Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2013-11-11, 14:22   #251
Mario
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Okolice Rzeszowa
Postów: 22
Domyślnie

Drodzy Sąsiedzi,

Pozwolę sobie podzielić się z Wami moimi uwagami...

1. Ostatnim czasem nastąpiło włamanie do kilku komórek lokatorskich (w klatce nr 2 /pierwsza od ulicy/ prawdopodobnie zostały "obrabowane" 3-4 komórki) - proszę wszystkich o sprawdzenie swoich komórek; w przypadku stwierdzenia otwarcia komórki przez osoby trzecie, warto ten fakt zgłosić na policję (pamiętajcie by nie dotykać żadnych drzwi rękami) - policja sama z siebie nie może wszcząć śledztwa dla każdej komórki bez informacji ze strony właściciela. Śledztwo dt. włamania do jednej komórki jest już prowadzone. Notabene, proszę właściciela komórki lokatorskiej nr 37 o kontakt na priv.

2. W związku z zaistniałą sytuacją (opisaną powyżej) - warto zastanowić się nad wynajęciem ochrony bloku np. w SolidSecurity (najlepiej wraz z monitoringiem; np. po 2 kamery na każdym rogu bloku). Miesięczny abonament rozbity na 63 mieszkania nie powinien nadwyrężyć budżetów domowych. Oczywiście należałoby skontaktować się z zarządcą bądź jak najwcześniej utworzyć wspólnotę i samemu zacząć zarządzać blokiem.

3. Gorąco zachęcam wszystkich, którzy otrzymali cały komplet kluczy, do wymiany zamków w drzwiach do mieszkania oraz do komórki lokatorskiej. Co do drzwi do komórki lokatorskiej - warto je wzmocnić i dorzucić dodatkowy zamek.

4. Generalnie, drodzy Sąsiedzi, warto by nawzajem pilnować swojego dobytku poprzez:
- zwracanie uwagi i pilnowanie by drzwi wejściowe były zamknięte,
- zwracanie uwagi kto i gdzie "panoszy się" po naszym bloku (zwracać uwagę na różne ekipy),
- dobrze byłoby by sąsiedzi byli dla siebie znajomi (może nie wszyscy); ale znając siebie nawzajem rozróżnimy "potencjalnych intruzów".

5. Proponowałbym zwołanie spotkania wszystkich właścicieli mieszkań naszego bloku celem wypracowania wspólnego zdania dt zarządzania naszym blokiem - moja propozycja dt terminu i lokalizacji spotkania:
Czwartek, 14.11.2013r, godz. 20:00, piwnica w klatce nr 2 (pierwsza od strony ulicy)

6. Drodzy Sąsiedzi, warto wymusić na MZBM'ie organizację spotkania celem udzielenia informacji nt wszystkich opłat: za zimną i ciepłą wodę oraz ogrzewanie, też. Żeby nas w grudniu nie zabili rachunkiem za zaległe miesiące.
A co do ich informacji nt segregacji śmieci - jak mam segregować jak w "wiacie" stoją trzy kontenery na odpady mokre, na odpady mokre i jeszcze jeden na odpady mokre.

7. Co do naszego Dewelopera...
Deweloper był bardzo miły do momentu podjęcia decyzji zakupu mieszkania i podpisania umowy przedwstępnej. Po tym terminie jakość obsługi klienta legła w gruzach: kompletny brak komunikacji, dosłowne olewanie zdobytych klientów, brak szczerości. Każdy z nas z osobna musiał się wszystkiego dopytywać i nie zawsze otrzymał kompletną i rzeczową informację.
Nie wspomnę, że po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie bloku, dobrze by było, by Deweloper zaprosił wszystkich właścicieli na jakieś spotkanie z poczęstunkiem, na którym oficjalnie i "w cztery oczy" podzielił się informacją nt odbioru bloku, przeprosił za wynikłe spóźnienie (w tym momencie zachowuje się jak człowiek; na pewno każdy by i zrozumiał, i wybaczył), poinformował nt wybranego zarządcy bloku (nawet go zaprosił). Poza tym, wszyscy mieszkańcy bloku mieliby okazję się poznać.
Inni rzeszowscy Deweloperzy, Ci przyzwoici i na poziomie, tak działają. Nawet organizują coroczne spotkania.

8. Drodzy sąsiedzi, którzy wykańczacie mieszkania... Nie mam nic przeciwko, że od poniedziałku do soboty. od rana do wieczora, naparzacie w Waszych mieszkaniach.... Jednak mam prośbę, ograniczcie swoje prace w niedzielę - niektóre mieszkania są już zamieszkałe i ludzie chcą odpocząć w niedzielę. Troszkę troski o dobro wspólne, a nie tylko własne.

9. Drogą pantoflową otrzymałem informację, że deweloper nie dostał pozwolenia na budowę trzeciego bloku. Ciekawe czy to jakaś grubsza sprawa (np. linia energetyczna) blokująca rozwój osiedla czy też tylko "mały błąd" w złożonych dokumentach.

Pozdrawiam....
Mario
Mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-11, 17:02   #252
oODexOo
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 28
Domyślnie

Witam.

Mario ma wiele słusznych uwag. Warto też zadać pytanie, dlaczego drzwi wejściowe do klatek są non stop otwarte, przecież mamy już klucze do nich. No i dlaczego domofon nie działa? Przynajmniej ja nie widzę, żeby działał . . . Obecnie każdy moze wejsć na klatki, a wieczorami mnóstwo "turystów" z osiedla niżej robi sobie spacerki wokół bloku, nie trzeba wiele czasu, a nasz blok stanie się obiektem odwiedzin "młodzieży", zwłaszcza, że klatki są non stop otwarte, gdy spadnie śnieg, będą szukać miejsca na "spotkania towarzyskie".
oODexOo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-11, 19:53   #253
luckyman
Początkujący
 
Z nami od: Sep 2013
Skąd: rzeszów
Postów: 9
Domyślnie

Witam!
Drzwi do klatek są non stop otwarte bo firmy wykończeniowe mają luz ze swobodnym przemieszczaniem się wiec nie ma to jak podeprzeć drzwi kawałkiem cegły. Goście mają problem z głowy, a reszta niech się martwi.
Domofon? Z pewnego źródła wiem, że uległ awarii jeden z elementów instalacji na skutek zwarcia, które było sprawką domorosłego elektryka próbującego przenieść domofon w jednym z mieszkań na inną ścianę bez poinformowania odpowiednich osób. Tym samym by zapobiec kolejnym awariom odłączono całkowicie prąd od instalacji domofonowej. Szkoda tylko, że nikt nie pofatygował się by naprawić usterkę.
No i najważniejsze a propos włamów do piwniczek lokatorskich, które miało miejsce kilka dni temu. Ja się pytam: DLACZEGO ZJEŻDŻAJĄC NA POZIOM "-1" MOŻNA SWOBODNIE WEJŚĆ NA TEREN PIWNICZEK - TO ABSURD!!! W każdym nawet starym bloku drzwi wejściowe do piwniczek są dodatkowo zamykane na klucz. Czy nie może tak być i tutaj? Przecież drzwi na teren piwniczek mają zamek -kwestia wydania kluczy.
A MOŻE SAMI WYMIENIMY WKŁADKĘ I DOROBIMY ODPOWIEDNIĄ ILOŚĆ KLUCZY DLA MIESZKAŃCÓW BY W TAJEMNICZYCH OKOLICZNOŚCIACH DRZWI TE NIE ZOSTAŁY OTWARTE JAKIMŚ ZAPASOWYM KLUCZEM Z BUDOWY (wieść gminna niesie, że tak się stało w przypadku okradzionych piwniczek/piwniczki).
Dlaczego to take ważne? Ano dlatego, że z poziomu piwniczek tylko krok na podziemny parking zatem tym łatwiej się tam dostać. Jeden wieczór, czy późna noc z "miłośnikami motoryzacji" buszującymi po podziemnym parkingu i rano kilka osób może się mocno spóźnić do pracy bo okaże się ich auta zamiast na pięknych alufelgach stoją na cegłach. Chyba warto o tym pomyśleć, nim następnym razem dojdzie do czegoś więcej niż przeglądu zawartości komórek lokatorskich mieszkańców bloku.
Pozdrawiam serdecznie i wybaczcie za przydługie wywody heh!
luckyman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-11, 20:29   #254
rasmus000
Początkujący
 
Z nami od: Jul 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 8
Domyślnie

Witam!

Sąsiedzi zgadzam się z powyższymi uwagami. Nie rozumiem dlaczego usuwanie usterek trwa tyle czasu, tym bardziej że zgłasza je tyle osób. Najwidoczniej trzeba zgłaszać usterki pisemnie, bo nie może być tak, że dzwoni się i zgłasza usterkę a inwestor ma na naprawę tyle czasu ile chce. Takie sprawy jak zepsute, niedomykające się główne drzwi do klatki powinny być rozwiązane natychmiast, bo po to jest domofon, żeby chronić mieszkańców przed wejściem niepożądanych osób do klatki, czyli dla wspólnego bezpieczeństwa.

Pomysł spotkania jest bardzo dobry. Poinformujmy sąsiadów, których spotkamy, ponieważ nie każdy wie o naszym forum. A im większa frekwencja tym łatwiej będzie nam cokolwiek ustalić.
Do zobaczenie w czwartek!!!

Pozdrawiam
rasmus000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-11, 21:02   #255
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

Z chęcią byśmy się spotkali i obgadali poruszone tematy. Niestety czwartek odpada, praca. Piątek jesteśmy cały dzień w domu więc z chęcią się spotkamy z jakimkolwiek sąsiadem, sąsiadką nawet w celach zapoznawczych żeby wiedzieć koło kogo się mieszka. Co do zamykania drzwi to nie tylko bezpieczeństwo ale również ogrzewanie bloku wchodzi w grę. Ja zawsze wchodząc do bloku usuwam podpórkę, no chyba że ktoś pracuje w pobliżu. Co do ochrony, Bezpol ma niedaleko nas siedzibę więc może oni.
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-12, 10:37   #256
Mario
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Okolice Rzeszowa
Postów: 22
Domyślnie

Drodzy Sąsiedzi,

Osobą kontaktową z ramienia zarządcy naszego bloku, czyli MZBM'u, jest Pan Antoni Motyl (tel. 17 85 48 760), zgodnie z danymi podanymi na poniższej stronie:
http://www.mzbm.rzeszow.pl/administratorzy3.htm
Dodatkowo załączam link do Regulaminu Porządku Domowego, obowiązującego w naszym bloku, póki co...:
http://www.mzbm.rzeszow.pl/dla_miesz...u_domowego.pdf

Pozdrawiam,
Mario
Mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-12, 12:34   #257
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Sąsiedzi,
Zamiast wypisywać szerokie wywody (tu podkreślę Mario) to zacznijmy działać. Co z tego że Mario wyraża swoją (bardzo dobrą opinię) skoro stoimy w miejscu:
1. Spotkanie mieszkańców proponuję zorganizować w sobotę lub niedzielę przed budynkiem (bo w tygodniu większość pracuje). Mario, wywieś ogłoszenia przed wejściami do klatek o spotkaniu.
2. Trzeba wybrać Zarząd Wspólnoty - conajmniej 3 osoby w tym przewodniczący. To wydaje się najtrudniejsze bo widzę tu wielu wiodących mieszkańców. Wybrane osoby powinny się znać na: technice, finansach i prawie. Pierwszego kandydata do Zarządu proponuję Mario
3. Wtedy dopiero ktoś zajmie się problemami, w przeciwnym razie będziemy tylko wypowiadać się tylko na forum.
4. Na pierwszym spotkaniu proponuję również rozważyć rezygnację z Zarządcy MZBM. Bo koszty dotyczące utrzymania naszego bloku, które przedstawili, uważam za zawyżone.
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-12, 13:33   #258
Mario
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Okolice Rzeszowa
Postów: 22
Domyślnie

Drogi Yon'ie... Póki co, piszę na forum, bo nie znam wszystkich właścicieli mieszkań - znam tylko kilka rodzin. Dobrze byłoby, gdyby większość z właścicieli (najlepiej wszyscy) zaczęli wypowiadać się na tym forum.
Oczywiście spotkanie właścicieli i "przejście z forum do rzeczywistości" jest jak najbardziej oczekiwanym momentem (chyba) dla wszystkich.
Dlatego też, poddałem propozycje spotkania się w czwartkowy wieczór. Może to nie jest zbyt trafny termin, ale zawsze jakiś start - zostało zaproponowane - zobaczymy ile osób przyjdzie. Następne spotkanie zorganizujemy podczas weekendu.

Wydaje mi się, że Zarząd Wspólnoty wybierzemy dopiero po 2-3 spotkaniu, w momencie kiedy wszyscy się poznamy i każdy z nas w miarę "jako-tako" oceni, kto mógłby być wybranym do Zarządu. To, że ja dużo piszę na forum nie oznacza, że nadaje się na takie stanowisko czy nawet inni współwłaściciele mieszkań będą chcieli mnie wybrać - spotkamy się, porozmawiamy, zobaczymy. Bardziej interesuje mnie wypracowanie wspólnego stanowiska i kierunku działań odnośnie mądrego zarządzania naszym blokiem.
Co do składu samego Zarządu, ja proponuję 4-osobowy skład (po dwie osoby z 2-óch klatek bloku): przew., z-ca przew., skarbik, sekretarz; z stosunkiem przegłosowania 3:1. Moja propozycja: podczas wyboru członków zarządu - każde mieszkanie (nie liczba właścicieli czy mieszkańców) ma 2 głosy do oddania na kandydatów.
Co do zarządcy blokiem; jak najbardziej, po wybraniu Zarządu i przeanalizowaniu obecnej oferty MZBM'u oraz porównaniu jej z innymi ofertami, postanowimy o dalszych krokach.
Na pewno będę wnioskował za ochroną bloku wraz z monitoringiem.

Dzisiaj wywieszę informacje nt:
1. Forum miastodlaludzi.pl
2. Spotkania w czwartek, 14.11.2013, godz. 20:00 (zgodnie z wcześniejszym moim postem) - nastepne zorganizujemy w weekend
3. Aktualny regulamin z MZBM'u

Pozdrawiam,
Mario
Mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-13, 11:41   #259
zzzz
Początkujący
 
Z nami od: Nov 2013
Skąd: Rz-ów
Postów: 1
Domyślnie

Witam, wszystkich :]
Dopiero po wywieszeniu karki na drzwiach dowiedziałem się o tym forum. I wnikliwie po przeczytaniu wszystkich postów chciał bym dołączyć do dyskusji.

Napisał Mario Zobacz post
Witam Sąsiadów,

Przez ostatnie dwa wieczory miałem okazję sprawdzić "dźwiękoszczelność" naszego bloku - niestety nie jestem zadowolony z izolacji akustycznej.
Rozmowy sąsiadów słychać z dwóch dolnych pięter jak i z dwóch górnych (prawdopodobnie problem z izolacją akustyczną wyciągów).
Głośniejsze spotkanie u sąsiada (oczywiście nie mam nic przeciwko spotkaniom towarzyskim) słychać "na krzyż" także dwa piętra w górę i w dół.
Wg mnie - z izolacją akustyczną jest coś nie tak - no chyba, że sytuacja ulegnie poprawie gdy wszyscy wykończą i umeblują swoje mieszkania.
U mnie taki problem występuje jak się stanie pod otworami wentylacyjnymi słychać wszystko głośno i wyraźnie nawet jestem wstanie określić jaki kanał TV leci u sąsiada :]



Napisał Klementyna Zobacz post
Witam,
Czy są na tym forum ludzie którym wydaje się że ten wjazd do garażu to jakaś porażka??
Będziemy coś z tym robić? To nie powinno tak zostać...
Wjazd / wyjazd z/do garażu jest pomyłką ! Po obfitych opadach deszczu podjazd jest tak mokry i śliski, że auto z przednim napędem ma problemy z podjechaniem do górki. Ciekawe co będzie w zimie na lodzie. To samo tyczy się otwierania drzwi garażowych czujki do pilotów są nie prawidłowo rozmieszczone (po zewnętrznej stronie bramy) i pilot za każdym razem nie łapie.

pozdrawiam ZZZZ

P.S. do zobaczenia jutro o 20 :]
zzzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-11-15, 00:20   #260
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Witam,

Kartka fajna... szkoda tylko, że to forum nie jest tak intuicyjne jak być powinno.

Ja mam ten temat w ulubionych i jest ok, ale dzisiaj postanowiłem wczuć się w Kowalskiego i wejść na forum jak pisze na kartce, czyli na miastodlaludzi.pl

Wchodzę i co widzę... Inwestycje mieszkaniowe i lista miast, super. Wchodzę w Rzeszów, odszukuję MAKDOM. super. Są 2 strony postów, tylko, że to nie tu trafiłem gdzie trzeba.

Trzeba wrócić do początku i nie łapać się na "Rzeszów", tylko kliknąć na "Forum dyskusyjne".

Niby więc jest ok, ale jednak idąc pierwszą ścieżką można być pewnym, że jest się we właściwym forum, tylko że oprócz kilku postów ze zdjęciami nic ciekawego się nie dzieje

Mały problem, ale postanowiłem go rozwiązać.

Od teraz wchodząc na stronę makdom.rzeszow.pl zostaniecie przekierowani na ostatnią stronę tej dyskusji. Proponuję podawać ten adres jako odnośnik.

Pozdrawiam.
Janusz
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin