MiastoDlaLudzi.pl

MiastoDlaLudzi.pl (http://miastodlaludzi.pl/index.php)
-   Forum dyskusyjne (http://miastodlaludzi.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   MAK DOM - Rzeszów ul. Olbrachta - 'Osiedle Słoneczne' (http://miastodlaludzi.pl/showthread.php?t=154)

age 2013-07-28 22:47

Witam wszystkich! Jest nadzieja, że dostaniemy wkrótce klucze do mieszkań.
Trwają prace przy budowie drogi, w najbliższych dniach powinni skończyć. Całość prezentuje się super. Pozdrawiam!

Anonymous 2013-07-29 07:36

Cytat:

Napisał yeoman (Post 1697)
No ja myślę :) emisja spalin samochodu z gazem jest mniejsza niż benzynowych czy dieslach więc nie widzę przeciwwskazań.

Cytat:

Napisał Klementyna (Post 1696)
Proszę powiedzcie mi, czy można w tym garażu parkować samochodem z gazem?



wszystko zależy od tego czy są czujniki gazowe zamontowane w garażu pytanie do Inwestora czy takowe w projekcie przewidział.

yanioo 2013-07-29 09:21

Pytanie nie jest głupie, ponieważ normalnie nie można parkować samochodów z gazem w garażach podziemnych. Dotyczy to np. parkowania w Galerii Millenium.

age 2013-07-30 17:58

Witam! Otrzymaliśmy wiadomość, że jutro tj. 31.07. mamy zgłosić się do odbioru mieszkania. Nareszcie!

yanioo 2013-07-30 21:23

Witaj,

A to jest tak, że najpierw się odbiera "licznik" od energetyki, a dopiero później następuje odbiór i podpisanie protokołu odbioru? Czy dzieje się to tego samego dnia?

Pozdrawiam

age 2013-07-31 21:52

Jesteśmy już po odbiorze. Wiadomość dla Yanioo - wszystko można załatwić w ciągu jednego dnia. Najpierw odbiór mieszkania i podpisanie protokołu, później podpisanie w Zakładzie Energetycznym umowy i ustalenie terminu montażu licznika.

oODexOo 2013-08-01 09:35

Hej Age,

i jak mieszkanie, wszystko w porządku?? Mamy rozumieć, że możecie zaczynać się już urządzać powoli?? :)

age 2013-08-01 22:52

Witam przyszłych sąsiadów! Sprawdziliśmy mieszkanie i wszystko jest ok.z wyjątkiem drzwi balkonowych - trudno je otworzyć. Nie wiadomo, czy sprawdzą się przy dłuższym użytkowaniu.
oODexOo - będziemy urządzać się powoli w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo finanse na wykończeniu. Pozdrawiam!

yeoman 2013-08-02 08:30

Tak myślałem że będą problemy z tymi drzwiami :P no ale dopóki nie odbierzemy mieszkania to jest to w kwestii dewelopera żeby dobrze działały :)

Anonymous 2013-08-02 10:12

miejmy nadzieje że to kwestia tylko nie wyregulowanych drzwi

Mario 2013-08-02 11:31

Witam Wszystkich,

31.07., tj w środę, odebraliśmy mieszkanie. Tego samego dnia podpisaliśmy umowę z PGE.
Generalnie mieszkanie wygląda bardzo dobrze. Mieliśmy dwie uwagi - ale od ręki dokonano napraw (o ile można to nazwać naprawami: wymienienie silikonu pod drzwiami balkonowymi i wyczyszczenie drzwi).
W dniu dzisiejszym podpisaliśmy kwity dt. licznika i prąd płynie już w kabelkach.
Teraz rozpoczyna się przygoda z wykańczaniem..., mamy nadzieję ze za miesiąc będziemy się już cieszyć własnym M we własnym M. ;)

Pozdrawiam :)

Ps. Co do balkonowych drzwi - kwestia ich obsługi, konserwacji oraz przyzwyczajenia. Osobiście nie mam do nich żadnych uwag.

yanioo 2013-08-02 23:46

ja przymierzam się do odbioru we wtorek.

rasmus000 2013-08-04 20:56

jutro odbieramy kluczeee:)))
 
witam:)drodzy sąsiedzi dajcie proszę znać czy do podpisania umowy na prąd potrzebne są dwie osoby w przypadku małżeństwa czy wystarczy tylko jedna i czy są przy tym jakieś opłaty??
P.S. to kiedy robimy pierwsze spotkanie sąsiadów??może jakiś grill w ogródku???:D:D:D:D

Mario 2013-08-05 10:34

rasmus000, w PGE wystarczy tylko jedna osoba; nie ma też żadnych opłat.

Anonymous 2013-08-05 10:41

Grill :)
 
rasmus000 brzmi kusząco z grillem, tylko pytanie czy wszystkim termin będzie odpowiadał.

yanioo 2013-08-05 21:57

Jestem za :)

yeoman 2013-08-07 13:31

Też jestem za :)
dziś właśnie odebrałem klucze do mieszkania i pewnie w przyszłym tygodniu zacznę wykańczanie. Odnośnie uwag to też zauważyłem że silikon pod drzwiami balkonowymi jest trochę niedbale zrobiony ale poza tym wszystko ok :)

yanioo 2013-08-07 14:10

Ja odebrałem dzisiaj, również większych zastrzeżeń nie było.

oODexOo 2013-08-08 10:53

Witajcie sąsiedzi, jutro my mamy odebrać, ale już się chcemy zabrać za wykańczanie. Nastawialiśmy się na połowę lipca, więc terminy naszych fachowców się mocno sypnęły, stąd mam pytanie, czy macie kogoś, kto by nam zabudował przejscie miedzy kuchnią a salonem oraz zamontuje w łazience giberit. Dzwonię po firmach i różnych ludziach ale terminy mają na wrzesień najwcześniej, a bez tych dwóch rzeczy nie ruszymy za bardzo z resztą. Będziemy wdzięczni za wszelkie namiary :)

Anonymous 2013-08-08 12:04

Mieszkanko odebrane fachowcy wchodzą na mieszkanie po 20 sierpnia, czyli nie całe dwa tygodnie do tego czasu na mieszkaniu będą już plytki, biały montaż i deski na podłogę musimy jeszcze wybrać kolory na ścianę i drzwi :-)

oODexOo 2013-08-09 15:14

Witajcie :) dzisiaj my odebraliśmy mieszkanie, podobnie jak u wszystkich, troszkę ciężko chodzą okna i dzwi balkonowe, ale poza tym bardzo OK, wszelkie niedociągnięcia, które wczśeśniej zgłaszaliśmy, zostały poprawione, więc teraz tylko wykańczać :)

Anonymous 2013-08-09 15:32

Wczoraj byliśmy na mieszkaniu wieczorkiem i tylko w jednym mieszkaniu coś się działo ... super

Klementyna 2013-08-11 22:33

Pytanie za sto punktów... Czy u kogoś z Państwa pojawił się siłownik domykający drzwi wejściowe do mieszkania?

yeoman 2013-08-12 08:03

Cytat:

Napisał Klementyna (Post 1720)
Pytanie za sto punktów... Czy u kogoś z Państwa pojawił się siłownik domykający drzwi wejściowe do mieszkania?

nie kojarzę niczego takiego... Ogólnie to drzwi wejściowe razem z zamkami wydają mi się najsłabszym punktem całości mieszkania. W umowie pisali że mają być antywłamaniowe a klucze wyglądają tak że prawdopodobnie niektóre dzieci z podstawówki potrafiły by je otworzyć za pomocą drucika i skuwki od długopisu :confused:

oODexOo 2013-08-12 08:52

Witam,

U nas istotnie pojawił się siłownik, którego wcześniej nie było, w ogóle widać, że kilka de=robnych rzeczy zmieniono przed odbiorem, u nas wcześniej zauważyliśmy, że dzwi "obijały" ścianę podczas otwieranie, jeśli ktoś nie był ostrożny, być może stąd wziął się siłownik.

rasmus000 2013-08-12 20:57

Witam
Samozamykacze założono, ponieważ kontroler ze Straży Pożarnej nie chciał odebrać budynku.

yanioo 2013-08-14 09:51

Wczoraj bloczek przeszedł mocny test na wytrzymałość na podmuchy wiatru :)

Klementyna 2013-08-17 09:20

Czy ktoś zwrócił uwagę na wjazd do garażu? Moim zdaniem to jedno wielkie nieporozumienie. Podjazd jest tak wyprofilowany (najpierw pod górkę, później mocno z górki), że prawdopodobieństwo przetarcia sobie podwozia jest bardzo duże. Prześwit nieobciążonego samochodu w najgorszym miejscu to około 3 cm. Zakładając że dojdą bagaże, rodzina na tylnych siedzeniach, to uszkodzenie samochodu gwarantowane. Jeśli zaś ktoś ma niskie zawieszenie samochodu może okazać się że utknie na tym wjeździe ;) Jak dla mnie ten wjazd jest do poprawy, no chyba że drodzy właściciele miejsc parkingowych posiadacie wyłącznie samochody terenowe ;)

wodnik szuwarek 2013-08-19 00:39

klatki schodowe
 
Witam!
Czy macie wiedzę na temat wykończenia klatek? Na razie są bardzo ascetyczne, a biel na ścianach to chyba nie najlepszy pomysł dla ciągów komunikacyjnych.
Uwaga na windę - lubi się zacinać!!!!

yeoman 2013-08-19 08:55

Dobrze wiedzieć że winda już (czasem) działa :D

yanioo 2013-08-20 01:58

Klementyna: ja dziś badałem temat... no masakra.

Yon 2013-08-20 14:55

prace wykończeniowe
 
Sąsiedzi czy sami wykańczacie mieszkania czy jednak bierzecie firmy?

yeoman 2013-08-21 14:03

Cytat:

Napisał Yon (Post 1730)
Sąsiedzi czy sami wykańczacie mieszkania czy jednak bierzecie firmy?

Ja się będę starał sam ile dam rady (ze względów finansowych). Dziś właśnie wparowałem ze sprzętem na mieszkanie i może zacznę izolację łazienki robić :) Widziałem że w kilku (może kilkunastu) mieszkaniach coś już się dzieje. Słychać hałasy więc chyba robota wre :p

yanioo 2013-08-22 10:40

okap w kuchni
 
Witam,

Jak to jest z wentylacją w kuchni?

Mamy pojedynczą kratkę i z tego co pytaliśmy, to nie można tam podpiąć okapu kuchennego, bo to jest taka potrzebna wentylacja w kuchni, a żeby podpiąć okap, potrzebny byłby drugi, dodatkowy otwór.

Czy to oznacza, że nie można u nas mieć typowego okapu kuchennego, a jedynie taki filtr węglowy ?

oODexOo 2013-08-22 13:59

Witam

Najprawdopodobniej można sobie wykuć kolejny otwór do ciągu wentylacyjnego, po dobiorze mieszkań można sobie dość swobodnie przerabiać pewne rzeczy, więc moim zdaniem jest to możliwe. Oczywiście trzeba zapytać dla pewności :)

yeoman 2013-08-23 15:25

Sąsiedzi, zanim położycie płytki w łazience odkręćcie wodę i sprawdźcie czy nie macie przecieków w rurach! Ja sprawdziłem i się okazało że mam gratisową fontannę w ścianie :D Na szczęście wszystko już naprawione i pewnie w przyszłym tygodniu wezmę się za płytki.

Rafał 2013-08-23 20:04

zzzffffffffffffffffffffffffffffffff

oODexOo 2013-08-24 10:06

Witam nowego sąsiada :)

Co prawda nie mamy takiego mieszkania jak ty, więc z aranżacją kuchni nie będę pomocny, co do ścian i ich szpachlowania, to przed odbiorem u nas przynajmniej w miarę wyszpachlowano wszelkie niedoskonałości, jakie się w międzyczasie na tynkach zrobiły (wiadomo, trwała budowa, normalna sprawa). Co do odbioru, to nie będąc ekspertem, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na okna, czy nie są uszkodzone itd, i inne elementy użytkowe i urządzenia, czy nie brakuje np. zaślepek itd, poza tym więcej trudno samemu nie będąc budowlańcem zobaczyć, wiele rzeczy niestety wyjdzie w najbliższych miesiącach, których nie udało się zaobserwować.

Jednocześnie mam pytanie, czy jest ktoś, kto ma mieszkanie południowo-wschodnie, z dużym narożnym balkonem, jak rozwiązaliście sytuację w łazience dotyczącą ubikacji, mianowicie nam wyszło, że "kibelek" wysjaje na 1/3 długości w otwór drzwiowy, który teraz przesuwamy. Czy macie podobny problem, a jak tak, jak go rozwiązaliście?

rasmus000 2013-08-25 19:37

Witam Wszystkich!!!
Jak tam postępy prac? Macie już ustalone wstępne terminy przeprowadzki? Bo powoli lato się kończy i grilla nie zdążymy odpalić :P

Rafał 2013-08-25 20:53

Hej. My póki co to czekamy na decyzję kredytową.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin