Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2013-08-27, 22:17   #171
yeoman
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 36
Domyślnie

Napisał Rafał Zobacz post
Cześć Panowie, jeśli jesteście już na mieszkaniach to na 100 macie podpiętą instalacje elektryczną i jesteście po wizycie w zakładzie energetycznym. Mam co do tego pytanie, ile mocy jest przyznawane na mieszkanie? W prospekcie jest napisane że do mieszkania jest podciągnięta zwykła instalacja dwufazowa. A co z płytą indukcyjną do kuchni?
Jedyne do czego się dokopałem to 14 kW - tyle mam zapisane w umowie z PGE. Jeśli chodzi o "łapanie fazy" to u mnie na pewno są 3 (nawet na skrzynce z bezpiecznikami świecą się 3 żaróweczki odpowiadające każdej fazie). Oczywiście wykorzystywane są tylko do indukcji i ewentualnie piekarnika a reszta leci na 1 fazie. Mam nadzieję że pomogłem
yeoman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-08-27, 22:27   #172
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

super. Dzięki za info, 14 kW to super, liczyłem na 9 więc jest z górką :-) .
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-08-27, 22:49   #173
oODexOo
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 28
Domyślnie

Yanio,

Co do pralki, to szerokość standardowa - 60 cm - głębokość ok 55 cm (widzieliśmy też płytsze, 50, nawet 47 cm), i będzie na styk z drzwiami, co do wanny, to my zaszaleliśmy, i kupiliśmy sobie dużą kabinę z deszczownicą itd., 151x81, będzie lekko wystawać, ale to nie problem już dla nas, klamka od drzwi będzie od strony kibelka, więc wizualnie to nie będzie przeszkadzać, ponieważ wanna szeroka, umywalka malutka 40, max 45.

Mam jeszcze pytanie odnośnie przedpokoju, myśleliśmy o szafie na wymiar, w tym rogu co jest domofon, takiej dużej, żeby skrzynki były za nią i do nich dostęp był przez szafę, no zrobić otwór w "plecach" szafy, ale żeby to zrobić trzeba przesunąć domofon i ze 2 gniazdka, ale jest z tym mały problem, bo podobno ktoś bawił się w ten sposób, i spalił instalację w całym pionie czy wręcz klatce (nam videofon nie działa od kilku dni), tak przynajmniej usłyszałem od elektryka z budowy obok, i teraz nikt nie chce ruszyć elektryki, tak samo firma, która montowała instalacje. Stąd mam pytanie, czy bawiliście się już czymś takim i macie może kogoś sprawdzonego, kto nie puści z dymem czegoś????

Swoją drogą, współczuję temu, kto narobił tego zamieszania, mocno musi go trzepnąć po kieszeni

Ostatnio edytowane przez oODexOo ; 2013-08-27 o 22:56
oODexOo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-08-28, 00:15   #174
wodnik szuwarek
Początkujący
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: rzeszów
Postów: 3
Domyślnie

Może to nic poważnego. Spalić instalację podczas przenoszenia - jak? Raczej coś przerwać. A może była po prostu wadliwa i teraz szukają winnego... Zobaczę u siebie, ale parę dni temu wydawało mi się, że coś tam się jednak świeci.
A tak w ogóle, to te mieszkania są mało ustawne i niezbyt "elastyczne". Zastanawiam się, czy ogrzewanie podłogowe nie przeszkodzi w ustawianiu mebli lub wychodzeniu na taras. No i te jednoskrzydłowe okna. Są raczej mało praktyczne. Ale "pomieszkamy - zobaczymy"
wodnik szuwarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-08-28, 10:18   #175
yanioo
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

oODexOo: zgadza się, również mamy ten temat w przedpokoju. Będziemy chcieć przenieść domofon i gniazdka... niby można, ale obowiązkowo trzeba to zgłosić, żeby wcześniej wyłączyli napięcie w pionie domofonowym, aby nie powtórzyła się ta sytuacja co poprzednio. Być może nie działa Ci wideodomofon bo je właśnie wyłączyli w tym celu... ja byłem kilka dni temu to działał.

To ja jeszcze podzielę Ci się z resztą naszych "problemów".

W sypialni szafa do zabudowy... tutaj wnęka również jedynie niespełna 50 cm, a szafę chcemy 60 cm.... więc chyba pójdzie 60 cm od okna i przed drzwiami albo pójdzie z ukosa... albo skończy się wcześniej, a na końcu coś płytszego.

Kuchnia - parapet na wysokości 96 cm, a chcieliśmy zrobić sobie zabudowę, która się z nim łączy. Chyba zostanie na tym, że parapet zostanie, a poniżej blat na 86cm. Można by zrobić blat na 91 cm i podkuć pod oknem (???) i wszystko połączyć... ale to chyba za bardzo "ingerująca" robota.


Jestem ciekaw jak z tymi sprawami u Ciebie i innych mieszkańców płd -wschodniego mieszkania
yanioo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-08-28, 14:59   #176
maniek
Początkujący
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 1
Domyślnie

Cześć Wszystkim
Również przymieżamy się do zakupu mieszkania w Waszym :-) budynku.
zostało niewiele mieszkań ale udało się zarezerwować mieszkanie na 4 piętrze północno wschodnie, widok na lotnisko jest świetny o wielkim oknie w pokoju nie wspomnę.
Czy jest ktoś zarejestrowany na tym forum kto też kupił to mieszkanie. Ciekaw jestem koncepcji na ustawienie kuchni.
Co do tego podłączenia do wentylacji to babeczka mówiła że nie ma opcji gdyż jest ona jakaś mega specjalna (hybrydowa) i jest zakaz :-).
Małe pytanie na co zwracać uwagę przy odbiorze mieszkania, czy te niedoszpachlowane ściany to standard czy muszą to poprawić?
Jak wogóle oceniacie stan deweloperski tych mieszkań?
Pozdrawiamy Wszystkich.
Co do grila też się piszemy w razie co :-)


Odp: Jeśli chodzi o odbiory to muszę przyznać, że nie ma się do czego dopiąć, mój rzeczoznawca stwierdził, że tynki, wylewki, stolarka i posadzki są wykonane dobrze a instalacje w tym budynku są ponadprzeciętne.
maniek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-08-28, 18:47   #177
oODexOo
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 28
Domyślnie

Yanio,

Słuchaj, jak byś miał kogoś od domofonu i gniazdek, będę bardzo zobowiązany za info, jak by u Ciebie robił to i u nas by jednocześnie zaglądnął, ja pytałem u chłopaków na budowie obok i w firmie, która instalowała domofony, i nie bardzo chcą się podjąć (chyba, że mnie nie lubią ).

Do do kuchni, to właśnie dzisiaj kończyli mi goście zabudowywać ściankę między nią a salonem, kupiliśmy mieszkanie, jak już nie było można wybrać wariantu z zabudowanym przejściem (podobno). My też kuchnia z blatem niższym, ale nam to nie przeszkadza za bardzo. W sypialni najprawdopodobniej dużą szafę postawimy na lewo od wejścia, bo faktycznie, nie ma jak, na środku łóżko, natomiast w tej wnęce, to faktycznie płytka jest, pewnie jakiś regał, potem komoda i małe biurko, tak wstępnie, ale wyjdzie w planie wszystko jeszcze jak szafę postawimy i łóżko.

ps. na privie ci wysłałem moje namiary, jak coś daj znać odnośnie elektryki
oODexOo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-08-29, 12:42   #178
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

Witam ponownie.
W ramach zapoznania ze sprzętem grzewczym w budynku dzwoniłem do znajomych z ITB. Stwierdzili iż logotermy to fajne i dość oszczędne urządzenia o ile deweloper nie kręci przy ustalaniu wzoru za ogrzewanie. Jeśli ktoś ma ten wzór będę wdzięczny o podesłanie. Koledzy mają sprawdzić nam jego poprawność.
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-09-02, 18:49   #179
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie

co taka cisza? Nikt się nie odzywa. Podeślijcie jakieś fotki jak Wam prace idą.
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2013-09-03, 06:50   #180
Anonymous
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

RAFAŁ zadałeś pytanie od nośnie logotermy i cisza :-D u nas na razie nic nowego nie powstało, ekipa ma wejść 10 września pierwszy termin mieli po 20 sierpnia ale przerabiamy łazienkę tzn przezuwamy otwor na drzwi i zmniejszamy murek pod prysznic oraz trzeba będzie przesunąć dwa gniazdka jedno przy wejściu do łazienki drugie przy lustrze.
Również przyłączam się do Rafał ... wrzuccie jakieś foty z realizacji wykończenia mieszkanka :-)
Anonymous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin