Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2013-01-06, 20:59   #1
Canon
Początkujący
 
Z nami od: Jan 2013
Skąd: rzeszów
Postów: 5
Domyślnie Mieszkanie z usterkami

Kupiłem mieszkanie w Wikanie i okazało sie że sprzedali mi z usterkami które wyszły dopiero na zimę bo latem trudno wykryć.Po zgłoszeniu reklamacji wmawiaja mi że wszystko jest w porzadku

Ostatnio edytowane przez Canon ; 2013-01-08 o 17:36
Canon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-01-06, 21:05   #2
MiastoDlaLudzi.pl
Administrator
 
Z nami od: Jul 2010
Skąd: Rzeszów
Postów: 35
Domyślnie

A o co poszło? Być może problem ma więcej mieszkańców? Jeżeli reklamacja jest zasadna, to trzeba poszukać wsparcia u fachowców. Drugi kierunek to zasięgnięcie opinii w UOKiK - być może poradzą co z tym konkretnym tematem zrobić.
MiastoDlaLudzi.pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-01-07, 09:25   #3
Canon
Początkujący
 
Z nami od: Jan 2013
Skąd: rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Źle wykonana wentylacja,źle zamontowane okna(woda leje się po szybach zamarza na parapecie) i nie docieplone kominy.Dlatego jeśli ktoś ma podobny problem proszę o tym pisać

Ostatnio edytowane przez Canon ; 2013-01-08 o 17:33
Canon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-01-08, 18:46   #4
MiastoDlaLudzi.pl
Administrator
 
Z nami od: Jul 2010
Skąd: Rzeszów
Postów: 35
Domyślnie

Z pewnością trzeba zrobić dobrej jakości dokumentację fotograficzną i popytać w UOKiK co z tym można zrobić. Wydaje mi się, że trzeba wysłać pismo do dewelopera: wyliczyć wady zaobserwowane w mieszkaniu i wezwać go do naprawy, czy też do podania terminu wykonania naprawy - trzeba poszukać w necie jakiegoś podobnego problemu, podobnego pisma.W Polsce wszystkie sprawy należy obsługiwać poprzez pisma - rozmowy nie są wiążące, bo trudno udowodnić ich przebieg.

Wady w odebranym mieszkaniu to nie jest nic nietypowego. Trzeba tylko skutecznie doprowadzić temat do szczęśliwego końca. Każdy towar sprzedawany w Polsce jest objęty rękojmią, często też gwarancją - o tym jak z nich skorzystać można dowiedzieć się w UOKiK.
MiastoDlaLudzi.pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-02-10, 13:20   #5
MiastoDlaLudzi.pl
Administrator
 
Z nami od: Jul 2010
Skąd: Rzeszów
Postów: 35
Domyślnie

Albo naprawili sami, albo jeszcze nie wiedzą, co jest nie tak? Niestety im większy wydatek, tym człowieka bardziej trzęsie, że w Polsce na porządku dziennym takie jest partactwo. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że i tak nic nie zdziałają i zostawiają temat tak jak jest - w ten sposób mamy wszystko najgorszej jakości i to akceptujemy: od władz państwowych po najdrobniejsze zakupy. A z tym trzeba walczyć
MiastoDlaLudzi.pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-24, 00:56   #6
rabusar
Początkujący
 
Z nami od: Apr 2011
Skąd: Rzeszów
Postów: 3
Domyślnie

Z tego co wiem, to wikanę z baudziedziciem łączą obecnie jedynie wyroki sądowe...
rabusar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-25, 12:44   #7
Canon
Początkujący
 
Z nami od: Jan 2013
Skąd: rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Zgadza się ale jakaś gwarancja musi być a tutaj tak jakby nikt się nie przyznaje do tego budynku.Wikana nie zapłaciła w terminie za wybudowanie budynku i teraz nie można od nich żadać żadnej reklamacji.Nie wiem nawet do kogo zgłaszać ten problem,ale po spotkaniu w spółdzielni powiedzieli nam że oni zajmą się tą sprawą.Problem nie dotyczy tylko mnie ale wszystkich mieszkańców,poniewaz mają takie same problemy jak pisałem wcześniej.Szkoda tylko że człowiek płaci straszne pieniądze za mieszkanie a teraz nie ma do kogo się zgłośić w sprawie reklamacji.Pozostaje nam tylko zgłosić sprawę do sądu bo tylko tak coś załatwimy.
Canon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-27, 23:16   #8
rabusar
Początkujący
 
Z nami od: Apr 2011
Skąd: Rzeszów
Postów: 3
Domyślnie

Z tego co się orientuję, Baudziedzic robił te bloki, które obecnie są jeszcze w stanie surowym. Te obecnie zamieszkałe bodajże robił Murotech, ale popraw mnie, jeśli się mylę.
rabusar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-28, 14:41   #9
MiastoDlaLudzi.pl
Administrator
 
Z nami od: Jul 2010
Skąd: Rzeszów
Postów: 35
Domyślnie

Murotech (2 bloki oddane) + Baudziedzic (bloki w stanie surowym) to inwestycja Wikany na Słocinie. Przypuszczam, że Canon pisał natomiast o inwestycji Wikany na ul. Panoramicznej i ul. Widokowej.
MiastoDlaLudzi.pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-03-29, 14:43   #10
Canon
Początkujący
 
Z nami od: Jan 2013
Skąd: rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Zgadza się własnie chodzi o ten blok.A teraz dobudowuje się jeszcze jedną klatkę ale jakaś inna firma to robi.I sprawa wygląda tak że 1 klatka jest w środku 2 po prawej a ostatnia czyli niby1 z lewej i wez tu traf do kogoś gdzie nawet nie ma do tej pory opisane która jest która.

Ostatnio edytowane przez Canon ; 2013-04-23 o 14:40
Canon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin