MiastoDlaLudzi.pl

MiastoDlaLudzi.pl (http://miastodlaludzi.pl/index.php)
-   Forum dyskusyjne (http://miastodlaludzi.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   MAK DOM - Rzeszów ul. Olbrachta - 'Osiedle Słoneczne' (http://miastodlaludzi.pl/showthread.php?t=154)

Rafał 2013-11-27 10:48

podobno w tym tygodniu mieli dzwonić do ludzi i mają być podpisywane akty notarialne.

Yon 2013-11-27 12:51

akty notarialne miały być podpisywane ale do końca sierpnia 2013 .... gdyby to były koszty rzędu 10 tys za mieszkanie to nikt by się nie martwił ale jak 260 tys. i brak jakichkolwiek informacji od Mak Dom - to jest żałosne. Nie kupiłbym już mieszkania od tego dewelopera.

Rafał 2013-11-27 19:23

kto widział opłaty ? coś z deka dużo tego wyszło :-( jestem niemile zaskoczony. poza tym opłata za garaż od 14 września a odebrałem go pod koniec października, czy kogoś nie po...ło???

Mario 2013-11-28 10:58

Drodzy Sąsiedzi,

Co do podpisywania aktów notarialnych - MakDom poległ na łopatkach...

Generalnie biorąc pod uwagę ich sposób zarządzania tym projektem, sposób oddawania mieszkań, kompletna dezinformacja (a nawet kłamstwa), a teraz te akty notarialne - ... brak słów ... - wg mnie przedstawicielstwo MakDom'u w Rzeszowie nie ma pojęcia o czymś takim jak "Kultura i Etyka w biznesie", a "Nastawienie na Klienta" jest dla nich pojęciem wyciągniętym ze słownika wyrazów obcych. :)

Co do rachunków za mieszkanie z MZBM'u - jak dla mnie opłaty nie są wysokie (275zł za mieszkanie 61.1 m.kw. bez garażu) - problem w tym, że trzeba teraz zapłacić za 4 miesiące (9, 10, 11, 12) - pokaźna kwota. Ponadto kotłownia rozpoczęła działanie dopiero w październiku - a opłata jest od września.

Ps.1.
Wszystkich mieszkańców bloku nr 18 przy ul. Św. Kingi proszę o zaglądniecie do skrzynek pocztowych :-)
Ps.2.
Posiadając dzisiejszą wiedzę, też bym już nie podjął "współpracy" z MakDom'em.

Yon 2013-11-28 13:04

czy coś ważnego jest w skrzynkach pocztowych?

Rafał 2013-11-28 15:08

no właśnie opłaty od września a kiedy było oddanie bloku do zamieszkania?! hehe pismo trzeba wystosować :-)

Yon 2013-12-01 15:18

Rafał masz rację, kiedy było oddanie bloku? we wrześniu napewno nie był oddany do użytku !!!
Nie ma żadnych podstaw abyśmy płacili za czas gdy blok był oficjalnie w budowie .....
Panie Zarządco Z MZBM, który zapewne czytasz te forum wyjaśnij te sprzeczności i wystaw korekty opłat.

Mario 2013-12-02 08:47

Drodzy Sąsiedzi,

Na oficjalnej stronie MakDom'u pojawiła się informacja poniższej treści:

"Z przyjemnością informujemy, że w październiku bieżącego roku oddaliśmy do użytku naszą pierwszą inwestycję w Rzeszowie położoną przy ul. Św. Kingi (boczna ul. Olbrachta) - BUDYNEK 1. Wszystkie mieszkania w tym budynku zostały sprzedane, za co dziękujemy Nabywcom tych lokali a w szczególności za okazane nam zaufanie. Pragniemy również poinformować, że rozpoczęliśmy już spisywanie aktów notarialnych o ustanowienie odrębnej własności i przeniesienie tej własności lokali mieszkalnych do ksiąg wieczystych."

Link: http://www.makdom.pl/mieszkania-rzeszow,90

Czy ktokolwiek podpisał już akt notarialny?
Jest już grudzień, a o aktach ani widu ani słychu... :/

Zapraszam mieszkańców bloku nr 18 na prywatne forum: swkingi18.cba.pl

Pozdrawiam,
Mario

yeoman 2013-12-02 08:47

A czy ktoś wie coś o aktach notarialnych ? Dostaniemy je pod choinkę czy w przyszłym roku ? :p

PS. Niezła synchronizacja Mario :D

Mario 2013-12-04 10:33

Witam Sąsiadów!

W dniu dzisiejszym odbyłem szczerą rozmowę z przedstawicielem Dewelopera - panem Henrykiem.
W tym miejscu muszę zwrócić honor panu Henrykowi i powiedzieć: Przepraszam :)
W połowie listopada został podpisany jeden akt z 5-6 godzinnym odczytywaniem (miałem okazje porozmawiać z rodziną, której ten akt dotyczy). Przy pierwszym akcie "załatwiana" jest cała masa formalności związanych z blokiem, jego otoczeniem, wydzielaniem części wspólnych, itp., itd. Wraz z tym pierwszym aktem cała masa dokumentów została złożona do sądu.
W tym momencie Deweloper cały czas śledzi postęp prac w sądzie. Jak tylko dostanie pozytywny komentarz z sądu - machina związana z podpisywaniem kolejnych aktów ruszy cała parą. Deweloper boi się obiecywać konkretne daty (na wiele rzeczy nie ma wpływu), ale jemu też zależy na jak najszybszym zakończeniu tematu podpisywania aktów notarialnych; pomimo, że zgodnie z naszymi umowami - ma na to 120 dni od czasu przekazania budynku do użytkowania.

Moja prośba - uzbrójmy się jeszcze w cierpliwość (obie strony) i nie wprowadzajmy nerwowej atmosfery - nikomu nie jest ona potrzebna.

Serdecznie pozdrawiam,
Mario


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin