MiastoDlaLudzi.pl

MiastoDlaLudzi.pl (http://miastodlaludzi.pl/index.php)
-   Forum dyskusyjne (http://miastodlaludzi.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   MAK DOM - Rzeszów ul. Olbrachta - 'Osiedle Słoneczne' (http://miastodlaludzi.pl/showthread.php?t=154)

Kinga 2011-12-29 14:56

MAK DOM - Rzeszów ul. Olbrachta - 'Osiedle Słoneczne'
 
Mam takie pytanie - czy wybudowanie tego osiedla w takim kształcie oznacza, że osiedle Caelum już nie powstanie?

MiastoDlaLudzi.pl 2011-12-29 19:52

Chyba tak . Wygląda na to, że teren, który był w posiadaniu Caelum Development został po kawałku rozsprzedany różnym firmom.

Kinga 2012-01-01 15:57

Szkoda... Tak to będzie zwykłe kolejne osiedle, a mogło być coś nieszablonowego. Znalazłam takie fotki jeszcze z pomysłami Caelum pod adresem: http://www.urbanity.pl/budynek3609/osiedle-krasne

http://www.urbanity.pl/photos/45/73/24573.jpg

http://www.urbanity.pl/photos/45/72/24572.jpg

http://www.urbanity.pl/photos/45/71/24571.jpg

http://www.urbanity.pl/photos/45/70/24570.jpg

http://www.urbanity.pl/photos/45/69/24569.jpg

http://www.urbanity.pl/photos/45/68/24568.jpg

Ładne, prawda? Tutaj chciałabym mieszkać :)

MiastoDlaLudzi.pl 2012-01-03 10:11

Będzie po prostu inne osiedle - skierowane do innej grupy odbiorców. Zobaczymy efekt końcowy.

Cytat:

Przy Olbrachta rośnie potężne osiedle. 8-piętrowe bloki

Przy ul. Olbrachta w Rzeszowie na 13 ha rozpoczęła się budowa Osiedla Słonecznego. W ciągu kilku lat ma tam powstać nawet tysiąc nowych mieszkań. Widok z ich okien będzie bardzo malowniczy


Widokowe tereny między ul. Lwowską a Olbrachta wiosną ub. roku kupiła firma Mak Dom z Piaseczna. Wcześniej ich właścicielami byli Irlandczycy, znana firma Caelum.

Mak Dom odkupił od nich ponad 13 ha, na których chce budować potężne osiedle mieszkaniowe. Jeszcze po koniec ub. roku pojawiły się tam koparki i ciężki sprzęt budowlany, a już w przyszłym tygodniu w pawilonie postawionym tuż za przystankiem MPK ma ruszyć biuro sprzedaży mieszkań. Ten pośpiech stąd, że firma już w połowie przyszłego roku planuje oddać pierwszy blok: ośmiopiętrowy, w najwyższej części wzgórza.

- To pierwsza część inwestycji. Na trzech hektarach chcemy wybudować siedem bloków od trzech do ośmiu pięter. W tym dwa najwyższe, ośmiopiętrowe - informuje Artur Sadowski, dyrektor handlowy w firmie Mak Dom. Na Podkarpaciu to pierwsza inwestycja tego dewelopera.

W ciągu kilku lat na widokowym wzgórzu, z którego rozpościera się panorama na zielone wzgórza Chmielnika i Malawy, ma powstać tysiąc mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Zgodnie z miejscowym planem na terenach należących do Mak Domu mają powstać także szeregówki i domy jednorodzinne, ale deweloper jeszcze nie podjął decyzji, kiedy i jak będą one powstawać.

Poprzedni właściciel miał projekt osiedla, ale Mak Dom go nie odkupił - tworzy swój własny, nowy. - Prace projektowe trwają - słyszymy. Wiadomo jednak, że najwyższe budynki powstaną na samej górze, najbliżej ulicy Lwowskiej, schodząc w dół w kierunku Olbrachta będą coraz niższe. - Do tego zbudujemy pełną infrastrukturę: place zabaw, tereny zielone, przy każdym z budynków parkingi podziemne i naziemne ogólnodostępne - wylicza Artur Sadowski.

Z terenami osiedla mieszkaniowego sąsiadują te, na których w przyszłości mają powstać placówki oświatowe. - Nie mamy działki w tamtym rejonie. Osiedle na razie się buduje, trudno, byśmy dla jednego bloku budowali szkołę. Najpierw konieczny będzie żłobek czy przedszkole - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, pytany o plany inwestycyjne miasta dla tego osiedla. Dodaje: - To, że w prognozach miasta nie ma żadnych zapisów, nie znaczy, że nie można ich wprowadzić. Brak planów pozwala elastycznie reagować na potrzeby.

To, w jakim czasie osiedle powstanie, będzie zależało od tempa sprzedaży mieszkań. - Chcemy, by nasza oferta była na tyle atrakcyjna, by osiedle powstawało szybko. Budowa i sprzedaż tysiąca mieszkań muszą potrwać kilka lat - mówi Sadowski.

Teraz w ofercie firmy są mieszkania od 35 do 62 m kw. w cenie od 3 999 zł do 4 450 zł brutto, w zależności od kondygnacji i metrażu.

Ulica Olbrachta to cicha ulica domków jednorodzinnych. Spokojna także dlatego, że ślepa. W 2005 r. inwestycje w okolicy ul. Królowej Marysieńki rozpoczęła spółdzielnia Energetyk. - Wybudowaliśmy tam cztery trzypiętrowe bloki, w których jest 176 mieszkań. Obok jeszcze jeden wybudował deweloper, który od naszych różni się tylko kolorystyką - mówi Katarzyna Marszałek z zarządu spółdzielni Energetyk. Spółdzielnia buduje jeszcze jeden blok z 78 mieszkaniami, ale jak zapowiada, to już jej ostatnia inwestycja w tej okolicy. - Nie mamy tam już więcej terenów - wyjaśnia Katarzyna Marszałek.

Obecni mieszkańcy Olbrachta nie są zachwyceni rozpoczętą kolejną budową potężnego osiedla. - Na pewno nie będzie tu już tak spokojnie jak dotąd - ubolewają.

Jak ocenia Jaromir Rajzer z Podkarpackiego Stowarzyszenia Pośredników i Doradców Nieruchomości, przy Olbrachta może powstać jedno z większych w mieście osiedli. - Takich terenów pod zabudowę wielorodzinną w Rzeszowie jest jeszcze kilka: m.in. ok. 10 ha w śródmieściu po Zelmerze, 2 ha u zbiegu ulic Lubelskiej i Warszawskiej po byłej mleczarni, gdzie też może powstać 200-300 mieszkań, czy teren po dawnych zakładach mięsnych. Rynek w całości nie ma prawa wchłonąć tak dużej liczby mieszkań i każdy z deweloperów ma tego świadomość - uważa Rajzer.

Mimo to w Rzeszowie pojawiają się nowe firmy, które badają rynek. - Sześć największych polskich miast ma nadpodaż gotowych mieszkań, więc deweloperzy szukają innych miejsc, które do tej pory ich nie interesowały, bo nie gwarantowały tak wysokiej zyskowności. Naszych cen nie da się porównać z tymi w rejonach Warszawy i innych dużych miast, niezależnie od kosztów zakupu gruntu - ocenia Rajzer.

Na rzeszowskim rynku rocznie oddaje się ok. tysiąca mieszkań. Jeśli przy Olbrachta powstanie tak dużo nowych bloków, to zdaniem Rajzera firma będzie musiała przyciągnąć mieszkańców dobrze zagospodarowanym terenem z odpowiednią dodatkową infrastrukturą, terenami zielonymi i np. szkołą.

Źródło: rzeszow.gazeta.pl (Agata Kulczycka)

mati 2012-01-10 23:58

Może tamto osiedle byloby ladniejsze, ale to bedzie wyzsze i beda jeszcze lepsze widoki na miasto ;) Pozwolilem sobie zapodac fotke 'pogladowa' z forum :)

http://miastodlaludzi.info/m/201201/...LB1_02_05A.JPG

MiastoDlaLudzi.pl 2012-01-11 19:54

Będzie całkiem ładna panorama miasta, niezły widok na lotnisko... Chyba najwyżej położone mieszkania w mieście.

Anonymous 2012-08-03 20:33

MAK DOM - Os. Słoneczne Olbrachta
 
Witam, wszystkich nowych przyszłych sąsiadów :) nowo budującego się bloku na Olbrachta ... Jak oceniacie nasze "nowe mieszkania" na etapie budowy ... kontakt mile widziany liczę na aktywność :)

MiastoDlaLudzi.pl 2012-08-04 17:59

Witam na forum :) Nie pamiętam, by spośród piszących na forum ktoś kupił mieszkanie na tym osiedlu, ale może ktoś z czytających ujawni się ;)

W międzyczasie do galerii wrzucone zostały fotki także z powstającego osiedla: http://miastodlaludzi.pl/showthread.php?p=1399#post1399

Anonymous 2012-08-05 20:07

Dziękuję za zaproszenie.. Jestem jednym z przyszłych mieszkańców tego domu... Co myślicie o przyjętych rozwiązaniach projektowych? Czekam na wasze zdanie.. Może są jakieś sugestie do "polepszenia" mieszkań?... Myślę że można jeszcze wiele zmienić...

MiastoDlaLudzi.pl 2012-08-06 09:49

A który typ mieszkania wybrałeś?

Anonymous 2012-08-08 15:53

wybrałem mieszkanie środkowe stykające się z drugą klatką... myślę że będzie przyjemne... duży taras to mnie przekonało do zakupu... mam wątpliwości co do drzwi przesuwnych na taras... co wy o tym sądzicie? czy będzie działało? słyszałem że jest to rozwiązania bardzo awaryjne i wymagające dużo siły do obsługi... z tym może być problem... czekam na waszą opinię w tej sprawie..
pozdrawiam wszystkich

MiastoDlaLudzi.pl 2012-08-08 23:05

Co do drzwi przesuwnych, to wydaje mi się, że dużo zależy od tego, jakiej firmy to będą drzwi i z jakiej półki pod względem jakości. Z pewnością łatwiej jest otwierać klasyczne drzwi (pchać, ciągnąć) niż przesuwne (przesuwać na boki). No i pozostaje jeszcze sprawa szczelności, bo w takich przesuwnych trudniej uzyskać dobry efekt szczelności. Ale wcale nie musi być gorzej z takimi drzwiami. Znam takie przypadki, gdzie ludzie celowo zamieniali drzwi i okna na przesuwne ;)

Jeżeli nie masz nic przeciwko, to chciałbym Ci zaprezentować, co ja zmieniłbym w tym mieszkaniu i dlaczego. Tak już mam, że zawsze patrzę sobie na projekt mieszkania i próbuję w nim "zamieszkać" :) Mam nadzieję, że dobrze wybrałem mieszkanie, bo w sumie nie wiem która klatka jest pierwsza, a która druga itd.

Ale tak pokrótce:

http://img545.imageshack.us/img545/3928/a01.png

ZIELONY: chyba przeszkadzałoby mi to, że ktokolwiek przyjdzie do mnie (listonosz, ankieterzy itd.), to każdy ma wgląd do salonu.
FIOLET/NIEBIESKI: w niedużych mieszkaniach zawsze jest problem z tym gdzie w korytarzu zrobić miejsce na jakieś szafki, półki itd. Niebieskim kolorem zaznaczyłem lokalizację niższej szafki (tam pewnie będzie włącznik światła w przedpokoju i domofon), a fioletowym jedyne miejsce, gdzie wydaje mi się, że można by postawić coś większego. Sprawę utrudnia to, że trzeba pozostawić odpowiednio szerokie przejście.
ŻÓŁTY: Wydaje mi się, że pokoje z oknami od północy będą dość ciemne, podobnie korytarz/przedpokój. Trzeba wtedy stosować jak najjaśniejsze farby, obicia mebli itd. by mieszkanie nie wyglądało jak ciemna jaskinia.
CZERWONY: Mam problem z umiejscowieniem w kuchni jakiegoś stolika. Kuchnia wydaje się nieduża, więc musiałby to być jakiś prostokątny stolik dostawiony do ściany.
POMARAŃCZOWY: W tym miejscu w starym budownictwie zwykle robiono zsypy na śmieci, a z czasem przerabiano to na schowki/komórki. Strasznie mnie ciekawi, dlaczego zostawiono tutaj pustkę. Przy drugiej klatce są komórki.

Ponieważ w moim mieszkaniu spora część "życia domowego" toczy się w kuchni, a moja żona nie trawi brudnej kuchni i niepozmywanych naczyń, więc jest czysto (szczególnie, gdyby była jeszcze zmywarka do naczyń) i dlatego jestem gorącym zwolennikiem otwarcia kuchni na salon :) To z pewnością mobilizuje do utrzymywania porządku, a zwykle drzwi do kuchni i tak stale są otwarte :) Dla niedużej rodziny (dwie sypialnie) przerobiłbym takie mieszkanie w ten sposób:

http://img837.imageshack.us/img837/9388/a03w.png

ZIELONY: zdecydowanie wolałbym, aby salon był prywatny, bez wścibskich oczu listonosza :)
FIOLET/NIEBIESKI: miejsce na większą szafkę znalazłoby się w takim układzie na wprost wejścia. Mniejsze półki można dać bliżej drzwi.
CZERWONY: dzięki przestawieniu ścianek uzyskujemy optyczne powiększenie salonu o przedpokój i kuchnię. Kuchnia nie jest już mała i bezpośrednio w jej sąsiedztwie można wkomponować stolik rozdzielający kuchnię od salonu. Przemeblowałem właściwie tylko lodówkę, ale można zaszaleć bardziej, włącznie z półwyspem i kuchenką na środku - to już dla prawdziwych mistrzów gotowania, dla których przyrządzanie posiłku to tworzenie dzieła sztuki :) Co dla mnie istotne: zwiększyła się ilość mebli w kuchni. Zawsze u nas jest mało miejsca na zapasy i garnki :)
ŻÓŁTY: zamiana ścianek miejscami i wyburzenie ścianki pomiędzy kuchnią i salonem wpłynie bardzo pozytywnie na doświetlenie całego mieszkania. Okna południowe oświetlają jednocześnie salon i kuchnię, słońce jest w tych pomieszczeniach przez dłuższy czas. Światło dociera także do przedpokoju, a nawet przez przeszklenia drzwi do pokojów.
POMARAŃCZOWY: w tym miejscu wkomponowałbym w ścianę luksfery, które doświetlą korytarzyk przy wejściu do mieszkania, a nawet mogą pozwolić na obserwację z kuchni wejścia do mieszkania -w zależności od stopnia ich przeźroczystości. Te luksfery zaczynałyby się nad blatem w kuchni, a wysokie byłyby w zależności od tego, czy byłaby tam górą zamontowana jakaś szafka kuchenna.

Bardzo fajne mieszkanko. Szczególnie dla trzyosobowej rodziny. Dla większej rodziny jedną z możliwości byłoby przerobienie kuchni na pokój, a aneks kuchenny można wtedy wkomponować w salonie :) Zawsze też można pójść w wariant bez salonu, czyli klasycznie: trzy pokoje + kuchnia. Co o tym myślisz? Przyda Ci się coś z tego mojego rysowania? Czy to nie o to mieszkanie chodziło? ;)

Anonymous 2012-08-12 18:47

Dziękuje za sugestie tak to jest to mieszkanie odbicie lustrzane ... a co do drzwi tarasowych w ogóle mnie nie przekonują ;)

Anonymous 2012-08-16 20:56

Co sądzicie o drzwiach przesuwnych? Kto poda argumenty za ich zastosowaniem? Ja mam powązne obawy... co Wy na to? A co sądzicie o dociepleniu ścian mieszkań wewnątrz od strony kaltki schodowej... przecież to zabiera powierzchnię mieszkalną... czemu to ma służyć?

MiastoDlaLudzi.pl 2012-08-18 17:35

Zwykle klatki są chłodniejsze niż mieszkania i w sumie tak powinno być. Docieplenie ściany wewnętrznej (pomiędzy mieszkaniami i klatką schodową) potraktowałbym chyba jako wyróżnik lepszego standardu budowy i wykończenia tego budynku ;) Te kilka centymetrów mniej powierzchni mieszkania nie będzie chyba tak bardzo martwić, jak cieszyć będzie zysk na ogrzewaniu, gdy ciepło z mieszkania nie będzie przenikać do chłodniejszej klatki.

funpack 2012-09-13 22:26

Witam nowych sąsiadów, mam nadzieję, że szybko nasze grono się powiększy i nasz śliczny bloczek szybko się wykończy. Powiedzcie mi czy wy też byliście atakowani z każdej strony uwagami, że to głupota kupować mieszkanie w nieodebranym bloku. Ja szczerze mówiąc mam juz dość takich przytyków, przecież na rynku pierwotnym przeważnie ludzie kupują dziurę w ziemi i jakoś to wszystko sie układa, dlaczego tutaj miałoby być inaczej. Proszę o trochę pozytywnej energii w tym temacie, bo czasem bardzo jej brakuje.
Jeszcze raz wszystkich bardzo gorąco pozdrawiam.

MiastoDlaLudzi.pl 2012-09-15 03:51

Nie będę Waszym sąsiadem, ale witam na forum.

Zawsze kupuje się dziurę w ziemi, gdy nie chce się wybierać spośród mieszkań gotowych, których nikt wcześniej nie chciał kupić właśnie na etapie dziury w ziemi ;) Nie ma się co przejmować na zapas. Chociaż niemiłe zdarzenia chodzą po ludziach, to jednak prawdopodobieństwo, że akurat trafi się w złym momencie na złą firmę, nie jest aż takie duże.

Anonymous 2012-09-16 17:47

Witam FUNPACK sąsiedzie jest nas aż dwoje mam nadzieje że niebawem ujawnią się nowi lokatorzy naszego pięknego bloku. Nikt mnie nie atakował że kupiłem mieszkanie w nie odebranym bloku, to chyba lepiej że ma się możliwość wyboru a nie później wybierać w resztkach :) na którym piętrze będziesz mieszkał :)?

funpack 2012-09-18 19:11

Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki za pozytywną energię...wiecie, czasem dobre słowo wystarczy, żeby wywołać uśmiech...oby to był bloczek samych pozytywnych ludzi...i macie rację czasem warto zaryzykować lub poświęcić by coś zyskać...a mieszkanko mamy na szóstym piętrze...weszliśmy...zobaczyliśmy...zakochaliśmy się i nie było innego wyjścia...po prostu trzeba było to kupić...i strasznie się cieszę, sąsiedzie, że się odezwałeś...mam nadzieje, że wkrótce odezwą się inni...:)

funpack 2012-09-18 19:16

A ty które piętro ?

Anonymous 2012-09-18 19:50

Sąsiedzie również szóste :D a która klatka ?

funpack 2012-09-19 08:19

Ta od strony Auchana

funpack 2012-09-19 08:20

Myślę, że szóste to idealny wybór :)

Anonymous 2012-09-19 12:00

Narożne czy wewnętrzne tam są 4 mieszkania :) czyli klatka I ja II

funpack 2012-09-19 12:23

Wewnętrzne :)

Anonymous 2012-09-19 14:26

Czyli mamy wspólny balkon :)

funpack 2012-09-19 17:42

To świetnie :)

Anonymous 2012-09-19 21:27

Prawie wspólne przegrodzone ścianką ale zawsze coś :)

funpack 2012-09-20 15:21

trzeba będzie Brudzia wypić...koniecznie...:)

Anonymous 2012-09-20 15:40

Oczywiście sąsiedzie

Anonymous 2012-09-20 15:45

A jak Ci/Wam się widzi projekt i cała reszta jakieś sugestie, spostrzeżenia?

funpack 2012-09-20 16:32

W zasadzie prawie wszystko nam tu pasuje, planujemy jedynie małą zmianę miedzy kuchnią a salonem i dodanie elektryki. Właśnie załatwiałes już może zmiany w projekcie?

Anonymous 2012-09-20 20:09

Tak, jestem już po zmianach i wizycie u Pani projektant, powiedzmy żeposzło po mojej myśli i jest zgoda na zmiany.

MiastoDlaLudzi.pl 2012-09-28 21:20

Zdjęcia z ostatniej niedzieli do obejrzenia na forum: link.

yeoman 2012-10-15 09:12

Witam przyszłych sąsiadów :) Tak się składa że ja też na 6 piętrze kupiłem mieszkanko, tylko że od strony centrum Rzeszowa. Wiecie może jak postępują prace i co już jest skończone a co nie ?

Anonymous 2012-10-15 21:39

Witam YEOMAN jak na razie na forum są mieszkańcy szóstego piętra :) Na pewno są okna bo to widać z zewnątrz a co w środku ... nie mam pojęcia :)

yeoman 2012-10-17 17:10

Tyle to wiem bo przejeżdżam tamtędy dość często :) Ciekaw jestem co się dzieje w środku bo jak ostatnio byłem to były gołe mury a teraz przypuszczam że mogą już jakieś rury kłaść.

funpack 2012-10-18 14:03

Z tynkami są na czwartym piętrze, na szóstym mają być gdzieś tak za tydzień, potem będą kłaść instalacje, które mają być w podłodze (o szóstym piętrze piszę bo niżej już są położone)...widzieliśmy już te zrobione mieszkania...są śliczne...super widoki z okien...a tynki prosto do malowania...Super
Pozdrowionka dla wszystkich mieszkańców i sympatyków naszego "słonecznego bloczku" :)

yeoman 2012-10-18 19:13

Hmmm no to może wybiorę się pooglądać tak za tydzień czy dwa skoro tak zachwalasz :)
A ciekaw jestem czy ktoś z was kupił miejsce parkingowe w "katakumbach" ? :)

Anonymous 2012-10-19 07:24

Oczywiście że tak, mam dość szukania miejsca na parkingu :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin