Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2013-10-05, 22:51   #211
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Oficjalnie dla tych co nie wiedzą.

7 października (poniedziałek) godzina 16:30, uroczyste otwarcie ulicy świętej Kingi.

A co tam będzie? Nie wiem... może będzie można uścisnąć rękę prezydenta miasta... bo mieszkania to raczej nie będzie można wygrać
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-10-07, 20:17   #212
Klementyna
Początkujący
 
Z nami od: Jul 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 11
Domyślnie

Witam Ja jak zwykle szukam dziury w całym a że mam doskonałe do tego oko to wizyta po długim czasie sprawiła że mam wiele "ale"
Czy ktoś z mieszkańców klatki "prawej" zwrócił uwagę na to że drzwi wejściowe do klatki są baaaardzo krzywe? że ściana po przejściu wiatrołapu (na wprost drzwi) pękła na łączeniach cegieł od sufitu do podłogi ? że winda w wielu przypadkach nie domyka się za pierwszym razem? Zastanawiał się ktoś nt. tych usterek?
No i tak całkiem z ciekawości... ktoś testował własnym samochodem wjazd do garażu? Podwozie całe? Dlaczego on jest zamknięty?
Klementyna jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-10-11, 19:04   #213
lokator
Początkujący
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 3
Domyślnie mamy połowę października

drodzy mieszkańcy!co sądzicie o ciągłym braku informacji nt zezwolenia na zamieszkanie???jest prawie połowa października, większość z nas odebrało mieszkania w sierpniu i do dziś czekamy na pozwolenie na zamieszkanie, mimo, że mieszkania sa już gotowe. Mak dom obiecywał przez cały rok, że w czerwcu będzie można zacząć wykańczać i zamieszkać, ponieważ są 2 miesiące do przodu z naszym blokiem. Jak jednak widać jest połowa października i brak info. Co chwilę mówią, że trzeba jeszcze poczekać, sami nie wiedzą ile, ale moim zdaniem ciągnie się to juz za długo i jest to kwestia sądzę poważniejszych problemów z odbiorem budynku. Czy ktos ma infomacje dlaczego nie mamy do dzisiaj piwnic, a garaż stoi zamknięty???? Dlaczego przez przeciąganie developera my mamy czekać nie dość, że na możliwość wprowadzenia się to jescze na piwnice, a co gorsze to to wszystko wydłuża czas na otrzymanie aktów notarialnych (kto wziął kredyt to wie ile to czkanie kosztuje). Może musimy zacząć działać wspolnie i zadbać o swoje.
lokator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-10-12, 11:02   #214
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

to prawda, może by tak wpaść do biura większą ekipą i zapytać o co chodzi i gdzie można się udać aby się czegoś dowiedzieć. Ktoś musi być za to odpowiedzialny.
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-10-12, 19:30   #215
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Drodzy sąsiedzi,
1. Czy ktoś wie dlaczego Mak Dom wybrał notariusza któemu mam zapłacić 2-3 tys za akt notarialny skoro inny notariusz w Rzeszowie potrafi wycenić 30 % taniej?
2. Dlaczego Mak Dom nie wywiązuje się z obietnic oddania nam naszych mieszkań?
3. Proponuję przestać pisać na forum o naszych problemach tylko zebrać się przed biurem Mak Dom i żądać konkretnego działania dewelopera m.in. aby pokrył nam nadwyżki spłaty kredytu przez to że nie można ustanowić hipoteki ....
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-10-13, 12:03   #216
Klementyna
Początkujący
 
Z nami od: Jul 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 11
Domyślnie

Witam. Nikt nie skomentował usterek jakie zauważyłam ale to nic... mam nadzieję, że kiedyś ktoś je usunie i będzie dobrze. Natomiast jeśli chodzi o żądania wobec dewelopera to nie możemy nic póki co. W umowie wyraźnie jest napisane że mają czas na przekazanie do użytkowania 90 dni od zakończenia robót budowlanych a wiec od 31 sierpnia i dopiero od tej daty mają 120 dni na przekazanie mieszkań w formie aktu notarialnego a więc w najgorszym wypadku staniemy się właścicielami dopiero po 7 miesiącach tj w kwietniu. Zgadzam się z Państwem jak najbardziej - jest jakiś problem z oddaniem budynku a deweloper nie robi nic by uspokoić właścicieli mieszkań leczy tylko ich zbywa. Pomysł z pójściem do niego większą ilością ludzi jest dobry bo "co dwie głowy to nie jedna" i można byłoby zażądać pokazania nam część bloku która jest zamknięta, bo być może tam jest cały problem.
Klementyna jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-10-13, 19:57   #217
yeoman
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 36
Domyślnie

Klementyna, ja jak najbardziej zauważyłem usterki o których pisałaś :P też mi się to nie podoba i myślę że deweloper powinien to poprawić. Tylko trzeba do nich się wybrać (najlepiej większą ekipą i powiedzieć... To samo tyczy się przekazania do użytku piwnic i parkingu. To kiedy idziemy robić dym ?
yeoman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-10-13, 21:32   #218
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

my jutro jesteśmy na mieszkaniu więc się piszemy.
jeśli nie jutro to w czwartek możemy.
W razie coś info na priv i idziemy.
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-10-14, 06:47   #219
Anonymous
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Nie mogą przekazać miejsc paekingowych i komórek lokatorskich dopóki nie będą mieli zgody na oddanie budynku do zamieszkania ... nie wiem czy zauważyliście że mieszkanie na parterze od strony garażu miało w oknach firanki ale bardzo krótko później okna zakrywali kartonami a teraz maja rolety wewnętrzne ... są wysokie kary za mieszkanie w budynku bez odbiory.
Anonymous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-10-14, 09:55   #220
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Ja usłyszałem jedynie, że sami się niecierpliwą, że papierologia tyle trwa i niby to dlatego, że to pierwszy budynek, no i inspektorom i urzędnikom wcale się nie śpieszy, żeby to załatwić po krótkiej linii oporu.

Faktycznie dopóki nie będzie odbioru budynku, to o komórkach i parkingu można zapomnieć, no i nie wolno mieszkać, bo to jest problem w razie kontroli.

Ja akurat wynajmuję teraz mieszkanie i dobrze, że złożyłem wypowiedzenie dopiero pod koniec września z zamiarem wyprowadzki do końca października... bo gdybym to zrobił miesiąc wcześniej i optymistycznie założył, że od października się wprowadzę, to teraz byłby problem, bo niejako wylądowałbym na bruku ... ew. u teściowej, czyli nieciekawie

Pozdrawiam,
Janusz
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin