Forum dyskusyjne Nasze informacje, opinie i dyskusje na tematy związane z inwestycjami mieszkaniowymi


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeczytane 2012-08-08, 16:53   #11
Anonymous
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

wybrałem mieszkanie środkowe stykające się z drugą klatką... myślę że będzie przyjemne... duży taras to mnie przekonało do zakupu... mam wątpliwości co do drzwi przesuwnych na taras... co wy o tym sądzicie? czy będzie działało? słyszałem że jest to rozwiązania bardzo awaryjne i wymagające dużo siły do obsługi... z tym może być problem... czekam na waszą opinię w tej sprawie..
pozdrawiam wszystkich
Anonymous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2012-08-09, 00:05   #12
MiastoDlaLudzi.pl
Administrator
 
Z nami od: Jul 2010
Skąd: Rzeszów
Postów: 35
Domyślnie

Co do drzwi przesuwnych, to wydaje mi się, że dużo zależy od tego, jakiej firmy to będą drzwi i z jakiej półki pod względem jakości. Z pewnością łatwiej jest otwierać klasyczne drzwi (pchać, ciągnąć) niż przesuwne (przesuwać na boki). No i pozostaje jeszcze sprawa szczelności, bo w takich przesuwnych trudniej uzyskać dobry efekt szczelności. Ale wcale nie musi być gorzej z takimi drzwiami. Znam takie przypadki, gdzie ludzie celowo zamieniali drzwi i okna na przesuwne

Jeżeli nie masz nic przeciwko, to chciałbym Ci zaprezentować, co ja zmieniłbym w tym mieszkaniu i dlaczego. Tak już mam, że zawsze patrzę sobie na projekt mieszkania i próbuję w nim "zamieszkać" Mam nadzieję, że dobrze wybrałem mieszkanie, bo w sumie nie wiem która klatka jest pierwsza, a która druga itd.

Ale tak pokrótce:



ZIELONY: chyba przeszkadzałoby mi to, że ktokolwiek przyjdzie do mnie (listonosz, ankieterzy itd.), to każdy ma wgląd do salonu.
FIOLET/NIEBIESKI: w niedużych mieszkaniach zawsze jest problem z tym gdzie w korytarzu zrobić miejsce na jakieś szafki, półki itd. Niebieskim kolorem zaznaczyłem lokalizację niższej szafki (tam pewnie będzie włącznik światła w przedpokoju i domofon), a fioletowym jedyne miejsce, gdzie wydaje mi się, że można by postawić coś większego. Sprawę utrudnia to, że trzeba pozostawić odpowiednio szerokie przejście.
ŻÓŁTY: Wydaje mi się, że pokoje z oknami od północy będą dość ciemne, podobnie korytarz/przedpokój. Trzeba wtedy stosować jak najjaśniejsze farby, obicia mebli itd. by mieszkanie nie wyglądało jak ciemna jaskinia.
CZERWONY: Mam problem z umiejscowieniem w kuchni jakiegoś stolika. Kuchnia wydaje się nieduża, więc musiałby to być jakiś prostokątny stolik dostawiony do ściany.
POMARAŃCZOWY: W tym miejscu w starym budownictwie zwykle robiono zsypy na śmieci, a z czasem przerabiano to na schowki/komórki. Strasznie mnie ciekawi, dlaczego zostawiono tutaj pustkę. Przy drugiej klatce są komórki.

Ponieważ w moim mieszkaniu spora część "życia domowego" toczy się w kuchni, a moja żona nie trawi brudnej kuchni i niepozmywanych naczyń, więc jest czysto (szczególnie, gdyby była jeszcze zmywarka do naczyń) i dlatego jestem gorącym zwolennikiem otwarcia kuchni na salon To z pewnością mobilizuje do utrzymywania porządku, a zwykle drzwi do kuchni i tak stale są otwarte Dla niedużej rodziny (dwie sypialnie) przerobiłbym takie mieszkanie w ten sposób:



ZIELONY: zdecydowanie wolałbym, aby salon był prywatny, bez wścibskich oczu listonosza
FIOLET/NIEBIESKI: miejsce na większą szafkę znalazłoby się w takim układzie na wprost wejścia. Mniejsze półki można dać bliżej drzwi.
CZERWONY: dzięki przestawieniu ścianek uzyskujemy optyczne powiększenie salonu o przedpokój i kuchnię. Kuchnia nie jest już mała i bezpośrednio w jej sąsiedztwie można wkomponować stolik rozdzielający kuchnię od salonu. Przemeblowałem właściwie tylko lodówkę, ale można zaszaleć bardziej, włącznie z półwyspem i kuchenką na środku - to już dla prawdziwych mistrzów gotowania, dla których przyrządzanie posiłku to tworzenie dzieła sztuki Co dla mnie istotne: zwiększyła się ilość mebli w kuchni. Zawsze u nas jest mało miejsca na zapasy i garnki
ŻÓŁTY: zamiana ścianek miejscami i wyburzenie ścianki pomiędzy kuchnią i salonem wpłynie bardzo pozytywnie na doświetlenie całego mieszkania. Okna południowe oświetlają jednocześnie salon i kuchnię, słońce jest w tych pomieszczeniach przez dłuższy czas. Światło dociera także do przedpokoju, a nawet przez przeszklenia drzwi do pokojów.
POMARAŃCZOWY: w tym miejscu wkomponowałbym w ścianę luksfery, które doświetlą korytarzyk przy wejściu do mieszkania, a nawet mogą pozwolić na obserwację z kuchni wejścia do mieszkania -w zależności od stopnia ich przeźroczystości. Te luksfery zaczynałyby się nad blatem w kuchni, a wysokie byłyby w zależności od tego, czy byłaby tam górą zamontowana jakaś szafka kuchenna.

Bardzo fajne mieszkanko. Szczególnie dla trzyosobowej rodziny. Dla większej rodziny jedną z możliwości byłoby przerobienie kuchni na pokój, a aneks kuchenny można wtedy wkomponować w salonie Zawsze też można pójść w wariant bez salonu, czyli klasycznie: trzy pokoje + kuchnia. Co o tym myślisz? Przyda Ci się coś z tego mojego rysowania? Czy to nie o to mieszkanie chodziło?
MiastoDlaLudzi.pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2012-08-12, 19:47   #13
Anonymous
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Dziękuje za sugestie tak to jest to mieszkanie odbicie lustrzane ... a co do drzwi tarasowych w ogóle mnie nie przekonują
Anonymous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2012-08-16, 21:56   #14
Anonymous
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Co sądzicie o drzwiach przesuwnych? Kto poda argumenty za ich zastosowaniem? Ja mam powązne obawy... co Wy na to? A co sądzicie o dociepleniu ścian mieszkań wewnątrz od strony kaltki schodowej... przecież to zabiera powierzchnię mieszkalną... czemu to ma służyć?
Anonymous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2012-08-18, 18:35   #15
MiastoDlaLudzi.pl
Administrator
 
Z nami od: Jul 2010
Skąd: Rzeszów
Postów: 35
Domyślnie

Zwykle klatki są chłodniejsze niż mieszkania i w sumie tak powinno być. Docieplenie ściany wewnętrznej (pomiędzy mieszkaniami i klatką schodową) potraktowałbym chyba jako wyróżnik lepszego standardu budowy i wykończenia tego budynku Te kilka centymetrów mniej powierzchni mieszkania nie będzie chyba tak bardzo martwić, jak cieszyć będzie zysk na ogrzewaniu, gdy ciepło z mieszkania nie będzie przenikać do chłodniejszej klatki.
MiastoDlaLudzi.pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2012-09-13, 23:26   #16
funpack
Początkujący
 
Z nami od: Sep 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 17
Domyślnie

Witam nowych sąsiadów, mam nadzieję, że szybko nasze grono się powiększy i nasz śliczny bloczek szybko się wykończy. Powiedzcie mi czy wy też byliście atakowani z każdej strony uwagami, że to głupota kupować mieszkanie w nieodebranym bloku. Ja szczerze mówiąc mam juz dość takich przytyków, przecież na rynku pierwotnym przeważnie ludzie kupują dziurę w ziemi i jakoś to wszystko sie układa, dlaczego tutaj miałoby być inaczej. Proszę o trochę pozytywnej energii w tym temacie, bo czasem bardzo jej brakuje.
Jeszcze raz wszystkich bardzo gorąco pozdrawiam.
funpack jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2012-09-15, 04:51   #17
MiastoDlaLudzi.pl
Administrator
 
Z nami od: Jul 2010
Skąd: Rzeszów
Postów: 35
Domyślnie

Nie będę Waszym sąsiadem, ale witam na forum.

Zawsze kupuje się dziurę w ziemi, gdy nie chce się wybierać spośród mieszkań gotowych, których nikt wcześniej nie chciał kupić właśnie na etapie dziury w ziemi Nie ma się co przejmować na zapas. Chociaż niemiłe zdarzenia chodzą po ludziach, to jednak prawdopodobieństwo, że akurat trafi się w złym momencie na złą firmę, nie jest aż takie duże.
MiastoDlaLudzi.pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2012-09-16, 18:47   #18
Anonymous
Użytkownik
 
Z nami od: Aug 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 48
Domyślnie

Witam FUNPACK sąsiedzie jest nas aż dwoje mam nadzieje że niebawem ujawnią się nowi lokatorzy naszego pięknego bloku. Nikt mnie nie atakował że kupiłem mieszkanie w nie odebranym bloku, to chyba lepiej że ma się możliwość wyboru a nie później wybierać w resztkach na którym piętrze będziesz mieszkał ?
Anonymous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2012-09-18, 20:11   #19
funpack
Początkujący
 
Z nami od: Sep 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 17
Domyślnie

Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki za pozytywną energię...wiecie, czasem dobre słowo wystarczy, żeby wywołać uśmiech...oby to był bloczek samych pozytywnych ludzi...i macie rację czasem warto zaryzykować lub poświęcić by coś zyskać...a mieszkanko mamy na szóstym piętrze...weszliśmy...zobaczyliśmy...zakochaliśmy się i nie było innego wyjścia...po prostu trzeba było to kupić...i strasznie się cieszę, sąsiedzie, że się odezwałeś...mam nadzieje, że wkrótce odezwą się inni...
funpack jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Przeczytane 2012-09-18, 20:16   #20
funpack
Początkujący
 
Z nami od: Sep 2012
Skąd: Rzeszów
Postów: 17
Domyślnie

A ty które piętro ?
funpack jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin