Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2013-12-04, 15:40   #281
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Mario,
Nie bądź adwokatem dewelopera. Zapłaciliśmy kasę za swoje mieszkania i oczekujemy przejęcia swoich mieszkań i nie interesuje mnie że Mak Dom tłumaczy się sądem. Mieli wystarczająco długi czas conajmniej rok aby przygotować wszelkie dokumenty a nie w ostatniej chwili robić próby dokumentacji i czekać co powie sąd ..... Mak Dom jest dużym deweloperem i powinien wiedzieć jak się przygotować do inwestycji.
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-04, 21:51   #282
luckyman
Początkujący
 
Z nami od: Sep 2013
Skąd: rzeszów
Postów: 9
Domyślnie

Drogi Yon
Nie chcę tu być obrońcą Mario, czy tym bardziej adwokatem developera ale o ile mnie pamięć nie myli to w umowie przedwstępnej (tej spisywanej u notariusza) jest oznaczony czas w którym developer ma czas na sporządzenie aktu notarialnego. Jest to dobre kilka miesięcy od momentu przekazania mieszkania. Oczywiście nie pochwalam przeciągania sprawy i odsyłania mieszkańców z kwitkiem. Sądzę jednak, że stwierdzenia typu "nie interesuje mnie" to czy tamto jest trochę niepoważne. Każdy czeka na dokumenty, każdego cisną terminy ale zimna głowa i zdrowy rozsądek nie zaszkodzi.
luckyman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-05, 14:20   #283
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Gdybyś Ja nie wpłacił pełnej sumy za mieszkanie to deweloper robiłby zadymę że nie wpłaciłem pełnej sumy za mieszkanie ale jeśli ja się dopominam tego co mi się należy ... to deweloper tłumaczy się innymi sprawami. Stanowczo uważam że Mak Dom miał wystarczająco dużo czasu na sporządzenie dokumentów po prostu ktoś czegoś nie dopilnował z ich strony ... Zamiast tłumaczyć się powinni nam sprawić zadośćuczynienie conajmniej wynegocjować niższe opłaty u Pani notariusz.
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-05, 16:40   #284
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

No ale są jakieś opóźnienia w stosunku do umowy czy nie?

Od kiedy mamy oddanie budynku w umowie, od końca września chyba?
I od tego czasu 120 dni? czyli 4 miesiące. Wychodzi koniec stycznia.
Czy źle liczę, czy żadnych opóźnień nie ma co do aktów notarialnych?

Pozdrawiam.
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-05, 17:35   #285
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Z tymi aktami notarialnymi jest tak jak z odbiorem budynku i obietnicami przed właceniem całej kasy na konto dewelopera niby jest ok ale i tak są opóźnienia.
Więc po co obiecywali gruszki na wierzbie rok wcześniej ...?
Mogli od razu powiedzieć będą opóźnienia i proszę nie wpłacać nasze konto całej sumy tylko po aktach notarialnych. To teraz oni by się martwili a nie my.
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-07, 08:07   #286
Matelko
Początkujący
 
Z nami od: Nov 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 3
Domyślnie

Witam czy wiadomo wam kiedy ma być kolejne zebranie z MZBM ?
Matelko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-09, 17:17   #287
lokator
Początkujący
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 3
Domyślnie reee

matelko nie kolejne bo pierwsze spotkanie. Poprzednie spotkanie było organizowane przez mieszkańców, a nie MZBM. MZBM się tylko na nim pojawił bo chyba zaczęli się bać, że zaczynamy działać sami. Ale jak widać do dnia dzisiejszego POMIMO OBIETNIC nie zorganizowali spotkania, które miało być zaraz na początku grudnia.....dziś jest 9 i nie ma żadnej info na ten temat. Ponadto obiecali mieszkańcom na spotkaniu, że od razu po weekendzie zajmą się sprawami monitoringu, zgłosiło się kilka osób z mieszkańców, żeby się z nimi spotkać i cokolwiek ustalić, ale do dzisiaj cisza. Niech działają jak chcą, ale to MY - MIESZKAŃCY zgodzimy się na ich dalszą obsługę lub też NIE.....
lokator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-10, 20:29   #288
totoyo
Początkujący
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 3
Domyślnie

Witam doświadczonych sąsiadów z bloku nr 1. Kupiłem mieszkanie w bloku 2 i chcę się poradzić, czego mam się spodziewać i co przypilnować przy odbiorze mieszkania, itd.
totoyo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-20, 13:16   #289
alisol052
Początkujący
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 11
Post

Ja też kupiłam mieszkanie w bloku nr 2 i też serdecznie proszę o podpowiedz sąsiadów na co zwrócić szczególna uwagę przed odbiorem mieszkania.Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
alisol052 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-12-20, 14:06   #290
totoyo
Początkujący
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 3
Domyślnie

Nikt nie chce odpowiadać. Odcięli się od świata? Żyjecie?
totoyo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin