View Single Post
Przeczytane 2013-11-06, 18:15   #247
Mario
Użytkownik
 
Z nami od: Feb 2013
Skąd: Okolice Rzeszowa
Postów: 22
Domyślnie

Witam Sąsiadów,

Co do docieplenia budynku - jak na razie nie narzekam, mam skrajne mieszkanie od strony płd.-zach. i temperatura nie spada poniżej 20 stopni, nawet przy wyłączonym ogrzewaniu. Początkowo wilgotność była wysoka (powyżej 70%), ale teraz już się unormowała (ok 60% +/-5%). Jakiś miesiąc temu 'specjaliści' od okien ustawiali mi wszystkie okna - i jest ok. Jedyna moja uwaga, przy ostatnich opadach - klatki wentylacyjne w oknach są mokre - nie wiem czy tak powinno być czy nie.
Zobaczę jak będzie podczas srogiej zimy...
Jedna moja uwaga - warto sobie wyczyścić a potem odpowietrzyć logotermę w skrzynce.

Bardziej martwi mnie to, że podczas wieczornego oglądania tv słyszę jak któryś sąsiad słucha muzyki - na pewno nie bezpośrednio nade mną lub pode mną - bo mieszkania nie są zamieszkałe. Tak więc, albo wyciszenie akustyczne bloku jest do bani, albo sąsiad nabył dobry sprzęt grający i ma w dupie innych mieszkańców.

Nie podoba mi się także "burdel" dokoła podstawionych kontenerów: po pierwsze - powinny być dostarczone zamykane kontenery, a nie otwarte; po drugie - mieszkańcy powinni sami zabezpieczać własne śmieci tak by nie fruwały po całym osiedlu; po trzecie - nie powinny stać na miejscach parkingowych. Kij ma zawsze dwa końce, więc wina leży po obu stronach.

Co do miejsc parkingowych przy bloku - już widać, że jest ich za mało i będzie problem z zaparkowaniem auta w momencie zamieszkania całego bloku. Wiem, że jest jakiś współczynnik, który definiuje min. liczbę miejsc parkingowych w zależności od liczby mieszkań - ale w tym przypadku ten współczynnik jest nieadekwatny do rzeczywistości. Ciekawi mnie czy teren za miejscami parkingowymi (północna strona bloku nr 1), który jest wyrównany należy do dewelopera (bądź jest już pod zarządzaniem MZBM'u) - można by poprosić o dodatkową inwestycję - dodatkowe miejsca parkingowe (nie musiałyby być wyłożone kostką - wystarczy utwardzenie i warstwa asfaltu).

Przez ostatnie kilka dni, zauważyłem, że deweloper codziennie przygląda się i sprawdza elewację bloku oraz podjazd do garażu podziemnego. To, że jest problem z podjazdem - wiedzą o tym wszyscy. Ciekawi mnie czy jest problem z elewacją.

Mam pytanie od osób posiadających skrajne mieszkanie od strony płd.-zach. - czy zastanawialiście się nad zabudowaniem głównego balkonu /tarasu/ od strony zachodniej (np. w formie ścianki demontowanej).

Pozdrawiam...
Mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem