USA - w Polsce będzie dopiero w połowie czerwca - jeżeli byłabyś zainteresowana - mój mail: dlugi.84@o2.pl.

Happyness...
Co do zarządzania blokiem - postaram się zdobyć i umieścić informacje nt. kosztów związanych z zarządzaniem budynku przez zewn. spółdzielnię (np. tak jak jest w Panorama Rzeszowa - ul. Wieniawskiego).

Ogólne pytanie do współlokatorów:
Czy posiadacie informacje nt. usługodawcy mediów (tv, internet, tel.)? Wiem, że MakDom miał wybrać takowego.

Pozdrawiam...
Mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-24, 10:49   #86
happyness
Początkujący
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 2
Domyślnie

Ktoś mi mówił że multi media, ale nie wiem czy sam był tego pewny.

Z tym wprowadzeniem się wcześniej to rzeczywiście może być różnie. Rzeszowscy deweloperzy owszem wpuszczają, ale ten nie jest rzeszowski i może mieć swoje zdanie na ten temat. Oby szybko skończyli, szybko oddali i szybko dali zamieszkać.

Pozdrawiam
happyness jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-25, 20:42   #87
yeoman
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 36
Domyślnie

Witam wszystkich

Jak się okazuje Mario, Arabica1 i ja to jeden pion ja na 6 pięterku mieszkanie 57.
Jeśli chodzi o termin wykańczania to niestety nie mam takiego w umowie bo zakupu dokonywałem jakiś rok temu a wtedy jeszcze nie było do końca pewne czy się z wszystkim wyrobią.
Ciekaw też jestem jak wygląda sprawa samodzielnego zarządzania bloczkiem. Jeśli macie może gdzieś linka gdzie by były opisane wszystkie obowiązki takiego zarządu to wrzućcie, bo może znałbym kogoś kto mógłby się podjąć takiego zadania

Odnośnie mediów to mam niezbyt dobre opinie o MultiMedii... więc fajnie by było jakbyśmy to my mogli wybrać dostawcę.

Pozdrawiam sąsiedzi
yeoman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-25, 21:34   #88
Mario
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Okolice Rzeszowa
Postów: 22
Domyślnie

Witam sąsiadów

Tak jak pisałem, zdobyłem informacje dt zarządzania blokiem na przykładzie bloku Panorama Rzeszowa - ul. Wieniawskiego - jest to blok dwuklatkowy.
Mieszkańcy założyli wspólnotę i wybrali zarząd, 4-osobowy (po 2 os. z klatki), bez żadnych stanowisk typu prezes, etc.
Podjęli decyzję o przekazaniu bloku w zarządzanie przez p. T. Rzeszutka.
Opłaty:
1. 1.20 zł/m.kw. [1.20 = 0.50 (zarządzanie) + 0.50 (porządek, czystość) + 0.20 (ubezpieczenia); m.kw. = pow. mieszkania + pow. wspólna/liczba mieszkań]
2. Opłata za wodę/ścieki - ok. 7.60-7.80 zł/m.sześć. (opłata prognozowana, np. 5 m.sześć. zużycia na miesiąc)
3. Fundusz remontowy = 0.25 zł/m.kw.
Jak zdobędę dane dt innych bloków - natychmiast je zamieszczę.
Generalnie, zobaczymy co nasz deweloper jeszcze wymyśli
Co do mediów - mi w biurze powiedzieli, że nie wiedzą co Zarząd wybrał, o ile już wybrał.
Co do terminu wejścia z wykańczaniem, mam nadzieję, że deweloper pozwoli nam wejść już w połowie czerwca, a blok odda z miesięcznym wyprzedzeniem (w lipcu zamiast w sierpniu) - no ale czy w budownictwie zdarzają się takie rzeczy

Pozdrowienia
Mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-26, 15:37   #89
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Sąsiedzi,
uważam że najlepiej byłoby abyśmy sami zarządzali budynkiem to nie jest nic trudnego. Należy wybrać zarząd 3 osoby, z opcją kadencyjności rocznej. Zarząd aby nie działał społecznie ustalilibyśmy symboliczną pensję np. 150 zł/msc.
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-26, 18:30   #90
oODexOo
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 28
Domyślnie

Witajcie sąsiedzi.

Parę dni temu byliśmy w biurze, sami chcemy wejść na wakacjach z wykończeniem. Choć w umowie mamy 31 sierpnia, to usłyszeliśmy, że już od lipca, po wpłaceniu całości kwoty, można wykańczać. Być może, jeśli prace będą szybko szły, nawet wcześniej można będzie wchodzić, tylko trzeba ustalić z developerem, żeby wasze mieszkanka szybciej przygotowali. My ustaliliśmy, że od 15 lipca będziemy mogli wchodzić z płytkami itd., ale podobno są osoby, które już nawet początkiem czerwca zaczynają prace. Co do zamieszkania, usłyszeliśmy obietnicę, że najpóźniej 1 września mozemy już zamieszkać, byc moze wcześniej, ale to zależeć będzie nie tyle z tempa prac, bo one idą z dużym wyprzedzeniem, ale od załatwienia "papierków", tzn. pozwoleń, odbioru itd, a że u nas w urzędach rożnie bywa, to to może być największym "opóźniaczem".

Co do zarządu blokiem, to u nas w umowie jest jasno zapisane, że wpierw deweloper wybierze zewnętrzną firmę, która się tym zajmie do czasu, aż mieszkańcy sami zdecydują co i jak. Ja też optuję za wspólnotą, sądząc po tym forum, w miarę sensowni ludzie będą mieszkać, powinniśmy sobie poradzić Poza tym lubię decydować, co się wokół mnie dzieje.


Mario, sami szukamy dobrego fachowca do kuchni, na razie same rozczarowania z chodzenia po firmach, albo drogo, albo tandeta, jak dalej nam tak będzie szło, możemy się do ciebie odezwać w tej sprawie?

trochę się rozpisałem, skrzywienie zawodowe ....
oODexOo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin