Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2011-10-15, 15:07   #1
MiastoDlaLudzi.pl
Administrator
 
Z nami od: Jul 2010
Skąd: Rzeszów
Postów: 35
Domyślnie SM POŁUDNIE/DOM-ENA - inwestycje mieszkaniowe

Deweloper realizuje inwestycje mieszkaniowe w Rzeszowie i Krakowie. Rzeszowskie inwestycje to:
SM POŁUDNIE - Rzeszów ul. Szkolna
SM POŁUDNIE - Rzeszów ul. Forsycji

O planowanych inwestycjach można przeczytać tutaj.

Wczoraj w Gazecie Wyborczej pojawił się bardzo interesujący artykuł związany z tym deweloperem, którego fragment przytaczam:
Cytat:
- Aż trudno uwierzyć w tę historię. Przyszedł do nas człowiek. Niespodziewanie, z nikim wcześniej się nie umawiał. Interesowały go nasze potrzeby, popytał o plany. Opowiedzieliśmy mu o tym, że chcemy kupić karetkę do przewozu naszych podopiecznych. Zapytał, ile nam jeszcze brakuje. I właściwie na tym skończyła się nasza rozmowa. Następnego dnia zobaczyłem na naszym koncie wpłatę od tego pana - opowiada Rafał Ciupiński, prezes fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Przyznaje, że był w szoku, gdy zobaczył kwotę. Było to 60 tys. zł.
Darczyńcą był Kamil Kalczyński, deweloper, właściciel firmy SM "Południe". [...]

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

Ja tam liczę na to, że deweloperzy zaczną się teraz ścigać w tym, który więcej wpłaci na cele charytatywne, ale nie odbije się to na wzroście cen mieszkań
MiastoDlaLudzi.pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2011-10-25, 13:37   #2
sugestywny
Początkujący
 
Z nami od: Oct 2011
Skąd: Rzeszów
Postów: 1
Domyślnie a

A oprócz tego gestu czy ktoś wie coś na temat inwestycji i sposobu ich realizacji?
sugestywny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2011-10-26, 21:01   #3
MiastoDlaLudzi.pl
Administrator
 
Z nami od: Jul 2010
Skąd: Rzeszów
Postów: 35
Domyślnie

Akurat miałem okazję obejrzeć dokładnie dwie inwestycje tego dewelopera. Pierwszą był budynek na Zelwerowicza 5. Znajomy kupił tam mieszkanie, z którego bardzo jest zadowolony. Według mojej oceny dobrze zrealizowana inwestycja. Problemem dla tego bloku jest fatalnej jakości droga dojazdowa - pod górkę jakieś 50 metrów szutru zmieszanego z błotem. Zimą nie byłem w stanie tamtędy podjechać pod budynek. Deweloper tej drogi nie wykonał, ale na szczęście przekazał ją na miasto i bodajże w przyszłym roku razem z remontem ulicy Zelwerowicza ta uliczka zostanie wykonana.
Druga inwestycja to jeden z kilkunastu domów na Matysówce - drugi znajomy także jest zadowolony z tej realizacji. Trafiają się tam problemy z dojazdem: drogi tam mają mniej niż przepisowe 4 metry i gdzieniegdzie są poprowadzone prywatnymi działkami. Gmina też średnio nadąża z odśnieżaniem. No ale nijak to nie rzutuje na dewelopera. Co do samego domu to był on całkiem poprawnie wykonany. Bez jakichś szczególnych rewelacji, czy wyrafinowanych materiałów - po prostu dobra robota w dobrej cenie. Jedyny problem, jaki zapamiętałem, to przeciekający dach, ale było to najprawdopodobniej spowodowane montażem jakiejś instalacji przez instalatorów, już po przekazaniu budynku przez dewelopera - co w sumie też nie jest winą tego dewelopera. Więc ja akurat nie mam do czego się doczepić.
Jeżeli interesują Cię jakieś dalsze szczegóły współpracy z tym deweloperem sprzed 2-3 lat, to mogę o coś jeszcze znajomych podpytać.

EDIT: z drogą do budynku Zelwerowicza 5 problem nie został rozwiązany przy remoncie głównej ulicy.
MiastoDlaLudzi.pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin