Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2015-01-12, 09:22   #451
agryppa
Początkujący
 
Z nami od: Jun 2014
Skąd: rzeszów
Postów: 10
Domyślnie

Dzięki. A jak zakończyło się poprzednie głosowanie, mniej więcej jakim stosunkiem głosów na "nie" do "tak"?
Protest z naszej strony raczej zostanie zignorowany. Poza tym naszemu przedstawicielowi raczej trudno byłoby się powołać na opinię wielu mieszkańców gdyż temat na forum nie wywołał jakieś szerszej reakcji. Spotkania mieszkańców przed 21 stycznia też na pewno nie będzie.
A sanepid czy nadzór budowlany to raczej powinniście zawiadomić w pierwszej kolejności Wy.

Dodatkowo: nasz przedstawiciel dowiedział się od administratora, że ponoć to sami mieszkańcy prosili o ponowne głosowanie w sprawie tej anteny. Czy to prawda?

Ostatnio edytowane przez agryppa ; 2015-01-12 o 12:19
agryppa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-12, 13:11   #452
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Jeżeli chodzi o ogół mieszkańców to Ci którzy chcieli brali udział w głosowaniu i jego wyniki powinno się uszanować. Jednakże wcale bym się nie zdziwił Jeżeli te oszołomy z narożnego mieszkania na parterze nie wykrzyczeli ponownego głosowania, aby mieć pieniądze na cudowanie i dziadowanie z których wydawania nikt się nie rozlicza.

Dodam jeszcze na marginesie, że wspólnota tak naprawdę nie wie na co głosuje, bo nie zostały podane żadne dane techniczne Anteny, jej moc, zakres częstotliwości działania, nawet nie zostało powiedziane kto będzie płacił za ubezpieczenie i pozwolenia na postawienie jej. Nie zostaliśmy zapoznani z warunkami umowy między spółką z Dębicy.
MZBM działa w ten sposób że zarzuca hasło "montaż anteny", nie podając żadnych warunków ani zasad na jakich ta antena miała by zostać zamontowana. To samo było z kamerami. Potem zbiera pieniądze załatwia swoją "działkę" z firmą i wyłudza pieniądze.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-12, 13:15   #453
Tomasz
Początkujący
 
Z nami od: Jan 2014
Skąd: Rzeszów
Postów: 4
Domyślnie antena

Trzeba zrobić wszystko co w naszej mocy aby nie doszło do zamontowania tej anteny.
Tomasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-12, 15:09   #454
foxikos
Użytkownik
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Odnośnie danych anteny, uważ iż MZBM musi przedstawić to do wglądu.
Odnosze wrażenie, że przedstawił to osobom które są odpowiedzialne za kontakt z nim, tzw. przedstawiciele, i może sie okazać że te osoby wiedzą o co chodzi, a reszta ma brak informacji, a może są na forum bloku. Zdaje sobie sprawę, że forum bloku to nie wszystko, ponieważ nie wszyscy mogą/lub nie chcą w nim uczestniczyć, dlatego taka sprawa powinna być omawiana na spotkaniu, lub poprzez informacje, nazwę je "do skrzynkowe".
foxikos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-12, 15:36   #455
agryppa
Początkujący
 
Z nami od: Jun 2014
Skąd: rzeszów
Postów: 10
Domyślnie

Nie wiem jak to jest u Was ale u nas tzw. przedstawiciele to akurat osoby (zwłaszcza jedna), które bardzo aktywnie uczestniczą w dyskusji na forum (właściwie to je tworzą). Ta osoba zdążyła już nawet porozmawiać z MZBM w sprawie tej anteny, podjęła się napisania pisma/protestu (włącznie z zebraniem podpisów wszystkich czterech przedstawicieli). A to przecież właściwie nie jego problem.
Może zatem warto zwrócić się do Waszych przedstawicieli?
agryppa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-12, 19:53   #456
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Dobry wieczór,

Na początku, bardzo dziekuję sąsiadom z bloku obok za zaangażowanie i pomoc. Jutro wysyłam mailowo również swój protest i zachęcam pozostałe osoby aby zrobiły to samo.

Foxikos, również uważam że MZBM powinien takie fakty przedstawić, ale jedyne co przedstawił to że jest firma "X" z Dębicy i że za 250 zł chce postawić antenę na dachu. Kiedy padło pytanie o jej szkodliwość przez jednego z naszych sąsiadów padła odpowiedź dYREKTORA MZBM oraz Pani z Dębicy że nic nie szkodzi. Zero konkretów, brak przedstawionego wzoru umowy kto za co zobowiązuje sie odpowiadać. Szczerze to nawet nie poinformowano nas jaka jest długość tej anteny.

wg mnie pod stołem załatwiany jest interes MZBM który szuka "leszków" których kosztem zostanie postawiona antena Pani z Dębicy , a Ci miedzy soba się już rozliczą odpowiednio i nie będzie to 300 zł.

Agryppa, u nas jest tak że są dwie rodziny które zmierzają do całkowitego odgrodzenia się od świata. stawianie kamer, wstawianie zamków do śmietnika, ekspertyzy wodomierzy które wg nich oszukują, padła nawet z ich ust propozycja postawienia znaków dla psów aby nie robiły kupy w niewyznaczonych miejscach. Ogólnie wywalanie pieniędzy w błoto, bo nic z tych głupich pomysłów nie przyniosło korzyści, rozpłynęła się tylko kasa... nasz kasa i nawet nie wiadomo ile na co.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-12, 20:07   #457
foxikos
Użytkownik
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Bananowy Chłopiec,

Nikt nie będzie wiedział co się dzieje między zarządcą a firmą z Dębicy,

Odnośnie paru spraw, to np. zamki do śmietnika uważam za trafną decyzję, oczywiście można z tym poczekać, ponieważ jak na tą chwile jest nas niewiele na osiedlu, ale po powstaniu paru bloków (czyt. 5-10), warto w coś takiego zainwestować, dla tzw. "świętego spokoju", żeby nie było niedomówień, że ktoś podrzuca itp.
foxikos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-12, 20:25   #458
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Foxikos,

ktoś podrzuca co? śmieci? Tak czy inaczej zostaną one wywiezione czy to będa moje czy twoje smieci. Nikt ich nie podpisuje. A zamknięcie śmietnika spowoduje to że jak zapomne klucza wziąć ze sobą to wywalę śmieci pod wiatę śmietnikową. Mieszkamy na górce gdzie wiatr daje znać o sobie. resztę sobie wyobraź jaki krajobraz powstanie. A tego syfu Miejscy śmieciarze nie maja obowiązku sprzątać.

Nie ma żadnego znaczenia kto wyrzuci śmieci do którego smietnika. Tak czy inaczej za wywóz śmieci płaci. a lepiej żeby wyrzucić je dośmietnika niz na ziemie i robić syf.

Nie rozumiem postawy typu to mój śmietnik i tylko ja moge tam śmiecia wyrzucić a ty lepiej rzuć na ziemie. Daj spokój!
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-12, 20:45   #459
foxikos
Użytkownik
 
Z nami od: Dec 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

To nie jest "postawa" mój śmietnik. Tylko mam przykłady gdzie teraz mieszkam.
W przypadku podrzucania, moze nie przez mieszkańców osiedla ale zaraz znajdzie sie jakiś ludzik z okolic i wymyśli ze lepiej u nas swoje śmieci wyrzucić niż do siebie bo mu opłata wzrośnie, takich mam teraz na osiedlu, i nagle MPGK podstawi następny kubeł za który Ty, ja i my, będziemy musieli płacić.
A przy zamykanej wiacie, zabieranie klucza powinno wejść w nawyk, i tez bardzo, ale to bardzo wkurzają mnie śmieci latające po osiedlu, dlatego nie zostawiaj ich przed wiata

A kiedyś to trzeba sie spotkać, mowię o mieszkańcach obu bloków i sie poznać.


Tak na marginesie WIEM REKLAMA, zapraszamy na forum - www.osiedlesloneczne-rzeszow.cba.pl , my mamy jedno z podforow dla siebie wydzielone a forum jest dość rozbudowane,

Ostatnio edytowane przez foxikos ; 2015-01-12 o 20:47
foxikos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-12, 21:09   #460
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Nie chce być tutaj niemiły ale jestem bardzo konkretny w życiu dlatego podejmę polemiki...
Mówisz "przykłady" a żadnego nie podajesz. Na mnie takie ogólniki nie działają (coś,gdzieś,kiedyś), a skoro sam potwierdziłeś fakt że śmieci walają się po osiedlu to każdy niech pomyśli dlaczego?

Co do opłat od MPGiK to spokojnie, płaci się od osoby, nie od "tonażu".

Także nie przekonałeś mnie odnośnie zmiany poglądu iż każdy egoistycznie myśli iż jest to mój śmietnik na moje śmieci. Nie ważne że wokoło syf.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin