Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2014-04-05, 16:23   #371
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Głupi jesteś, co świadczy że pewni byleś jednym z pomysłodawców.

Nie mieszkam w mieszkaniu, dla mnie świat nie kończy się na Rzeszowie jak dla Ciebie. Po do dałem Zarządcy adres do korespondencji, żeby na ten adres wysyłał korespondencje - nie musi mnie informować na żadnym forum.
Wspólnota podejmuje uchwały wiekszością głosów, ale najpierw skutecznie o zebraniu musi powiadomić wlaścicieli. To że masz gdzieś prywatne forum to cały Chu...j mnie obchodzi.

A pisemne powiadomienie z tego co wiem to przynosiła sprzątaczka.
Ponadto wspólnota może rządzić pieniędzmi wspólnymi a nie moimi prywatnymi. Np z części na fundusz remontowy. Wyobraź sobie że moim portfelem zarządzam sam i tak zostanie. Po za tym istnieje jeszcze coś takiego jak prywatność innych mieszkańców którzy nie życzą sobie być filmowani.

Aha i nie strasz mnie że dostanę wezwanie do zapłaty no i co. Jedno drugie przedsądowe i sądowe, potem o nakaz komorniczy. Miłej zabawy. Przy okazji jeszcze wspólnota sie będzie tłumaczyć z całych procedur. stać mnie na to i finansowo i mentalnie. A i sam zawiadomienie złożę do odpowiednich organów o wyłudzenie.

A teraz po kolei
1.
Cytat:
Do kogo to piszesz??kto ma się zająć sprawami, które należą do miasta??wspólnota??nie żartuj sobie
Miedzy innymi do Ciebie jeżeli jesteś w tej wspólnocie. Co myślisz że samo ci z drzewa spadnie i miasto wybuduję ci Autostradę do Lwowskiej. Byś się nie bawił w forum tylko pismo urzędowe napisał cwaniaku.
2.
Cytat:
Może wspólnota powinna wysłać Ci oficjalne zaproszenie na swoje forum, żebyś przeczytał
Wyobraź sobie że TAK. Oficjalne zaproszenie na adres który wskazałem zarządcy budynku, a nie przez sprzątaczkę pod drzwi.
3.
Cytat:
Od dobrych paru miesięcy nasza wspólnota na założone prywatne forum, na którym omawiane jest wszystko co związane z naszymi sprawami. Również wątek kamer, ofert, parametrów tecnicznych itd wszystko tam jest.
Czy jest uchwała wspólnoty o tym prywatnym forum. Bo jak sam je nazwałes jest prywatne a nie wspolnotowe. Żadne ustalenia tam potajemnie prowadzone nie są wiążące i tylko to dowód że niejawnie sa prowadzone sprawy wspólne wszystkich mieszkańców.
4.
Cytat:
MZBM nie wybierał oferty tylko kilka osób wybranych z mieszkańców więc nie wiem o czym piszesz.
Kto te kilka osób wyznaczył ? Wspólnota? Jest podjęta uchwała że te osoby mogą reprezentować wspólnotę w tej sprawie? Czy była informacja o tych osobach, że mogą działać w imieniu mieszkańców ?
5. Nie strasz mnie wezwaniem, bo jeszcze sam takie dostaniesz tylko z innej instytucji.

Wszystko co powyżej opisałeś to nic tylko jedna wielka samowola niektórych z mieszkańców którzy chcą za pieniądze reszty realizować swoje pomysły. Na dodatek głupie! Są osoby które nie chcą tych kamer i które nie były poinformowane o jakichkolwiek ustaleniach. To że masz jakieś prywatne forum to twoja sprawa, do mnie nie przyszło oficjalne powiadomienie że takie istnieje i że w jakimkolwiek stopniu jest one wiążące w swoich ustaleniach które są tam podejmowane.

Aha tak na koniec. Przewiduje, że kamery szybko się zepsują
A jak tylko się pojawią polecą pisma o naruszenie dóbr osobistych, prywatności, i niezgodności w przeprowadzaniu uchwał wspólnotowych. No i oczywiście że grupa ludzi próbuję wyłudzić pieniądze.

Drogi chłopcze wszystko w takich sprawach musi być przejrzyste a nie że parę osób sobie ustali bo wspólnota jest. Pytam sie ile osób było na zebraniu wspólnoty i dlaczego nie poszło pisemne głosowanie? Rozumiem, że dla ciebie wspólnota to tylko ci którzy w danym momencie są w domu kiedy tego chcesz. O swoich pieniądzach decyduje każdy z osobna i powinne być pisemne deklaracje odnośnie tej inwestycji. A nie Twoje glupie prywatne forum.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-05, 16:43   #372
Damiano
Początkujący
 
Z nami od: Apr 2014
Skąd: rzeszów
Postów: 4
Domyślnie

Bananowy chłopczyku nie będę w ten sposób prowadził dalej rozmowy z Tobą, bo Twój poziom wypowiedzi jest zbyt niski....

Myślisz, ze wiesz wszystko najlepiej, ale zadziwię Cię na koniec informacją, że ustawa została podjęta na spotkaniu w styczniu i każdy kto był na spotkaniu złożył swój podpis: za, wstrzymanie się lub przeciw. Przypominam, że głosów przeciw nie było. A uchwała została podjęta z tego co pamiętam na podstawie ok. 64%głosów za monitoringiem.

To tak w woli wyjaśnienia......

Na tym kończę rozmowę z Tobą, mam nadzieję, że inni mieszkańcy po przeczytaniu Twoich wpisów i ich poziomu nie będą się mieli wątpliwości czy konwersować z Tobą nadal.....
Damiano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-05, 17:00   #373
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Poziom wypowiedzi to zaprezentowałes sam powyżej. Już nie wspomnę że żadnego argumentu nie podałeś.

http://www.ggko.pl/index2.php?option...do_pdf=1&id=53

Masz tu powyżej info o działaniu wspólnoty.

Cytat:
Inaczej wygląda kwestia zarządu nieruchomością wspólną w tzw. większych wspólnotach
mieszkaniowych, tj. takich, w których wyodrębniono więcej niż siedem lokali. Mamy tu do czynienia z
zarządem pośrednim, sprawowanym przez zarząd. Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba
fizyczna, wybrana spośród członków wspólnoty lub spoza ich grona. Każdy z członków zarządu, jak i
zarząd w całości mogą być w każdej chwili zawieszeni lub odwołani na mocy uchwały członków
wspólnoty. Zadaniem zarządu jest kierowanie sprawami wspólnoty i reprezentowanie jej na zewnątrz
oraz w stosunkach pomiędzy wspólnotą a poszczególnymi jej członkami. Zarząd może być jedno lub
wieloosobowy. W tym ostatnim przypadku do składania oświadczeń woli powołani są przynajmniej dwaj
członkowie zarządu. Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samodzielnie, w celu dokonania
czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu konieczna jest uchwała właścicieli lokali (członków
wspólnoty mieszkaniowej) wyrażająca zgodę na dokonanie tej czynności oraz udzielająca zarządowi
pełnomocnictwa do zawarcia umów stanowiących czynność przekraczającą zakres zwykłego zarządu. To,
czy czynność przekracza zakres zwykłego zarządu czy też mieści się w ramach zwykłego zarządu, nie da
się w większości wypadków rozstrzygnąć w oderwaniu od konkretnego stanu faktycznego. Ustawa o
administrowanie i zarządzanie nieruchomościami
http://www.ggko.pl Kreator PDF Utworzono 5 April, 2014, 16:35własności lokali spieszy tu z pomocą i wylicza w art. 22 ust. 3 przykładowo, co należy uznać za czynność
przekraczającą zakres zwykłego zarządu. W omawianym katalogu znalazło się m.in. ustalenie
wynagrodzenia zarządu, dokonanie podziału nieruchomości, wytoczenie przez wspólnotę powództwa
przeciwko właścicielowi lokalu, który długotrwale zalega z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza
rażąco lub uporczywie przeciw obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe
zachowanie czyni korzystanie z nieruchomości wspólnej lub innych mieszkań uciążliwym, z
żądaniem sprzedaży lokalu w drodze licytacji. Czynnością przekraczającą zakres zwykłego zarządu jest
także przyjęcie rocznego planu gospodarczego, udzielenie zgody na nadbudowę lub przebudowę
nieruchomości wspólnej
, dokonanie podziału nieruchomości wspólnej, a także udzielenie zgody na
dokonanie zmiany wysokości udziałów we współwłasności nieruchomości wspólnej.
Jasno z niej wynika że wspólnota musi na takie przedsięwzięcie mieć zgodę wszystkich właścicieli.

Czekam na Wezwanie do zapłaty. Nie pozwolę sobie żeby banda ludzi na tajnym forum decydowała co będzie robić z moimi prywatnymi pieniędzmi. Wspólnota decyduje ale jeżeli chodzi o środki wspólnoty a nie prywatne.

Nie szukam konwersacji, po za tym niektórzy już prywatnie odpisali, że też nie zapłacą. Bo to zwykłe wyłudzenie.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-05, 17:10   #374
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Myślisz, ze wiesz wszystko najlepiej, ale zadziwię Cię na koniec informacją, że ustawa została podjęta na spotkaniu w styczniu i każdy kto był na spotkaniu złożył swój podpis: za, wstrzymanie się lub przeciw. Przypominam, że głosów przeciw nie było. A uchwała została podjęta z tego co pamiętam na podstawie ok. 64%głosów za monitoringiem.
Ile było osób? 8 ? podaj ilości nie procenty.
Nie wiem wszystkiego, ale wiem że sam decyduje o swoich pieniądzach.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-07, 11:27   #375
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Więc niech większość płaci ... mi to nie jest potrzebne. Są ważniejsze sprawy niż monitoring.

Napisał Damiano Zobacz post
Sąsiedzie czy ty tak jak bananowy chłopiec nie otrzymałeś pisemnego powiadomienia o podjętej uchwale?? Monitoring wybrali mieszkańcy zwykłą większością głosów. Jesteśmy wspólnotą, każdy ma prawo do własnego zdania, ale liczy się większość i musisz się z tym pogodzić, że większość była za monitoringiem i tu powinien się temat zakończyć.
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-09, 13:35   #376
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Witam,

"Ponadto wspólnota może rządzić pieniędzmi wspólnymi a nie moimi prywatnymi. Np z części na fundusz remontowy"

Chciałbym zapytać, czy u nas jest coś takiego?

Wydaje mi się, że nie i stąd mamy stosunkowo niskie koszty utrzymania, a gdyby taki fundusz był, to opłaty skoczyłyby nam o co najmniej 20 zł i wtedy po roku byłoby 240 zł na kamery

Pozdrawiam.
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-09, 17:07   #377
Anonymous
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Witam,
ciekawe ile osób zmieniło zdanie od nośnie monitoringu po ostatnim spotkaniu w MZBMie .... Są osoby które zmieniły zdanie i nie chcą monitoringu i nie zamierzają płacić tak jak ja.

W czynszu jest coś takiego jak "zaliczka na bezpośrednie koszty" pytanie co to jest i na co przeznaczają te pieniądze w skali roku na naszym metrażu jest to prawie 800 zł ???
Anonymous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-09, 18:53   #378
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Monitoring to żałosna pomyłka. Mnie stać na ten bezsensowny wydatek ale i tak nie zapłacę. Niestety najgorzej na tym wyjdą ci, którzy mają ogromne kredyty ale skoro tak chcieli ...
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-10, 15:40   #379
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Dokładnie to ująłeś, "żałosna pomyłka". Jeszcze jak czytam na tym tajnym forum w jaki sposób to jest załatwiane - w wolnym tłumaczeniu wydawane Wasze pieniądze (tych co się złożyli) to można nazwać to Żałosną pomyłką przez duże "Ż".

A jak kamery zostaną założone to stosunkowo niski czynsz wzrośnie przez takich jak "inicjatorzy tego incydentu", bo sprzęt trzeba utrzymać. A nie bójcie się producenci o to zadbają, jeżeli nie wandale.

NIE ZAPŁACĘ.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2014-04-10, 15:59   #380
Anonymous
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Może kolejnym krokiem będzie ogrodzenie bloku drutem kolczastym i spuszczenie psów z łańcucha …. ??
Anonymous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin