Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2015-01-16, 11:38   #471
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Myślałem że uda mi się powstrzymać od takiego typu komentarzy ale jak przeczytałem Rafał tWOJĄ ostatnią wypowiedź to się nie da.

Co ty wogóle człowieku piszesz, skończyłeś tylko podstawówkę?
Jeśli nikt nie przychodzi na spotkania to 2 osoby mają decydować? O decydowaniu we wspólnocie mówi ustawa która określa że decyduje się większością głosów członków wspólnoty. Czy jesteś na tyle nierozgarniętym Kasztanem żeby tego nie pojmować i pisać takie brednie jak poniżej?

A po drugie jak możesz być na tyle głupi żeby pytać o jaką większość chodzi. Żadna frekwencja na żadnym spotkaniu o niczym nie świadczy. A ludzie wiedzą lepiej od Ciebie co się dzieje na podwórku tylko po prostu nie chcą z wami gadać i dlatego nikt się nie pojawia na waszych spotkaniach.

Mój wróg to nie klucz tylko tacy ludzie jak tY, a jak mam coś pisać to napisze ale zamówienie do ślusarza żeby wypierdolił ten zamek bo jest nielegalnie zamontowany.

Jeżeli nie możesz zastać mieszkańców w domu to zostaw im uchwałę w skrzynce, a jeżeli nie zechcą zagłosować znaczy że nie są zainteresowani tWOIMI głupimi pomysłami, bo oprócz strat finansowych dla mieszkańców nic nie przynoszą.

Swoimi wypowiedziami tylko mnie utrwaliłeś, że na wszystko należy głosować na NIE! Bo jak za rządzenie biorą się tacy ludzie jak ty to nie dziwie się że dzieje się to w taki sposób.

Ostatnio edytowane przez Bananowy Chłopiec ; 2015-01-18 o 13:02
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-16, 20:55   #472
sąsiad
Początkujący
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

->Bananowy chłopiec

Po co te nerwy, po co takie epitety, każdego kto podejmie z tobą dyskusje będziesz mierzył co do ilości skończonych klas? albo weryfikował kartki paszportu na dowód że był poza Rzeszowiem? a jakie to ma znaczenie? opanuj sie człowieku chodź na spotkania albo nie, głosuj albo nie, nie wiem czy ty tu w ogóle mieszkasz czy nie, rób co chcesz ale nie obrażaj sąsiadów!!! a jak chcesz przeforsować swoje prawdy czy mity, nawet anonimowo to przynajmniej podaj jakieś sensowne argumenty czy to w sprawach domniemanych teorii spiskowych, czy pomysłów albo uwag co do działań odnośnie naszego wspólnego mienia. Nie do końca jestem przekonany czy powinno się to odbywać na forum publiczym ????? "KLuczem" jest osiągnać kompromis i wypracować wspólne decyzje ale w oparciu o fakty, jeżeli pojawiają się tematy wątpliwe, do weryfikacji pod kątem zdrowotnym, prawnym, budowlanym etc. to proszę cię bardzo podaj "konkrety", numer ustawy, specyfikację techniczą, normę budowlaną, pofatyguj się do tej inspekcji budowalnej o której pisałeś i wyjaśnij sprawe z antenami żeby było jasne co można co nie można, na ile to szkodzi wówczas będziesz miał konkret, podstawe do pożytecznego przekazu dla innych mieszkańców i jestem przekonany że wielu cię posłucha a i głosowanie wyłoni działania dobre dla nas, a nie rób szumu pod wpływem negatywnych emocji jakie niewątpliwie wywołuje u ciebie jakiekolwiek działanie uchwalone bądź ustalone przez wspólnotę podczas twojej nieobecności, doceń też, że niektórzy robią coś więcej dla wspólnoty niż tylko pisanie na forum i nie chodzi o sprawy inwestycyjne tylko gwarancyjne. Pozdrawiam
sąsiad jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-16, 21:48   #473
Yon
Użytkownik
 
Z nami od: Mar 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 23
Domyślnie

Bananowy Chłopcu - OSTRO JEDZIESZ !!! choć mam bardzo złe zdanie o naszej "grupie trzymającej władzę" to na forum ogólnodostępnym trzeba mieć pewien umiar i zahamowanie, brakuje Ci tego. Twoje podkreślenie problemów bieżących jest niestety trafne, sądzę że niestety będzie coraz gorzej ... ale niech działają dla "dobra naszej wspólnoty" bo przecież zostali przez nas wybrani?
Yon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-17, 07:50   #474
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Yon,

przepraszam pozostałych sąsiadów za język, ale z takimi ludźmi się nie da inaczej. Nie dziwie się że nikt nie chodzi na ich spotkania, bo jestem przekonany że odbywały by się z użyciem własnie takich epitetów albo wszyscy siedzieli by cicho, bo nie zostali by dopuszczeni do głosu jak na zebraniach z MZBM.

Sąsiad,
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...83829542,d.d24

Masz tu ustawę jak chciałeś, specjalnie dla ciebie w formacie pdf., żebyś mógł wydrukować i przeczytać na zebraniu tym dwóm osobą " samozwańczym decydentom"
zwróć szczególną uwage na art 23. pkt 2

"Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielko-
ści udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono,
że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos."

i skoro się tak chwalisz że jesteś taki dobry w kwestii gwarancji to poczyń starania, aby zagwarantować innym sąsiadom przestrzegania przede wszystkim ich praw.

Co do specyfikacji i norm, to jak wcześniej pisałem najpierw Trzeba wiedzieć z czym iść do urzędów. Nie zauważyłeś że głosowanie odbywa się nad "anteną" - a nic więcej nie zostało powiedziane jaką i na jakich warunkach. I wybacz moje zdanie ale 300 zł za miesiąc nie jest warte ryzykowanie zdrowiem kogokolwiek bo to żadne pieniądze, tak samo ryzyko na sciąganie przez ta antenę wyładowań atmosferycznych co może spowodować stratami materialnymi. Wiem, że wy mieszkacie dość nisko i was to nie obchodzi, ale są też inni.

Teraz ja ciebie zapytam jakimi argumentami kierowaliście się zamykając na klucz drzwi do wiaty śmietnikowej, które zrobione są od dołu z siatki w której łatwo zrobić dziurę? Rafał napisał, żeby żule nie mogły wchodzić - ale nie przewidział następstwa zniszczenia siatki?

Odpowiedz mi proszę bo strasznie zastanawia mnie kierunek tego waszego pseudo spotkania wspólnotowego w którym dążycie do izolacji i odgrodzenia wszystkiego co się da i to takimi metodami że za niedługo będzie chyba kopana fosa i stawiany most zwodzony.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Bananowy Chłopiec ; 2015-01-17 o 07:53
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-17, 20:09   #475
leon
Początkujący
 
Z nami od: Jan 2015
Skąd: Wrocław
Postów: 1
Domyślnie

1. Odnośnie wypowiedzi kolegi sąsiada, uważam że osoby które są za zamontowaniem anteny powinny udowadniać na podstawie konkretnych i niezależnych badań fachowców czy to jest szkodliwe czy nie. Przeciwnicy nie muszą niczego argumentować bo dla nich ta kwestia nie istnieje. Każda opinia pracowników firmy z Dębicy nie będzie bezstronna i niezależna. Dziwię się osobom z ostatnich pięter, że nie walczą o swoje.
2. Drogi deweloperze, jeżeli nie będziesz przeciwdziałał instalacji anteny to stracisz część potencjalnych klientów.
3. Jeżeli chodzi o ponowne głosowanie, sprawa była poddana głosowaniu w październiku, nie przyniosła rozstrzygnięcia z powodu małej liczby głosujących- wniosek mieszkańcy nie byli zainteresowani ta kwestią. Teraz głosowanie odbywa się ponownie na wniosek grupki entuzjastów, mam wrażenie że w przypadku małej frekwencji, będzie kolejne do skutku. Drodzy mieszkańcy, czy to demokracja, czy chodzi o interes wszystkich mieszkańców?
Przypomina mi to film Alternatywy 4, w którym słynny gospodarz Anioł pyta zebranych : kto jest przeciw- nie widzę, kto się wstrzymał nie widzę, kto jest za-uchwała przyjęta.
4. Odnośnie forum, gdyby było anonimowe i prowadzone przez MZBM lub innego zarządcę byłoby bardziej dostępne dla mieszkańców. Więcej osób wypowiadałoby się zgodnie ze swoimi poglądami i nie obawiałoby się opinii innych.
5. Zgadzam się z tym że MZBM nie działa za dobrze, ale jest stara instytucja, z której nie zostały wytrzebione przyzwyczajenia z poprzedniej epoki np. na terenie Rom III przy Bulwarowej od samego wejścia odpycha mocny fetor nikotyny, niemiła i opieszała obsługa pracowników.
6. Jeżeli chodzi o walkę o egzekwowanie warunków gwarancji- popieram.

Pozdrawiam
leon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-17, 21:46   #476
Tomasz
Początkujący
 
Z nami od: Jan 2014
Skąd: Rzeszów
Postów: 4
Domyślnie antena

Moim zdaniem ci którzy opowiadają się za instalacją anteny są albo nieświadomi niebezpieczeństwa albo przejawiają skłonności samobójcze. Nie wyobrażam sobie jednak badań na ludziach które miałyby wykazać szkodliwość promieniowania, chyba że mamy na myśli badania w stylu doktora Mengele. Każdemu rozsądnemu człowiekowi musi zatem wystarczyć podstawowa wiedza z elektrodynamiki, ta zaś prowadzi do wniosku że tego typu instalacje są szkodliwe dla zdrowia.
Tomasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-17, 21:57   #477
sąsiad
Początkujący
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: rzeszów
Postów: 5
Domyślnie

Bananowy Chłopiec,
Ta forma przekazu wygląda zdecydowanie lepiej i super, korzystniej jest się skupić na temacie niż personlanych uwagach. Rozczarujesz się pewnie ale zupełnie nie trafiłeś identyfikując autora postu, do tego nie chwaliłem siebie (to już by była przesada ) tylko osoby, które działają w kwestiach dochodzenia gwarancji co docelowo przynosi korzyść dla całej wspólnoty, więc doceniam to gdyż przyznam się że sam się nie udzielam. Wg mnie na ten moment najistotniejsze to skupić się na tematach gwarancyjnych a inwestycje planować z rozsądkiem, jak sam zdążyłeś zauważyć i nie tylko Ty wśród naszej wspólnoty są osoby mniej i bardziej "aktywne", sam należę do tych mniej aktywnych (przynajmniej na razie ) ale jesteśmy wspólnotą i dokładnie tak jak w przytoczonej przez Ciebie ustawie powinny przebiegać wszelkie zmiany, mnie również nie podobają się wszystkie pomysły, a wiadomo najbardziej te sięgające do mojego portfela aczkolwiek staram się ważyć plusy i minusy jakie przemawiają za ich wprowadzeniem i stosownie do tego co wyjdzie to tak głosuję a ewentualny głośny napór grupy czy poszczególnych osób na mnie nie działa bo niech każdy decyduje za siebie, ewentualnie działają konkretne argumenty.
Zamknięcie śmietnika akurat mi się podoba bo widzę różnicę przed i po, śmieci z rozdartych przez nieproszonych gości (nie zamykających drzwi) worów nie leżą pod nogami a i same drzwi przez to że są zamknięte nie latają na wietrze to i może dłużej posłużą, siatka w drzwiach to w ogóle lipa więc na ten temat się nie wypowiadam. Tabliczka z zakazem wyprowadzania psów na same psy nie zadziała ale jak spotkam taką wycieczkę to zwracając uwagę właścicielowi nie wmówi mi że nie wiedział że nie wolno, temat anteny - bardzo istotny i póki anteny jeszcze nie ma na dachu trzeba go wyjaśnić opierając się na faktach, w google zdania są podzielone, najlepszy byłby pomiar czy urządzenie na dachu emituje większe promieniowanie niż urządzenia pod dachem, a jak temat przejdzie to jak zauważyłeś umowa do sporządzenia z głową.

leon,
Nie do końca jest tak jak piszesz, w praktyce działa to tak: na spotkaniu czy też w skrzynce pojawia się propozycja możliwa do wprowadzenia w życie na zasadzie uchwały, następnie wspólnota głosuje TAK/NIE i wynik decyduje czy antena będzie na dachu. Ewentualne sprzeciwy więc muszą pochodzić od przeciwników a nie entuzjastów - w gruncie rzeczy na wyjaśnieniu tej sprawy powinno zależeć i jednym i drugim.
sąsiad jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-18, 11:37   #478
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Sąsiad,
Formę przekazu dostosowuje do formy odbiorcy. Tamto było adresowane do kogoś kto prezentował właśnie adekwatny poziom.

drzwi-śmietnik:
Co do Twojego zdania odnośnie śmietnika to coś w tym jest i je szanuje. Jednakże jak sam stwierdziłeś siatka w drzwiach to porażka i wg mnie to zakładając zamek trzeba było najpierw załatwić ten problem bo wygląda to że założono zamek, aby zamykać dziurawe drzwi. - sens ?
Po za tym zrobiono to w taki sposób, że Hamstwo to mało powiedziane (autor napisał że nikt z Nas nie wie co dzieje się na naszym podwórku oprócz tych trzech osób), zwłaszcza że dla powtórzenia głosowania nikomu w MZBM nie brakło chęci do napisania pism i wysłania kart na ponowne glosowanie. Dlaczego nie puszczono trzeciej uchwały pt" montaż zamka w wiacie na śmieci"? - nasuwa mi się odpowiedź , że po prostu w tym MZBM nie miał takiego interesu jak w sprawie anteny, czy funduszu remontowego (wpływy pieniężne na konta MZBM).
Nie można sobie pozwolić na takie działania "Yon" dobrze skwitował/ła że będzie coraz gorzej i dojdzie do stanu że za Wspolnotę decyzje będzie podejmowało te 3 osoby.

Antena:
Leon idealnie ujął to w pkt 3 swojej wypowiedzi - "Alternatywy 4" - było głosowanie, nie było zainteresowania ofertą, powinno się to uszanować i dać ludziom żyć spokojnie dalej.

Dodatkowo oprócz zagrożenia falami, chciałbym zwrócić waszą uwagę na fakt iż jesteśmy "wybudowani" na górce, teren jest otwarty taka antena podczas burzy będzie ściągać pioruny, istnieje zagrożenie że podczas takiego uderzenia zostaną zniszczone sprzęty elektroniczne i nikt tego nikomu nie udowodni że to przez antenę.

Pytanie? Dlaczego MZBM nie poszedł z instalacją Anteny do bloku 16? Moja odpowiedź jest taka że sąsiedzi z bliku obok nie robią sobie takich "akcji" jak u nas, są bardziej zgrani (już posłali pismo) przez co nie dają się tak wy...kołować jak my.

Fundusz remontowy:
Ogólnie dobry pomysł, .... ale - nie przy takich praktykach jakie są prowadzone teraz (zamek w wiacie). Kasa będzie znikać i nikt nawet nie będzie miał prawa głosu. Dodatkowo nadmienię iż w proponowanej uchwale odnośnie funduszu jest zapis że MZBM możne je wykorzystać na inne cele. Wg mnie fundusz to fundusz i nie wolno ruszać pieniędzy na inne cele niż remonty.

Jeszcze co do znaków dla psów. Nie chodzi o to żeby powiedzieć komuś że znaku nie widział, tylko chodzi o kulturę. Niestety tego się nie zmienia znakami a wynosi z domu. Pomysł o postawieniu znaków o zakazie robienia kupy przez psy nie jest dobry i porównałbym go do oznakowania pięter o zakazie robienia kup przez ptaki. Zwierze musi to zrobi, człowiek wychodzi z nim na spacer. Taki urok mieszkania na parterze, i na wyższych pietrach.

Co do pkt. 5 Leona - dodam że WFDiF nie przedstawia tak epoki PRL jak siedziba MZBM, chodzi mi o wygląd, podejście do ludzi i sposób załatwiania spraw.

Pozdrawiam
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-18, 12:09   #479
Rafał
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 42
Domyślnie chłoptaś.

Bananowy chłoptasiu. Co do mojej podstawówki to i tak musiałem ją skończyć z lepszymi wynikami od Ciebie patrząc na Twoją wypowiedź i jej poziom.
Głupi to chyba Ty jesteś jeśli myślisz że na forum coś zdziałasz dla "dobra" wspólnoty :-)
Co do reszty Twoich wypowiedzi ... Nie dam Ci tej satysfakcji i nie skomentuje tego bełkotu. Szkoda słów.
Jeśli chcesz coś podziałać dla "dobra" wspólnoty to wybierz się na spotkanie i tam się wypowiedz a nie ciskasz się na ogólnym forum jako anonimowy Bananowy chłoptaś.
Póki co mój głos na NIE oddaje Tobie.
Pozdro
Bananowy chłoptasiu

"(autor napisał że nikt z Nas nie wie co dzieje się na naszym podwórku oprócz tych trzech osób)"
Co Ty bredzisz. Mimo że byłem na kilku spotkaniach, sam i tak nie wiele wiem a chodzę na nie właśnie po to żeby dowiedzieć się co się dzieje i co Administrator robi choćby z usterkami w bloku i dookoła niego. Z tego co widać MZBM robi nie wiele i znacząco za długo trwają te działania. Dlatego jest nam potrzebna frekwencja i działanie jak największej ilości mieszkańców żeby wyeliminować głupie pomysły a przegłosować te ciekawe i przydatne dla wspólnoty a jak będzie potrzeba to i wywalić zarządce bloku za nieudolność. MZBM robi co chce bo widzi że blok jest nie zgrany dlatego właśnie i Ty powinieneś przyjść na to spotkanie. Jeśli nie chcesz rozmawiać ze mną, jakoś to zniosę. Większą grupą więcej osiągniemy to proste, chyba w tym się zgodzisz?

Co do anteny na dachu to również jestem na NIE. O to jednak się nie martwię bo nie wierzę żeby którykolwiek z mieszkańców zagłosował na tak. 300zł nie skomentuje!

Pozdro.


Napisał Bananowy Chłopiec Zobacz post
Myślałem że uda mi się powstrzymać od takiego typu komentarzy ale jak przeczytałem Rafał tWOJĄ ostatnią wypowiedź to się nie da.

Co ty wogóle człowieku piszesz, skończyłeś tylko podstawówkę?
Jeśli nikt nie przychodzi na spotkania to 2 osoby mają decydować? O decydowaniu we wspólnocie mówi ustawa która określa że decyduje się większością głosów członków wspólnoty. Czy jesteś na tyle nierozgarniętym Kasztanem żeby tego nie pojmować i pisać takie brednie jak poniżej?

A po drugie jak możesz być na tyle głupi żeby pytać o jaką większość chodzi. Żadna frekwencja na żadnym spotkaniu o niczym nie świadczy. A ludzie wiedzą lepiej od Ciebie co się dzieje na podwórku tylko po prostu nie chcą z wami gadać i dlatego nikt się nie pojawia na waszych spotkaniach.

Mój wróg to nie klucz tylko takie Matoły jak tY, a jak mam coś pisać to napisze ale zamówienie do ślusarza żeby wypierdolił ten zamek bo jest nielegalnie zamontowany.

Jeżeli nie możesz zastać mieszkańców w domu to zostaw im uchwałę w skrzynce, a jeżeli nie zechcą zagłosować znaczy że nie są zainteresowani tWOIMI głupimi pomysłami, bo oprócz strat finansowych dla mieszkańców nic nie przynoszą.

Swoimi wypowiedziami tylko mnie utrwaliłeś, że na wszystko należy głosować na NIE! Bo jak za rządzenie biorą się takie Matoły jak ty to nie dziwie się że dzieje się to w taki sposób.

Ostatnio edytowane przez Rafał ; 2015-01-18 o 12:43
Rafał jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2015-01-18, 15:46   #480
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Rafał,

Masz rację - odnośnie oczywiście drugiej części Swojej wypowiedzi

Ja widzę działania MZBM odnośnie gwarancji następująco:

Deweloper ustanowił Zarząd w postaci MZBM a ten go sprawuje. Sęk w tym że Deweloper buduje dalej i powstają nowe wspólnoty na które jak mniemam ustanawia na Zarządce dalej MZBM. A więc nakręca MZBM'owi ludzi którzy płacą (klientów). Wcale się więc nie dziwie że MZBM nie robi nic żeby wyciągnąć kasę od Dewelopera, bo pewnie stracił by możliwość zarządzania następnymi blokami.

Jeżeli chcecie zmienić Zarządce to wg mnie najlepiej znaleźć około 3 ofert, przedstawić je wszystkim (nie wiem jak, jakoś musicie dotrzeć do wszystkich, maile, to forum itp...). Napisać uchwałę i zbierać głosy większości. Jeżeli jakaś z ofert będzie przedstawiała doświadczenie w tym zakresie i będzie tańsza od usługi zarządzania przez MZBM to myślę że masz mój głos.

To ja tak myślę, ale Wiesz liczy się to co myśli większość i trzeba to uszanować.

pozdrawiam.
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin