MiastoDlaLudzi.pl

MiastoDlaLudzi.pl (http://miastodlaludzi.pl/index.php)
-   Forum dyskusyjne (http://miastodlaludzi.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   MAK DOM - Rzeszów ul. Olbrachta - 'Osiedle Słoneczne' (http://miastodlaludzi.pl/showthread.php?t=154)

Anonymous 2013-08-26 08:21

Witam, co do grilla to Rasmus ma rację zaraz nas śnieg zastanie :-D:-D Nasz projekt zostal zmodyfikowany troszku

Rafał 2013-08-26 09:42

Chcę wynegocjować dobrą cene :-)

oODexOo 2013-08-26 11:18

elektyka
 
Odnośnie przeróbek wyniknął mały problem z elektryką.... Otóż w zeszłym tygodniu ktoś, wynajmując firmę zewnętrzną, podobno spalił przewody domofonowe w całym pionie czy też klatce nr 1. Teraz nawet "fachowcy" z budowy nie chcą się podejmować żadnych przeróbek elektrycznych... udało Wam się jakoś to rozwiązać?

Rafał 2013-08-26 14:03

jeszcze jedna sprawa, ktoś wspominał o )

yanioo 2013-08-26 23:54

oODexOo: witam sąsiada. Ja na piątym piętrze to mieszkanie co i Ty :) A Ty które pięterko?

U nas w łazience ten sam problem, który staramy się rozwiązać na 2 sposoby.
1) Zwężenie otworu drzwiowego z 80 cm na 70 cm poprzez domurowanie 10 cm od strony sypialni
2) zakup kibelka kompaktowego... są nawet takie 47 cm, ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy... może to przesada :) http://www.ceneo.pl/10990859
3) można nawet rozważyć "przesunięcie otworu" na zasadzie, że z lewej strony kujemy 10 cm, z prawej murujemy 20 cm

Napisz jeszcze co o tym myślisz :)

oODexOo 2013-08-27 09:05

Hej Yanio, my parter :) Ogródek nas skusił :)

My natomiast zrobiliśmy to tak, że "przesuneliśmy" drzwi o ok 20-25 cm, naprzeciwko kibelka postawimy pralkę, takę płytszą, i według moich obliczeń będzie na styk wszystko, może wystawać 2-3 cm najwyżej.

Przesunęliśmy też grzejnik z tej wnęki na ścianę nad kibelkiem, dzięki temu mamy całą wnękę na szafki i kosz na brudne ciuchy. Sporo przeróbek w tej łazience, bardzo niepraktycznie zaprojektowana . . .

yanioo 2013-08-27 09:38

No to super :)

U nas drabinka jest na ściance, którą Ty skracasz o 20-25 cm, czyli jakby z boku obok pralki.

Zastanawia mnie czemu piszesz o płytszej pralce, czy to znaczy, że będziesz miał pralkę ładowaną od góry, bo te tradycyjne to są raczej płytkie. Bardziej byłbym ciekaw co robisz z wanną/prysznicem? Bo jeśli skrócisz ścianke o 25 cm, czyli zostanie Ci 65, to wanna 70cm już będzie wystawać... a może robisz jakiś prysznic? My dajemy wannę chyba 150x75 z dodatkową szybą.

Pozdrawiam.

Rafał 2013-08-27 09:58

Cześć Panowie, jeśli jesteście już na mieszkaniach to na 100

wodnik szuwarek 2013-08-27 21:45

Czynsz
 
Pytanie za 10 punktów - wiadomo jaki będzie czynsz??? :)

Rafał 2013-08-27 21:53

1,55 za metr

yeoman 2013-08-27 22:17

Cytat:

Napisał Rafał (Post 1747)
Cześć Panowie, jeśli jesteście już na mieszkaniach to na 100 macie podpiętą instalacje elektryczną i jesteście po wizycie w zakładzie energetycznym. Mam co do tego pytanie, ile mocy jest przyznawane na mieszkanie? W prospekcie jest napisane że do mieszkania jest podciągnięta zwykła instalacja dwufazowa. A co z płytą indukcyjną do kuchni?

Jedyne do czego się dokopałem to 14 kW - tyle mam zapisane w umowie z PGE. Jeśli chodzi o "łapanie fazy" to u mnie na pewno są 3 :D (nawet na skrzynce z bezpiecznikami świecą się 3 żaróweczki odpowiadające każdej fazie). Oczywiście wykorzystywane są tylko do indukcji i ewentualnie piekarnika a reszta leci na 1 fazie. Mam nadzieję że pomogłem :)

Rafał 2013-08-27 22:27

super. Dzięki za info, 14 kW to super, liczyłem na 9 więc jest z górką :-) .

oODexOo 2013-08-27 22:49

Yanio,

Co do pralki, to szerokość standardowa - 60 cm - głębokość ok 55 cm (widzieliśmy też płytsze, 50, nawet 47 cm), i będzie na styk z drzwiami, co do wanny, to my zaszaleliśmy, i kupiliśmy sobie dużą kabinę z deszczownicą itd., 151x81, będzie lekko wystawać, ale to nie problem już dla nas, klamka od drzwi będzie od strony kibelka, więc wizualnie to nie będzie przeszkadzać, ponieważ wanna szeroka, umywalka malutka 40, max 45.

Mam jeszcze pytanie odnośnie przedpokoju, myśleliśmy o szafie na wymiar, w tym rogu co jest domofon, takiej dużej, żeby skrzynki były za nią i do nich dostęp był przez szafę, no zrobić otwór w "plecach" szafy, ale żeby to zrobić trzeba przesunąć domofon i ze 2 gniazdka, ale jest z tym mały problem, bo podobno ktoś bawił się w ten sposób, i spalił instalację w całym pionie czy wręcz klatce (nam videofon nie działa od kilku dni), tak przynajmniej usłyszałem od elektryka z budowy obok, i teraz nikt nie chce ruszyć elektryki, tak samo firma, która montowała instalacje. Stąd mam pytanie, czy bawiliście się już czymś takim i macie może kogoś sprawdzonego, kto nie puści z dymem czegoś???? :)

Swoją drogą, współczuję temu, kto narobił tego zamieszania, mocno musi go trzepnąć po kieszeni

wodnik szuwarek 2013-08-28 00:15

Może to nic poważnego. Spalić instalację podczas przenoszenia - jak? Raczej coś przerwać. A może była po prostu wadliwa i teraz szukają winnego... Zobaczę u siebie, ale parę dni temu wydawało mi się, że coś tam się jednak świeci.
A tak w ogóle, to te mieszkania są mało ustawne i niezbyt "elastyczne". Zastanawiam się, czy ogrzewanie podłogowe nie przeszkodzi w ustawianiu mebli lub wychodzeniu na taras. No i te jednoskrzydłowe okna. Są raczej mało praktyczne. Ale "pomieszkamy - zobaczymy"

yanioo 2013-08-28 10:18

oODexOo: zgadza się, również mamy ten temat w przedpokoju. Będziemy chcieć przenieść domofon i gniazdka... niby można, ale obowiązkowo trzeba to zgłosić, żeby wcześniej wyłączyli napięcie w pionie domofonowym, aby nie powtórzyła się ta sytuacja co poprzednio. Być może nie działa Ci wideodomofon bo je właśnie wyłączyli w tym celu... ja byłem kilka dni temu to działał.

To ja jeszcze podzielę Ci się z resztą naszych "problemów".

W sypialni szafa do zabudowy... tutaj wnęka również jedynie niespełna 50 cm, a szafę chcemy 60 cm.... więc chyba pójdzie 60 cm od okna i przed drzwiami albo pójdzie z ukosa... albo skończy się wcześniej, a na końcu coś płytszego.

Kuchnia - parapet na wysokości 96 cm, a chcieliśmy zrobić sobie zabudowę, która się z nim łączy. Chyba zostanie na tym, że parapet zostanie, a poniżej blat na 86cm. Można by zrobić blat na 91 cm i podkuć pod oknem (???) i wszystko połączyć... ale to chyba za bardzo "ingerująca" robota.


Jestem ciekaw jak z tymi sprawami u Ciebie i innych mieszkańców płd -wschodniego mieszkania :)

maniek 2013-08-28 14:59

Cześć Wszystkim
Również przymieżamy się do zakupu mieszkania w Waszym :-) budynku.
zostało niewiele mieszkań ale udało się zarezerwować mieszkanie na 4 piętrze północno wschodnie, widok na lotnisko jest świetny o wielkim oknie w pokoju nie wspomnę.
Czy jest ktoś zarejestrowany na tym forum kto też kupił to mieszkanie. Ciekaw jestem koncepcji na ustawienie kuchni.
Co do tego podłączenia do wentylacji to babeczka mówiła że nie ma opcji gdyż jest ona jakaś mega specjalna (hybrydowa) i jest zakaz :-).
Małe pytanie na co zwracać uwagę przy odbiorze mieszkania, czy te niedoszpachlowane ściany to standard czy muszą to poprawić?
Jak wogóle oceniacie stan deweloperski tych mieszkań?
Pozdrawiamy Wszystkich.
Co do grila też się piszemy w razie co :-)


Odp: Jeśli chodzi o odbiory to muszę przyznać, że nie ma się do czego dopiąć, mój rzeczoznawca stwierdził, że tynki, wylewki, stolarka i posadzki są wykonane dobrze a instalacje w tym budynku są ponadprzeciętne.

oODexOo 2013-08-28 18:47

Yanio,

Słuchaj, jak byś miał kogoś od domofonu i gniazdek, będę bardzo zobowiązany za info, jak by u Ciebie robił to i u nas by jednocześnie zaglądnął, ja pytałem u chłopaków na budowie obok i w firmie, która instalowała domofony, i nie bardzo chcą się podjąć (chyba, że mnie nie lubią :D ).

Do do kuchni, to właśnie dzisiaj kończyli mi goście zabudowywać ściankę między nią a salonem, kupiliśmy mieszkanie, jak już nie było można wybrać wariantu z zabudowanym przejściem (podobno). My też kuchnia z blatem niższym, ale nam to nie przeszkadza za bardzo. W sypialni najprawdopodobniej dużą szafę postawimy na lewo od wejścia, bo faktycznie, nie ma jak, na środku łóżko, natomiast w tej wnęce, to faktycznie płytka jest, pewnie jakiś regał, potem komoda i małe biurko, tak wstępnie, ale wyjdzie w planie wszystko jeszcze jak szafę postawimy i łóżko.

ps. na privie ci wysłałem moje namiary, jak coś daj znać odnośnie elektryki :)

Rafał 2013-08-29 12:42

Witam ponownie.
W ramach zapoznania ze sprzętem grzewczym w budynku dzwoniłem do znajomych z ITB. Stwierdzili iż logotermy to fajne i dość oszczędne urządzenia o ile deweloper nie kręci przy ustalaniu wzoru za ogrzewanie. Jeśli ktoś ma ten wzór będę wdzięczny o podesłanie. Koledzy mają sprawdzić nam jego poprawność.

Rafał 2013-09-02 18:49

co taka cisza? Nikt się nie odzywa. Podeślijcie jakieś fotki jak Wam prace idą.

Anonymous 2013-09-03 06:50

RAFAŁ zadałeś pytanie od nośnie logotermy i cisza :-D u nas na razie nic nowego nie powstało, ekipa ma wejść 10 września pierwszy termin mieli po 20 sierpnia ale przerabiamy łazienkę tzn przezuwamy otwor na drzwi i zmniejszamy murek pod prysznic oraz trzeba będzie przesunąć dwa gniazdka jedno przy wejściu do łazienki drugie przy lustrze.
Również przyłączam się do Rafał ... wrzuccie jakieś foty z realizacji wykończenia mieszkanka :-)

Rafał 2013-09-03 09:05

Faktycznie cisza :-( a wzór by się przydał. Co jest jeszcze ważne, na ceny ogrzewania będzie wpływało zużycie całej energii w bloku. Czyli otwarte drzwi do budynku, drzwi do garażu czy też na klatkę schodową. Mój brak oszczędności będzie wpływał na cenę 1GJ dla wszystkich mieszkańców. O ten wzór pasowało by się dowiedzieć zawczasu aby móc ewentualnie wpłynąć na jego wygląd. pozdrawiam

yanioo 2013-09-03 12:41

U mnie ekipa weszła, ale na razie to po prostu wielki burdel, więc przez najbliższe 2 tyg. to żadnego fajnego zdjęcia raczej nie będzie :D

oODexOo 2013-09-03 15:00

podobnie u nas, łazienka i przedpokój to masakra, ale powoli ogarniamy sytuację, zaczęły się płytki w kuchni robić, na zdjęcia to trzeba poczekać 2-3 tygodnie u nas, żeby było się czymś pochwalić

Anonymous 2013-09-03 16:23

RAFAŁ a developer nie udostępni Ci tego wzoru?

Rafał 2013-09-03 21:09

jutro zadzwonię i się dowiem. Myślałem że może ktoś jest w posiadaniu takiego wzoru.

Rafał 2013-09-03 22:39

Czy odbiory mieszkań robiliście sami czy z pomocą jakichś specjalistów? Dostaliśmy kredyt więc lada chwila będzie odbiór chcę się dobrze przygotować.

yeoman 2013-09-04 09:13

Ja odbierałem sam. Wejdź na mieszkanie i zobacz czy nie rzucają się w oczy jakieś usterki - szczególnie okna, parapety, większe rysy na tynkach.... Powiedz też żeby Ci wodę odkręcili i sprawdź czy się nie leje skądś (u mnie lało się ze ściany więc ostrzegam :D)
No chyba że masz nadmiar gotówki to weź kogoś do odbioru :p

yanioo 2013-09-04 10:03

W sumie na oko wystarczy... ja miałem fachowca, ale wszystko ok.
Ostatnio gość od mebli był u mnie pod wrażeniem, że ściany bardzo proste :)

A mam pytanie odnośnie włącznika światła do łazienki... też macie pojedynczy włącznik na jedno światło, a drugi już w samej łazience, przy miejscu na kinkiet? Pasowałby mi włącznik podwójny i dodatkowy przewód chyba :P

yeoman 2013-09-04 15:06

No niestety jest pojedynczy. Jak chcesz mieć więcej światełek to musisz kuć ścianę (lub sufit) oczywiście uważając żeby czasem nie przejechać po już istniejących kabelkach :D
Ja zrobiłem sobie takie troche lewe rozwiązanie na podświetlenie ledowe. Obok kontaktu dowaliłem sobie przełącznik (z puszką) i wykułem kawałek ściany żeby dopiąć światełka. Jeszcze nie testowałem ale mam nadzieję że będzie działać :)

Rafał 2013-09-05 13:05

No niestety nie otrzymałem wzoru od dewelopera. Jeszcze podobno nie ma nic ustalonego.

luckyman 2013-09-05 22:22

Witam wszystkich!
Aż wstyd się przyznać - już mieszkanie kupione i niemal gotowe do przeprowadzki a dopiero dowiedziałem się o tym forum

Anonymous 2013-09-06 15:45

Luckyman witamy na forum :-) oraz kolejnego sąsiada naszego bloku. Jak już mieszkanie prawie gotowe do przeprowadzki to bedziesz pierwszy który umieści zdjęcia wykończonego mieszkania.

luckyman 2013-09-06 19:53

dzięki - na fotki przyjdzie czas bo przeprowadzka nie jest równoznaczna z wykończonym mieszkaniem. podstawowe sprawy żeby się wprowadzić już są ogarnięte ale do pełni szczęścia jeszcze długa droga. Jakby coś to służę pomocą w miarę możliwości.

oODexOo 2013-09-10 16:15

Witajcie sąsiedzi :)

Czy ktoś wie jak wygląda sprawa utworzenia Wspólnoty mieszkaniowej i zarządzania budynkiem, bo zapewne z tym wiązać się będą opłaty itd, rachunki i inne kwestie?

I czy ktoś już wie, kiedy będą podpisywane akty notarialne?

ps. Czy ktoś na parterze będzie instalował rolety zewnętrzne (antywłamaniowe)? My mamy taki zamiar, ale od dłuższego czasu nie możemy się doprosić o informacje na temat ich koloru? ma być zgodny z ogólną kolorystyką osiedla, ale brak konkretnych informacji.

Rafał 2013-09-15 09:07

Witam
No w końcu. Od wczoraj jesteśmy sąsiadami :-)
Jeśli jest na tym forum ktoś kto ma mieszkanie wschodnio północne, proszę o kontakt. Zaczynamy wykańczanie i z chęcią byśmy zobaczyli jak postąpiliście z tą "wielką i ustawną" łazienką :-)

Anonymous 2013-09-20 07:27

Witamy, sąsiada:-) już działasz na mieszkaniu?

Rafał 2013-09-20 16:41

jasne. dzisiaj się zaczęło na dobre. Udało mi się właśnie wyrwać na chwilkę. A jak idzie innym ?

yanioo 2013-09-20 18:27

U mnie w zasadzie koniec części wykończeniowej :)

Teraz zostało umeblowanie.

Pozdrawiam :)

Anonymous 2013-09-20 21:23

Yanioo wrzuć zdjęcia mieszkania wykonczonego :-)

Rafał 2013-09-21 10:08

a jak tam temat udostępnienia budynku do zamieszkania, wiadomo coś ??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin