View Single Post
Przeczytane 2015-01-18, 11:37   #478
Bananowy Chłopiec
Użytkownik
 
Z nami od: Oct 2013
Skąd: Rzeszów
Postów: 24
Domyślnie

Sąsiad,
Formę przekazu dostosowuje do formy odbiorcy. Tamto było adresowane do kogoś kto prezentował właśnie adekwatny poziom.

drzwi-śmietnik:
Co do Twojego zdania odnośnie śmietnika to coś w tym jest i je szanuje. Jednakże jak sam stwierdziłeś siatka w drzwiach to porażka i wg mnie to zakładając zamek trzeba było najpierw załatwić ten problem bo wygląda to że założono zamek, aby zamykać dziurawe drzwi. - sens ?
Po za tym zrobiono to w taki sposób, że Hamstwo to mało powiedziane (autor napisał że nikt z Nas nie wie co dzieje się na naszym podwórku oprócz tych trzech osób), zwłaszcza że dla powtórzenia głosowania nikomu w MZBM nie brakło chęci do napisania pism i wysłania kart na ponowne glosowanie. Dlaczego nie puszczono trzeciej uchwały pt" montaż zamka w wiacie na śmieci"? - nasuwa mi się odpowiedź , że po prostu w tym MZBM nie miał takiego interesu jak w sprawie anteny, czy funduszu remontowego (wpływy pieniężne na konta MZBM).
Nie można sobie pozwolić na takie działania "Yon" dobrze skwitował/ła że będzie coraz gorzej i dojdzie do stanu że za Wspolnotę decyzje będzie podejmowało te 3 osoby.

Antena:
Leon idealnie ujął to w pkt 3 swojej wypowiedzi - "Alternatywy 4" - było głosowanie, nie było zainteresowania ofertą, powinno się to uszanować i dać ludziom żyć spokojnie dalej.

Dodatkowo oprócz zagrożenia falami, chciałbym zwrócić waszą uwagę na fakt iż jesteśmy "wybudowani" na górce, teren jest otwarty taka antena podczas burzy będzie ściągać pioruny, istnieje zagrożenie że podczas takiego uderzenia zostaną zniszczone sprzęty elektroniczne i nikt tego nikomu nie udowodni że to przez antenę.

Pytanie? Dlaczego MZBM nie poszedł z instalacją Anteny do bloku 16? Moja odpowiedź jest taka że sąsiedzi z bliku obok nie robią sobie takich "akcji" jak u nas, są bardziej zgrani (już posłali pismo) przez co nie dają się tak wy...kołować jak my.

Fundusz remontowy:
Ogólnie dobry pomysł, .... ale - nie przy takich praktykach jakie są prowadzone teraz (zamek w wiacie). Kasa będzie znikać i nikt nawet nie będzie miał prawa głosu. Dodatkowo nadmienię iż w proponowanej uchwale odnośnie funduszu jest zapis że MZBM możne je wykorzystać na inne cele. Wg mnie fundusz to fundusz i nie wolno ruszać pieniędzy na inne cele niż remonty.

Jeszcze co do znaków dla psów. Nie chodzi o to żeby powiedzieć komuś że znaku nie widział, tylko chodzi o kulturę. Niestety tego się nie zmienia znakami a wynosi z domu. Pomysł o postawieniu znaków o zakazie robienia kupy przez psy nie jest dobry i porównałbym go do oznakowania pięter o zakazie robienia kup przez ptaki. Zwierze musi to zrobi, człowiek wychodzi z nim na spacer. Taki urok mieszkania na parterze, i na wyższych pietrach.

Co do pkt. 5 Leona - dodam że WFDiF nie przedstawia tak epoki PRL jak siedziba MZBM, chodzi mi o wygląd, podejście do ludzi i sposób załatwiania spraw.

Pozdrawiam
Bananowy Chłopiec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem